Australija, tačna viza, tačan iznos, dovoljno bodova.

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

neki
Posts: 6684
Joined: 17/02/2005 07:57

#26 Re: Australija, tačna viza, tačan iznos, dovoljno bodova.

Post by neki »

EFD22 wrote: 01/09/2022 08:31 Bolje probaj NZ, mnogo lakše je doći, ostati i na kraju dobiti i državljanstvo, ljepša je klima, nema otrovnih zmija i paukova, a standard je manje više isti.
Standard u NZ nije ni blizu australskog, I puno teže je naći posao...mladi zelanđani masovno sele u Australiju radi posla
User avatar
dr_Evil
Posts: 12333
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#27 Re: Australija, tačna viza, tačan iznos, dovoljno bodova.

Post by dr_Evil »

EFD22 wrote: 01/09/2022 08:31 Bolje probaj NZ, mnogo lakše je doći, ostati i na kraju dobiti i državljanstvo, ljepša je klima, nema otrovnih zmija i paukova, a standard je manje više isti.
Bjez da ga uhvati kakav hobit i na raznju okrene :S
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10381
Joined: 10/03/2022 22:16

#28 Re: Australija, tačna viza, tačan iznos, dovoljno bodova.

Post by ZoomZoomKiwi »

neki wrote: 01/09/2022 08:33
EFD22 wrote: 01/09/2022 08:31 Bolje probaj NZ, mnogo lakše je doći, ostati i na kraju dobiti i državljanstvo, ljepša je klima, nema otrovnih zmija i paukova, a standard je manje više isti.
Standard u NZ nije ni blizu australskog, I puno teže je naći posao...mladi zelanđani masovno sele u Australiju radi posla
A dobro, sele i Norvežani u USA, pa ne znači da je Norveška loša država.
Migracija je uvijek bilo i bit će.

Kako god, NZ i AUS su obje mnogo bolja solucija od EU, a o bljakanu da ne pričam.
User avatar
hatemondays
Posts: 1195
Joined: 28/10/2013 04:29
Location: vratio se kuci

#29 Re: Australija, tačna viza, tačan iznos, dovoljno bodova.

Post by hatemondays »

neki wrote: 01/09/2022 08:29 da dodam, po trenutnoj useljeničkoj politici Australije, ukoliko se ne radi o spajanju porodice ili nemaš poziv poslodavca i unaprijed ugovoren radni odnos, šalju te da živiš ne tamo gdje ti želiš nego gdje vlada smatra da nedostaje tvog profesionalnog profila, a to je najčešće neka vukojebina u unutrašnjosti sa odljevom stanovništva. I u tom mjestu moraš provesti minimalno 5 godina..
Za ovih 200 hiljada viza ta prica ne vazi, znaju da su zajebali sa lockdownima pa sad placu za migrantima. Trazili su dobili su, iz drzave je otislo oko 300 000 ljudi u zadnje 2 godine, puno Brita se vratilo. Dakle sad placu za ljudima o tome pricam , znam ja dobro kako je jebeno doci ovdje 3 godine se cekalo ali doslo se. Oni su malo spori sa birokracijom eto pasos novi moras cekat 12 sedmica da se obnovi, fali ljudi svuda. Sad se moraju vaditi iz vanago jel Kanada i UK cem uzeti sve sto valja. Staracki domovi, obdanista, bolnice svima fali masa ljudi. Evo citam jutros u Juznoj Australiji placa vlada doktoru koji ce otici da radi u nekoj vukojebini 750 milja dolara godisnje 3 puta vise od doktora u vecem gradu. Ne navijam ja da neko dodje ovdje , jebe mi se iskreno, ali ako imas priliku zasto ne a ta je prilika ovih 200 000 viza. Cak se suska da ce odobriti permanente vize u slucaju nuzde a stislo ih je opasno.
User avatar
hatemondays
Posts: 1195
Joined: 28/10/2013 04:29
Location: vratio se kuci

#30 Re: Australija, tačna viza, tačan iznos, dovoljno bodova.

