Augsburg

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#1 Augsburg

Post by Amazonka27 »

O Augsburgu nisam uspjela puno pronaci...osim ovih istorijskih i sportskih atrakcija. Interesuje me da li neko od vas zna koji su kvartovi najbolji, koji najgori za unajmljivanje stana...Kakvi su domacini, sta vole a sta ne...sta je super a sta grozno u tom gradu. Ima li forumasa koji zive u Augsburgu :D
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#2 Re: Augsburg

Post by Amazonka27 »

Image
User avatar
Rockefeller
Posts: 7299
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#3 Re: Augsburg

Post by Rockefeller »

Niko ništa :lol:
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#4 Re: Augsburg

Post by Amazonka27 »

Rockefeller wrote:Niko ništa :lol:
A-a :D ali dosla sam do nekih informacija...bezze mi odgovarati ovdje sama sebi :D
User avatar
Rockefeller
Posts: 7299
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#5 Re: Augsburg

Post by Rockefeller »

Možda ima neki forum na njemačkom. I meni bi dobro doš'o da svašta nešto pogledam.
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#6 Re: Augsburg

Post by Amazonka27 »

Pa mogu samo da gledam :D nista ne bi razumjela :D jel te zanima Augsburg?
User avatar
Rockefeller
Posts: 7299
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#7 Re: Augsburg

Post by Rockefeller »

Onako, samo ja zivim na sjeveru, glavni grad Njemacke. Volio bi obici sve vece gradove u DE pa zato i pitam :mrgreen:
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#8 Re: Augsburg

Post by graue_maus »

javi se na pm.......
dnaxy
Posts: 555
Joined: 28/01/2008 20:55

#9 Re: Augsburg

Post by dnaxy »

1. jedan od najstarijih gradova u njemackoj :D
2. ima puno stranaca
3.ima puno i bosnja
4.lijep je
5.ima posla
6.zaobiso bi oberhausen i lechhausen
7.jel te jos sta interesuje? :P
8. zaobidji nase,druzi se sa svabama (ovo su bavarske svabe)
9.imaju cudan dialekt, zvani augsburgerisch
10. postao je skup zbog blizine minhena
11. tesko naci stan, a i kad ga nadjes skup je.
12.ne vole ljudi koji iznajmljuju stanove(privatno) djecu..
13.opet sve zavisi na koga naletis,mozda imas srece a mozda si baksuz. :)
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#10 Re: Augsburg

Post by graue_maus »

ovo pod 8 mi bode oci , sta imas protiv naseg svijeta .......ima stvari koje ti moze reci samo nas svijet , koje svabe ne zanima , jedino ako radi u toj bransi ......jezicki kursevi ,kupovina neki nasih specijaliteta , procedura oko papira itd .........osim toga kad neznas dobro jezik , i pitas nekog svabu mislis da ima on strpljena i vremena da raspravlja sa tobom ........
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#11 Re: Augsburg

Post by drastic »

idi u friedberg
Sport-fan
Posts: 64
Joined: 25/01/2013 22:50

#12 Re: Augsburg

Post by Sport-fan »

dnaxy wrote:1. jedan od najstarijih gradova u njemackoj :D
2. ima puno stranaca
3.ima puno i bosnja
4.lijep je
5.ima posla
6.zaobiso bi oberhausen i lechhausen
7.jel te jos sta interesuje? :P
8. zaobidji nase,druzi se sa svabama (ovo su bavarske svabe)
9.imaju cudan dialekt, zvani augsburgerisch
10. postao je skup zbog blizine minhena
11. tesko naci stan, a i kad ga nadjes skup je.
12.ne vole ljudi koji iznajmljuju stanove(privatno) djecu..
13.opet sve zavisi na koga naletis,mozda imas srece a mozda si baksuz. :)
Tacka 8.ti je bez veze,nigdje veze sa istinom,zasto zi nepises sa svabama na forumu???
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#13 Re: Augsburg

Post by graue_maus »

drastic wrote:idi u friedberg
FDB ne pripada augsburgu :D ,tamo su pravi bavarci ........
dnaxy
Posts: 555
Joined: 28/01/2008 20:55

