Ateizam vs. Religija

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Locked
User avatar
SamoVasGledam
Posts: 1475
Joined: 24/05/2016 16:41

#526 Re: Ateizam vs. Religija

Post by SamoVasGledam »

Smrcak15 wrote:
irac300 wrote: Možeš li nama neukim objasniti kako da prepoznamo šejtanovu ideju u našem mozgu? Još nisam čuo glasove u glavi, možda nekada i čujem, ali trenutno ne znam šta je bila moja, a šta šejtanova ideja. Pa ako ti nije teško da to detaljno obrazložiš, jer ko zna, možeš nekoga spasiti loših odluka. Hvala.
Svaka losa ideja za tebe i okolinu je ideja od sejtana tebi ubrizgana u tvoje misli

covjek moze da bude sejtan, nemora to nuzno da bude dzin/demon kao sto se inace misli

dovoljno je da ti neki drugi covjek predlozi nesto zlo a ti prihvatis to, ta osoba je u tom momentu sejtan

Sejtan dzin ima mogucnost da ti se prikopca na mozak i filuje te raznim idejama, da ti cak uopste ne mislis da to dolazi odnekle, nego ti mislis da je to od tebe dolazi, da si to ti koji stvaras zle ideje.
A šta ako sam ja neki bednik siromašan koji nema ni za 'leba, prosim, al mi slabo daju, nije to to. Pa uzmem taj 1 evro koji sam nekako nakupio, odem u kladionicu i zaradim 20, taman da nekako preguram 10ak dana.

Jel to dobro ili loše? Jel od šejtana ili nije? Mislim ako mi je šejtan tom idejom barem malo pomogao i barem na nekoliko dana uklonio glad mogao bih barem malo zahvalan da mu budem. Red je.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21623
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#527 Re: Ateizam vs. Religija

Post by MarlboroGold »

Smrcak15 wrote: sihiri sa satanisticka djela

jesi li ti kad dolazio u kontakt sa exorcizmom, jesi li prisustvovao exorcizmu, da mozes da sudis ima li sihra ili nema?

Jednom prisustvovao. Ništa spektakularno - poput seanse psihološkog savjetovanja, samo što se učilo, a narod je sa strane samo "ahćao" kao da je Eureka u pitanju.

Priznajem - nisam vidio/spoznao teže slučajeve. Egzorcizam mi je inače interesantan iako u njega ne vjerujem.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#528 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Smrcak15 »

MarlboroGold wrote:
Smrcak15 wrote: sihiri sa satanisticka djela

jesi li ti kad dolazio u kontakt sa exorcizmom, jesi li prisustvovao exorcizmu, da mozes da sudis ima li sihra ili nema?

Jednom prisustvovao. Ništa spektakularno - poput seanse psihološkog savjetovanja, samo što se učilo, a narod je sa strane samo "ahćao" kao da je Eureka u pitanju.

Priznajem - nisam vidio/spoznao teže slučajeve. Egzorcizam mi je inače interesantan iako u njega ne vjerujem.
Egzorcizam mi je inače interesantan iako u njega ne vjerujem
e vidis jednu stvar, ja vjerujem ili nevjerujem tek onda kad se uvjerim dali da nevjerujem ili vjerujem na osnovu nekih dokaza.

e pa ja sam probao exorcizam prvi put vise iz radoznalosti nego ista, jer sam htio da vidim jeli to neki shalabajzer prevarant radi, da vara narod kroz nekakvo lijecenje, jednostavno htio sam se licno uvjeriti...i to je bilo jedno fantasticno iskustvo za mene ujedno istrasno a i fascinantno jer sam po prvi put u zivotu dosao u kontakt sa paranormalnim svijetom, tad sam prvi put empirijski dokazao sebi , da dzinni stvarno postoje.


ne samo da sam ja otisao da experimentisem sa sobom da vidim jeli to istina ili preverantske fore nekakve....nakon sto sam se uvjerio da nisu prevarantske fore.