Post by hatemondays »

Ozimician wrote: 01/09/2022 08:01
hatemondays wrote: 01/09/2022 07:53
Dolaze Bosanci i to puno dolazi, samo vi cekajte i palamudite. Jebo majku ko da u Afganistanu zivim a ne u klokanijadi .Sa IT mozes dupe obrisati od Indijaca nemres prici. Kazem medicinske sestre, sa iskustvom mogu dobiti posao odmah, vozaci autobusa, kamiona, rudari, frizeri, doktori. Uglavno kao sto sam rekao 200 milja viza se pripremilo a to sto govorite daleko, dok vi cekate na Bradini ja vec do Dubaija lagano. Nego vas hastra aviona pa kukate, ai ne mozes doci sa bengazom ko iz Njemacke ahhh tu je glavna bojlka.
Naslusao sam se ja licno takvih prica za svaku zemlju, Norvesku, Kanadu, USA - imas i na YT takvih prica koliko hoces.
Kad si spomenuo vozace kamiona na YT - bas jedan nedavno prica i ovako kaze: kad dodjes u Australiju, sve bosanske papire mozes okaciti macku na rep. On je morao polagati od B kategorije pa na dalje i svi troskovi preseljenja i vozacke su ga kostali najmanje 10 000 $

Imam kolegicu koja je doktorica, ciji je muz iz IT struke i tamo radi u Amazonu. Njoj je proces priznavanja diplome (i polaganja ispita) trajao skoro pune 3 god. - i da nije imala muza da je finansira, ne bi nikad u tome uspjela. Zamisli da moras finansirati sve to i zivjeti u Australiji 3 god. dok krenes zaradjivati.

Mislim ocito je ovdje da ti pravdas svoj izbor (koji je vjerovatno bio iz nuzde, a ne iz licnog odabira) - Danas ljudi kad zele da odu negdje, dobro izvagaju sve pluseve i minuse.

Ja sam u Dubaiu upoznao mnogo ljudi koji su tu dosli da rade iz Australije, sta sad ja tebi trebam reci - aaa neces u Dubai, bojis se pustinje xD

EDIT: I valjda ti je jasno da je barem 50% ovog foruma vec vani i da niko nista ne ceka i ne palamudi, nego uzimamo objektivne cinjenice u obzir.
Sve ok , samo sto ce taj vozac kamiona zaraditi tih 10 milja za mjesec, a dok cekas da ti priznaju diplomu valjda ces nesto i raditi i zaraditi dok pocnes raditi ono zasta si ucio. Zrtvovati se moras jal u pustinji, jal u ledari skandinavskoj jal u klokanijadi nista nije lako , samo valja guzove mrdnuti.
User avatar
Ozimician
Posts: 5537
Joined: 05/09/2012 23:21

#31 Re: Australija, tačna viza, tačan iznos, dovoljno bodova.

Post by Ozimician »

hatemondays wrote: 01/09/2022 09:45
Ozimician wrote: 01/09/2022 08:01

Naslusao sam se ja licno takvih prica za svaku zemlju, Norvesku, Kanadu, USA - imas i na YT takvih prica koliko hoces.
Kad si spomenuo vozace kamiona na YT - bas jedan nedavno prica i ovako kaze: kad dodjes u Australiju, sve bosanske papire mozes okaciti macku na rep. On je morao polagati od B kategorije pa na dalje i svi troskovi preseljenja i vozacke su ga kostali najmanje 10 000 $

Imam kolegicu koja je doktorica, ciji je muz iz IT struke i tamo radi u Amazonu. Njoj je proces priznavanja diplome (i polaganja ispita) trajao skoro pune 3 god. - i da nije imala muza da je finansira, ne bi nikad u tome uspjela. Zamisli da moras finansirati sve to i zivjeti u Australiji 3 god. dok krenes zaradjivati.

Mislim ocito je ovdje da ti pravdas svoj izbor (koji je vjerovatno bio iz nuzde, a ne iz licnog odabira) - Danas ljudi kad zele da odu negdje, dobro izvagaju sve pluseve i minuse.

