Atif Dudaković(zločinac ili heroj)?

Post Reply
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#601 Re: Atif Dudaković(zločinac ili heroj)?

Post by CPT »

Radomir Šušnjar za "živu lomaču" u Višegradu osuđen na 20 godina Radomir Šušnjar zvani "Lalco", tereti se za sudjelovanje u ratnom zločinu kada je u kući, u Pionirskoj ulici u Višegradu, prisilno zatvoreno i zapaljeno 57 osoba bošnjačke nacionalnosti sa područja Višegrada

Svi znamo da je zlocin=zlocin i da su sve strane cinile zlocine...
Ako je 57 zivih bica zapaljenih u kuci = 20 godina zatvora (nakon sto se nazivio u rahatluku), bas me zanima koliko ce onda traziti za 3 zalutala turista i deset praznih kuca iz '95?
Last edited by CPT on 10/11/2019 15:30, edited 1 time in total.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#602 Re: Atif Dudaković(zločinac ili heroj)?

Post by tempuser »

CPT wrote:
tempuser wrote:
CPT wrote:
napisao sam bar 5x :wink: neces ti te stvari skontati ni kad ti neko nacrta sve dok ti posledjice takvog razmisljanja dodju glave
Sta si napisao 5 x?
Molim te napisi i 6 put, da li je zlocin ili ne.
To je nebitan dogadjaj u kontekstu price o ratu u BiH. Oficielno je ono sto je sud rekao da je...
Cuj nebitan dohgadja??????? Pa ti relaziviziras gore od najgoreg cetnika!!!!
Jako je bitan dogadjaj jer odgovara na pitanje da li su sve 3 strane cinile ratne zlocine!!!
Sud je oficijelno rekao da je to ratni zlocin sta cemo sad? Hoces li i dalje negrati da su sve 3 strane cinile zlocine?
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#603 Re: Atif Dudaković(zločinac ili heroj)?

Post by tempuser »

CPT wrote:
Da ja nisam pobijao komsije, razvlacio njihove leseve po gradu tj. pripizditini, da nisam rostiljao na njihovim kostima, na nisam pljackao njihovu imovinu, na nisam silovao, itd, itd...? Da bi na kraju sve pricao o pravdi i legalizmu zbog smrti nekoliko pojedinaca sa moje strane :roll:
Nisi pobio komsije, ali jednako kao i svaki cetnik negiras zlocin.
Skorpioni su streljali 6 srebrenicana u Trnovu, po tebi je to manje vazno od 8 cetnika iz Velikog parka.
Jedan indovidualni zlocin (a bilo ih je, Veliki park, Kazani, Trusina, Uzdol, Grabovica, Vozuca itd) je dosta da se kaze da su sve 3 strane cinle zlocine.
Last edited by tempuser on 10/11/2019 15:36, edited 1 time in total.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#604 Re: Atif Dudaković(zločinac ili heroj)?

Post by CPT »

Ako vec citiras radi korektno i ne podvaljuj:
"To je nebitan dogadjaj u kontekstu price o ratu u BiH"

Takvih ubistava je bilo skoro u svakom gradu BiH i ne forsiranje te price (jer se desila u "velegradu" gdje zivi "visa klasa" :-) ) na "stetu" puno vaznijih stvari iskrivi pricu o ratu u BIH. Uostalom, sve ce to vama u glavu vratiti.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#605 Re: Atif Dudaković(zločinac ili heroj)?

Post by tempuser »

CPT wrote:Ako vec citiras radi korektno i ne podvaljuj:
"To je nebitan dogadjaj u kontekstu price o ratu u BiH"

Takvih ubistava je bilo skoro u svakom gradu BiH i ne forsiranje te price (jer se desila u "velegradu" gdje zivi "visa klasa" :-) ) na "stetu" puno vaznijih stvari iskrivi pricu o ratu u BIH. Uostalom, sve ce to vama u glavu vratiti.
Da li je nebitaj dogadjaj kad su Skorpioni streljali 6 momaka u Trnovu?
Da ti ponovim:
Jedan indovidualni zlocin (a bilo ih je, Veliki park, Kazani, Trusina, Uzdol, Grabovica, Vozuca itd) je dosta da se kaze da su sve 3 strane cinile zlocine.
Da li ti i dalje negiras da je tako?
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#606 Re: Atif Dudaković(zločinac ili heroj)?