radio sam i ja drugima exorcizam po potrebi i vidio moci toga.

znaci pricas sa osobom kojem su radili exorcizam (ja odlucio u experimentalne svrhe) i radio sam ja licno drugima exorcizam....sta mislis jesam li onda kompetentniji od tebe da kazem kjou rijec o tome ima li sta ili nema??? :)

i sta mislis cija rijec po ovom pitanju ima jacu tezinu, ja kojim sam prosao kroz to ili ti koji si u nevjerovanju jer nisi nista tako vidio uzivo niti dozivio licno. :)
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#529 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Smrcak15 »

SamoVasGledam wrote:
Smrcak15 wrote:
irac300 wrote: Možeš li nama neukim objasniti kako da prepoznamo šejtanovu ideju u našem mozgu? Još nisam čuo glasove u glavi, možda nekada i čujem, ali trenutno ne znam šta je bila moja, a šta šejtanova ideja. Pa ako ti nije teško da to detaljno obrazložiš, jer ko zna, možeš nekoga spasiti loših odluka. Hvala.
Svaka losa ideja za tebe i okolinu je ideja od sejtana tebi ubrizgana u tvoje misli

covjek moze da bude sejtan, nemora to nuzno da bude dzin/demon kao sto se inace misli

dovoljno je da ti neki drugi covjek predlozi nesto zlo a ti prihvatis to, ta osoba je u tom momentu sejtan

Sejtan dzin ima mogucnost da ti se prikopca na mozak i filuje te raznim idejama, da ti cak uopste ne mislis da to dolazi odnekle, nego ti mislis da je to od tebe dolazi, da si to ti koji stvaras zle ideje.
A šta ako sam ja neki bednik siromašan koji nema ni za 'leba, prosim, al mi slabo daju, nije to to. Pa uzmem taj 1 evro koji sam nekako nakupio, odem u kladionicu i zaradim 20, taman da nekako preguram 10ak dana.

Jel to dobro ili loše? Jel od šejtana ili nije? Mislim ako mi je šejtan tom idejom barem malo pomogao i barem na nekoliko dana uklonio glad mogao bih barem malo zahvalan da mu budem. Red je.

kockanje je sejtanski posao, to sto ti dobijes trenutno, je sreca a veca je vjerovatnoca da neces dobiti, jer daleko je vise oni koji ce izgubiti nego onih koji dobiju.
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#530 Re: Ateizam vs. Religija

Post by harač »

Smrcak15 wrote:
radio sam i ja drugima exorcizam po potrebi i vidio moci toga
"Iscerujem po kucama - more na rate" :D :run:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21623
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#531 Re: Ateizam vs. Religija

Post by MarlboroGold »

Smrcak15 wrote: e vidis jednu stvar, ja vjerujem ili nevjerujem tek onda kad se uvjerim dali da nevjerujem ili vjerujem na osnovu nekih dokaza.

e pa ja sam probao exorcizam prvi put vise iz radoznalosti nego ista, jer sam htio da vidim jeli to neki shalabajzer prevarant radi, da vara narod kroz nekakvo lijecenje, jednostavno htio sam se licno uvjeriti...i to je bilo jedno fantasticno iskustvo za mene ujedno istrasno a i fascinantno jer sam po prvi put u zivotu dosao u kontakt sa paranormalnim svijetom, tad sam prvi put empirijski dokazao sebi , da dzinni stvarno postoje.


ne samo da sam ja otisao da experimentisem sa sobom da vidim jeli to istina ili preverantske fore nekakve....nakon sto sam se uvjerio da nisu prevarantske fore.

radio sam i ja drugima exorcizam po potrebi i vidio moci toga.

