Audi A4 2.0 TDI neće upaliti nakon lakšeg sudara

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
Robi959
Posts: 1
Joined: 01/03/2011 17:32

#1 Audi A4 2.0 TDI neće upaliti nakon lakšeg sudara

Post by Robi959 »

Prijatelj mi ima priliku kupiti 2.0 TDI i zanima ga zašto neće da upali poslje udarca u bočnu stranu , auta šteta je manja, a sad jedino što auto neće upaliti, pa ako netko pobliže može nešto reći o čemu se rad?
User avatar
daxon
Posts: 1590
Joined: 13/12/2010 12:10

#2 Re: Audi A4 2.0 TDI neće upaliti nakon lakšeg sudara

Post by daxon »

Moguće je da ima automatsko prekidanje strujnog kruga pumpe (dovoda goriva) u slučaju udesa, najčešće Inercioni prekidač ( sklopka ) može se nalaziti na tri mjesta i to : u prostoru motora s desne strane uz amortizer, ispod sjedala vozača, u prtljažniku ispod tapecirane obloge.
User avatar
arman1
Posts: 5344
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#3 Re: Audi A4 2.0 TDI neće upaliti nakon lakšeg sudara

Post by arman1 »

Najvjerovatnije je ovo što je daxon rekao ali postoje i druge opcije.
Moguće je čak da je usljed udara došlo do nekog manjeg oštećenja u unutrašnjosti koje senzori očitavaju kao potencijalno opasno(varijacije napona->opasnost od kratkog spoja, prenizak pritisak goriva u cijevima->curenje goriva). Najvjerovatnije stvarne opasnosti nema ali su se senzori pojebali i ovo bi trebao da pregleda neko stručan sa dijagnostikom.
Na jednom od auta mi je konstantno javljalo neku grešku na motoru. Na kraju se uspostavi da je neko od majstora vjerovatno ispustio neku alatku i oštetio kontakte na jednom od senzora.
Dok su mi seoski majstori obečavali popravku 200 - 1.500KM, sve se završilo na 35 KM. :thumbup:
Post Reply