Ateizam vs. Religija

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Locked
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#9476 Re: Ateizam vs. Religija

Post by славянин »

Kako god okrenes bolje je nego u zemlji u kojoj kralj vlada kako oce kao da je 1500 godina.Gdje se zene moraju pokriti,gdje ako jedes javno za vrijeme ramazana mozes kaznu dobiti i tako....... da ne spominjemo da za preljubu,kradju i sta vec me kakve kazne slijede - o homoseksualcima da ne pricam.Eto ti primjer pakistana radi case vode oce da je objese :lol: Saudijci onog na dijelove iscapkali a sve to dok drze prakticno robove,Iran mlati praznu slamu i tako u krug, egipat za 20 godina ce da talaha usima jer nece ni hljeb moci subvencionorati kako populacija raste, Turska sve dobro isla sad ovaj ih posvadjo sa pola svijeta jer je zamislio da je sultan kalifa sta vec me... ruze cvjetaju. Drzava kakva god bila ako ima osnovne slobode opet je bolja od nazovi drzava.
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4353
Joined: 09/09/2018 23:21

#9477 Re: Ateizam vs. Religija

Post by tuzlak1212 »

Boemica wrote:
Ali upravu ti iskazuješ dosada ovaj stav: ja sam upravu. I ne daš da ti se kaže nešto, odbijaš vjerovati da je to tačno.

Evo čovjek ti objasni kakve veze ima sa religijom, a ti opet tvrdiš nema.
Zbog crkve se čitavo jedno razdoblje naziva tamnim, jer je ugušila svaki mogući napredak - ali ti opet kažeš, nije do religije.

Helem.

Ti pojedinci su muslimani, ili hoćeš reći da su nešto drugo? E isto tako, ti si kasno došao na temu pa nisi tome svjedočio možda, ih je bilo što su jedni druge tekfirili kad se nisu mogli složiti oko toga je l' ovaj reko ovako, il je onaj reko onako, i ko je od koga prenio.

Da, naravno da ćemo smatrati maloumnim ljude koji liječe bolesti Kur'anom, pored živih doktora, itd ... ali to nije do ljudi, nego do ideologije u koju vjeruju i koja im govori da tako treba.

Opet kažem, sa druge strane, ovdje se dovodila u pitanje moralnost ljudi koji nisu muslimani (a mislim da je jako velika uvreda kada ti neko kaže da nemaš morala i da ne možeš biti dobar čovjek, zato što nisi vjernik).

Ja, još uvijek vjerujem, da je važnije biti dobar, nego pametan. Da je važnije biti dobar, nego musliman, da je važnije biti dobar čovjek, insan, nego biti bilo što drugo.

A možda sam samo ja idealista i sanjar, ne znam :)
ja nigdje ne tvrdim da sam upravu djevojko :roll: gore je bilo degradiranje muslimana na osnovu dodjela nekih nagrada i na osnovu toga koliko je ko doprinosio danasnjoj slici covjeka i ja kazem da tu nema veze s religijama i da su svi podjednako doprinosili samo je svako svoju epizodu imao

sto se tice morala, zdravlja, lijecenja, dobar/los covjek... tu su isti principi i od nauke i od religije i efektivno gledano svejedno je manje vise za sta ces se ufatit... hoces li pomoci komsiji jer je reko hodza il neki drugi razlog to je manje bitno, bitno je pomoc komsiji :D
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#9478 Re: Ateizam vs. Religija

Post by HardcoreMX »

Sara03 wrote:
HardcoreMX wrote:cisti populizam i malo veselja...isto ko oscar
Populističke nagrade na stranu, koliko su ukupno patenata zaštitile muslimanske države? Onako, čisto informativno, pošto tu nema ćafira i njihove neobjektivnosti da stanu na put nauke i napretka.
ne kaze se cafir, nego kafir..ne znam na koje mislis 'muslimanske drzave'? mislim da se patent uglavnom vezuje za njegovog pronalazaca..pa cak ni u tom slucaju nije nikakva garancija da dodje do plagiranja..plagijatorski slucajevi 'pronalazaka' 'patenta' diplomski' su itekako i danas poznati..parafriziro bi Teslu..nije sto oni kradu, nego sto nemaju nista svoje...praised be the algorithm!
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#9479 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Boemica »

