Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.2018.

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked

A šta ćemo protiv Španije...?

Poll ended at 19/11/2018 00:39

Izvesti najjaču moguću postavu, pokušati izboriti što bolji rezultat
12
18%
Rotirati, isprobati nove igrače, rezultat u drugom planu
23
34%
Izvući remi
8
12%
Biti ubiVeni
10
15%
Ma satraćemo ih
14
21%
 
Total votes: 67

User avatar
Sanjarko
Posts: 23270
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#901 Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.2018.

Post by Sanjarko »

Dobro je pa sam nas urekao. Nismo se osramotili.
north
Posts: 8041
Joined: 29/05/2010 23:00

#902 Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.2018.

Post by north »

Logovan wrote:Dobro je, nije pala petarda, pa čak ni dva gola u našoj mreži, kao što se najavljivalo. :D Jedva dadoše i onaj jedan gol. Prvi poraz reprezentacije u ovoj godini. :skoljka: Šteta, ali nema veze.

Ne sviđa mi se nikako što smo se onako zatvarali, nismo centra prelazili, pa čak nismo se udaljavali više od 20-25 metara od gola. :-) Mislim majku mu jebem, igraj malo prema naprijed. Izgubimo loptu u sekundi.


Mozes li ti voziti autobus ako nisi sposoban za tako nesto :oops: ? Nije to bilo tako zato sto nismo htjeli, ili zbog taktike selektora niti sto smo imali losu noc, nego sto nemamo takve igrace da mozemo Spaniju pritisnuti..sakriju ti loptu i ti mozes ko ko konj trcati ali je neces zadugo uzeti i kad uzmes tamo negdje najranije na 25- 30 metara od svog gola rade strasan presing da odmah nakon 2-3 dodavanja gubis loptu...to je njihov stil decenijama i pravilo kako igraju i to je opste poznato....i to sa timom gdje su bila 3-4 prvotimca...Asensio , Isco Morata i... :-) ?
User avatar
Edin H.
Posts: 47020
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#903 Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.2018.

Post by Edin H. »

Bazinga1234 wrote:Da smo imali makar Vranjesa na desnom beku možda ne bi izgubili. Propuh je po toj strani bio.
Da i sa te strane je i pao gol.
User avatar
Logovan
Posts: 94379
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#904 Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.2018.

Post by Logovan »

Al' šta je Morata fulio u drugom poluvremenu. :lol: :lol: :lol:
User avatar
Edin H.
Posts: 47020
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#905 Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.2018.

Post by Edin H. »

Vizionar 1985 wrote:Dobro je pa sam nas urekao. Nismo se osramotili.
Poraz je poraz, 5 ili 1 - 0, sasvim svejedno.
Itsoktobealone
Posts: 2221
Joined: 25/08/2012 17:54

#906 Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.2018.

Post by Itsoktobealone »

Vidim puno ljudi ovdje zadovoljno...vidi se da vas 99% nikad nije Robia gledalo kako vodi ekipe. Ovo je preslikana igra Azerbejdžana, jedina razlika jeste što BiH ima bolji kvalitet igrača. Tromo, mrtvo, igra na preskake, bez jasne vizije i plana. Još kažu super se branili, izgubili samo sa jednim golom razlike :run:
Bazinga1234
Posts: 7619
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#907 Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.2018.

Post by Bazinga1234 »

Grean wrote:Meni su interesantne zelje da se sa Kolasincem rijesi propuh a on je defanzivno i sam pocesto propuh (zadnja sa Kiprom, covjek ga prolazi ko spomenik i asistira za gol). Generalno nedisciplinovan defanzivno.

Ono u cemu je Kolasinac iznad Civica i Nastica je ofanziva i to debelo iznad. U suprotnom pravcu garantujem da se razlika nece osjetiti.
Ima istine al' zaboravljaš da kod Robija defanzivni igrači igraju dosta bolje, organizovanije se branimo.
User avatar
Logovan
Posts: 94379
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#908 Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.2018.