znaci pricas sa osobom kojem su radili exorcizam (ja odlucio u experimentalne svrhe) i radio sam ja licno drugima exorcizam....sta mislis jesam li onda kompetentniji od tebe da kazem kjou rijec o tome ima li sta ili nema??? :)

i sta mislis cija rijec po ovom pitanju ima jacu tezinu, ja kojim sam prosao kroz to ili ti koji si u nevjerovanju jer nisi nista tako vidio uzivo niti dozivio licno. :)
Sudeći po islamu, pravi slučajevi su veoma veoma rijetki, a po tvojoj prići ti si već penziju zaradio. Smrle Constantine.
Šta li si radio psihički bolesnim osobama...
Last edited by MarlboroGold on 19/03/2018 08:56, edited 2 times in total.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21623
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#532 Re: Ateizam vs. Religija

Post by MarlboroGold »

harač wrote:
Smrcak15 wrote:
radio sam i ja drugima exorcizam po potrebi i vidio moci toga
"Iscerujem po kucama - more na rate" :D :run:
:pisnuo:
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#533 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Smrcak15 »

harač wrote:
Smrcak15 wrote:
radio sam i ja drugima exorcizam po potrebi i vidio moci toga
"Iscerujem po kucama - more na rate" :D :run:
da ti mozda ne ucerujes po kucama ??? :lol:
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#534 Re: Ateizam vs. Religija

Post by arzuhal »

Išćerat će Smrle to zlo iz vas...Eksperimentalno...
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#535 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Smrcak15 »

MarlboroGold wrote:
Smrcak15 wrote: e vidis jednu stvar, ja vjerujem ili nevjerujem tek onda kad se uvjerim dali da nevjerujem ili vjerujem na osnovu nekih dokaza.

e pa ja sam probao exorcizam prvi put vise iz radoznalosti nego ista, jer sam htio da vidim jeli to neki shalabajzer prevarant radi, da vara narod kroz nekakvo lijecenje, jednostavno htio sam se licno uvjeriti...i to je bilo jedno fantasticno iskustvo za mene ujedno istrasno a i fascinantno jer sam po prvi put u zivotu dosao u kontakt sa paranormalnim svijetom, tad sam prvi put empirijski dokazao sebi , da dzinni stvarno postoje.


ne samo da sam ja otisao da experimentisem sa sobom da vidim jeli to istina ili preverantske fore nekakve....nakon sto sam se uvjerio da nisu prevarantske fore.

radio sam i ja drugima exorcizam po potrebi i vidio moci toga.

znaci pricas sa osobom kojem su radili exorcizam (ja odlucio u experimentalne svrhe) i radio sam ja licno drugima exorcizam....sta mislis jesam li onda kompetentniji od tebe da kazem kjou rijec o tome ima li sta ili nema??? :)

i sta mislis cija rijec po ovom pitanju ima jacu tezinu, ja kojim sam prosao kroz to ili ti koji si u nevjerovanju jer nisi nista tako vidio uzivo niti dozivio licno. :)
Sudeći po islamu, pravi slučajevi su veoma veoma rijetki, a po tvojoj prići ti si već penziju zaradio. Smrle Constantine.
Šta li si radio psihički bolesnim osobama...
nisu to psihicki bolesnici nego se nesto desi u zivotu momentalno i destbilizira osobu na psihickom nivou, jako cudne stvari , a posto je hitna situacija niko nije bio u blizini da zna raditi exorcizam, pa sam ja tu bio kao nuzno zlo :D

sta sam radio, recitirao Kuranske dijelove koje ulaze u exoricizam, i rekao da piju naucenu vodu, na kojoj su recitirane pojedine sure i ajeti...

eto sta sam radio.
User avatar
zforumas
Posts: 8620
Joined: 25/10/2016 20:35

#536 Re: Ateizam vs. Religija

Post by zforumas »

I sta si ti drugaciji od bilo kojeg drugog sihirbaza?
Sta si ti drugaciji od efendije Alje koji hvata sejtana u ceker?
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#537 Re: Ateizam vs. Religija

