Australian Open 2016

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#1 Australian Open 2016

Post by shake69 »

Narednog ponedjeljka pocinje Australian Open u Melbourne s povecanim prize money i skoro istim favoritima kao i prosle godine, bar u muskoj konkurenciji. Danas su pocele kvalifikacije i navijaci BiH imaju razloga za slavlje, u drugom kolu su i Mirza Basic i Aldin Setkic i imaju solidne sanse i za MD, posebno Mirza. :bih: Bujrum svima sto vas ima a koji vole ovu lijepu igru.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#2 Re: Australian Open 2016

Post by Tomahawk11 »

Da se upisem :thumbup:
User avatar
Leopold_IV
Posts: 3507
Joined: 04/11/2008 15:48

#3 Re: Australian Open 2016

Post by Leopold_IV »

Bravo Shake, da nam bude sretan i zanimljiv uz mnoge neprospavane noći kao i svake godine :-)

I nek nisi kacio nikakve ankete.

p.s mislim da u ženskoj konkurenciji osvaja Azarenka
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#4 Re: Australian Open 2016

Post by Dr Kova »

Pratim :thumbup:
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#5 Re: Australian Open 2016

Post by shake69 »

Leopold_IV wrote:Bravo Shake, da nam bude sretan i zanimljiv uz mnoge neprospavane noći kao i svake godine :-)

I nek nisi kacio nikakve ankete.

p.s mislim da u ženskoj konkurenciji osvaja Azarenka
Za ankete je zaduzen kapetan RG, molim lijepo! :)
User avatar
Leopold_IV
Posts: 3507
Joined: 04/11/2008 15:48

#6 Re: Australian Open 2016

Post by Leopold_IV »

shake69 wrote:
Leopold_IV wrote:Bravo Shake, da nam bude sretan i zanimljiv uz mnoge neprospavane noći kao i svake godine :-)

I nek nisi kacio nikakve ankete.

p.s mislim da u ženskoj konkurenciji osvaja Azarenka
Za ankete je zaduzen kapetan RG, molim lijepo! :)
Moždas nađemo i Troickog u užem izboru :razz:
User avatar
sjedi 1
Posts: 1296
Joined: 26/10/2015 17:58

#7 Re: Australian Open 2016

Post by sjedi 1 »

KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#8 Re: Australian Open 2016

Post by KENJAC »

Ma jebo Melburna ! Sva cetiri ! Sva cetiri ! Smije li ko ?
User avatar
zarko.filip
Posts: 1629
Joined: 26/02/2010 21:44

#9 Re: Australian Open 2016

Post by zarko.filip »

KENJAC wrote:Ma jebo Melburna ! Sva cetiri ! Sva cetiri ! Smije li ko ?
Rode,rado ali se okliznuh u takvoj prognozi prosle godine.Nadam se da si ti bolji prognoyer od mene.
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#10 Re: Australian Open 2016

Post by shake69 »

Mirza Bašić porazio glatko Rumuna Copila s 2:0, sasvim solidnog igrača betona koji je prošle godine igrao drugo kolo MD i u finalu kvala ga čeka vrlo zgodna prilika-Myneni. Ako hindusa ne razbije za MD, pojest ću reket na narednoj rekreaciji. :bih:
Aldin izjednačio protiv Nedovyesova pa potonuo u trećem setu na australskom džehenemu. Šteta, iako se moglo i bolje.
Damir u prvom kolu MD protiv Edmunda, mlade nade Britanije. Dobar žrijeb i ima fine šanse za prolaz, ako odigra slično kao protiv TomiKa na USO.
Evo lijepe prilike da se primaknemo istočnim i zapadnim komšijama i susjedima bar malo jer oni imaju po 4 igrača u MD! Nama bi dvojica bilo velika teniska vijest. Idemo, Bosno! :bih:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55683
Joined: 15/12/2008 16:53

#11 Re: Australian Open 2016

Post by ultima_palabra »