Post by Logovan »

north wrote: Mozes li ti voziti autobus ako nisi sposoban za tako nesto :oops: ? Nije to bilo tako zato sto nismo htjeli, ili zbog taktike selektora niti sto smo imali losu noc, nego sto nemamo takve igrace da mozemo Spaniju pritisnuti..sakriju ti loptu i ti mozes ko ko konj trcati ali je neces zadugo uzeti i kad uzmes tamo negdje najranije na 25- 30 metara od svog gola rade strasan presing da odmah nakon 2-3 dodavanja gubis loptu...to je njihov stil decenijama i pravilo kako igraju i to je opste poznato....i to sa timom gdje su bila 3-4 prvotimca...Asensio , Isco Morata i... :-) ?
Ma ne pričam ja o pritiskanju Španije, ali nikako se nismo mogli povezati, dva dodavanja i lopta izgubljena i to na našoj polovini ili na centru. :-) Isto kao da su imali 6-7 igrača više. A nije da nismo mogli bolje. Rekao bih da je bilo i dobrog straha da ne pogriješe.
north
Posts: 8041
Joined: 29/05/2010 23:00

#909 Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.2018.

Post by north »

Itsoktobealone wrote:Vidim puno ljudi ovdje zadovoljno...vidi se da vas 99% nikad nije Robia gledalo kako vodi ekipe. Ovo je preslikana igra Azerbejdžana, jedina razlika jeste što BiH ima bolji kvalitet igrača. Tromo, mrtvo, igra na preskake, bez jasne vizije i plana. Još kažu super se branili, izgubili samo sa jednim golom razlike :run:
:mrgreen: ...znaci do selektora, vakat za tjerati ili bar za hraknuti?
User avatar
Point.
Posts: 27784
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#910 Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.2018.

Post by Point. »

Solidna partija naših. Žao mi je jedino što nije ubacio Demirovića nikako, ionako je prijateljska, mogao je ranije Džeku zamjeniti sa njim pa vidjeti malog u akciji. Bezveze mi je bio ubacivanje Kodre ili Bajića, znaš da od njih nemaš neke fajde.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40803
Joined: 21/05/2012 22:46

#911 Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.2018.

Post by AmiĐa_Idriz »

north wrote:
Itsoktobealone wrote:Vidim puno ljudi ovdje zadovoljno...vidi se da vas 99% nikad nije Robia gledalo kako vodi ekipe. Ovo je preslikana igra Azerbejdžana, jedina razlika jeste što BiH ima bolji kvalitet igrača. Tromo, mrtvo, igra na preskake, bez jasne vizije i plana. Još kažu super se branili, izgubili samo sa jednim golom razlike :run:
:mrgreen: ...znaci do selektora, vakat za tjerati ili bar za hraknuti?
Ne već kontam da smo trebali 5:0 izgubiti.
Itsoktobealone
Posts: 2221
Joined: 25/08/2012 17:54

#912 Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.2018.

Post by Itsoktobealone »

north wrote:
Itsoktobealone wrote:Vidim puno ljudi ovdje zadovoljno...vidi se da vas 99% nikad nije Robia gledalo kako vodi ekipe. Ovo je preslikana igra Azerbejdžana, jedina razlika jeste što BiH ima bolji kvalitet igrača. Tromo, mrtvo, igra na preskake, bez jasne vizije i plana. Još kažu super se branili, izgubili samo sa jednim golom razlike :run:
:mrgreen: ...znaci do selektora, vakat za tjerati ili bar za hraknuti?
Jeste do selektora, logično da je do njega. Pa on postavlja igra na terenu, jok ja. Al' nije druze za tjeranja jer jebiga, i ovo je bolje nego ono prije. Samo hoću da kažem da se ne zavaravamo kad budemo igrali u Ligi A jer svaka jača ekipa će nas uzeti sa ovakvim pristupom. Ne može se 85 minuta braniti i očekivati dobri rezultati protiv jačih ekipa. Treba imati jaku kontrolu sredine, od noge do noge igrati, ako već hoćeš da držiš posjed lopte i time smanjiš mogućnost da primiš gol protiv dobrih ekipa. Odbrana je u redu, al' kao što rekoh, to je preslikano od njegove epizode sa Azerbejdžanom gdje je i tamo imao dobru (kohezivnu) odbranu pa je jedno vrijeme pravio solidne rezultate protiv solidnih ekipa. Čim su došle malo jače, sve je to propalo.

Al' haj, vidjet ćemo kako će to izgledati u budućnosti. Nadam se da će biti dobrih pristupa i još boljih partija.
north
Posts: 8041
Joined: 29/05/2010 23:00

#913 Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.2018.

