Ateizam vs. Religija

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Locked
User avatar
JVC
Posts: 921
Joined: 12/05/2017 11:30

#8501 Re: Ateizam vs. Religija

Post by JVC »

beni-bu-man wrote:
JVC wrote:
beni-bu-man wrote: #samopitam :mrgreen:
Neka te, nisam ja Smrcak. doduse vjerovatno mislis da sam i ja "maka" :lol: sa svom svojom pricom.
p.s. Pozdravi Tareta kad budes u Jazzbini na kafici ili na pivu :D
Bujrum na kaficu :mrgreen:
Može. Zdogovorimo se :D
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#8502 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Dozer »

Dozer wrote:Dobro. Hajde, objasni nam zasto bismo mi bili toliko bitni tom svemocnom kreatoru, medju stotinama milijardni drugih galaksija u svemiru, i hiljadama milijardi drugih planeta, medju kojima 100% ima i onih sa zivim bicima.
Bas me zanima odgovor, iskreno.
Hoce li iko bar pokusati odgovoriti na gornje pitanje, bez obzira koje je vjere...? :)
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#8503 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Smrcak15 »

Dozer wrote:
Dozer wrote:Dobro. Hajde, objasni nam zasto bismo mi bili toliko bitni tom svemocnom kreatoru, medju stotinama milijardni drugih galaksija u svemiru, i hiljadama milijardi drugih planeta, medju kojima 100% ima i onih sa zivim bicima.
Bas me zanima odgovor, iskreno.
Hoce li iko bar pokusati odgovoriti na gornje pitanje, bez obzira koje je vjere...? :)
bitno je, sva njegova kreacija je bitna njemu...

zamisli se dvije opasne bakterije diskutuju,, i kaze jedna drugoj sta smo mi ovako maleni interesantni ljudima, neznam jesmo li im ovako imalo interesantni....

Image

ljudi su toliko pametni, napredni, veliki a opet se o nama brinu i paze nas u ovim kako ih oni nazivaju laboratorijama, uzgajaju nas svim i svacim...nerazumijem kako ovako napredno bice da posvecuje ovoliko brigu o nama malim :D
Hakiz
Posts: 40542
Joined: 30/07/2015 20:01

#8504 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Hakiz »

Smrcak15 wrote:
Dozer wrote:
Dozer wrote:Dobro. Hajde, objasni nam zasto bismo mi bili toliko bitni tom svemocnom kreatoru, medju stotinama milijardni drugih galaksija u svemiru, i hiljadama milijardi drugih planeta, medju kojima 100% ima i onih sa zivim bicima.
Bas me zanima odgovor, iskreno.
Hoce li iko bar pokusati odgovoriti na gornje pitanje, bez obzira koje je vjere...? :)
bitno je, sva njegova kreacija je bitna njemu...

zamisli se dvije opasne bakterije diskutuju,, i kaze jedna drugoj sta smo mi ovako maleni interesantni ljudima, neznam jesmo li im ovako imalo interesantni....

Image

ljudi su toliko pametni, napredni, veliki a opet se o nama brinu i paze nas u ovim kako ih oni nazivaju laboratorijama, uzgajaju nas svim i svacim...nerazumijem kako ovako napredno bice da posvecuje ovoliko brigu o nama malim :D
Smrčak, je li ti ne razumiješ pitanje ili ne želiš da ga razumiješ?
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#8505 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Ramzess Veliki »

Mišo_Kovač wrote:SVI kršćani vjeruju da je Isus Bog. Božanstvo Krista je temelj kršćanstva.
Pa sto su mene oni Jevandjelisti peglali sa time da su oni pronasli da u Novom zavjetu Isus na jednom mjestu kaze "Ja sam Bog" ako svi u to vjeruju?
Vjerujem da ima krscana koji vjeruju po Barnabi ili Tomi, ili po Mariji. A mozes biti i krscan gnostik kao sto je Isus bio.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#8506 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Ramzess Veliki »

Smrcak15 wrote:
beni-bu-man wrote:
Mišo_Kovač wrote:SVI kršćani vjeruju da je Isus Bog. Božanstvo Krista je temelj kršćanstva.
Kako, zar nije on sin Boziji :?
a Biblija kaze ovo i opet se neko nadje da kaze isus je Bog :-)

Jer jedan je Bog, jedan je i posrednik između Boga i ljudi, čovjek – Krist Isus“ (1. Timoteju 2,5).