славянин wrote:Kako god okrenes bolje je nego u zemlji u kojoj kralj vlada kako oce kao da je 1500 godina.Gdje se zene moraju pokriti,gdje ako jedes javno za vrijeme ramazana mozes kaznu dobiti i tako....... da ne spominjemo da za preljubu,kradju i sta vec me kakve kazne slijede - o homoseksualcima da ne pricam.Eto ti primjer pakistana radi case vode oce da je objese :lol: Saudijci onog na dijelove iscapkali a sve to dok drze prakticno robove,Iran mlati praznu slamu i tako u krug, egipat za 20 godina ce da talaha usima jer nece ni hljeb moci subvencionorati kako populacija raste, Turska sve dobro isla sad ovaj ih posvadjo sa pola svijeta jer je zamislio da je sultan kalifa sta vec me... ruze cvjetaju. Drzava kakva god bila ako ima osnovne slobode opet je bolja od nazovi drzava.
Nije to do religije nego do ljudi
Sve je to amerika zakuhala
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7841
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#9480 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Idemedosumom »

Ne dirajte nam arapske kraljeve. Nije ni Staljin bio cvjećka :oops:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50448
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#9481 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Bloo »

Idemedosumom wrote:Ne dirajte nam arapske kraljeve. Nije ni Staljin bio cvjećka :oops:
Imamo i mi konja (trezorskog) za utrku...
:mrgreen:
Da ne puscam govor sa Erdoganovog doceka...
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#9482 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Boemica »

Idemedosumom wrote:Ne dirajte nam arapske kraljeve. Nije ni Staljin bio cvjećka :oops:

I Hitlerova vjera je isto pod znakom pitanja.


:kiss:
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#9483 Re: Ateizam vs. Religija

Post by славянин »

Idemedosumom wrote:Ne dirajte nam arapske kraljeve. Nije ni Staljin bio cvjećka :oops:
Zato je i propao pa samo sto nisu se ***** po njemu a nije se bio ni ohladio.
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#9484 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Boemica »

славянин wrote:
Idemedosumom wrote:Ne dirajte nam arapske kraljeve. Nije ni Staljin bio cvjećka :oops:
Zato je i propao pa samo sto nisu se ***** po njemu a nije se bio ni ohladio.
Posrali *


Pardon my french. :oops:
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#9485 Re: Ateizam vs. Religija

Post by vatrogasac »

Boemica wrote:
Idemedosumom wrote:Ne dirajte nam arapske kraljeve. Nije ni Staljin bio cvjećka :oops:

I Hitlerova vjera je isto pod znakom pitanja.


:kiss:
Bio je i onaj Hodža što je '67. Albaniju proglasio prvom i jedinom ateističkom državom u historiji čovječanstva.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7841
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#9486 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Idemedosumom »

5 notifikacija :o

Smrcak ovako dobije za svaki svoj upis :-D
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#9487 Re: Ateizam vs. Religija

Post by MarlboroGold »

Idemedosumom wrote:Ne dirajte nam arapske kraljeve. Nije ni Staljin bio cvjećka :oops:
Jah.

Evo ti i šesta :D
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#9488 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Smrcak15 »

Smrle u banovicima a puna vam usta smrleta i dalje, cak Buman odgovara za mene dok sam pod zemljom :lol:

ne mozete vi bez smrleta a ni smrle bez vas :kiss: :kiss: :lol:
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#9489 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Smrcak15 »

htio bi podijeliti sa vama ovaj video gdje se pojasnjava vjerovatnoca da se formira jedan protein slucajno
broj dva
Posts: 4551
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#9490 Re: Ateizam vs. Religija

Post by broj dva »

Smrle idi 30ak generacija unazad - da bi došli do tebe (ili mene) trebaju se milioni ako ne milijarde konkretni ljudi (pričam samo o mama i tatama) pojebati. Šanse su tako male da su statistički zanemarljive, skoro nepostojeće. A vidi nas..
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#9491 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Boemica »

broj dva wrote:Smrle idi 30ak generacija unazad - da bi došli do tebe (ili mene) trebaju se milioni ako ne milijarde konkretni ljudi (pričam samo o mama i tatama) pojebati. Šanse su tako male da su statistički zanemarljive, skoro nepostojeće. A vidi nas..
Vala neke slučajnosti bolje da se nisu desile :facepalm:
User avatar
medvjed23
Posts: 26849
Joined: 16/07/2010 13:49

#9492 Re: Ateizam vs. Religija

Post by medvjed23 »

ne samo da se svi ti ljudi trebaju, da se fino izrazim, intimno zbližiti, već to moraju napraviti u pravo vrijeme, pod pravim okolnostima.. šansa da se (konkretan) čovjek rodi je minijaturna..
šarf
Posts: 794
Joined: 20/12/2012 00:35

#9493 Re: Ateizam vs. Religija

Post by šarf »

Mislim da ste neke stvari postavili naglavce pa se stvari ne vidi tako jasno.
Šanse da se ja rodim ,ili boemica ili medo,ili smrčak nisu bile baš velike.
Medicina ovako kaže .
U jednom ljudskom ejakulatu ima 1.5 -6 ml sperme.U 1 ml sperme ima 20 miliona spermatozoida.
Prema tome u najboljem slučaju u jednom ejakulatu ima 100 miliona spermatozoida.
Dakle šanse za rođenje su 1:100 000 000.

