Ateizam vs. Religija

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Locked
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#4151 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Connaisseur Karlin »

MarlboroGold wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
MarlboroGold wrote:Zahiragić je budala.
ali ja javna licnost :)

malo je cudno da nitko ozbiljno ne reagira :) cak ni IZ nije reagirala :D
Gori su oni koji mu daju medijski prostor. Nadam se da mu je to maksimum u karijeri. Takvim ljudima nikad ne treba davati moć.
Bježi... prođe mi utakmica...
nisu gori od njega, mediji tako zaradjuju novac :)

Zahiragic, rodjeni sarajlija, mlada genearcija muslimana iz BiH , je javna licnost, a nitko mu ne brani da se tako ponasa , a to znaci, da ce mnogi mladi muslimani kopirati njegovo ponasanje :) ako IZ ne reagira, takva cutnja znaci odobrenje iz politickih razloga :)
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#4152 Re: Ateizam vs. Religija

Post by MarlboroGold »

Connaisseur Karlin wrote: nisu gori od njega, mediji tako zaradjuju novac :)

Zahiragic, rodjeni sarajlija, mlada genearcija muslimana iz BiH , je javna licnost, a nitko mu ne brani da se tako ponasa , a to znaci, da ce mnogi mladi muslimani kopirati njegovo ponasanje :) ako IZ ne reagira, takva cutnja znaci odobrenje iz politickih razloga :)
Pa naravno da će šutiti jer im to očigledno odgovara. Manje inteligentni pojedinci iz bilo koje grupe dižu halabuku, dok ostali iz pozadine samo posmatraju i odobravaju, a onda pod pritiskom javnosti, državnog aparata itd. po potrebi takvi kao Zahiragić postanu škart preko noći, a to će se kad tad desiti.

Nije to samo kod IZ... kao primjer se može uzeti i odnos SDA-Mirsad Kukić i drugi, mafija, narko karteli... sve po istom principu - samo se postupci i agende razlikuju.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#4153 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Connaisseur Karlin »

MarlboroGold wrote:
Connaisseur Karlin wrote: nisu gori od njega, mediji tako zaradjuju novac :)

Zahiragic, rodjeni sarajlija, mlada genearcija muslimana iz BiH , je javna licnost, a nitko mu ne brani da se tako ponasa , a to znaci, da ce mnogi mladi muslimani kopirati njegovo ponasanje :) ako IZ ne reagira, takva cutnja znaci odobrenje iz politickih razloga :)
Pa naravno da će šutiti jer im to očigledno odgovara. Manje inteligentni pojedinci iz bilo koje grupe dižu halabuku, dok ostali iz pozadine samo posmatraju i odobravaju, a onda pod pritiskom javnosti, državnog aparata itd. po potrebi takvi kao Zahiragić postanu škart preko noći, a to će se kad tad desiti.

Nije to samo kod IZ... kao primjer se može uzeti i odnos SDA-Mirsad Kukić i drugi, mafija, narko karteli... sve po istom principu - samo se postupci i agende razlikuju.
Zahiragic ce ovako raditi do penzije !
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#4154 Re: Ateizam vs. Religija

Post by MarlboroGold »

Connaisseur Karlin wrote:
MarlboroGold wrote:
Connaisseur Karlin wrote: nisu gori od njega, mediji tako zaradjuju novac :)

Zahiragic, rodjeni sarajlija, mlada genearcija muslimana iz BiH , je javna licnost, a nitko mu ne brani da se tako ponasa , a to znaci, da ce mnogi mladi muslimani kopirati njegovo ponasanje :) ako IZ ne reagira, takva cutnja znaci odobrenje iz politickih razloga :)
Pa naravno da će šutiti jer im to očigledno odgovara. Manje inteligentni pojedinci iz bilo koje grupe dižu halabuku, dok ostali iz pozadine samo posmatraju i odobravaju, a onda pod pritiskom javnosti, državnog aparata itd. po potrebi takvi kao Zahiragić postanu škart preko noći, a to će se kad tad desiti.

Nije to samo kod IZ... kao primjer se može uzeti i odnos SDA-Mirsad Kukić i drugi, mafija, narko karteli... sve po istom principu - samo se postupci i agende razlikuju.
Zahiragic ce ovako raditi do penzije !
Ako narod i institucije dozvole, onda hoće.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#4155 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Connaisseur Karlin »

MarlboroGold wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
MarlboroGold wrote:
Pa naravno da će šutiti jer im to očigledno odgovara. Manje inteligentni pojedinci iz bilo koje grupe dižu halabuku, dok ostali iz pozadine samo posmatraju i odobravaju, a onda pod pritiskom javnosti, državnog aparata itd. po potrebi takvi kao Zahiragić postanu škart preko noći, a to će se kad tad desiti.