Post by north »

Logovan wrote:
north wrote: Mozes li ti voziti autobus ako nisi sposoban za tako nesto :oops: ? Nije to bilo tako zato sto nismo htjeli, ili zbog taktike selektora niti sto smo imali losu noc, nego sto nemamo takve igrace da mozemo Spaniju pritisnuti..sakriju ti loptu i ti mozes ko ko konj trcati ali je neces zadugo uzeti i kad uzmes tamo negdje najranije na 25- 30 metara od svog gola rade strasan presing da odmah nakon 2-3 dodavanja gubis loptu...to je njihov stil decenijama i pravilo kako igraju i to je opste poznato....i to sa timom gdje su bila 3-4 prvotimca...Asensio , Isco Morata i... :-) ?
Ma ne pričam ja o pritiskanju Španije, ali nikako se nismo mogli povezati, dva dodavanja i lopta izgubljena i to na našoj polovini ili na centru. :-) Isto kao da su imali 6-7 igrača više. A nije da nismo mogli bolje. Rekao bih da je bilo i dobrog straha da ne pogriješe.
U 5 odigranih zaredom utakmica sa njima mi od ovoga nesto znacajnije bolje ne bi odigrali..malo bolje mozda i to veliko mozda, znacajnije ne vjerujem...i to nije do selektora ili igraca jer na ovakav stil igre protivnika mi ne mozemo znacajnije odgovoriti...jedno je ganjati nekakvog Slagera iz Austrije ili Davisa iz S.Irske a drugo ove znalce koji sakrivaju lopte pa ne znas kod koga je vise iako veceras to nije bilo sad briljantno da im svrsavas na igru....ali pricam o posjedu lopte i pas igri...nemamo tako dobar vezni red da cuvamo loptu pogotovo jos bez Pjanica i ubitacna krila da im napravimo probleme...
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40803
Joined: 21/05/2012 22:46

#914 Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.2018.

Post by AmiĐa_Idriz »

Robertovo branjenje > Mešketovo otvaranje, skidanje tola i podmazivanje vazelinom
north
Posts: 8041
Joined: 29/05/2010 23:00

#915 Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.2018.

Post by north »

Itsoktobealone wrote:
north wrote:
Itsoktobealone wrote:Vidim puno ljudi ovdje zadovoljno...vidi se da vas 99% nikad nije Robia gledalo kako vodi ekipe. Ovo je preslikana igra Azerbejdžana, jedina razlika jeste što BiH ima bolji kvalitet igrača. Tromo, mrtvo, igra na preskake, bez jasne vizije i plana. Još kažu super se branili, izgubili samo sa jednim golom razlike :run:
:mrgreen: ...znaci do selektora, vakat za tjerati ili bar za hraknuti?
Jeste do selektora, logično da je do njega. Pa on postavlja igra na terenu, jok ja. Al' nije druze za tjeranja jer jebiga, i ovo je bolje nego ono prije. Samo hoću da kažem da se ne zavaravamo kad budemo igrali u Ligi A jer svaka jača ekipa će nas uzeti sa ovakvim pristupom. Ne može se 85 minuta braniti i očekivati dobri rezultati protiv jačih ekipa. Treba imati jaku kontrolu sredine, od noge do noge igrati, ako već hoćeš da držiš posjed lopte i time smanjiš mogućnost da primiš gol protiv dobrih ekipa. Odbrana je u redu, al' kao što rekoh, to je preslikano od njegove epizode sa Azerbejdžanom gdje je i tamo imao dobru (kohezivnu) odbranu pa je jedno vrijeme pravio solidne rezultate protiv solidnih ekipa. Čim su došle malo jače, sve je to propalo.

Al' haj, vidjet ćemo kako će to izgledati u budućnosti. Nadam se da će biti dobrih pristupa i još boljih partija.
Iz tvog posta se da dosta toga zakljuciti...djeluje koliko god da ces sad to demantivati da si cekao prvi selektorov poraz i to na cijem terenu i bez najvaznijeg i najboljeg igraca u sredini da bi napisao da je do njega a ne vidjeh te da pohvalis 10 boba od mogucih 12 i plasman u A diviziju...Robi nije najbolji na dunjaluku niti garantujem da ce istvaruti cilj ali daleko bolji od prethodna dva selektora pogotovo od zadnjeg..svakako daleko bolji izbor od protukandidata koji mu je bio kad se birao..a spiminjati igru koju je gajio kod smijesnog Azerbejdzana protiv jacih ekipa je pogotovo rock n roll :oops:
Itsoktobealone
Posts: 2221
Joined: 25/08/2012 17:54

#916 Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.2018.

Post by Itsoktobealone »

Druze, dozovi se. Uzeli smo Austriji jednom i S.Irsku dva puta (prvi put ni sami ne znaju kaku su uzeli ona 3 boda). Ispade ubili smo pola Evrope nogama i igramo najbolji fudbal ikada. I jebo te Amar, ne znam što ga uopšte spominješ? Ja sam ionako htio Petkovića za trenera :D
User avatar
hrasno38
Posts: 31444
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#917 Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.2018.