Ja sam u Dubaiu upoznao mnogo ljudi koji su tu dosli da rade iz Australije, sta sad ja tebi trebam reci - aaa neces u Dubai, bojis se pustinje xD

EDIT: I valjda ti je jasno da je barem 50% ovog foruma vec vani i da niko nista ne ceka i ne palamudi, nego uzimamo objektivne cinjenice u obzir.
Sve ok , samo sto ce taj vozac kamiona zaraditi tih 10 milja za mjesec, a dok cekas da ti priznaju diplomu valjda ces nesto i raditi i zaraditi dok pocnes raditi ono zasta si ucio. Zrtvovati se moras jal u pustinji, jal u ledari skandinavskoj jal u klokanijadi nista nije lako , samo valja guzove mrdnuti.
Mozda ce taj vozac zaraditi tih 10 milj za mjesec, ali brutto i to tek kad krene raditi ozbiljne ture.

Pa mozes raditi naravno, ali ti izgleda ne razumijes perspektivu ljudi?

Npr. jedan doktor u svakoj mogucoj zemlji na svijetu zivi iznad prosjeka te zemlje, dakle ni u jednoj zemlji mu nije toliko lose da nema hljeba da jede.

I zasto bi jedan takav potrosio 20 000 $ za priznavanje diplome u dalekoj Australiji i cekao 3 godine na papirologiju i jos ucio i polagao teske ispite i jos uz to sve morao raditi neki fizikanerski posao u nekoj australskoj vukoje*ni da bi uopste mogao prezivjeti tamo? A toliko zemalja u koje je lakse otici ako je vec odlazak imperativ.

Racunaj da su ti ljudi svugdje gospoda, da nemaju vise 20 god, vec barem 30 god i porodicu i ako npr. imaju u BiH rijeseno stambeno pitanje i uz to su mogli ustedjeti 30 000 KM - koliko im minimalno treba za odlazak u Australiju i papirologiju (+dragocjeno vrijeme). Sta onda takav jedan treba da trazi i da se pati 3-4 god tamo ?

Ti si vjerovatno otisao tamo u ratu ili u prvih 5 god poslije rata kada je u BIH bila gola bijeda i bilo je daj-sta-das, samo da se ide na bolje. Sad ljudi ne idu iz nuzde vec gledaju mnogo faktora prije nego odu, nije ni BiH gola bijeda vise.

Ja sam otisao u zemlju u kojoj sam od prvog dana dobio posao u struci, poslodavac mi je (bez ikakve obaveze s moje strane) platio sve troskove za papirologiju i dao mi 6 mjeseci smjestaj (za smijesnu cifru - 200€ mjesecno). Jednostavno Australija ima ogromnu konkurenciju danas vezano za useljavanje, nije to kao prije 10-20-30-50 god., dakle mora ponuditi nesto mnogo bolje da neko dodje tamo.
User avatar
piupiu
Posts: 16600
Joined: 05/01/2008 05:08

#32 Re: Australija, tačna viza, tačan iznos, dovoljno bodova.

Post by piupiu »

EFD22 wrote: 01/09/2022 08:31 Bolje probaj NZ, mnogo lakše je doći, ostati i na kraju dobiti i državljanstvo, ljepša je klima, nema otrovnih zmija i paukova, a standard je manje više isti.
I važnije od toga za ovu temu - s NZ pasošem možeš laganini ušetati u Australiju i živjet tamo bez ikakvih viza i zezancija.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#33 Re: Australija, tačna viza, tačan iznos, dovoljno bodova.