Post by CPT »

tempuser wrote:
CPT wrote:
Da ja nisam pobijao komsije, razvlacio njihove leseve po gradu tj. pripizditini, da nisam rostiljao na njihovim kostima, na nisam pljackao njihovu imovinu, na nisam silovao, itd, itd...? Da bi na kraju sve pricao o pravdi i legalizmu zbog smrti nekoliko pojedinaca sa moje strane :roll:
Nisi pobio komsije, ali jednako kao i svaki cetnik negiras zlocin.
Skorpioni su streljali 6 srebrenicana u Trnovu, po tebi je to manje vazno od 8 cetnika iz Velikog parka.
Da, to jeste nebidan dogadjaj u kontekstu price o ratu u BIH. Tako je zavrsilo nekoliko hiljada muslimana '92. A ovo '95 sad kao nesto novo i sasvim drugacije. To je genocid, a ono '92 nije. Bosnjacima su to prodali kao nesto bitno da mogu Srebrenicu prodati kao "lokalni genocid", skoro pa seoski genocid. Mali genocidcic.

I to nema sa veze sa brojem zrtava. Jedini razlog da je to kao bitno jeste cinjenica da je to neko slucajno snimao. A smrti onih nekoliko hiljada '92 nije.Valjda les sa metkom u potiljku nije dovoljan za ilustraciju.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#607 Re: Atif Dudaković(zločinac ili heroj)?

Post by CPT »

tempuser wrote:
CPT wrote:Ako vec citiras radi korektno i ne podvaljuj:
"To je nebitan dogadjaj u kontekstu price o ratu u BiH"

Takvih ubistava je bilo skoro u svakom gradu BiH i ne forsiranje te price (jer se desila u "velegradu" gdje zivi "visa klasa" :-) ) na "stetu" puno vaznijih stvari iskrivi pricu o ratu u BIH. Uostalom, sve ce to vama u glavu vratiti.
Da li je nebitaj dogadjaj kad su Skorpioni streljali 6 momaka u Trnovu?
Da ti ponovim:
Jedan indovidualni zlocin (a bilo ih je, Veliki park, Kazani, Trusina, Uzdol, Grabovica, Vozuca itd) je dosta da se kaze da su sve 3 strane cinile zlocine.
Da li ti i dalje negiras da je tako?
Da, negiram. Nije bilo tako. Strpao si puno razlicitih prica u jedno veliku relativizaciju.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#608 Re: Atif Dudaković(zločinac ili heroj)?

Post by tempuser »

CPT wrote:
tempuser wrote:
Nisi pobio komsije, ali jednako kao i svaki cetnik negiras zlocin.
Skorpioni su streljali 6 srebrenicana u Trnovu, po tebi je to manje vazno od 8 cetnika iz Velikog parka.
Da, to jeste nebidan dogadjaj u kontekstu price o ratu u BIH.
Jedini razlog da je to kao bitno jeste cinjenica da je to neko slucajno snimao.
Naravno da je bitan.
Da li je tebi jasno da je jedan jedini zlocin dovoljan da druge dvije strane tvrde da su zlcine cinile sve 3 strane? Odgovori jednom rijeci: da ili ne.
Znaci da nema snimka likvidacije po tebi 6 ubijenih Srebrenicana uopste ne bili bitni?????
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#609 Re: Atif Dudaković(zločinac ili heroj)?

