Audi A8 D3 2005 vazdusni ovjes

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
Mehanicar121
Posts: 3
Joined: 17/01/2020 18:53

#1 Audi A8 D3 2005 vazdusni ovjes

Post by Mehanicar121 »

Imam problem sa vazdusnim ovjesom na Audi A8 2005 D3 4.2 benzin Quattro. Ja sam inače mehaničar u Banja Luci bavim se ovim poslom već 35 godina. Ovo je trenutno moj auto kupio sam ga kao ispravnog 100% bez ikakve mane. U skorije vrijeme krenulo mi se dešavati to da ga nije htio podici na odredjenu visinu koja mu je zadata kad ga upalim i nakon toga otkrio sam da zadnji senzori nivelacije sto budu na lafetama nisu ispravni te da se zato nije podizao auto. Poslije nekog vremena opet su krenuli problemi ali da se sporije diže auto ili da moram čak vise puta upaliti auto da bi se podigao. Otkrio sam tada da kompresor nema dovoljan pritisak i on se tada pregrijava jer puno radi a malo postiže a na njemu se nalazi senzor temperature koji ga isključuje kad se pregrije i zato treba par puta de se upali da bi se podigao na visinu. Zamijenio sam kompresor vazdusnog ovjesa i prva dva dana auto je bio uredu normalno je postizao odredjenu visinu bez ikakvih problema preko noći nije padao nije bilo nikakvih problema. Ali juce kada sam ujutro ustao ušao u garažu da izvezem auto primjetio sam da je prednji desni kraj auta pao upalio sam ga i normalno se podigao ali od tada se kompresor često pali i kao da ga dopunjava. Kad god ga ostavim ugašenog odma padne na prednji desni kraj u roku od najviše 1 minut. Ja sada sumnjam na prednj desni vazdusni jastuk ali ako neko zna šta bi drugo moglo biti molio bih da mi kaže posto sam već dosta para dao na taj jedan te isti problem i još nije rješen. Hvala unapred!
citroen xm
Posts: 18120
Joined: 17/04/2012 22:57

#2 Re: Audi A8 D3 2005 vazdusni ovjes

Post by citroen xm »

Jastuci 99%, vrlo moguće da su i taj kompresor džaba promjenio tj. da je bio ispravan ali se pregrijevao jer je konstantno punio sistem vazduhom koji je odlazio. Kao da duvaš probušenu loptu. Nije rijetkost da zbog probušenih jastuka strada baš kompresor.

Potraži na Aliexpres sajtu jastuke, valjda su značajno povoljniji a ljudi imaju pozitivna iskustva.
User avatar
basicm
Posts: 10479
Joined: 16/01/2012 21:38

#3 Re: Audi A8 D3 2005 vazdusni ovjes

Post by basicm »

U B.Luci ima ljudi koji se tim bave. Potrazi po pik-u
Mehanicar121
Posts: 3
Joined: 17/01/2020 18:53

#4 Re: Audi A8 D3 2005 vazdusni ovjes

Post by Mehanicar121 »

Upravo sam kupio drugi jastuk za 350 KM sad ću da ga namontiram pa ću vidjeti kako će se ponašati ali svakako hvala
User avatar
basicm
Posts: 10479
Joined: 16/01/2012 21:38

#5 Re: Audi A8 D3 2005 vazdusni ovjes

Post by basicm »

Mehanicar121 wrote: 18/01/2020 14:37 Upravo sam kupio drugi jastuk za 350 KM sad ću da ga namontiram pa ću vidjeti kako će se ponašati ali svakako hvala
Ne zaboravi adaptaciju, trebace ti dijagnostika da se to sve kalibrira.
Post Reply