Au pair - kako naći agenciju?

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
Klitemnestraaa

Au pair - kako naći agenciju?

Post by Klitemnestraaa » 10/01/2016 00:58

Zdravo, zna li iko za Au Pair kako da nadjem agenciju? Ja znam samo za EVS iz Banja Luke agenciju, ali niko mi ne odgovara na mail, ni na Facebooku, a ja sam iz Sarajeva pa ne mogu samo zbog toga ići. Ima i neka stranica na Fb-u savjetovalište, ja im poslala poruku, ali nema još odgovora, a prošlo je poprilično dana.

Ako ima iko iskustva neka piše ili privatno.

Također, znam da imaju besplatne stranice gdje se napravi profil i sam traži, ali kontam valjda je sigurnije preko agencije, jer ima opcija re-match u slučaju da se desi kršenje ugovora ili nešto tog tipa, a i zbog buddy network sistema, kako sam ja skontala oni su podrška tokom čitave realizacije.

Edin H.

Re: Au pair - kako naći agenciju?

Post by Edin H. » 10/01/2016 01:44

Ok pitanje stoji, ali kakve veze ima ovo sa naukom i edukacijom? :lol: :lol: :lol:

Nisrin

Post by Nisrin » 10/01/2016 09:59

Ima i neka agencija Iz Tuzle, isla moja drugarica u Jersey i NYC...Pitat cu za naziv...

Ima veze sa edukacijom, iz razloga sto djevojke koje upadnu u taj program pohadjaju neki koledz iliti univerzitet u Americi, tokom svog boravka, imaju organizovane i kurseve engleskog i slicno...nije samo da cuvaju djecu...

Ova djevojka je imala neku super porodicu, cesto je imala off pa je hodala sa jaranicama po Manhattanu :D Inace, kad upadnes na program, prvih pet dana je obuka na Manhattanu, a onda rasporeduju sirom Amerike u porodice gdje vec trebate...nemaju svi tako pozitivna iskustva, ja bih licno trazila NYC ili tako Jersey... a ako bas ne mogu naci nista, onda Florida ili California...
U toku jedne godine imas pravo i na svoj placeni odmor...a ova je isla sa porodicom u Majami itd

Klitemnestraaa

Post by Klitemnestraaa » 10/01/2016 10:56

Nisrin wrote:Ima i neka agencija Iz Tuzle, isla moja drugarica u Jersey i NYC...Pitat cu za naziv...

Ima veze sa edukacijom, iz razloga sto djevojke koje upadnu u taj program pohadjaju neki koledz iliti univerzitet u Americi, tokom svog boravka, imaju organizovane i kurseve engleskog i slicno...nije samo da cuvaju djecu...

Ova djevojka je imala neku super porodicu, cesto je imala off pa je hodala sa jaranicama po Manhattanu :D Inace, kad upadnes na program, prvih pet dana je obuka na Manhattanu, a onda rasporeduju sirom Amerike u porodice gdje vec trebate...nemaju svi tako pozitivna iskustva, ja bih licno trazila NYC ili tako Jersey... a ako bas ne mogu naci nista, onda Florida ili California...
U toku jedne godine imas pravo i na svoj placeni odmor...a ova je isla sa porodicom u Majami itd
Ok, hvala, posalji mi molim te. Ja bih u Njemacku btw. I da, to za edukaciju slazem se, idemo da ucimo jezik i kulturu, ne da zaradimo.

Edin H.

Post by Edin H. » 10/01/2016 13:34

Klitemnestraaa wrote:
Ok, hvala, posalji mi molim te. Ja bih u Njemacku btw. I da, to za edukaciju slazem se, idemo da ucimo jezik i kulturu, ne da zaradimo.
Ja se u tom slucaju izvinjavam. malo me prenjelo.

Ove au pairke koje sam ja poznavao u Engleskoj uglavnom neko vrijeme provedu sa familijom i onda se isele i rade u restoranu ili nesto slicno dok im ne istekne viza.

Neke se i udaju, pa ostanu.

Klitemnestraaa

Post by Klitemnestraaa » 10/01/2016 13:37

Edin H. wrote:
Klitemnestraaa wrote:
Ja se u tom slucaju izvinjavam. malo me prenjelo.

Ove au pairke koje sam ja poznavao u Engleskoj uglavnom neko vrijeme provedu sa familijom i onda se isele i rade u restoranu ili nesto slicno dok im ne istekne viza.

Neke se i udaju, pa ostanu.
:run: :run: :run:
To bi trebalo biti odeš i učiš jezik godinu dana, a to što si mi ti opisao je čisto iskorištavanje. Potpišeš ugovor, dobiješ vizu i onda šutneš nekoga.

Edin H.

