Australian Open 2021

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9205
Joined: 31/03/2007 00:07

#101 Re: Australian Open 2021

Post by Bosanski_kralj »

Definitivno Novak igra najučinkovitiji tenis ikad.

Nema tu neke ljepote, ali na kraju samo se rezultat gleda.
User avatar
necko_hz
Posts: 3586
Joined: 18/04/2009 12:36

#102 Re: Australian Open 2021

Post by necko_hz »

Ima i ljepote, itekako, samo zavisi kojim očima se gleda.

Strašno :thumbup:
User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#103 Re: Australian Open 2021

Post by Blek Stena »

All hail the GOAT :dance: :dance: :dance: :izet: :izet: :izet:
User avatar
Better Man
Posts: 16656
Joined: 01/10/2006 20:10

#104 Re: Australian Open 2021

Post by Better Man »

Ja ne znam koja je budala davala i 1% šanse Medvedevu. Frajer je dobro limitiran teniser kao i svi ostali koji pretenduju da budu nasljednici velike trojke. Ova sadašnja generacija nema šanse da bilo šta napravi dok su Novak i Rafa u igri, pa i Federer. Iako je njegovo vrijeme prošlo. Kad sam vidio jučer da se daje blaga prednost Novaku, dobro sam se nasmijao. Kakva blaga prednost, apsolutna prednost je bila za Novaka i šanse Medvedeva su bile samo da se ovaj povrijedio ozbiljnije.
breuer
Posts: 7188
Joined: 06/07/2009 15:44

#105 Re: Australian Open 2021

Post by breuer »

necko_hz wrote: 21/02/2021 11:41 Ima i ljepote, itekako, samo zavisi kojim očima se gleda.

Strašno :thumbup:
:thumbup:

Bravo Novače!
User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#106 Re: Australian Open 2021

Post by Blek Stena »

Better Man wrote: 21/02/2021 11:46 Ja ne znam koja je budala davala i 1% šanse Medvedevu. Frajer je dobro limitiran teniser kao i svi ostali koji pretenduju da budu nasljednici velike trojke. Ova sadašnja generacija nema šanse da bilo šta napravi dok su Novak i Rafa u igri, pa i Federer. Iako je njegovo vrijeme prošlo. Kad sam vidio jučer da se daje blaga prednost Novaku, dobro sam se nasmijao. Kakva blaga prednost, apsolutna prednost je bila za Novaka i šanse Medvedeva su bile samo da se ovaj povrijedio ozbiljnije.
Eh tebe sad. Sto nisi pisao prije meca.
User avatar
Better Man
Posts: 16656
Joined: 01/10/2006 20:10

#107 Re: Australian Open 2021

Post by Better Man »

Zato što nisam bio na forumu, niti internetu. Meč nisam gledao, već pratio malo preko interneta obzirom da sam na planinarenju po lijepom vremenu. Ne treba previše mudrosti da bi se ovo zaključilo. Dovoljno je osvrnuti se nazad i vidjeti prijašnje rezultate ove dvojice i donijeti zaključak.
breuer
Posts: 7188
Joined: 06/07/2009 15:44

#108 Re: Australian Open 2021

Post by breuer »

nikad se u tenisu ne zna
User avatar
lethalthreat
Posts: 532
Joined: 22/07/2010 19:34

#109 Re: Australian Open 2021

Post by lethalthreat »

Na istoku stare priče, na zapadu ništa novo. Rafi Roland Garros, ovaj mete i dalje Australiju, lijepo bi bilo da i deda odradi još jedan Wimbledon. Dragi nekstdženovci, držite se nargile, red bulla i Instagrama :zzzz:
smijesni_ste
Posts: 5964
Joined: 09/10/2009 16:46

#110 Re: Australian Open 2021

Post by smijesni_ste »

Bilo bi guravo Novaku da je Thiem došao do polufinala, a i Cipiripi bi pružio veći otpor u finalu, ali treba odigrati u kontinuitetu 2 sedmice jbg :|
User avatar
necko_hz
Posts: 3586
Joined: 18/04/2009 12:36

#111 Re: Australian Open 2021

Post by necko_hz »

Kopirat ću šta sam napisao na drugom forumu, da ne švrljam isto bezveze.

O finalu.

Dakle, Medvedev je pukao, dijelom taktički zbog sebe, drugim i najvećim igrački, zbog Novaka.