Post by ExNihilo »

Smrcak15 wrote:...empirijski...
You keep using that word. I do not think it means what you think it means.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#538 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Smrcak15 »

zforumas wrote:I sta si ti drugaciji od bilo kojeg drugog sihirbaza?
Sta si ti drugaciji od efendije Alje koji hvata sejtana u ceker?
sihirbaz je osoba koja ulazi u ugovor sa sejtanu, dajes mi dajem ti, pa pod tim ugovorom sejtan sluzi sihirbazu....to su jadne osobe, odaju se tesko nevjerstvu, satanizmu, kako bi dobli pomoc dzina.

dok prava islamska rukja, erxorcizam, nema nikakvih ugovora ni dogovora sa dzinnima, nego se samo recitira Kuran osobi u koju su usli dzinni ili je pod uticajem sihra/crne magije ili uroka...kad se recitira Kuran nad takvom osobom, dzinni pocnu da bjeze po tijelu kroz krvotok jer ih recitacija przi, i tad se javljaju razne reakcije.

tako da je golema razlika izmedju sihirbaza i islamskog exorciste
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#539 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Smrcak15 »

ExNihilo wrote:
Smrcak15 wrote:...empirijski...
You keep using that word. I do not think it means what you think it means.
it means:

dokzati vidom, sluhom, mirisom, dodirom.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21623
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#540 Re: Ateizam vs. Religija

Post by MarlboroGold »

Smrcak15 wrote:
ExNihilo wrote:
Smrcak15 wrote:...empirijski...
You keep using that word. I do not think it means what you think it means.
it means:

dokzati vidom, sluhom, mirisom, dodirom.
A dokaz je bio šta? Elaboriraj.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#541 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Smrcak15 »

MarlboroGold wrote: A dokaz je bio šta?
bilo sta sta hoces da dokazes.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21623
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#542 Re: Ateizam vs. Religija

Post by MarlboroGold »

Smrcak15 wrote:
MarlboroGold wrote: A dokaz je bio šta?
bilo sta sta hoces da dokazes.
Džine i to... empirijski dokaz... u redu ljudino.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#543 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Smrcak15 »

MarlboroGold wrote:
Smrcak15 wrote:
MarlboroGold wrote: A dokaz je bio šta?
bilo sta sta hoces da dokazes.
Džine i to... empirijski dokaz... u redu ljudino.
dzine empirijski dokazujes exorcizmom. tad ih mozes da osjetis u tijelu
User avatar
SamoVasGledam
Posts: 1475
Joined: 24/05/2016 16:41

#544 Re: Ateizam vs. Religija

Post by SamoVasGledam »

Smrcak15 wrote:

kockanje je sejtanski posao, to sto ti dobijes trenutno, je sreca a veca je vjerovatnoca da neces dobiti, jer daleko je vise oni koji ce izgubiti nego onih koji dobiju.[/quote]

Ali ja nisam imao šta da izgubim. Gladovao sam, umirao sam od gladi... Mogao sam samo da dobijem.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#545 Re: Ateizam vs. Religija

Post by arzuhal »

SamoVasGledam wrote:
Smrcak15 wrote:kockanje je sejtanski posao, to sto ti dobijes trenutno, je sreca a veca je vjerovatnoca da neces dobiti, jer daleko je vise oni koji ce izgubiti nego onih koji dobiju.
Ali ja nisam imao šta da izgubim. Gladovao sam, umirao sam od gladi... Mogao sam samo da dobijem.
To pripada drukčijim situacijama...Kada je čovjek gladan i mora nahraniti sebe i svoje bližnje, dozvoljeno mu je da (govorim kao musliman) jede svinjetinu ili bilo što što mu je inače zabranjeno, nikakav mu to nije grijeh. Kada je teška ekonomska situacija, hara glad i neimaština, Šerijat povlači svoju ruku pred kažnjavanjem onoga koji zbog svoje i gladi svojih bližnjih ukrade da bi jeo.