Post by hrasno38 »

Ja stvarno ne kontam kako je samo 3-4 bilo kandidata za selektora kad ih ovdje ima najmanje 20. Jebo te zavrsimo uspjesno citavu godinu i opet se nadju velestrucnjaci da nesto osporavaju. Nevjerovatno! Koga boli kurac za ovu utakmicu protiv Spanije u gostima koju smo jedva izgubili 1:0 bez nekoliko za nas nenanoknadivih igraca.....Danas je prvi put u zivotu u A reprezentaciji odigrao Gojak, Demirovic je bio na klupi ali ima i ta prijateljska protiv Svedske, igrala totalno druga odbrana u odnosu na onu proitv Austrije i to dobro igrala, igrao vezni red u kombinaciji u kojoj nikad nije igrao, igrao Krunic umjesto Duljevica. Dakle Zuti je probavao nove igrace a rezultat nije bio imperativ mada smo momacki odigrali protiv reprezentacije koja i u ovom sastavu je pitaj boga koliko vrijednija od nase. I imali smo prodora, sansi a ja ga jebem ko je Spaniji uzeo posjed lopte. Ljudi moji iz drugog sesira idemo na izvlacenje, 2020 igramo sa najjacim ekipama Evrope...sve ovo ce privuci i neke nove igrace i prava ekipa ce biti ona koja bude igrala kvalifikacije za EP. Zasto nikada ne znamo da popustimo i malo uzivamo....zasto svaki rad kritikujemo bez vlastitih referenci u tom poslu. Evo jucer nas i kosarkasice obradovase, pa i kosarkasi su napravili izuzetna uspjeh s obzirom na sve nedace, rukometasi su u igri za EP....s obzirom u kakvom nam je kurcu drzava i kakve smo mi kurcine u toj drzavi kad sve pustamo ovo je super. Po Evrope protestvuje protiv visokih cijena goriva a nas boli kurac al uvijek smo spremni da kritikujemo neciji rad pa i kad je dobar.
north
Posts: 8041
Joined: 29/05/2010 23:00

#918 Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.2018.

Post by north »

ma hajde :mrgreen: ...cijenio bih tvoje misljenje da si principijelan na nacin da kazes nemoj da nas zavaraju S.Irska i Austrija ali isto tako da ni poraz protiv daleko jaceg protivnika u nevaznoj utakmici nije relevantan...pa ono u stilu necu prevuse ni faliti niti kuditi.. daj jos malo pa da vidim..ovako stav zajebi 10 bodova koji nesto znace a baci fokus na nebitnu prijateljsku protiv za tebe velesile gdje poraz nista ne znaci i tad se oglasis za kritiku u najmanju ruku nije fer :oops: ...tako da je jasno da ti je trebao razlog da opletes po selektoru..i ja cu kad i ako dodje vrijeme i kad zasluzi ali ti si mislim bas uranio...iz nekog razloga..a ti znas valjda kojeg...
Last edited by north on 19/11/2018 00:24, edited 1 time in total.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40803
Joined: 21/05/2012 22:46

#919 Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.2018.

Post by AmiĐa_Idriz »

hrasno38 wrote:Ja stvarno ne kontam kako je samo 3-4 bilo kandidata za selektora kad ih ovdje ima najmanje 20. Jebo te zavrsimo uspjesno citavu godinu i opet se nadju velestrucnjaci da nesto osporavaju. Nevjerovatno! Koga boli kurac za ovu utakmicu protiv Spanije u gostima koju smo jedva izgubili 1:0 bez nekoliko za nas nenanoknadivih igraca.....Danas je prvi put u zivotu u A reprezentaciji odigrao Gojak, Demirovic je bio na klupi ali ima i ta prijateljska protiv Svedske, igrala totalno druga odbrana u odnosu na onu proitv Austrije i to dobro igrala, igrao vezni red u kombinaciji u kojoj nikad nije igrao, igrao Krunic umjesto Duljevica. Dakle Zuti je probavao nove igrace a rezultat nije bio imperativ mada smo momacki odigrali protiv reprezentacije koja i u ovom sastavu je pitaj boga koliko vrijednija od nase. I imali smo prodora, sansi a ja ga jebem ko je Spaniji uzeo posjed lopte. Ljudi moji iz drugog sesira idemo na izvlacenje, 2020 igramo sa najjacim ekipama Evrope...sve ovo ce privuci i neke nove igrace i prava ekipa ce biti ona koja bude igrala kvalifikacije za EP. Zasto nikada ne znamo da popustimo i malo uzivamo....zasto svaki rad kritikujemo bez vlastitih referenci u tom poslu. Evo jucer nas i kosarkasice obradovase, pa i kosarkasi su napravili izuzetna uspjeh s obzirom na sve nedace, rukometasi su u igri za EP....s obzirom u kakvom nam je kurcu drzava i kakve smo mi kurcine u toj drzavi kad sve pustamo ovo je super. Po Evrope protestvuje protiv visokih cijena goriva a nas boli kurac al uvijek smo spremni da kritikujemo neciji rad pa i kad je dobar.
Image
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#920 Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.2018.