Marko 10,17 Kad pođe dalje svojim putem, pritrča mu netko, pade pred njega na koljena i upita ga: "Učitelju dobri, što moram činiti, da postignem život vječni?"
Marko 10,18 Isus mu reče: "Što me zoveš dobrim? Nitko nije dobar osim jedinoga Boga.
Zasto komentarises druge religije? Nije to fino, ljudi vjeruju isto kao i ti u svoju religiju, postuj to. :thumbup:
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#8507 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Mišo_Kovač »

Ramzess Veliki wrote:Pa sto su mene oni Jevandjelisti peglali sa time da su oni pronasli da u Novom zavjetu Isus na jednom mjestu kaze "Ja sam Bog" ako svi u to vjeruju?
Vjerujem da ima krscana koji vjeruju po Barnabi ili Tomi, ili po Mariji. A mozes biti i krscan gnostik kao sto je Isus bio.
Isus je bio židov. A krscanin ne mozes biti ako ne vjerujes u božanstvo Krista. Evandjelja po Barnabi, Tomi i Mariji nisu kanonska, nepoznatog su porijekla i dosta su mladja od kanonskih evandjelja. To nisu kršćanske knjige i vjerovanje u njih spada u domen sektarenja i hereze :D
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#8508 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Ramzess Veliki »

Mišo_Kovač wrote:
Ramzess Veliki wrote:Pa sto su mene oni Jevandjelisti peglali sa time da su oni pronasli da u Novom zavjetu Isus na jednom mjestu kaze "Ja sam Bog" ako svi u to vjeruju?
Vjerujem da ima krscana koji vjeruju po Barnabi ili Tomi, ili po Mariji. A mozes biti i krscan gnostik kao sto je Isus bio.
Isus je bio židov. A krscanin ne mozes biti ako ne vjerujes u božanstvo Krista. Evandjelja po Barnabi, Tomi i Mariji nisu kanonska, nepoznatog su porijekla i dosta su mladja od kanonskih evandjelja. To nisu kršćanske knjige i vjerovanje u njih spada u domen sektarenja i hereze :D
Ne mogu biti mladja kad je Marija bila njegova riba. A I Toma je bio uz njih i zapisivao kad bi se njih dvoje fackali.
I svi su bili zidovi.
Znaci krscani vjeruju u Boga koji je zidov ali ne vjeruju u Toru.
Ujedino Isus je za muslimane poslanik ravan Muhamedu, a zazmure na to da je bio jevrej.
A jevreji ga ne priznaju kao svog.

Jadan on ...
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#8509 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Mišo_Kovač »

Ramzess Veliki wrote:
Mišo_Kovač wrote: Isus je bio židov. A krscanin ne mozes biti ako ne vjerujes u božanstvo Krista. Evandjelja po Barnabi, Tomi i Mariji nisu kanonska, nepoznatog su porijekla i dosta su mladja od kanonskih evandjelja. To nisu kršćanske knjige i vjerovanje u njih spada u domen sektarenja i hereze :D
Ne mogu biti mladja kad je Marija bila njegova riba. A I Toma je bio uz njih i zapisivao kad bi se njih dvoje fackali.
I svi su bili zidovi.
Znaci krscani vjeruju u Boga koji je zidov ali ne vjeruju u Toru.
Ujedino Isus je za muslimane poslanik ravan Muhamedu, a zazmure na to da je bio jevrej.
A jevreji ga ne priznaju kao svog.