Post by moonca »

Ozimician wrote: 01/09/2022 10:37 I zasto bi jedan takav potrosio 20 000 $ za priznavanje diplome u dalekoj Australiji i cekao 3 godine na papirologiju i jos ucio i polagao teske ispite i jos uz to sve morao raditi neki fizikanerski posao u nekoj australskoj vukoje*ni da bi uopste mogao prezivjeti tamo? A toliko zemalja u koje je lakse otici ako je vec odlazak imperativ.
Ako je uspio zavrshiti 'teshki fax' zashto ne bi i tih par ispita.. a vrlo moguche da moze i raditi u struci, ( ne kao dr, neshto u toj oblasti) dok diplomu ne nostrifikuje
. i da ispalti se chekati 3 godine, kao i rad u ' provinciji', jer znash, shta te cheka kad to sve odradish.. :thumbup:
Osmi Socrates
Posts: 8103
Joined: 19/10/2020 15:33

#34 Re: Australija, tačna viza, tačan iznos, dovoljno bodova.

Post by Osmi Socrates »

Naravno, sve izgleda nemoguće i teško kada se najgore moguće situacije stave u prvi plan.
User avatar
Ozimician
Posts: 5537
Joined: 05/09/2012 23:21

#35 Re: Australija, tačna viza, tačan iznos, dovoljno bodova.

Post by Ozimician »

moonca wrote: 01/09/2022 16:15
Ozimician wrote: 01/09/2022 10:37 I zasto bi jedan takav potrosio 20 000 $ za priznavanje diplome u dalekoj Australiji i cekao 3 godine na papirologiju i jos ucio i polagao teske ispite i jos uz to sve morao raditi neki fizikanerski posao u nekoj australskoj vukoje*ni da bi uopste mogao prezivjeti tamo? A toliko zemalja u koje je lakse otici ako je vec odlazak imperativ.
Ako je uspio zavrshiti 'teshki fax' zashto ne bi i tih par ispita.. a vrlo moguche da moze i raditi u struci, ( ne kao dr, neshto u toj oblasti) dok diplomu ne nostrifikuje
. i da ispalti se chekati 3 godine, kao i rad u ' provinciji', jer znash, shta te cheka kad to sve odradish.. :thumbup:
Jeste li prosli kroz takvo nesto ili onako pricate?
Ja nemam licno iskustvo, ali imam kolegicu koja je to obavila i ona sama kaze da ne bi niposto kroz to prolazila da joj muz nije imao tako dobar posao i mogao sve to isfinansirati.
To nije samo par ispita, to je prakticno svo fakultetsko gradivo sa svih bitnijih predmeta, dakle pola faxa moras ispolagati (na stranom jeziku naravno) jedino sto ne moras ici na predavanja.

Takodjer naveo sam da neko ko je uspio ustedjeti u BiH 30 000KM - koliko je potrebno "za ulazak na trziste rada" i vec zagazio tridesete i mozda osnovao porodicu - tesko da ce se odluciti za tako tezak i neizvjestan i dalek put od mrtve nule.

Eh to - znas sta te ceka - to i jest najgore - sto ne znas, nego se time tjesis. Evo ti mi reci sta te to poslije ceka a sto ne mozes u nekoj drugoj zemlji, npr. Svedskoj, Norveskoj, Njemackoj, Svicarskoj, Kanadi - ostvariti ?
Osmi Socrates
Posts: 8103
Joined: 19/10/2020 15:33

#36 Re: Australija, tačna viza, tačan iznos, dovoljno bodova.

Post by Osmi Socrates »

Nigdje čovjek nije rekao da je doktor, vjerovatno i nije, a mi već raspravljamo kao da ima kapacitet da postane Ministar Zdravstva, pa će ga Australija na sve moguće zle načine spriječiti u tome.
User avatar
Ozimician
Posts: 5537
Joined: 05/09/2012 23:21

#37 Re: Australija, tačna viza, tačan iznos, dovoljno bodova.