Zadnja četvrtina žrijeba zajebancija prava. Mali Chung odmah na Đokovića :D Nije loš žrijeb za Damira, volio bih ga vidjeti protiv Goffina u 2.kolu.
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#12 Re: Australian Open 2016

Post by shake69 »

Roger po običaju težak put. Drugo kolo Dog, treće dojučerašnji Sharapow.... :( Previše za tako ranu fazu turnira. Djovak je opet udijelio u turbetu Sedam braće! :-) Nikog ozbiljnog do četvrtfinala, osim ako ćemo u prijetnje dedu Ivu ubrajati!
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#13 Re: Australian Open 2016

Post by Dr Kova »

shake69 wrote:Roger po običaju težak put. Drugo kolo Dog, treće dojučerašnji Sharapow.... :( Previše za tako ranu fazu turnira. Djovak je opet udijelio u turbetu Sedam braće! :-) Nikog ozbiljnog do četvrtfinala, osim ako ćemo u prijetnje dedu Ivu ubrajati!
Ma riješiće to Rođo hladno
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#14 Re: Australian Open 2016

Post by vryzas »

Tuspas mene :D
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#15 Re: Australian Open 2016

Post by red evil »

Bravo Mirza. Ova šansa se mora iskoristit. Dobio je dobru šansu u 3. kolu kvala, Myneni. Čovjek je više dubl igrača, može se reći podjednako je dobar i u dublu i singlu, u obe konkurencije je u TOP 200. Ali Mirza je bolji igrač od njega i jednostavno ovo mora iskoristit.

I Damir je dobio solidnog igrača. Edmund jest u dobroj formi, dobar servis i fh ali čisto sumnjam da je navikao igrat kad upekne zvizdan :D i nije dobar u fizičkoj spremi. Igrač po mjeri. Dobio je jednog od najlakših igrača koje je mogao dobit u jednom GSu. Pa čak ni 2. kolo nije ne prolazno Goffin jest favorit ali igrač koji odgovara Damiru, ne udara jako, nije veliki server. Baseliner kao i Damir. Da je doći do 1/8 finala protiv Federera. :D

Šteta za Aldina. Ali ovo je njegov maksimum. Veliki radnik ali fali kvaliteta. Valjda do kraja karijere uspije jednom doći do jednog MDa GSa, to je definitivno zaslužio.


Trenutni br. 1 protiv budućeg br. 1. Nole vs Chung 8)
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#16 Re: Australian Open 2016

Post by KENJAC »

zarko.filip wrote:
KENJAC wrote:Ma jebo Melburna ! Sva cetiri ! Sva cetiri ! Smije li ko ?
Rode,rado ali se okliznuh u takvoj prognozi prosle godine.Nadam se da si ti bolji prognoyer od mene.
Keep kalm and vjeruj u Kenjca ! Kenjac ne grijesi !
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#17 Re: Australian Open 2016

Post by KENJAC »

Nego , jel ko primjetio? Do juce ovaj Hundai bio neko "cije lice se treba upamtit" a danas "Novak opet uplatio u sedam brace ...." Sa dosljednim i koherentnim je bas uzivanje diskutovat !
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7322
Joined: 12/03/2012 18:04

#18 Re: Australian Open 2016

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

KENJAC wrote:Nego , jel ko primjetio? Do juce ovaj Hundai bio neko "cije lice se treba upamtit" a danas "Novak opet uplatio u sedam brace ...." Sa dosljednim i koherentnim je bas uzivanje diskutovat !
Što ne bi nastavio na b92 forumu, krstarici ili nekom desetom forumu. Možeš misliti kako bi mene posmatrali tamo negdje da iz Bosne pišem kako se BiH plasirala na SP ili kako je Džumhur napravio rezultat karijere i tako non stop ?