Post by Edin H. » 10/01/2016 13:41

Klitemnestraaa wrote:
To bi trebalo biti odeš i učiš jezik godinu dana, a to što si mi ti opisao je čisto iskorištavanje. Potpišeš ugovor, dobiješ vizu i onda šutneš nekoga.

Da, ali iskoristavanje postoji sa obje strane. Neke su se zalile da su od njih trazili da spremaju i ciste kucu, kuhaju, tako da im je bilo neizdrzivo i nije im se isplatilo.

Moras biti sigurna koje su tvoje prava i obaveze kada potpises ugovor.

Nisrin

Post by Nisrin » 10/01/2016 15:11

Zaraditi se moze slabo...znam da je u USA nekih 200$ sedmicno, ali dok kupis stvari za higijenu, ponesto sebi, izadjes, i to bude malo :D

Klitemnestraaa

Post by Klitemnestraaa » 11/01/2016 13:59

Edin H. wrote:
Klitemnestraaa wrote:

Da, ali iskoristavanje postoji sa obje strane. Neke su se zalile da su od njih trazili da spremaju i ciste kucu, kuhaju, tako da im je bilo neizdrzivo i nije im se isplatilo.

Znam, ali ukoliko dođe do kršenja ugovora ti imaš pravo na drugu porodicu kad god želiš.

Klitemnestraaa

Post by Klitemnestraaa » 11/01/2016 14:02

Nisrin wrote:Zaraditi se moze slabo...znam da je u USA nekih 200$ sedmicno, ali dok kupis stvari za higijenu, ponesto sebi, izadjes, i to bude malo :D
Ne bih se složila niti diskutirala o tome, mene zanima ako ko zna agenciju. :D

Btw našla sam neku AB education iz Tuzle, iko ikakvih iskustava? (našla sam i BHV, napokon su odgovorili na mail, ali cijena programa sedam stoja :shock: :shock: :shock: to mi je malo previše, budući da se i online porodice mogu naći sasvim besplatno, ali eto ja bih ipak preko agencije zbog garancije).

Nisrin

Post by Nisrin » 11/01/2016 18:06

Klitemnestraaa wrote:
Nisrin wrote:Zaraditi se moze slabo...znam da je u USA nekih 200$ sedmicno, ali dok kupis stvari za higijenu, ponesto sebi, izadjes, i to bude malo :D

Btw našla sam neku AB education iz Tuzle, iko ikakvih iskustava? (našla sam i BHV, napokon su odgovorili na mail, ali cijena programa sedam stoja :shock: :shock: :shock: to mi je malo previše, budući da se i online porodice mogu naći sasvim besplatno, ali eto ja bih ipak preko agencije zbog garancije).

Kolegica je isla preko AB agencije iz Tuzle, ona je iz Lukavca...

MyTao

Post by MyTao » 11/01/2016 19:42

Nisrin wrote:
Klitemnestraaa wrote:

Mislim da ti poznajem kolegicu :)

RoastedPumpkin

Post by RoastedPumpkin » 02/09/2016 21:49

Nisrin wrote:
Klitemnestraaa wrote:

Mozes li me nekako spojiti s kolegicom, preko fb i sl? :-D
Planiram takodjer otici u USA pa bih voljela nekog da mi kaze iz prve ruke svoje iskustvo.

Molila bih da mi se javi bilo ko u inbox ko ima iskustva sa nekom od ove dvije agencije, AB i BHV.

aupairprogram

Post by aupairprogram » 06/11/2017 09:53

Da osvjezim temu malo.

Ja sam bila Au pair u Njemackoj godinu dana i u Austriji 6 mjeseci. Sad planiram “skoknut” do Amerike. :run:

Je l’ neko skoro aplicirao, otisao? Koliko traje sam proces, preko koje agencije ste aplicirali?

Ja sam se nedavno javila u ovu agenciju iz Tuzle (bh-education ili tako nesto), kod njih je prijava 100 eura + kasnije jos 700 ili 800 eura + viza za US je negdje 160 dollara.
Znaci bez bar 1.000 eura u dzepu ne vrijedi ni razmisljati o ovom programu.

aupairprogram

Post by aupairprogram » 06/11/2017 10:02

Edin H. wrote:
Klitemnestraaa wrote:

Ovo je tacno! Mnoge porodice “zaborave” sta su potpisale i ne postuju ugovor. Ja kad sam bila u Njemackoj mnogo puta sam se pitala jesmo moja host porodica i ja potpisali uopste isti ugovor. Ali bilo prvo iskustvo, trebao mi posao. Kasnije kad sam otisla u Austriju, nakon 6 mjeseci sam se vratila, cim su poceli da prelaze granicu i traze mnogo vise nego sto smo se dogovorili.
Moramo i mi da stanemo u svoju odbranu.
Niko nas nece zastititi u tudjoj zemlji, samo mi same sebe!

Post Reply