Jadan on ...
1. Mogu biti mladja, jer ih nisu napisali ti ljudi. Recimo evandjelje po Barnabi je datirano u doba nastanka Islama, i konceptualizirano je kao svojevrsni most izmedju dvije religije...
2. Kršćani vjeruju u Toru. Mojsijevo petoknjižje je sastavni dio kršćanske biblije. Razlika je u tome što su dolaskom Isusa prestali važiti stari zakoni iz tog petoknjižja. Odatle i naziv "NOVI ZAVJET", novi savez izmedju Jahvea i ljudi. Krscanstvo nije nista drugo nego reformirani judaizam, otvoren za neizraelce. :)
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#8510 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Ramzess Veliki »

Mišo_Kovač wrote: 1. Mogu biti mladja, jer ih nisu napisali ti ljudi. Recimo evandjelje po Barnabi je datirano u doba nastanka Islama, i konceptualizirano je kao svojevrsni most izmedju dvije religije...
2. Kršćani vjeruju u Toru. Mojsijevo petoknjižje je sastavni dio kršćanske biblije. Razlika je u tome što su dolaskom Isusa prestali važiti stari zakoni iz tog petoknjižja. Odatle i naziv "NOVI ZAVJET", novi savez izmedju Jahvea i ljudi. Krscanstvo nije nista drugo nego reformirani judaizam, otvoren za neizraelce. :)
A ja sam mislio da se zovu po autorima. Znaci opet je neko sarao po papiru u tudje ime. :lol:
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#8511 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Smrcak15 »

Hakiz wrote: Smrčak, je li ti ne razumiješ pitanje ili ne želiš da ga razumiješ?

razumijem pitanje, sta je problem u odgovoru kad sam alegorijski odgovorio na to pitanje???
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#8512 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Smrcak15 »

Ramzess Veliki wrote: Zasto komentarises druge religije? Nije to fino, ljudi vjeruju isto kao i ti u svoju religiju, postuj to. :thumbup:
pa jarane ti konstantno komentarises tudje vjere :D

svako moze da komentarise moju vjeru a vala mogu i ja tudje, onaj ko ne smije da cuje komentare na racun svoje vjere...pa kakav je to vjernik ,koji nesmije da cuje kritike ili primjedbe na racun vjere...je li to nemoze da odbrani se od tih kritika pa covjeku neprijatno ili sta...

vjeruj mi, da se cijeli forum udruzi ovdje da kritikuje islam meni ne smeta, jer znam dobro sta vjeruje i kakvu su mi dokazi i argumenti i rukama pa me ne strasi mnostvo kritika ljudi sumnjivog znanje po pitanju islama.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#8513 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Ramzess Veliki »

Smrcak15 wrote:
Ramzess Veliki wrote: Zasto komentarises druge religije? Nije to fino, ljudi vjeruju isto kao i ti u svoju religiju, postuj to. :thumbup:
pa jarane ti konstantno komentarises tudje vjere :D

svako moze da komentarise moju vjeru a vala mogu i ja tudje, onaj ko ne smije da cuje komentare na racun svoje vjere...pa kakav je to vjernik ,koji nesmije da cuje kritike ili primjedbe na racun vjere...je li to nemoze da odbrani se od tih kritika pa covjeku neprijatno ili sta...

vjeruj mi, da se cijeli forum udruzi ovdje da kritikuje islam meni ne smeta, jer znam dobro sta vjeruje i kakvu su mi dokazi i argumenti i rukama pa me ne strasi mnostvo kritika ljudi sumnjivog znanje po pitanju islama.
Ja sam nevjernik pa mogu. Ti bi trebao svoje podrzavati jer ako se razjedinite onda mi dobijamo bitku. :lol: :lol: :lol:
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#8514 Re: Ateizam vs. Religija

Post by r_faruk »

Sarajmen wrote:Sve živo je stvoreno u paru, pa tako i muškarac i žena. Ostalo je do njih i od njih. Kako se ono kaže, ''svi smo mi nečija djeca''.
kako se definise ovo stvorenje sa religijskog aspekta? mislim stvoreno je u paru ili nije, ili sta je :)
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#8515 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Dozer »