Postoje situacije koje stavljaju određeni propis u zagrade dok se ne ispune uvjeti za izvršenje takvog propisa.

A kada vlast svojim politikama dovede ljude do očaja, ona gubi pravo da provodi sankcije, inače je to zulum.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#546 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Smrcak15 »

SamoVasGledam wrote: Ali ja nisam imao šta da izgubim. Gladovao sam, umirao sam od gladi... Mogao sam samo da dobijem.
ne mogao si da i isgubis to sto si ulozio, i uvijek je veca vjerovatnoca da ces prije izgubit nego dobit, jer je tako sistem uradjen.

a osobe koje su primorane na nesto, gleda im se kroz prste i nepisu grijesi kao onima koji nisu primorani.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#547 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Smrcak15 »

MarlboroGold wrote: Jednom prisustvovao. Ništa spektakularno - poput seanse psihološkog savjetovanja, samo što se učilo, a narod je sa strane samo "ahćao" kao da je Eureka u pitanju.

Priznajem - nisam vidio/spoznao teže slučajeve. Egzorcizam mi je inače interesantan iako u njega ne vjerujem.
Preporucujem ti da preslusas razgovor sa poznatim islamskim exorcistom, ucacom Rukje, Nisad ef. Drndicem, govori iz svog iskustva, o bolestima i slucajevim koje prouzrokuje sihr itd


a ako hoces jos da cujes ima jos




Testiranje islamskog exorcizma u parku u engleskoj sa ne muslimanima tokom Noc svih svetih (Halloween)


Islamski exorcizam, rukja, razgovor sa demonom tokom exorcizma
Last edited by Smrcak15 on 20/03/2018 10:02, edited 3 times in total.
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#548 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Euridika »

arzuhal wrote:
SamoVasGledam wrote:
Smrcak15 wrote:kockanje je sejtanski posao, to sto ti dobijes trenutno, je sreca a veca je vjerovatnoca da neces dobiti, jer daleko je vise oni koji ce izgubiti nego onih koji dobiju.
Ali ja nisam imao šta da izgubim. Gladovao sam, umirao sam od gladi... Mogao sam samo da dobijem.
To pripada drukčijim situacijama...Kada je čovjek gladan i mora nahraniti sebe i svoje bližnje, dozvoljeno mu je da (govorim kao musliman) jede svinjetinu ili bilo što što mu je inače zabranjeno, nikakav mu to nije grijeh. Kada je teška ekonomska situacija, hara glad i neimaština, Šerijat povlači svoju ruku pred kažnjavanjem onoga koji zbog svoje i gladi svojih bližnjih ukrade da bi jeo.

Postoje situacije koje stavljaju određeni propis u zagrade dok se ne ispune uvjeti za izvršenje takvog propisa.

A kada vlast svojim politikama dovede ljude do očaja, ona gubi pravo da provodi sankcije, inače je to zulum.
Drugim riječima, šefe, nama je dozvoljeno da potkradamo ovu državu, jer i ona već 2.5 decenije potkrada nas, i još nas i kažnjava i sankcioniše? :shock: :tooo: :tooo: :sretan:
Last edited by Euridika on 20/03/2018 09:31, edited 1 time in total.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#549 Re: Ateizam vs. Religija

Post by ExNihilo »

Ima u fikhu jedan gedankenexperiment. Ka'e, ako tebi neko ukrade cenera, je li dopušteno tebi da mu poslije ukradeš cenera? :D
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#550 Re: Ateizam vs. Religija

Post by arzuhal »

ExNihilo wrote:Ima u fikhu jedan gedankenexperiment. Ka'e, ako tebi neko ukrade cenera, je li dopušteno tebi da mu poslije ukradeš cenera? :D
Ištakae? :mrgreen:
Locked