#14 Re: Augsburg

Post by dnaxy »

graue_maus wrote:ovo pod 8 mi bode oci , sta imas protiv naseg svijeta .......ima stvari koje ti moze reci samo nas svijet , koje svabe ne zanima , jedino ako radi u toj bransi ......jezicki kursevi ,kupovina neki nasih specijaliteta , procedura oko papira itd .........osim toga kad neznas dobro jezik , i pitas nekog svabu mislis da ima on strpljena i vremena da raspravlja sa tobom ........
nazalost nista efektivno :D stvari koje te interesuju ce ti rec bilo koji svabo koji radi svoj posao.kako sam ih ja upoznao,uvijek su spremni pomoci,mozda cak i vise od naseg svijeta.a "nas svijet" koji je vec dugo tu, znaci nekih 80 % ljudi ne treba vise ni jezicki kurs ni proceduru oko papira,jer obadvoje vec imaju i ne dolaze vise u susret sa tim.a nisam htio nikoga da vrijedjam/uvrijedim. mislio sam to vise radi jezika,medjutim kad malo bolje razmislim manje ce te i glava bolit od njemaca..al sve je to moje licno iskustvo,tako da ne mora znacit da je svima tako jel.
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#15 Re: Augsburg

Post by graue_maus »

dnaxy wrote:
graue_maus wrote:ovo pod 8 mi bode oci , sta imas protiv naseg svijeta .......ima stvari koje ti moze reci samo nas svijet , koje svabe ne zanima , jedino ako radi u toj bransi ......jezicki kursevi ,kupovina neki nasih specijaliteta , procedura oko papira itd .........osim toga kad neznas dobro jezik , i pitas nekog svabu mislis da ima on strpljena i vremena da raspravlja sa tobom ........
nazalost nista efektivno :D stvari koje te interesuju ce ti rec bilo koji svabo koji radi svoj posao.kako sam ih ja upoznao,uvijek su spremni pomoci,mozda cak i vise od naseg svijeta.a "nas svijet" koji je vec dugo tu, znaci nekih 80 % ljudi ne treba vise ni jezicki kurs ni proceduru oko papira,jer obadvoje vec imaju i ne dolaze vise u susret sa tim.a nisam htio nikoga da vrijedjam/uvrijedim. mislio sam to vise radi jezika,medjutim kad malo bolje razmislim manje ce te i glava bolit od njemaca..al sve je to moje licno iskustvo,tako da ne mora znacit da je svima tako jel.
:D ma zna i od njemaca zaboliti glava a i ponekad otkaz dobiti ..svasta sam vec vidjela a i sama dozivjela ...... nas svijet ce ti staviti kafu ,rucak i dati novaca ili nesto sto bi ti trebalo , a od nijemaca se nacekas da dobijes nesto .......
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#16 Re: Augsburg

Post by insomnia78 »

[emoji23][emoji23][emoji23]
dnaxy
Posts: 555
Joined: 28/01/2008 20:55

#17 Re: Augsburg

Post by dnaxy »

graue_maus wrote:
dnaxy wrote:
graue_maus wrote:ovo pod 8 mi bode oci , sta imas protiv naseg svijeta .......ima stvari koje ti moze reci samo nas svijet , koje svabe ne zanima , jedino ako radi u toj bransi ......jezicki kursevi ,kupovina neki nasih specijaliteta , procedura oko papira itd .........osim toga kad neznas dobro jezik , i pitas nekog svabu mislis da ima on strpljena i vremena da raspravlja sa tobom ........
nazalost nista efektivno :D stvari koje te interesuju ce ti rec bilo koji svabo koji radi svoj posao.kako sam ih ja upoznao,uvijek su spremni pomoci,mozda cak i vise od naseg svijeta.a "nas svijet" koji je vec dugo tu, znaci nekih 80 % ljudi ne treba vise ni jezicki kurs ni proceduru oko papira,jer obadvoje vec imaju i ne dolaze vise u susret sa tim.a nisam htio nikoga da vrijedjam/uvrijedim. mislio sam to vise radi jezika,medjutim kad malo bolje razmislim manje ce te i glava bolit od njemaca..al sve je to moje licno iskustvo,tako da ne mora znacit da je svima tako jel.
:D ma zna i od njemaca zaboliti glava a i ponekad otkaz dobiti ..svasta sam vec vidjela a i sama dozivjela ...... nas svijet ce ti staviti kafu ,rucak i dati novaca ili nesto sto bi ti trebalo , a od nijemaca se nacekas da dobijes nesto .......
svi gledaju svoj racun,tako da te od svakoga zaboli glava cim je rijec o interesima.a nas svijet ce stavit i kafu i rucak i novac je vec pitanje :D i onda ce te otracat..vise neces biti na spisku raje..jer nemas kao novca kao ja, auto kao ja itd.
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#18 Re: Augsburg