Smrcak15 wrote:
Dozer wrote:
Dozer wrote:Dobro. Hajde, objasni nam zasto bismo mi bili toliko bitni tom svemocnom kreatoru, medju stotinama milijardni drugih galaksija u svemiru, i hiljadama milijardi drugih planeta, medju kojima 100% ima i onih sa zivim bicima.
Bas me zanima odgovor, iskreno.
Hoce li iko bar pokusati odgovoriti na gornje pitanje, bez obzira koje je vjere...? :)
bitno je, sva njegova kreacija je bitna njemu...

zamisli se dvije opasne bakterije diskutuju,, i kaze jedna drugoj sta smo mi ovako maleni interesantni ljudima, neznam jesmo li im ovako imalo interesantni....

Image

ljudi su toliko pametni, napredni, veliki a opet se o nama brinu i paze nas u ovim kako ih oni nazivaju laboratorijama, uzgajaju nas svim i svacim...nerazumijem kako ovako napredno bice da posvecuje ovoliko brigu o nama malim :D
:lol: :lol: :lol:
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#8516 Re: Ateizam vs. Religija

Post by vatrogasac »

Ramzess Veliki wrote: Ja sam nevjernik pa mogu. Ti bi trebao svoje podrzavati jer ako se razjedinite onda mi dobijamo bitku. :lol: :lol: :lol:
Šuti bolan, sad si zavrtio i Lenjina i Staljina i Hruščova k'o turbine. :mrgreen:

Umjesto onih starih dobrih vojnih parada uicama Moskve....oni klanjaju. Bez bitke.

User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#8517 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Dozer »

Smrcak15 wrote:
Hakiz wrote: Smrčak, je li ti ne razumiješ pitanje ili ne želiš da ga razumiješ?
razumijem pitanje, sta je problem u odgovoru kad sam alegorijski odgovorio na to pitanje???
Ne razumijes pitanje. Ja kada sam nas i nasu planetu uporedio s bakterijama, mislio sam na velicinu u odnosu na svemir i kolicinu objekata u njemu. A neke bakterije nama skode, dok su neke dobre za nas. U laboratorijama se uzgajaju i jedne i druge da bismo mi imali korist od njih (lijekovi, hrana, itd.).

Hajmo sad opet - koja je korist svemocnom bogu od nas? Mozemo mu naskoditi? Mozemo ga izlijeciti? Tesko. Ne mozemo ni jedno. Zasto smo mu onda bitni?
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#8518 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Smrcak15 »

Dozer wrote:
Smrcak15 wrote:
Hakiz wrote: Smrčak, je li ti ne razumiješ pitanje ili ne želiš da ga razumiješ?
razumijem pitanje, sta je problem u odgovoru kad sam alegorijski odgovorio na to pitanje???
Ne razumijes pitanje. Ja kada sam nas i nasu planetu uporedio s bakterijama, mislio sam na velicinu u odnosu na svemir i kolicinu objekata u njemu. A neke bakterije nama skode, dok su neke dobre za nas. U laboratorijama se uzgajaju i jedne i druge da bismo mi imali korist od njih (lijekovi, hrana, itd.).

Hajmo sad opet - koja je korist svemocnom bogu od nas? Mozemo mu naskoditi? Mozemo ga izlijeciti? Tesko. Ne mozemo ni jedno. Zasto smo mu onda bitni?
nema on koristi od nas, mozemo biti bitni jer smo njegova kreacija , kreacija moze biti bitna bez da se ima koristi od nje.

naprimjer slikar koji onako slika slike kao hobi, ne dobija nikakve pare za to, ali i dalje slika li slika, voli to....eh Bog stvara iako nema koristi od toga on licno jer njemu nista nije potrebno, ali radi stvari iz ljubavi...stvara iz milosti...kao sto slikar crta i boji slike jer voli to....tako Bog stvara jer ga je milost inicijalno podstakla na to.
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#8519 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Dozer »