Recimo da ga je Novak taktički, mentalno i tehnički POJEO i natjerao da robotski izraz i potpunu kontrolu emocija zamijeni širenje ruku, čuđenje, pitanje šta da radi i ostalo. Nije prvi put da radi to protivnicima, ima na youtubeu čitava kompilacija Rafinih gestikulacija prije dvije godine dok ga je ovaj šibao, a sjećamo se i onog pogleda Federera u njihovom okršaju 2016. nakon onog narkomanskog poena pri rezultatu 1:6, 1:3 u fazonu: 'Odakle ti pravo da ovo pogađaš protiv mene, j*bo ti mater svoo juuu..'

Dakle, to puknuće Medvedeva je posljedica čiste nemoći, nemoć koju su na druge načine pokazivali svi koji su se našli ovoj budali na putu ovdje.

Sjeban sam i ja, prvenstveno Novakovim serviranjem, jer kada najkompletnijem teniseru ikad na onolike opcije u igri sa osnovne linije dodaš i ovakav servis, to izgleda baš kao 'cheat' teški. Nije fer, jel.

Šta je Medvedev mogao promijeniti i trebao uraditi drugačije? Po mom mišljenju, lakše je reći nego uraditi, ali morao je ići na kartu defanzive i dužih razmjena i tako se mentalno i tehnički postaviti. Novakov A tenis je bolji, kompletniji, sa mnogo više opcija u napadu, ali Medvedev je morao igrati u okviru svoje komforne zone i uraditi Novaku ono što je Novak uradio njemu - učiniti ga nervoznim. To nije mogao čistom ofanzivom jer mu tehnika to ne dozvoljava, samoubio bi se greškama. To je mogao jedino defanzivom i pokrivanjem terena do one mjere da se Novak osjeti frustriranim, nervoznijim i počne češće griješiti.

U određenim aspektima meča to je uspijevao, ali ne dovoljno. U nekim ključnim ili poluključnim poenima pravio je i naivne greške i u drugom i u trećem setu. Dakle, pravio je greške i u napadima i u razmjenama, a i u odbrani. Ne pripisujem ih strahu, niti chokeu, prosto je lik bio u onoj zoni sličnoj u kojoj je Novak bio u finalu RG-a prošle godine, odnosno, nije znao šta da igra, koju taktiku da odabere i da se osjeti dovoljno sigurnom u nju i forsira je do kraja. Kao i Rafi tada, i Novaku ovdje treba treba odati priznanje što je natjerao protivnika da se tako osjeća.

Sada, druga hronologija, u nekoj generalnoj slici mnogo bitnija.

Medvedev ima 25, Thiem je prošle godine imao 26. Igrali su protiv lika koji ima 32, odnosno 33 godine. Obojica su dobijali Novaka ranije, Thiem dva puta na RG-u, plus i na WTF-u, Medvedev dva puta na hardu. Ispunili su kvotu koju su trebali pokazati i dokazali da imaju nivo ne samo da ga namuče, već i da ga pobjede. No, na AO ih je skinuo oba puta. Momke u najboljim godinama sa dokazanim teniskim nivoom i kvalitetima.

Vjerovatno bi pojedinci, možda i većina eventualni Novakov poraz danas opravdavali godinama, kao što su/smo neki drugi poraze od Novaka u finalima Slamova prije nekoliko godina opravdavali time. To je bilo pogrešno tada i to bi bilo pogrešno sada. Konkurente spriječavaš da nabijaju legacy protiv tebe samo ako ih pobjeđuješ, a kad si kvalitetniji od njih to i radiš. Pokazuješ, braniš svoj bastion i ne koristiš izgovore, jer izgovor da si 6 godina stariji ne igra ulogu kada u svim mečevima pokazuješ da ti godine NE LIMITIRAJU nivo koji te načinio tim što jesi.

Novak je šampionski to pokazao i pokazuje na način na koji to neki protiv njega nisu mogli. Znamo koji.