Bil me proglasili budalom ili barem provokatorom ( da ne pričam kako bi me banovali u roku od par sati/dana ), šta misliš :-D

:D
User avatar
zarko.filip
Posts: 1629
Joined: 26/02/2010 21:44

#19 Re: Australian Open 2016

Post by zarko.filip »

cvrčak_na_hedonizmu wrote:
KENJAC wrote:Nego , jel ko primjetio? Do juce ovaj Hundai bio neko "cije lice se treba upamtit" a danas "Novak opet uplatio u sedam brace ...." Sa dosljednim i koherentnim je bas uzivanje diskutovat !
Što ne bi nastavio na b92 forumu, krstarici ili nekom desetom forumu. Možeš misliti kako bi mene posmatrali tamo negdje da iz Bosne pišem kako se BiH plasirala na SP ili kako je Džumhur napravio rezultat karijere i tako non stop ?

Bil me proglasili budalom ili barem provokatorom ( da ne pričam kako bi me banovali u roku od par sati/dana ), šta misliš :-D

:D
Pogotovo na B92.Inace smo ovde uglavnom svi iz Bosne.
User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#20 Re: Australian Open 2016

Post by CSKA »

Ocekujem prilicno dosadan AO,bar sto se tice pobjednika.

Samo da nam se Novak ne opusti kao mi :D
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7322
Joined: 12/03/2012 18:04

#21 Re: Australian Open 2016

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

zarko.filip wrote:
cvrčak_na_hedonizmu wrote:
KENJAC wrote:Nego , jel ko primjetio? Do juce ovaj Hundai bio neko "cije lice se treba upamtit" a danas "Novak opet uplatio u sedam brace ...." Sa dosljednim i koherentnim je bas uzivanje diskutovat !
Što ne bi nastavio na b92 forumu, krstarici ili nekom desetom forumu. Možeš misliti kako bi mene posmatrali tamo negdje da iz Bosne pišem kako se BiH plasirala na SP ili kako je Džumhur napravio rezultat karijere i tako non stop ?

Bil me proglasili budalom ili barem provokatorom ( da ne pričam kako bi me banovali u roku od par sati/dana ), šta misliš :-D

:D
Pogotovo na B92.Inace smo ovde uglavnom svi iz Bosne.
Jel to navijate za Bosnu u svim sportovima ili samo u fudbalu i tenisu ? Pretpostavljam da imaš Džumhorovu sliku kao screen saver :stidljiv:

:D
User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#22 Re: Australian Open 2016

Post by Blek Stena »

Jeko Džumhor?..... :zjev:
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7322
Joined: 12/03/2012 18:04

#23 Re: Australian Open 2016

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

lapsus calami ( čuo si za Oto, nadam se ), izvinjavam se :D

Napiši za koju reprezentaciju navijaš, taman imao tri greške, skontaću, bez brige :oops:

Sretna nova i Hristos vaskrse :D

Odlazim u troskoku :ljulja: čitamo se, pa-pa-pa

:D :D :D
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#24 Re: Australian Open 2016

Post by KENJAC »

cvrčak_na_hedonizmu wrote:
KENJAC wrote:Nego , jel ko primjetio? Do juce ovaj Hundai bio neko "cije lice se treba upamtit" a danas "Novak opet uplatio u sedam brace ...." Sa dosljednim i koherentnim je bas uzivanje diskutovat !
Što ne bi nastavio na b92 forumu, krstarici ili nekom desetom forumu. Možeš misliti kako bi mene posmatrali tamo negdje da iz Bosne pišem kako se BiH plasirala na SP ili kako je Džumhur napravio rezultat karijere i tako non stop ?

Bil me proglasili budalom ili barem provokatorom ( da ne pričam kako bi me banovali u roku od par sati/dana ), šta misliš :-D

:D
Ja tebe, definitivno , nisam shvatio. A da li si ti mene ..... Ne vjerujem !
User avatar
shake69
Posts: 7601
Joined: 18/06/2011 01:21
Location: Soukbunar

#25 Re: Australian Open 2016

Post by shake69 »

Mirza Basic u MD AO!!!! Teska ali slatka pobjeda Sarajlije! Uh, kako je Mirzoni mentalno napredovao pa se izvukao iz teskih situejsn u trecem setu! Uglavnom, Basic-Myneni 2:1 (3:6,6:4,8:6)! :bih: :bih: :bih:
Post Reply