Post by Ozimician »

Dope_Man wrote: 01/09/2022 08:13
dr_Evil wrote: 01/09/2022 07:43 Ma sve si ti to upravu, ali daleko covjece opet, jedino ako imas bas zelju da ides sto dalje od Bosne da te vise nikad ne vidi :D
Pa ne idu svi da bi se vracali il koristitili 3-4 sedmice godisnjeg u kuci u BiH. Neki idu da bi otisli i ne zanima ih BiH vise, i tad je nebitno koliko je udaljena nova lokacija jer se vozati tamo-vamo neces.
Pa otprilike svi kad trebaju otici kazu - Ne zanima me BiH vise - jer postoji razlog zasto iz nje odlaze (takav sam i sam bio).
I tako i bude prvih godinu-dvije, ali kasnije se kod vecine javi nostalgija i dosta ljudi se zapita da li je sve to vrijedilo?

Sve zavisi zapravo od toga sta u BIH napustate i sta vas tamo ceka.

Ako ostavljate izgradjen zivot, porodicu, prijatelje, ako vam nije nista ekonomski falilo, tesko da cete "negdje tamo" naci nesto puno bolje (govorim na opceniti utisak). Ovo je moje licno misljenje i iskustvo, a obzirom da 50% ovog foruma cini dijaspora - ocigledno je da dobar dio nije nikad raskrstio sa BiH (cak i oni koji su u ratu otisli), niti ce.
User avatar
Ozimician
Posts: 5537
Joined: 05/09/2012 23:21

#38 Re: Australija, tačna viza, tačan iznos, dovoljno bodova.

Post by Ozimician »

Osmi Socrates wrote: 01/09/2022 16:35 Nigdje čovjek nije rekao da je doktor, vjerovatno i nije, a mi već raspravljamo kao da ima kapacitet da postane Ministar Zdravstva, pa će ga Australija na sve moguće zle načine spriječiti u tome.
Post se ne odnosi na autora konkretno, nego na upis kolege iz Australije koji je tako napisao, da ako ste zdravstveni radnik ili vozac kamiona - da samo sto ne prostiru crveni tepih pred vama da dodjete. A realnost je upravo drugacija, vozac kamiona mora od pocetka polagati i B kategoriju cak, a doktor mora ispolagati pola fakultetskih ispita tamo da postane to sto ovdje vec jeste. + cekanje + troskovi + neizvjesnost...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#39 Re: Australija, tačna viza, tačan iznos, dovoljno bodova.

Post by moonca »

Ozimician wrote: 01/09/2022 16:31 Jeste li prosli kroz takvo nesto ili onako pricate?
Ja nemam licno iskustvo, ali imam kolegicu koja je to obavila i ona sama kaze da ne bi niposto kroz to prolazila da joj muz nije imao tako dobar posao i mogao sve to isfinansirati.
To nije samo par ispita, to je prakticno svo fakultetsko gradivo sa svih bitnijih predmeta, dakle pola faxa moras ispolagati (na stranom jeziku naravno) jedino sto ne moras ici na predavanja.

Takodjer naveo sam da neko ko je uspio ustedjeti u BiH 30 000KM - koliko je potrebno "za ulazak na trziste rada" i vec zagazio tridesete i mozda osnovao porodicu - tesko da ce se odluciti za tako tezak i neizvjestan i dalek put od mrtve nule.

Eh to - znas sta te ceka - to i jest najgore - sto ne znas, nego se time tjesis. Evo ti mi reci sta te to poslije ceka a sto ne mozes u nekoj drugoj zemlji, npr. Svedskoj, Norveskoj, Njemackoj, Svicarskoj, Kanadi - ostvariti ?
Ko god je 'vani' proshao je neki put..do cilja.. ili stanja kad je zadovoljan.
Najbitnije je . da osoba zeli da ide. da sam trazi i odluchi se. za raliku od nekoga . ko je pozvan, clan familije, dobar prijatelj.. na obachanje.. super je dodji probaj. e taj neche ostati..

Poznajem ih dosta u USA( nedicinska struka) koji su proshli taj proces... i ne zale....

Sta je danas 'dalek' put.. kao nisi blizu Bosni.. hm.. misim da je to plus... neches svakog mjeseca avionom ili autom u, kao neko ko zivi u EU.
30. te, josh bolje ako je s porodicom, nisu kasne . ima dovoljno vremena za sve..
Osmi Socrates
Posts: 8103
Joined: 19/10/2020 15:33

#40 Re: Australija, tačna viza, tačan iznos, dovoljno bodova.

