Audio/Video problem sa uskladjivanjem

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#1 Audio/Video problem sa uskladjivanjem

Post by arnes_king »

Pozdrav raja,

poceo sam se zanimati malo pa snimati neke gejmplej videe sa PS4. Odradio sam vec 2-3 videa u Camtasia Studio 9 i sve je bilo super. Radim na princip da prvo snimim gejmplej pa taj video prebacim na PC i onda pokrenem taj video (gledam) i preko mobitela ili Audacity-a snimam sebe kako pricam istovremeno dok traje gejmplej.

Pocela mi se desavati cudna stvar, znaci isto ovako sam radio i ranije videe i sve je bilo super. Sada imam problem, da kada ubacim Audio fajl i Video fajl u program za editovanje, te podesim zvuk da se pocetak slaze sa videom, sve je ok kratko i kako video ide naprijed zvuk mi sve vise kasni.

Ovo me toliko zbunjuje jer nema smisla, video i audio su snimani u istom trajanju, nema nista da je rezano ili da fali niti da je ubrzavano ili usporavano ali zvuk nikako ne mogu da sinkronizujem sa videom. Ukoliko podesim pocetak da valja, onda kraj ne valja, a ako podesim kraj da valja onda nije dobar pocetak.

Probao sam snimati zvuk preko mobitela i preko Audacitia, probao sam editovat projekat preko Camtasia Studio 9 i preko Sony Vegas pro, ali opet je isto kako god da probam. Pokusao sam audio datoteku prebaciti sa mp3 u wav ali ne pomaze.

Napominjem da sam identicno ranije radio i sve je bilo dobro, a sada ni naopako i cudno je skroz.

Jedino rijesenje mi je bilo da audio sjecem toliko da svaki dio uklopi, a na 15 minuta snimanja morao sam sjeci 50-ak puta, sto je neprihvatljivo rijesenje.

Molim vas ukoliko ima ovdje strucnjaka da mi pomognete da odgonetnem do cega bi moglo biti kako bih rijesio problem. U postavkama camtasie sam vec podesio da ide samo softversko ubrzanje a ne preko gpu jer sam citao da bi do toga moglo biti, ali nije.


Edit: da jos napomenem da sam probao snimati zvuk direktno u camtasiji ali tad zvuk bude katastrofa tih bez obzira sto je mikrofon inace dobar i svugdje snima ok.


Edit2: Rijesio sam problem. Rijesenje sam nasao ovdje:

https://www.neowin.net/forum/topic/1284 ... nc-issues/

Bilo se nesto u win10 promijenilo u postavkama pa sam prateci tu uputstvo od korisnika darth_vader.
Post Reply