Atentat na Bhutto

madona
Posts: 352
Joined: 01/10/2004 22:36
Location: USA

#26

Post by madona »

pitt wrote:
madona wrote:Ja nisam nista dobro o njoj cula - dok je bila na vlasti bila je gori diktator od Musharafa. Ona i njen muz su ubili muzevog brata, bila je vrlo sklona prevarama, mitima, kradajama, narod je nije volio dok je bila na vlasti. Sada se vratila navodno da uspostavi demokratiju, a u stvari se vratila jer je kao Bushev pion trebalo da mu dozvoli pristup Pakistanskom nuklearnom naoruzanju. To Musharaf ne dozvoljava, zato Bush hoce da ga smijeni.
zar moze biti veci piun i ulizica od musharafa???? pa on se uvlaci i jednim i drugim u guzicu.... :?
Ma on opet nekako balansira....nije ni njemu lako biti izmedju Osame i Busha, ne bi mu bila u kozi.
Orbini
Posts: 1100
Joined: 26/07/2003 00:00

#27

Post by Orbini »

Atentatori samoubice nisu motivisani politikom niti imaju ideale u politici. Niko nece ginuti za Musarafa, ali hoce za vise ideale,... Puno je budala koje su u stanju ubiti zarad politike, ali ubiti i sebe samo moze fanatik koji vjeru interpretira na svoj nacin. A znamo ko danas to radi,...

Musaraf nije bez mane, ali sumnjam da je on naredio ovo. Osim toga, on je i americi pozeljniji covjek na vlasti nego Bhuto. Pakistan raspolaze nuklearnim arsenalom i tu je bolje imati diktatorsku cvrstu ruku i apsolutnu kontrolu nego demokratiju gdje se nikad nezna koja frakcija moze na sekundu dobiti svoj prostor i vrijeme. Bhuto sigurno nebi mogla kontrolisati nuklearni arsenal tako sigurno kao Musaraf. Sad ce i Amerika i Indija i Izrael i domaci islamisti da odahnu,...

Neka joj je rahmet dusi.amin

Nadajmo se da nece doci do anarhije,.... Pakistan je bure baruta,...
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45211
Joined: 29/12/2005 01:20

#28

Post by jeza u ledja »

Orbini wrote: Musaraf nije bez mane, ali sumnjam da je on naredio ovo. Osim toga, on je i americi pozeljniji covjek na vlasti nego Bhuto. Pakistan raspolaze nuklearnim arsenalom i tu je bolje imati diktatorsku cvrstu ruku i apsolutnu kontrolu nego demokratiju gdje se nikad nezna koja frakcija moze na sekundu dobiti svoj prostor i vrijeme. Bhuto sigurno nebi mogla kontrolisati nuklearni arsenal tako sigurno kao Musaraf. Sad ce i Amerika i Indija i Izrael i domaci islamisti da odahnu,...
,...
Takvo razmisljanje je za mene suvise naivno. Diktatorska ruka je najslabija jer kad pukne - ono bas pukne. Tako su SAD podrzavale i shaha u Iranu pa smo vidjeli sta se desilo, isto vazi i za Husseina u Iraku. Musharaffu se drma stolica plaho i vrlo lako moze zaginuti u kakvom vojnom pucu, a tad sigurnost nuklearnog oruzja dolazi u pitanje.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45211
Joined: 29/12/2005 01:20

#29

Post by jeza u ledja »

boki071 wrote:Može li mi neko ukratko objasniti situaciju u Pakistanu... ko je na jednoj ko na drugoj strani?
Imas Musharaffa koji je dosao na vlast negdje 2000-e vojnim pucem, bio je general do tada. On cvrsto saradjuje sa Bushem, SAD i tako to. Njemu kao opoziciju imas milion nekih stranaka, od kojih je najjaca bila ova od Benazir Bhutto, bivse premijerke, koja takodje ima svojih aferima, optuzena je za korupciju i brisnula u Englesku. Sad se odjednom vratila kao da pomogne Pakistanu, ali mnogi su sumnjali u njezinu iskrenost. Pored nje vrlo jaki su i muslimanski ekstremisti, koji ne vole ni nju, a ni Musharaffa. Onda imas tu jos i Nawaza Sharifa koji je vodja umjerene desnicarske partije, takodje bivseg premijera, koji je prije bio veliki protivnik Bhuttove, ali sad su se nesto spandjali. Uglavnom, u Pakistanu svi hoce da ukinu Musharaffa i ovaj je bio primoran organizovati izbore, koji su trebali biti sad u januaru. Bhutto, kao vodja najjace stranke je bila najjaci kandidat za mjesto premijera. Sad...ko zna. Zemlja je ionako bila na ivici gradjanskog rata. Jedni ce optuziti muslimanske ekstremiste, drugi ce optuziti Musharaffa, treci ce optuziti Zapad, cetvrti ce optuziti Sharifa...opsta zbrka.
ulpinian
Posts: 482
Joined: 21/09/2007 23:45

