Audi A4 - uvoz

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#26 Re: Audi A4 - uvoz

Post by emko1234 »

Zvek wrote:Koliko znam ni jedan ovlasteni servis ne radi cipovanje motora. Mozda neki i rade ali kada auto izađe iz garancije.
kakav cip i ovlasteni servis..pa to je isto ko da prodaju zastitu tebi za auto a lopovima alat da ti ga ukradu..vecu glupost nisam procitao..da cestitatm vukojebini na audiju,nek je sa srecom i sve najbolje..
sto se tice teme audi a4 sa 1,9 tdi motorom i 130ks ima 310nm okretnog momenta i za prosjecnog vozaca je natprosjecan auto..jednostavano motor je strasan,dodje uglavnom sa 6 brzina i manuelnim mjenjace..ne treba uzimat automatika..
motorola* sto se tice cipova..imao sam ja a4 b7 sa 2.0tdi motorom koji je bi dignut na 175ks..taj motor bez problem moze podnijet i preko 190ks i 410nm al problem je sto se onda mora uradit jos preinaka..na kocnicama prvo pa ojacat mjenjac jer on konstrukcijski moze podnijet toliku silu na papiru al u praksi je puno teze..moj auto je nakon cipa isao do stotke brze haman 1.3 sekunde i u maximalno sam ga vozio 235km/h s tim sto je trosio manje goriva u prosjeku jer je motor manje opterecen i ima vecu iskoristivost..trenutno auto koje vozim ima 240 dizel konja i bez problema se moze dici na 300ks sto i planiram da uradim mozda do kraja godine..s tim sto cip kad se radi garancija se odmah gubi..
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#27 Re: Audi A4 - uvoz

Post by motorola01 »

To me je i zanimalo :-D ..Vidio sam dva ili tri audija koja su chipovana u "ovlastenom servisu"(tako kaze prodavac).Znam da motor 2.0 kod A4 ima 130,a ovi kazu ima 180.Otkud 180,kaze chipovan itd...Pa me samo zanimalo ovo sad sto si ti napisao.Uglavnom,bar po meni,bjezati od tih nazovi radova na motoru i gledati ove motore koji nisu chipovani i gotovo.Da se ne bi poslije hvatao za glavu...
User avatar
olensoner
Posts: 1149
Joined: 24/01/2008 19:34

#28 Re: Audi A4 - uvoz

Post by olensoner »

motorola01 wrote:To me je i zanimalo :-D ..Vidio sam dva ili tri audija koja su chipovana u "ovlastenom servisu"(tako kaze prodavac).Znam da motor 2.0 kod A4 ima 130,a ovi kazu ima 180.Otkud 180,kaze chipovan itd...Pa me samo zanimalo ovo sad sto si ti napisao.Uglavnom,bar po meni,bjezati od tih nazovi radova na motoru i gledati ove motore koji nisu chipovani i gotovo.Da se ne bi poslije hvatao za glavu...
1.9 ima 130KS, a 2.0 140, ali ima i verzija sa 170KS. A vjeruj mi ako se urade kvalitetne prerade, odnosno chip u O.CT-u ili slicno, nema tu brige. Problem je sto kod nas ljudi sve to olako shvataju i onda gledaju sto jeftinije da prodju, normalno da za male pare se ne moze ocekivati kvalitet. Bolje je ne raditi nista nego ici kod nekih kvazi-strucnjaka i na kraju se kajati.

@emko u nekim ovlastenim servisima kod nas se nudi remap, vani u skoro svakom servisu VAG ima.
emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#29 Re: Audi A4 - uvoz

Post by emko1234 »

ja iskreno nisam cuo za to..mislim nema mi logike da fabrika koja te tjera bukvalno da servisiras auto samo u ovlastenom servisu u istom prodaje i software kojim ces izgubit tu garanciju..
User avatar
olensoner
Posts: 1149
Joined: 24/01/2008 19:34

#30 Re: Audi A4 - uvoz

Post by olensoner »

Eh sad ne znam da li u garanciji imas mogucnost u ovlastenom raditi remap, a da garancija ostane validna, kako su to regulisali ne znam :? .
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#31 Re: Audi A4 - uvoz

Post by pirmin »

vukojebina wrote:nego, hoces kupit alu felge 17'' :D
Ne da necu kupiti felge :-) nego vec intenzivno razmisljam da ga prodam - dere me financijski u zadnjih 5-6 mjeseci
kao kauboj konja.
User avatar
donsedin
Posts: 305
Joined: 01/03/2008 07:24

#32 Re: Audi A4 - uvoz

Post by donsedin »

pirmin wrote:
vukojebina wrote:nego, hoces kupit alu felge 17'' :D
Ne da necu kupiti felge :-) nego vec intenzivno razmisljam da ga prodam - dere me financijski u zadnjih 5-6 mjeseci
kao kauboj konja.
sto ba
User avatar
baustelac
Posts: 1401
Joined: 16/07/2005 09:05
Location: AC-DE

#33 Re: Audi A4 - uvoz

Post by baustelac »

AmADin_gospo wrote:
said89 wrote:
olensoner wrote:Ma da, cuo sam da su im mane bregaste osovine, jer se dosta brzo potrose a i nisu bas jeftine..
fabrika je propisala na svakih 80k km da se mjenjaju bregaste i ako to poštuješ, nečeš imati problema. 2.5 V6 TDI je jedan od najbolji audijevih motora, samo zahtejeva održavanje i nije za BH mentaliteta gdje je skupo promjeniti filtere il grijače dok ne crknu, kamo li dati 2500 kerma za set bregastih
Ovo je bas cudno ako je istina, da se bregasta smatra kao potrosni dio :shock: :shock: :shock:
User avatar
vukojebina
Posts: 1609
Joined: 11/08/2009 20:02

#34 Re: Audi A4 - uvoz

Post by vukojebina »

donsedin wrote:
pirmin wrote:
vukojebina wrote:nego, hoces kupit alu felge 17'' :D
Ne da necu kupiti felge :-) nego vec intenzivno razmisljam da ga prodam - dere me financijski u zadnjih 5-6 mjeseci
kao kauboj konja.
sto ba

fakat sto??
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#35 Re: Audi A4 - uvoz

Post by pirmin »

vukojebina wrote:za mene naj ljepsa boja auta je crna, ali samo pola sata nakon sto ga operes..prije audija sam imo golfa crne boje, i reko sam nikad vise crno auto...
Nema jebozovnije boje auta od crne. 8-)

Da imam viska evreja, kao sto nemam :D lakirao bih ovu moju "Skodu" :D u Matt-Black (ne znam izraz na nasem :D )

http://www.youtube.com/watch?v=-o9q8ssZ ... re=related

Vidjao sam par takvih egzemplara na ulici i odusevio se.
Cijenim da ce ih biti masa na ulicama za manje od 10 godina.Tako bar pokazuje trend
u zapadnoevropskim zemljama.
Post Reply