ATV quad

Podforum za motocikliste...
Post Reply
Limeni99
Posts: 34
Joined: 20/07/2017 08:29

#1 ATV quad

Post by Limeni99 »

Dobar dan forumaši, mogu li iskustva sa ATV i UTV-ima? Treba mi za šume, ta izvlačenje drva, a pored toga mogu i da idem i zezam se po raznim terenima. Kakva su vaša iskustva? Znsči samo 500+cc
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#2 Re: ATV quad

Post by Ramzess Veliki »

Limeni99 wrote:Dobar dan forumaši, mogu li iskustva sa ATV i UTV-ima? Treba mi za šume, ta izvlačenje drva, a pored toga mogu i da idem i zezam se po raznim terenima. Kakva su vaša iskustva? Znsči samo 500+cc
Vidis po postovima nikakva ... :sad:

Prakticna vozilica, jasno da je bolja za izvlacenje drva od nekog dvotockasa. :lol:
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#3 Re: ATV quad

Post by mali Ninja »

Ramzess Veliki wrote:
Limeni99 wrote:Dobar dan forumaši, mogu li iskustva sa ATV i UTV-ima? Treba mi za šume, ta izvlačenje drva, a pored toga mogu i da idem i zezam se po raznim terenima. Kakva su vaša iskustva? Znsči samo 500+cc
Vidis po postovima nikakva ... :sad:

Prakticna vozilica, jasno da je bolja za izvlacenje drva od nekog dvotockasa. :lol:
Kad pazaris VFR-a, javi nam kako vozi balvane za sobom :mrgreen:
User avatar
Optimist
Posts: 13566
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#4 Re: ATV quad

Post by Optimist »

Limeni99 wrote:Dobar dan forumaši, mogu li iskustva sa ATV i UTV-ima? Treba mi za šume, ta izvlačenje drva, a pored toga mogu i da idem i zezam se po raznim terenima. Kakva su vaša iskustva? Znsči samo 500+cc
Yamaha Grizzly, Polaris ili Can-am. Druge nemoj traziti ako hoces pravi stroj. :thumbup:
r_faruk
Posts: 4669
Joined: 20/01/2003 00:00

#5 Re: ATV quad

Post by r_faruk »

Ja sam vozio one od 100 kubika...... Zanimljiva vozilica. Jednom sam imao priliku voziti veliki atv od nekih 600-700 kubika. Leti i jede put ispred sebe. Luda masina skroz. Nemam pojma ko je proizvodjac...
harla_kurla
Posts: 101
Joined: 02/07/2010 14:51

#6 Re: ATV quad

Post by harla_kurla »

Da li neko od forumasa ima informacije o nacinu registracije ATV/Quada? Naime, rodbina zeli uvesti iz US ATV/Quad preko 500cc, zeljeli bi isti registrovati i voziti osim po planinama i po cestama(magistralnim).

Osim carine/pdva/homologacije koji su jednokratni troškovi, sta im je jos potrebno? Dosao sam do info da se ova vozila registruju kao traktori, ali da kao takva ne mogu na cestu(ili mogu?)? Da li je ovo tacno?

Koji je postupak registracije traktora? Polica osiguranja, tehnicki? Sta podrazumjeva trajna registracija?

Ako neko ima info bio bi zahvalan.
Keco891
Posts: 2
Joined: 22/02/2022 16:34

#7 Re: ATV quad

Post by Keco891 »

Pozdrav. Planiram da kupim quad do 15000 KM? Gledao sam po raznim stranicama i forumima, od polaris, can am cfmoto i ostalih i izbor je velik. Sad me zanima savjet iskusnih, da li je bolje uzeti polovan can am ili polaris (stari 10-ak god) ili nov cf moto 520 ili 625?? Pocetnik sam i koristio bih ih malo za lokalni off road, izlete u sumu i slicno? Hvala :-D :-D
Keco891
Posts: 2
Joined: 22/02/2022 16:34

#8 Re: ATV quad

Post by Keco891 »

Pozdrav. Planiram da kupim quad do 15000 KM? Gledao sam po raznim stranicama i forumima, od polaris, can am cfmoto i ostalih i izbor je velik. Sad me zanima savjet iskusnih, da li je bolje uzeti polovan can am ili polaris (stari 10-ak god) ili nov cf moto 520 ili 625?? Pocetnik sam i koristio bih ih malo za lokalni off road, izlete u sumu i slicno? Hvala :-D :-D
User avatar
kurty
Posts: 45056
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#9 Re: ATV quad

Post by kurty »

Jel iko ima kakav savjet???
CF moto 625???
Koliko je bitan servo??
Post Reply