#30

Post by ulpinian »

mi u Bosni smo izmislili Islam za ove kretene u Pakistanu, Egiptu, Iraku, Iranu, S. Arabiji itd.
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#31

Post by pitt »

madona wrote:
pitt wrote:
madona wrote:Ja nisam nista dobro o njoj cula - dok je bila na vlasti bila je gori diktator od Musharafa. Ona i njen muz su ubili muzevog brata, bila je vrlo sklona prevarama, mitima, kradajama, narod je nije volio dok je bila na vlasti. Sada se vratila navodno da uspostavi demokratiju, a u stvari se vratila jer je kao Bushev pion trebalo da mu dozvoli pristup Pakistanskom nuklearnom naoruzanju. To Musharaf ne dozvoljava, zato Bush hoce da ga smijeni.
zar moze biti veci piun i ulizica od musharafa???? pa on se uvlaci i jednim i drugim u guzicu.... :?
Ma on opet nekako balansira....nije ni njemu lako biti izmedju Osame i Busha, ne bi mu bila u kozi.
ne balansira on nigdje nego samo za sebe. jebe se njemu i za jedne i za druge i za narod. Diktator ko diktator.
visby
Posts: 367
Joined: 15/02/2007 05:46

#32

Post by visby »

osta Cher bez dvojnika.
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#33

Post by Eshek »

boki071 wrote:Može li mi neko ukratko objasniti situaciju u Pakistanu... ko je na jednoj ko na drugoj strani?
nema strana...jebe ko koga stigne
User avatar
Bea_Trix
Posts: 2954
Joined: 28/04/2007 17:37
Location: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

#34

Post by Bea_Trix »

pitt wrote:
madona wrote:
pitt wrote: zar moze biti veci piun i ulizica od musharafa???? pa on se uvlaci i jednim i drugim u guzicu.... :?
Ma on opet nekako balansira....nije ni njemu lako biti izmedju Osame i Busha, ne bi mu bila u kozi.
ne balansira on nigdje nego samo za sebe. jebe se njemu i za jedne i za druge i za narod. Diktator ko diktator.

LOL bas tako...

nalupa se i ti madona svacega...
madona
Posts: 352
Joined: 01/10/2004 22:36
Location: USA

#35

Post by madona »

Bea_Trix wrote:
pitt wrote:
madona wrote: Ma on opet nekako balansira....nije ni njemu lako biti izmedju Osame i Busha, ne bi mu bila u kozi.
ne balansira on nigdje nego samo za sebe. jebe se njemu i za jedne i za druge i za narod. Diktator ko diktator.

LOL bas tako...

nalupa se i ti madona svacega...
madona
Posts: 352
Joined: 01/10/2004 22:36
Location: USA

#36

Post by madona »

:lol: :lol: :lol:
nemas nista drugo dodati na temu Bea?
User avatar
Bea_Trix
Posts: 2954
Joined: 28/04/2007 17:37
Location: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

#37

Post by Bea_Trix »

madona wrote::lol: :lol: :lol:
nemas nista drugo dodati na temu Bea?
errrr.... nope.
zlata
Posts: 2679
Joined: 06/09/2002 00:00

#38

Post by zlata »

visby wrote:osta Cher bez dvojnika.
Benazirina mater je rodom Kurdkinja....a Cherin otac je rodom Armenac. I nije slucajno da su bile ko bliznice....srodnog su roda!
Last edited by zlata on 27/12/2007 20:25, edited 1 time in total.
madona
Posts: 352
Joined: 01/10/2004 22:36
Location: USA

#39

Post by madona »

pitt wrote:
madona wrote:
pitt wrote: zar moze biti veci piun i ulizica od musharafa???? pa on se uvlaci i jednim i drugim u guzicu.... :?
Ma on opet nekako balansira....nije ni njemu lako biti izmedju Osame i Busha, ne bi mu bila u kozi.
ne balansira on nigdje nego samo za sebe. jebe se njemu i za jedne i za druge i za narod. Diktator ko diktator.
Ne kazem da je i on dobar, ali ni Benazir nije bila rjesenje za Pakistan. Zao mi je da je ubijena, to ce samo dodati ulje na vatru.
HRVojeVukcicHRVATinic
Posts: 76
Joined: 30/12/2004 23:00

#40

Post by HRVojeVukcicHRVATinic »

Još jedna muslimanska zemlja sa demokracijom pojasa od bombi...
Pitam se koja je u nizu....
IlijaLadin
Posts: 1218
Joined: 24/10/2004 23:46
Location: Soli

#41

Post by IlijaLadin »

alahrahmetile.
nausnica
Posts: 1291
Joined: 25/09/2007 02:13
Location: Cyberspace

#42

Post by nausnica »

Bože, evo sve nešto razmišljam, koliko samo hrabrosti treba da ima ovakva žena koja se odluči vratiti u islamsku zemlju iz koje je prognana, da bi pokušala primjeniti i promjeniti ono u šta vjeruje da je bolje za sve građane...