Osamnaesta, čestitke. :thumbup:
User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#112 Re: Australian Open 2021

Post by Blek Stena »

:thumbup:
User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#113 Re: Australian Open 2021

Post by Blek Stena »

Jel nam Kirios objavio kakav tweet iz misije rupe.
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#114 Re: Australian Open 2021

Post by konektovan »

Brutalno i žalosno s jedne strane.
Čestitke Novaku. :bih:
User avatar
necko_hz
Posts: 3586
Joined: 18/04/2009 12:36

#115 Re: Australian Open 2021

Post by necko_hz »

User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#116 Re: Australian Open 2021

Post by Blek Stena »

ko mineralni kupus, lanjski. :D
RJ57
Posts: 3328
Joined: 10/04/2017 15:12

#117 Re: Australian Open 2021

Post by RJ57 »

tenis polako ali sigurno ide u problem da su finala grandslamova sve dosadnija i dosadnija, posebno u melburnu i parizu, bez obzira ko je u finalu. pored toga fokus velike trojke na grandslamove i tu njihovu međusobnu kozju utrku je toliki da njima sve ostalo skoro ništa ne znači i samim time im daje dodatnu prednost koja je ionako velika

vrijeme velike trojke će prestati kada odu u penziju a ne kada počnu gubiti, a dok se to ne desi nisam siguran da li tenis kao sport više dobija ili gubi, tj. da li je za tenis postalo irelevantno hoće li njihovo vrijeme potrajati još godinu, tri ili pet. prije da jeste nego da nije!

meni su ovakva finala zadnje što u tenisu želim gledati. možda zato što ne navijam ni za koga posebno ali dosadno brate!
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#118 Re: Australian Open 2021

Post by konektovan »

Novakovim navijacima ovo nije dosadno, nije ni meni koji nisam njegov navijac, jednostavno zreba rrspektovati ovaj brutalni nivo igre, koji ostali još ne mogu dokuciti.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55408
Joined: 15/12/2008 16:53

#119 Re: Australian Open 2021

Post by ultima_palabra »

Frajer vlada turnirom, nema tu dvojbe... dvije godine kad je bio u kurcu, tad je gubio. Ispade da je Wawrinka jedini dobio “normalnog” Novaka na AO u ovoj deceniji.

Psihologija finala je cudo, imam osjecaj da su se sastali ranije da bi bio mec u 5 setova... Djokovic je gubio setove u ranijim rundama od puno losijih igraca nego sto je Medvedev.
RJ57
Posts: 3328
Joined: 10/04/2017 15:12

#120 Re: Australian Open 2021

Post by RJ57 »

veliki mečevi su se uvijek dobijali u glavi, tek ako su u glavi tu negdje onda odlučuje trenutna forma ili u najžeščem slučaju jedna do dvije lopte, kao npr u onom epskom finalu AO noleta i rafe. i wawrinka je dobio noleta tih par puta tako što mu je ušao u glavu plus naravno bombama koje su brisale linije, ali to može jednom ili dva puta fercerati i to je to.

meni je trenutno najinteresantnije vidjeti kako će se šezona uopšte odvijati. jasno je da će se grandslamovi nekako progurati, to je svima najbitnije. kad su ovu maloumnost sa pritvorom pod imenom karantin u australiji progurali proguraće i sve ostalo. puno je interesantnije šta će biti sa ostalim turnirima i kako će se riješiti problemi putovanja gdje su ogromne razlike odakle dolaziš, gdje si sve bio i gdje ideš. jako je puno zemalja sa totalno različitim epidemiološkim slikama i odgovarajućim zakonskim uredbama. npr. australski igrači ako napuste australiju uopšte ne znaju kada će se smjeti vratiti itd ....

biće tu svega. još gore bi moglo biti kad krenu UEFA kvalifikacije za SP, ako uopšte sad i krenu, tu bi se moglo desiti da u nekim slučajevima zakonske uredbe utiču na plasman na SP više od igre na terenu. nešto slično se već desilo u ligi nacija ali ligu nacija niko ne uzima zaozbiljno pa je to olako prošlo, SP je nešto sasvim drugo.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66771
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#121 Re: Australian Open 2021

Post by plain vanilla »

Ceka li se sudjenje?
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#122 Re: Australian Open 2021

Post by karanana »

htjeo se ukljuciti ali ne moze nesto. pao sajt izgleda
User avatar
plain vanilla
Posts: 66771
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#123 Re: Australian Open 2021

Post by plain vanilla »

Ja sam trazila na yt live, nema zasad
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#124 Re: Australian Open 2021

Post by karanana »

ja otiso na onaj link koji je na kixovom tekstu koji su izbacili prije 22-23 minute i ne moze.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66771
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#125 Re: Australian Open 2021

Post by plain vanilla »

karanana wrote: 10/01/2022 00:07 ja otiso na onaj link koji je na kixovom tekstu koji su izbacili prije 22-23 minute i ne moze.
Bit ce na N1 uzivo kad pocne, evo sad javise
A na youtube ima live bez prenosa, ali dobri komentari :mrgreen:
Post Reply