Smrcak15 wrote: nema on koristi od nas, mozemo biti bitni jer smo njegova kreacija , kreacija moze biti bitna bez da se ima koristi od nje.
Dakle, napravio nas je cisto iz zajebancije, da vidi moze li...?
naprimjer slikar koji onako slika slike kao hobi, ne dobija nikakve pare za to, ali i dalje slika li slika, voli to....eh Bog stvara iako nema koristi od toga on licno jer njemu nista nije potrebno, ali radi stvari iz ljubavi...stvara iz milosti...kao sto slikar crta i boji slike jer voli to....tako Bog stvara jer ga je milost inicijalno podstakla na to.
Milost ga podstakla...? A, zar milost nije takodjer njegov "proizvod"? Nije valjda "milost" starija od boga, jer ako jeste, onda smo u belaju posto to znaci da bog nije "prvi i jedini", nego da je i on nastao necijom miloscu :D
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#8520 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Smrcak15 »

Dozer wrote:
Smrcak15 wrote: nema on koristi od nas, mozemo biti bitni jer smo njegova kreacija , kreacija moze biti bitna bez da se ima koristi od nje.
Dakle, napravio nas je cisto iz zajebancije, da vidi moze li...?
naprimjer slikar koji onako slika slike kao hobi, ne dobija nikakve pare za to, ali i dalje slika li slika, voli to....eh Bog stvara iako nema koristi od toga on licno jer njemu nista nije potrebno, ali radi stvari iz ljubavi...stvara iz milosti...kao sto slikar crta i boji slike jer voli to....tako Bog stvara jer ga je milost inicijalno podstakla na to.
Milost ga podstakla...? A, zar milost nije takodjer njegov "proizvod"? Nije valjda "milost" starija od boga, jer ako jeste, onda smo u belaju posto to znaci da bog nije "prvi i jedini", nego da je i on nastao necijom miloscu :D
Dakle, napravio nas je cisto iz zajebancije, da vidi moze li...?
znaci tebi je milost zajebancija...hm
Milost ga podstakla...? A, zar milost nije takodjer njegov "proizvod"?
nije to njegov proizvod nego njegov atribut...nesto sto je uz njega vjecno, oduvijek je bio milostiv.
Nije valjda "milost" starija od boga, jer ako jeste, onda smo u belaju posto to znaci da bog nije "prvi i jedini", nego da je i on nastao necijom miloscu
Milostivost je njegova karakteristika, atribut, da je Milostiv...nije nesto odvojio od njega, nego je nerazdvojivi dio njegova bica.
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#8521 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Dozer »

E, pa...bas mu hvala. Usrecio nas je u p.. materinu... Vrhunska smo krecija, nema sta :D

I sad, psoto nas je kreirao iz svoje milosti, skontao je da nas ipak mora i malo pogurati da vjerujemo u njega, da mu se klanjamo, prinosimo zrtve (sto ljudske, sto zivotinjske), a kako to bolje uraditi nego - prijetnjama. Nevidjena milost, fakat...
Valjda nam je, iz te svoje milosti, podario i rak, leukemiju, ebolu, sidu, infarkt, mozdani udar, cunamije, zemljotrese, vulkanske erupcije, uragane, itd., a sve je to nazvao "testom". Pa ko prezivi, taj je zasluzio raj. Ko otegne papke u svemu tome... odlucice se naknadno, na raportu, i poslije jos testova.