Koja muda je imala, pa to nije normalno. Svaka joj čast jer je bila tako hrabra žena.
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#43

Post by Vozdra_123 »

boki071 wrote:Može li mi neko ukratko objasniti situaciju u Pakistanu... ko je na jednoj ko na drugoj strani?
eh kad bi bile samo dvije strane...

:roll:
HRVojeVukcicHRVATinic
Posts: 76
Joined: 30/12/2004 23:00

#44

Post by HRVojeVukcicHRVATinic »

Kladim se u sto maraka da će Al-Kaida sa svojim vehabijama zavladati Pakistanom(i njegovim nuklearnim arsenalom) u roku 3 mjeseca.

Ajmo ljudi... otvaram kladionicu :)
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#45

Post by cyprus »

U Pakistanu neće zavladati građanski rat jer bi onda bio veliki rizik do koga bi dospjelo nuklearno nauružanje, a to Ameri ne smiju dopustiti. :-) Al kakav će rasplet krize bit, to ja mislim ni vidovita Džemila ne može saznat. :-) :-)
legendo_moja
Posts: 440
Joined: 24/07/2006 15:37

#46

Post by legendo_moja »

HRVojeVukcicHRVATinic wrote:Kladim se u sto maraka da će Al-Kaida sa svojim vehabijama zavladati Pakistanom(i njegovim nuklearnim arsenalom) u roku 3 mjeseca.

Ajmo ljudi... otvaram kladionicu :)
Eto vec kad otvaras kladionicu da se i ja priheftam.
Kladim se u 100 maraka da ti svaku noc u san dodju bradate vehabije sa pojasom od bombi oko pasa, i onim nozicem za sunecenje...
Bicu zadovoljan sa koeficijentom 1.05..
Ha, HRVojeVukcicuHRVATinicu?
HRVojeVukcicHRVATinic
Posts: 76
Joined: 30/12/2004 23:00

#47

Post by HRVojeVukcicHRVATinic »

legendo_moja wrote:
HRVojeVukcicHRVATinic wrote:Kladim se u sto maraka da će Al-Kaida sa svojim vehabijama zavladati Pakistanom(i njegovim nuklearnim arsenalom) u roku 3 mjeseca.

Ajmo ljudi... otvaram kladionicu :)
Eto vec kad otvaras kladionicu da se i ja priheftam.
Kladim se u 100 maraka da ti svaku noc u san dodju bradate vehabije sa pojasom od bombi oko pasa, i onim nozicem za sunecenje...
Bicu zadovoljan sa koeficijentom 1.05..
Ha, HRVojeVukcicuHRVATinicu?
Čisto logično, u Pakistanu postoji pleme Paštuni koji čine skoro 40% stanovništva Pakistana, inače ratoborno pleme, čiji je cilj zavladati nad preostalih 60% plemena. E sad oni ljube Al-Kaidu, koja im je i glavno sredstvo dolaska na vlast u Pakistanu. Evidentno je da su oni ubili Benazir Bhutto, jadnom Pervazu nije ni na kraj pameti zakomlicirati stanje na terenu, uostalom muž od Benazir Bhutto živi ko milijarder u Saudijskoj Arabiji, sigurno bi Perwaz i Amerika imali koju milijardicu za nju i mužića...

Ovo je za Perwaza Mušarafa ravno katastrofi, Al-kaida je lukavo odstranila njegovog potencijalnog koalicijskog partnera, a bijes usmjerila na Perwaza.

U najmanju ruku građanski rat, što se mene tiče Paštuni sa Al-Kaidom imaju najviše izgleda, najviše ih je najorganiziraniju su. Ne bi bilo čudno ni da protjeraju desetke milijuna izbjeglih muslimana iz Indije. Perwaz Mušaraf je oriđiđi Indijac po porijeklu, ni zbog toga ga Paštuni ne ljube....

Inače u Afganistanu 99.9% Talibana je dolazilo iz redova Paštuna, tamo je omjer sličan ko u Pakistanu.

Vjerovatno bi dugoročno bilo ok stvoriti jedinstveni Paštunistan, jer kako stvari stoje tamo će uvijek biti belaja
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#48

Post by cyprus »

A ja načuo da Paštuni predstavljaju 15% populacije, a ne 40%. Dakle, šansa da oni tamo preuzmu apsolutnu svlast je otprilike ekvivalentna šansi Hrvta da isto naprave u BiH. :-) :D :D
Last edited by cyprus on 28/12/2007 01:26, edited 1 time in total.
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#49

Post by pici »

ulpinian wrote:mi u Bosni smo izmislili Islam za ove kretene u Pakistanu, Egiptu, Iraku, Iranu, S. Arabiji itd.
:thumbup:
HRVojeVukcicHRVATinic
Posts: 76
Joined: 30/12/2004 23:00

#50

Post by HRVojeVukcicHRVATinic »

Inače sav se naježim kad se sjetim koje sranje se može tamo dogoditi.
Kojeg vraga su išli razvijati nuklearno oružje, kad još nisu izišli iz plemenskog doba, maltene tamo ljudi po mentalnom sklopu nisu još izašli iz pećina.
Post Reply