Post by Osmi Socrates »

Ma ne znam šta znači "daleko" u današnjem svijetu.

Što se tiče dolaska na forum i dijaspore, ovako stvari stoje. Ja otišao sa 11, jedva pričam bosanski, a dolazim ovdje jer me ispočetka fasciniralo, a sad sam navikao. Nekako mi istovremeno i tuđe i moje, i poznato, i veoma egzotično.

Moji roditelji otišli kao formirani ljudi, ne bi privirili na naše forume da im plaćaš.
User avatar
Rockefeller
Posts: 7291
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#41 Re: Australija, tačna viza, tačan iznos, dovoljno bodova.

Post by Rockefeller »

Osmi Socrates wrote: 01/09/2022 16:48 Ma ne znam šta znači "daleko" u današnjem svijetu.

Što se tiče dolaska na forum i dijaspore, ovako stvari stoje. Ja otišao sa 11, jedva pričam bosanski, a dolazim ovdje jer me ispočetka fasciniralo, a sad sam navikao. Nekako mi istovremeno i tuđe i moje, i poznato, i veoma egzotično.

Moji roditelji otišli kao formirani ljudi, ne bi privirili na naše forume da im plaćaš.
Sto ne bi, sta fali :mrgreen:
User avatar
hatemondays
Posts: 1195
Joined: 28/10/2013 04:29
Location: vratio se kuci

#42 Re: Australija, tačna viza, tačan iznos, dovoljno bodova.

Post by hatemondays »

Ozimician wrote: 01/09/2022 16:31
moonca wrote: 01/09/2022 16:15

Ako je uspio zavrshiti 'teshki fax' zashto ne bi i tih par ispita.. a vrlo moguche da moze i raditi u struci, ( ne kao dr, neshto u toj oblasti) dok diplomu ne nostrifikuje
. i da ispalti se chekati 3 godine, kao i rad u ' provinciji', jer znash, shta te cheka kad to sve odradish.. :thumbup:
Jeste li prosli kroz takvo nesto ili onako pricate?
Ja nemam licno iskustvo, ali imam kolegicu koja je to obavila i ona sama kaze da ne bi niposto kroz to prolazila da joj muz nije imao tako dobar posao i mogao sve to isfinansirati.
To nije samo par ispita, to je prakticno svo fakultetsko gradivo sa svih bitnijih predmeta, dakle pola faxa moras ispolagati (na stranom jeziku naravno) jedino sto ne moras ici na predavanja.

Takodjer naveo sam da neko ko je uspio ustedjeti u BiH 30 000KM - koliko je potrebno "za ulazak na trziste rada" i vec zagazio tridesete i mozda osnovao porodicu - tesko da ce se odluciti za tako tezak i neizvjestan i dalek put od mrtve nule.

Eh to - znas sta te ceka - to i jest najgore - sto ne znas, nego se time tjesis. Evo ti mi reci sta te to poslije ceka a sto ne mozes u nekoj drugoj zemlji, npr. Svedskoj, Norveskoj, Njemackoj, Svicarskoj, Kanadi - ostvariti ?
Otisao 2003 u svojoj 36 godini, diplomu mi priznali nakon godinu dana. Samo ja ne pisem ono rekla kazala nego sto sam dozivio i dozivljavam. Nemam pojma kako je u tim vasim drzavama, momak je pitao kako doci i dobio je odgovor. By the way porez na tih 10 milja ce biti 30%, a male ture za kamiondzije ne postoje kod nas sta ces mala drzava.
Kao pristojan forumash pokusavam da pomognem ako mogu a na temama, odlazak u Austriju, Svedsku me necete naci. Momku sretno...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65967
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#43 Re: Australija, tačna viza, tačan iznos, dovoljno bodova.