Ja se tebi fakat divim ako ti u svemu ovome nalazis neki ciljani smisao :D
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#8522 Re: Ateizam vs. Religija

Post by r_faruk »

Mišo_Kovač wrote: 1. Mogu biti mladja, jer ih nisu napisali ti ljudi. Recimo evandjelje po Barnabi je datirano u doba nastanka Islama, i konceptualizirano je kao svojevrsni most izmedju dvije religije...
2. Kršćani vjeruju u Toru. Mojsijevo petoknjižje je sastavni dio kršćanske biblije. Razlika je u tome što su dolaskom Isusa prestali važiti stari zakoni iz tog petoknjižja. Odatle i naziv "NOVI ZAVJET", novi savez izmedju Jahvea i ljudi. Krscanstvo nije nista drugo nego reformirani judaizam, otvoren za neizraelce. :)
zar nije evandjelje po barnabi najranije datirano u 17 stoljece?
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#8523 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Mišo_Kovač »

r_faruk wrote: zar nije evandjelje po barnabi najranije datirano u 17 stoljece?
Najraniji manuskripti jesu iz 17. stoljeca. U 7.stoljecu se spominje nešto što se zove "Evandjelje po Barnabi". Da li je riječ o istom tekstu, teško je reći. U svakom slucaju, nije rijec o kanonskom evandjelju. :D
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#8524 Re: Ateizam vs. Religija

Post by r_faruk »

Mišo_Kovač wrote:
r_faruk wrote: zar nije evandjelje po barnabi najranije datirano u 17 stoljece?
Najraniji manuskripti jesu iz 17. stoljeca. U 7.stoljecu se spominje nešto što se zove "Evandjelje po Barnabi". Da li je riječ o istom tekstu, teško je reći. U svakom slucaju, nije rijec o kanonskom evandjelju. :D
da, upravo sam procitao nesto i o tome....
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#8525 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Smrcak15 »

Dozer wrote:E, pa...bas mu hvala. Usrecio nas je u p.. materinu... Vrhunska smo krecija, nema sta :D

I sad, psoto nas je kreirao iz svoje milosti, skontao je da nas ipak mora i malo pogurati da vjerujemo u njega, da mu se klanjamo, prinosimo zrtve (sto ljudske, sto zivotinjske), a kako to bolje uraditi nego - prijetnjama. Nevidjena milost, fakat...
Valjda nam je, iz te svoje milosti, podario i rak, leukemiju, ebolu, sidu, infarkt, mozdani udar, cunamije, zemljotrese, vulkanske erupcije, uragane, itd., a sve je to nazvao "testom". Pa ko prezivi, taj je zasluzio raj. Ko otegne papke u svemu tome... odlucice se naknadno, na raportu, i poslije jos testova.

Ja se tebi fakat divim ako ti u svemu ovome nalazis neki ciljani smisao :D
E, pa...bas mu hvala. Usrecio nas je u p.. materinu... Vrhunska smo krecija, nema sta :D
nije ovo mjesto nuzne srece, ovo je mjesto prevrtljive prirode

a niti smo vrhunska kreacija, cak to i on sam kaze u Kur'anu da smo sa mahanama

vrhunska kreacija je samo u Raju, a ne ovdje...tako da neznam zasto impliciras da ovdje na zemlji treba da bude vrhunska kreacija???
da vjerujemo u njega, da mu se klanjamo, prinosimo zrtve (sto ljudske, sto zivotinjske), a kako to bolje uraditi nego - prijetnjama
vjerske radnje su za nase bolje a ne za Njegovo bolje, njemnu smo mi i nase klanjanje njemu nepotrebni...moze on i bez toga.
Valjda nam je, iz te svoje milosti, podario i rak, leukemiju, ebolu, sidu, infarkt, mozdani udar, cunamije, zemljotrese, vulkanske erupcije, uragane, itd., a sve je to nazvao "testom".
zivot je iskusenje, a na Raj da bi ti uzivao ovdje....

naprimjer Rak, nekome to moze biti milost Bozija...stvar je relativna, samo kako se ko postavi prema tome

Pa ko prezivi, taj je zasluzio raj
nije tacno, pogresno razmisljanje

ne radi ser tu ko prezivi nego ko bude bolji covjek pa predje na onaj svijet ceka ga ugodan zivot u raju, znaci samo prebacivanje iz jednog stanja u drugo...poput gusjenice koja kasnije nastavi zivjeti kao leptir.
Locked