Post by Muhamed Đakmić »

Ma gluposti se valjaju realno, u historiji reprezentacije nismo bili taktički zreliji.

Samo što i kao takvi imamo limite, ko misli da trebamo osvojiti Svjetsko prvenstvo da bi neki selektor bio uspješan, nek se odmah ubije.
Bazinga1234
Posts: 7619
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#921 Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.2018.

Post by Bazinga1234 »

Meni je zao jedino sto nije uveo Demirovica da debituje al' eto, biće prilika.

Btw, ne znam je l' iko spominjao, u januaru igramo protiv Švedske. Naša liga protiv njihove.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40803
Joined: 21/05/2012 22:46

#922 Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.2018.

Post by AmiĐa_Idriz »

Bazinga1234 wrote:Meni je zao jedino sto nije uveo Demirovica da debituje al' eto, biće prilika.

Btw, ne znam je l' iko spominjao, u januaru igramo protiv Švedske. Naša liga protiv njihove.
Tu bi trebao i Hajrović uletit, vjerovatno se taj termin i čeka da ga uvede u proces.
User avatar
hrasno38
Posts: 31444
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#923 Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.2018.

Post by hrasno38 »

north wrote:Iz tvog posta se da dosta toga zakljuciti...djeluje koliko god da ces sad to demantivati da si cekao prvi selektorov poraz i to na cijem terenu i bez najvaznijeg i najboljeg igraca u sredini da bi napisao da je do njega a ne vidjeh te da pohvalis 10 boba od mogucih 12 i plasman u A diviziju...Robi nije najbolji na dunjaluku niti garantujem da ce istvaruti cilj ali daleko bolji od prethodna dva selektora pogotovo od zadnjeg..svakako daleko bolji izbor od protukandidata koji mu je bio kad se birao..a spiminjati igru koju je gajio kod smijesnog Azerbejdzana protiv jacih ekipa je pogotovo rock n roll :oops:
Sve se slazem sa tobom @north osim toga oko protukandidata jer jedino ako imas moci ko Azira mozes takve tvrdnje davati. Mi ne znamo kako bi bilo sa Amarom i nek na tome ostane. Ja sam prvi bio za Amara a evo sad priznajem da Zuti nije greska i nije mi vise zao sto nije bio izabran Amar.
User avatar
hrasno38
Posts: 31444
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#924 Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.2018.

Post by hrasno38 »

Muhamed Đakmić wrote:Ma gluposti se valjaju realno, u historiji reprezentacije nismo bili taktički zreliji.

Samo što i kao takvi imamo limite, ko misli da trebamo osvojiti Svjetsko prvenstvo da bi neki selektor bio uspješan, nek se odmah ubije.
Bravo!
RtrnOfSalisbury
Posts: 3601
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#925 Re: Austrija - BiH & Španija - BiH 15/18.11.2018.

Post by RtrnOfSalisbury »

bih je osjetno smanjila broj taraba u timu i samim mesketovim odlaskom je jaca za 20-30 posto. ko ne vjeruje nek si zamisli kataklizmicni scenario da je meske osto. gledali bi pimplanje na vlastitoj polovini koje je meske nazvo posjed i nabijanje prema naprijed a i igre prema nazad nebi zafalilo :-D ovako je zapocet prirodni proces, prilicno zakasnio ali je poceo ... pa dje ce dovest ce vidimo. inace bih je najbolje partije pruzala protiv estonija, latvija i sl. a i to je odlaskom misketa doslo u pitanje pa nije fer traziti da se sad tuku neki sa vrha. najvaznije je da se otvorila baustela zadnja linija
pa ce valjda nadoc, ako more prije pocetka kvala :D
Locked