Da li je velika šansa za dobitak na lutriji 1:100 000 000?

No moramo uzeti u obzir da je spermij nešto što već postoji,u njemu je život.

Pitanje koje želim postaviti je,kolike su šanse da iz ničega nastane nešto?
Ili u najboljem slučaju ,iz nežive materije da nastane život,kakve su šanse?

Dakle kolika je mogućnost slučajnog nastanka proteina kao važnog dijela za postojanje života?
Onda kolika je mogućnost slučajnog nastanka drugih dijelova,pa još i da se svi ti dijelovi negdje nađu na okupu pa da se sjedine.
Morate računati da se proteini ne mogu graditi bez drugih materijala ,a niti drugi bez proteina ,dakle morali su nastati istovremeno.

Šanse?
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#9494 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Smrcak15 »

broj dva wrote:Smrle idi 30ak generacija unazad - da bi došli do tebe (ili mene) trebaju se milioni ako ne milijarde konkretni ljudi (pričam samo o mama i tatama) pojebati. Šanse su tako male da su statistički zanemarljive, skoro nepostojeće. A vidi nas..
de ziv bio pogledaj video, pa onda pricaj, iz ovog sto si napisao ocito je da nisi pogledao video.... :-)
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50448
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#9495 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Bloo »

https://www.middleeastmonitor.com/20180 ... udis-wars/

Da li je vise zemalja pozvalo na slican bojkot?
broj dva
Posts: 4551
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#9496 Re: Ateizam vs. Religija

Post by broj dva »

Smrcak15 wrote:
broj dva wrote:Smrle idi 30ak generacija unazad - da bi došli do tebe (ili mene) trebaju se milioni ako ne milijarde konkretni ljudi (pričam samo o mama i tatama) pojebati. Šanse su tako male da su statistički zanemarljive, skoro nepostojeće. A vidi nas..
de ziv bio pogledaj video, pa onda pricaj, iz ovog sto si napisao ocito je da nisi pogledao video.... :-)
Ne zamjeri ali na dijeti sam, kreacionisticka propaganda mi lose pada ovih dana odma mi se nesto zeludac pokvari.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#9497 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Smrcak15 »

broj dva wrote:
Smrcak15 wrote:
broj dva wrote:Smrle idi 30ak generacija unazad - da bi došli do tebe (ili mene) trebaju se milioni ako ne milijarde konkretni ljudi (pričam samo o mama i tatama) pojebati. Šanse su tako male da su statistički zanemarljive, skoro nepostojeće. A vidi nas..
de ziv bio pogledaj video, pa onda pricaj, iz ovog sto si napisao ocito je da nisi pogledao video.... :-)
Ne zamjeri ali na dijeti sam, kreacionisticka propaganda mi lose pada ovih dana odma mi se nesto zeludac pokvari.
eee moj druze, kada ti ne smijes se suociti sa necim to najbolje pokaziva koliko je sati ;-)

zamisli se meni kao kreacionisti neko nudi video i to jos kratak da pogledam u sklopu svog argumenta, i ja kazem pa prevrce mi se u zeludcu nesto, cir ovo ono, hemoroidi me safatali i tako to....to samo govori da ja nisam spreman suociti se sa argumentima, da se bojim argumenta oponenta :-)
drugim rijecima nisi siguran u svoje pa se bojis argumenta da ti to ne urusi sto vec sada vjerujes.
User avatar
JVC
Posts: 921
Joined: 12/05/2017 11:30

#9498 Re: Ateizam vs. Religija

Post by JVC »

славянин wrote: Image
Image
Vjera mira i suzivota... dok se ne uspostavi serijat onda druga prica :roll:
Future is bright :D
Hakiz
Posts: 40551
Joined: 30/07/2015 20:01

#9499 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Hakiz »

Šta kaže, previše Finaca u Finskoj, ali to će biti u budućnosti riješeno jer sve više imigranata dolazi?!

Na kraju će u Evropi početi vikati "Vrati se Urbane II, sve ti je oprošteno"
User avatar
JVC
Posts: 921
Joined: 12/05/2017 11:30

#9500 Re: Ateizam vs. Religija

Post by JVC »

Hakiz wrote:Šta kaže, previše Finaca u Finskoj, ali to će biti u budućnosti riješeno jer sve više imigranata dolazi?!

Na kraju će u Evropi početi vikati "Vrati se Urbane II, sve ti je oprošteno"
Locked