Post by Amazonka27 »

I na drugim mjestima sam procitala da Oberhausen i Lechhausen mogu biti problematicni...nama najvise odgovara Pfersee i Göggingen. Nesto nemam problem da se druzim i sa domacim i sa nasim...ali bi vise voljela zbog jezika sa svabama da se druzim :D
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#19 Re: Augsburg

Post by Amazonka27 »

insomnia78 wrote:[emoji23][emoji23][emoji23]
sta se ti smjeskas :-D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#20 Re: Augsburg

Post by insomnia78 »

Ma dje se ne's smijati. Cuj nasi ce te ispostovati i jos ti para dati
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#21 Re: Augsburg

Post by Amazonka27 »

insomnia78 wrote:Ma dje se ne's smijati. Cuj nasi ce te ispostovati i jos ti para dati
moja tetka pred sami rat uspije da proda stan i pobjegne vani...i nadje rodjaka (koji tu zivi 20 god) i zamoli ga da joj pricuva lovu dok se oni ne snadju...od para nikad ni traga ni glasa :) ako je neko imao super iskutvo sa posudjivanjem love i davanjem...super...ja bih najebala garant...
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#22 Re: Augsburg

Post by graue_maus »

dnaxy wrote:
svi gledaju svoj racun,tako da te od svakoga zaboli glava cim je rijec o interesima.a nas svijet ce stavit i kafu i rucak i novac je vec pitanje :D i onda ce te otracat..vise neces biti na spisku raje..jer nemas kao novca kao ja, auto kao ja itd.
:D a tek da znas kako svabe znaju te otracat , mi smo male mace za njih........dok su tri osobe zajedno sve ok , dok jedna ode, one dvije preostale opletu o njemu :shock: .... a sto se tice pomoci , ako se postavis kao pametna i skolovana osoba koja je posisala svu pamet ovog svijeta , nece ti niko pomoci ..........
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#23 Re: Augsburg

Post by mousstapha »

Imaš ovu stranicu gdje na engleskom piše uglavnom raja iz Britanije i Amerike.

http://www.toytowngermany.com/

Ima forum za svaku regiju i odgovor na ovakva i slična pitanja.

http://www.toytowngermany.com/forum/top ... newcomers/
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#24 Re: Augsburg

Post by Amazonka27 »

Hvala @mousstapha :)

Mogu da primijetim da su ljudi zadovoljni Augsburgom :) nekako se ljudi brzo udomaće...Vidim po oglasima za stanove da se grade nove ulice i stanovi... Uglavnom, ljudi koji su mi pisali u pm (veliko hvala :) ) i po FB grupama su pisali sve pozitivno...jedine zamjerke na dijelove kvartova gdje je većinsko tursko stanovništvo...Turci jesu malo bučni, a za švabe smo i mi onako malo blebetavi i glasni :D

sjo valja njemacki uciti :/ :D
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#25 Re: Augsburg

Post by mousstapha »

Ma ne treba na zapadu istraživati opasne kvartove. Meni kad je jaran u Zurichu pokazao najopasniji dio grada, ja se nasmijao. Standardi su različiti. :D

Generalno ovi gradovi koji navigiraju oko Minhena su često bolja opcija od samog Minhena, a povezanost sa centrima je dobra. Samo treba izbjegavati baš male depresivne gradiće.
Post Reply