Post by tempuser »

CPT wrote:
tempuser wrote: Da ti ponovim:
Jedan indovidualni zlocin (a bilo ih je, Veliki park, Kazani, Trusina, Uzdol, Grabovica, Vozuca itd) je dosta da se kaze da su sve 3 strane cinile zlocine.
Da li ti i dalje negiras da je tako?
Da, negiram.
Hvala sto si i sam priznao.
Ja sam dokazao sto sam htio, da izmdju tebe i nazadrtijeg cetnika nema apsolutno nikakve razlike, a tebi dovidjenja i pijatno pa se cudi sto cetnici negiraju zlocin nad tvojom familijom i sto ih niko nece osuditi.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#610 Re: Atif Dudaković(zločinac ili heroj)?

Post by CPT »

tempuser wrote:
CPT wrote:
tempuser wrote:
Nisi pobio komsije, ali jednako kao i svaki cetnik negiras zlocin.
Skorpioni su streljali 6 srebrenicana u Trnovu, po tebi je to manje vazno od 8 cetnika iz Velikog parka.
Da, to jeste nebidan dogadjaj u kontekstu price o ratu u BIH.
Jedini razlog da je to kao bitno jeste cinjenica da je to neko slucajno snimao.
Naravno da je bitan.
Da li je tebi jasno da je jedan jedini zlocin dovoljan da druge dvije strane tvrde da su zlcine cinile sve 3 strane? Odgovori jednom rijeci: da ili ne.
Znaci da nema snimka likvidacije po tebi 6 ubijenih Srebrenicana uopste ne bili bitni?????
Zasto je bitan? Sta tacno ima tu bitno? Novo? Sta tacno se tu saznalo?! Osim da majkama serviralo smrt djece "uzivo" malo prije reklama praska za ves.
Da, jedan zlocin je dovoljan da se iskrivi prica u ratu. Zbog toga ti te zlocine potenciras jer od sebe zelis napraviti mucenika koji jedini razumije rat. Snimak 6 ubijenih ljudi iz '95 je nakon cca 60.000 nebitan. Bitan samo ako Bosni zelis prodati mali genocid.

Oni to svakako negiraju, negirace uvijek i prve prilike ce ponoviti isto. Pa i gore. Pricom "o zlocinima na sve tri strane" ce to biti puno lakse jer ce od toga prave mitove. "Atif nas proterao", Turci, genocid,....
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#611 Re: Atif Dudaković(zločinac ili heroj)?

Post by tempuser »

CPT wrote:
Oni to svakako negiraju, negirace uvijek i prve prilike ce ponoviti isto. Pa i gore. Pricom "o zlocinima na sve tri strane" ce to biti puno lakse jer ce od toga prave mitove. "Atif nas proterao", Turci, genocid,....
"by CPT » 10/11/2019 16:44

Da, negiram."

Pa se ti klocu pitaj sto!
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#612 Re: Atif Dudaković(zločinac ili heroj)?

Post by CPT »

tempuser wrote:
CPT wrote:
Oni to svakako negiraju, negirace uvijek i prve prilike ce ponoviti isto. Pa i gore. Pricom "o zlocinima na sve tri strane" ce to biti puno lakse jer ce od toga prave mitove. "Atif nas proterao", Turci, genocid,....
"by CPT » 10/11/2019 16:44

Da, negiram."

Pa se ti klocu pitaj sto!
Oni to negiraju od '92 jer neko "negira" stvari iz '95? Cek cek... pa oni su vidjeli buducnost?! :-)

Znaci moj komsija je '92 negirao smrt mojih iz '92 jer je znao (vidovnjak valjda) da cu ja negirati da mu je Atifa zapalio kucu '95. Zanimljivo.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#613 Re: Atif Dudaković(zločinac ili heroj)?

Post by LBVIEW »

Red legalizma i "ne trebamo biti kao oni", pa onda red real politike tipa: "pobjednik pise istoriju, da smo pobijedili ne bi trebali ni suditi", od istog lika, nerijetko u istom postu. :lol:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#614 Re: Atif Dudaković(zločinac ili heroj)?