Post by _BataZiv_0809 »

Mozemo li mi pravnici u Australiju @hatemondays :cry:
User avatar
hatemondays
Posts: 1195
Joined: 28/10/2013 04:29
Location: vratio se kuci

#44 Re: Australija, tačna viza, tačan iznos, dovoljno bodova.

Post by hatemondays »

_BataZiv_0809 wrote: 02/09/2022 00:35 Mozemo li mi pravnici u Australiju @hatemondays :cry:
Naravno da mozes, osiguravajuce kuce, privatne advokatske firme placu za pravnicima. Da navedem primjer drzava je cesto pogodjena vremenskim nepogodama, poplava i pozari, osiguravajuce kuce su preplavljenje zahtjevima sa odstetu. U svakoj nesreci neko ima i srece.
Kao sto sam juce rekao vlada je donijela odluku danas da ce svake godine dozvoliti imigraciju u cifri od 195 hiljada, ima jedna velika razlika sad je to permanentna migracija sto znaci 3 godine poslije toga mozes aplicirati da postanes citizen.

https://www.smh.com.au/national/austral ... 5bepj.html

Dosad je to bilo uglavnom temporary visas pa onda cekas permanent i onda citizenship. Naravno ovo ne vazi za refugees jer oni dobiju permanent odmah ali njih dodje oko 10 milja max godisnje. Uglavnom utrka za brains je pocela, znam da je daleko ali od svih drzava koje sam posjetio samo mi je Portugal ljepsi od ove a vidio sam svijeta i naputovao se. Ko ima djecu zajebat se nece a za nas starije sve je stvar adaptacije uostalom taj prvi val migracije uvijek najebe ( ono nostaligajia, familija itd) kako kod okrenes.
Kao ozbiljan forumas i ozbiljan covjek uvjek sam spreman pomoci bilo kome ko msili da pokusa da dodje ovdje. Barem znate da imate info od nekoga ko zivi i radi ovdje a Bosanac je sa dna kace (to mi nemoze 100 citizenshipa oduzeti).
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65967
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#45 Re: Australija, tačna viza, tačan iznos, dovoljno bodova.

Post by _BataZiv_0809 »

@hatemondays gigant si :thumbup:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18614
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#46 Re: Australija, tačna viza, tačan iznos, dovoljno bodova.

Post by SmokingMan »

Ja bih aplicirao za posao u IT sektoru pa da pokušam, malo sam upoznat sa situacijom oko potražnje radnika iz ove branše u Aussie. Može li neki konkretan info.
User avatar
hatemondays
Posts: 1195
Joined: 28/10/2013 04:29
Location: vratio se kuci

#47 Re: Australija, tačna viza, tačan iznos, dovoljno bodova.

Post by hatemondays »

SmokingMan wrote: 10/09/2022 10:16 Ja bih aplicirao za posao u IT sektoru pa da pokušam, malo sam upoznat sa situacijom oko potražnje radnika iz ove branše u Aussie. Može li neki konkretan info.
Evo ako si dobar, ovi su the best: https://www.atlassian.com/company/careers/all-jobs.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18614
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#48 Re: Australija, tačna viza, tačan iznos, dovoljno bodova.

Post by SmokingMan »

hatemondays wrote: 20/09/2022 06:00
SmokingMan wrote: 10/09/2022 10:16 Ja bih aplicirao za posao u IT sektoru pa da pokušam, malo sam upoznat sa situacijom oko potražnje radnika iz ove branše u Aussie. Može li neki konkretan info.
Evo ako si dobar, ovi su the best: https://www.atlassian.com/company/careers/all-jobs.
Hvala. :thumbup:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18614
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#49 Re: Australija, tačna viza, tačan iznos, dovoljno bodova.

Post by SmokingMan »

Dipli...
User avatar
hatemondays
Posts: 1195
Joined: 28/10/2013 04:29
Location: vratio se kuci

#50 Re: Australija, tačna viza, tačan iznos, dovoljno bodova.

Post by hatemondays »

...
Last edited by hatemondays on 06/12/2022 22:01, edited 1 time in total.
Post Reply