Post by tempuser »

LBVIEW wrote:Red legalizma i "ne trebamo biti kao oni", pa onda red real politike tipa: "pobjednik pise istoriju, da smo pobijedili ne bi trebali ni suditi", od istog lika, nerijetko u istom postu. :lol:
Uravo tako!
Da smo pobjedili ne bi smo sudili svojim generalima kao sto ni jedan pobjednik nije(Jesmo li osim Caci & CO protiv ikog kao RBiH podnijeli optuznicu?? - Nismo)!
Posto nismo pobjedili, a cinili smo zlocine, treba biti drugaciji od cetnika, ustasa i ovog frutek warriora, pa zlocine ne negirati, a prihvatiti da je redosljed sudjenja rezultat politike i rata bez pobjednika i da drugacije ne mozebiti. Sta je tebi tu jenasno i kontradiktorno???
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#615 Re: Atif Dudaković(zločinac ili heroj)?

Post by The 51st State »

dobro je sidran napisao, bosnjaci su narod koji ima najvise prava na paranoju ali ga ne koristi.
User avatar
hamza_sa
Posts: 1095
Joined: 25/02/2009 11:35

#616 Re: Atif Dudaković(zločinac ili heroj)?

Post by hamza_sa »

Ponovicu jos jednom sto sam vec ranije napisao.

Za mene licno Atif Dudakovic je HEROJ!!

Sve one koji tvrde da je on licno ratni zlocinac, zamolio bih da mi podastru sudske presude i promjene moje misljenje.

O, svemu ostalom se da pricati i razmjenjivati misljenje.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#617 Re: Atif Dudaković(zločinac ili heroj)?

Post by CPT »

tempuser wrote:
LBVIEW wrote:Red legalizma i "ne trebamo biti kao oni", pa onda red real politike tipa: "pobjednik pise istoriju, da smo pobijedili ne bi trebali ni suditi", od istog lika, nerijetko u istom postu. :lol:
Uravo tako!
Da smo pobjedili ne bi smo sudili svojim generalima kao sto ni jedan pobjednik nije(Jesmo li osim Caci & CO protiv ikog kao RBiH podnijeli optuznicu?? - Nismo)!
Posto nismo pobjedili, a cinili smo zlocine, treba biti drugaciji od cetnika, ustasa i ovog frutek warriora, pa zlocine ne negirati, a prihvatiti da je redosljed sudjenja rezultat politike i rata bez pobjednika i da drugacije ne mozebiti. Sta je tebi tu jenasno i kontradiktorno???
Sto je opet glupost... HR je "pobjedila" pa je opet sudila generalima jer je MORALA. Uradila je onoliko koliko je morala i ni mm vise. Nije bilo opaziti neke price kako su sve "strane cinile zlocine". Kako su Gotovina i Sljivancanin skoro pa isti, itd, itd... Isto kao sto je i Srbija MORALA btw.
U biti je sasvim kontra, u slucaju pobjede vjerovatno bi bilo vise "potencialnih zlocina" i veci pritisak za procesuiranje (kao sto je to bilo u HR).
General Ante Gotovina i Hrvatska vojska su u Haagu optuženi za prekomjerno granatiranje Knina. General Ante Gotovina je osuđen na 24 godine zatvora.

Tu je skoro garantovana optuznica za "prekomjerno garantiranje" i "etnicko ciscenje" BL.

p.s.: u slucaju pobjede oni tako vazni ratni zarobljenici valjda postanu nebitni? toliko o pravu i moralu i ostalim 333 pricama.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#618 Re: Atif Dudaković(zločinac ili heroj)?

Post by CPT »

hamza_sa wrote:Ponovicu jos jednom sto sam vec ranije napisao.

Za mene licno Atif Dudakovic je HEROJ!!

Sve one koji tvrde da je on licno ratni zlocinac, zamolio bih da mi podastru sudske presude i promjene moje misljenje.

O, svemu ostalom se da pricati i razmjenjivati misljenje.
fali ti doza legalizma jer *sve strane su cinile zlocine* (tm)
Post Reply