Nije to samo kod IZ... kao primjer se može uzeti i odnos SDA-Mirsad Kukić i drugi, mafija, narko karteli... sve po istom principu - samo se postupci i agende razlikuju.
Zahiragic ce ovako raditi do penzije !
Ako narod i institucije dozvole, onda hoće.
pa upravo dozvoljavaju, i tako ce on napredovati do penzije ;-)
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58770
Joined: 03/08/2010 19:04

#4156 Re: Ateizam vs. Religija

Post by kakavdanakneiskustvu »

arzuhal wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:smrleta ili ovog filipinca?
Ne poziva i ne podstiče Smrle obične ljude da pucaju i ubijaju druge ljude (dilere, silovatelje, teroriste, itd) :mrgreen:

aha,znaci ako ovog filipinca neka odredjena osoba upuca,to su bozja posla,ne tog ko je uzeo pucaljku u ruke i uradio šta je uradio?
Znači ti uopće ne znaš ko je Duterte i kakve je izjave i savjete davao građanima... Ništa onda, ne objašnjava mi se štos, ionako sam pogriješio odgovarajući na pitanje jel on ili Smrle...[/quote]


ne znam,priznajem,ko je,šta je?
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5620
Joined: 12/10/2014 01:12

#4157 Re: Ateizam vs. Religija

Post by skupljac_zeljeza »

kakavdanakneiskustvu wrote:
ne znam,priznajem,ko je,šta je?
Ako pitas sta je Duerte, evo sta:
cisto srce, dobra dusa koja zna
da je zivot zdrav i radin, krepostan... :D

Filipinski predsjednik Rodrigo Duterte usporedio je sebe s Hitlerom rekavši da bi "bio sretan" uspije li ubiti milijune narkomana i dilera droge u svojoj zemlji, a njegovi su komentari razbjesnili židovske skupine u Sjedinjenim Državama. Duterte je kazao da ga neki kritičari nazivaju "Hitlerovim rođakom", a pritom ne žele istražiti problem narkomanije na Filipinima. "Hitler je pobio tri milijuna Židova", rekao je Duterte po povratku u Manilu iz posjeta Vijetnamu te nastavio "Imamo tri milijuna ovisnika (na Filipinima. Bio bih sretan da ih pobijem". "Ako je Njemačka imala Hitlera, Filipini će imati... ", rekao je i upro prstom u sebe te dodao da bi želio počistiti sve kriminalce i završiti taj problem "kako bi spasio iduću generaciju od propasti".

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/filipin ... om-1117502
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#4158 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Gojeni H »

Connaisseur Karlin wrote:
MarlboroGold wrote:Zahiragić je budala.
ali ja javna licnost :)

malo je cudno da nitko ozbiljno ne reagira :) cak ni IZ nije reagirala :D
Predsjednik saveza studenata ili koji zvanicni faktor?

Problem i jeste sto se takve osobe smatraju javnim licnostima, sto im se daje medijskog prostora, i sto uopste nekoga interesuje sta taj intelektualac ima da kaze.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#4159 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Connaisseur Karlin »

Gojeni H wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
MarlboroGold wrote:Zahiragić je budala.
ali ja javna licnost :)

malo je cudno da nitko ozbiljno ne reagira :) cak ni IZ nije reagirala :D
Predsjednik saveza studenata ili koji zvanicni faktor?

Problem i jeste sto se takve osobe smatraju javnim licnostima, sto im se daje medijskog prostora, i sto uopste nekoga interesuje sta taj intelektualac ima da kaze.
a ti si spreman svasta napisati samo da bi branio IZ :D
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#4160 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Gojeni H »

Connaisseur Karlin wrote:
a ti si spreman svasta napisati samo da bi branio IZ :D
Jah ...
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#4161 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Connaisseur Karlin »

Gojeni H wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
a ti si spreman svasta napisati samo da bi branio IZ :D
Jah ...
:D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58770
Joined: 03/08/2010 19:04

#4162 Re: Ateizam vs. Religija

Post by kakavdanakneiskustvu »

skupljac_zeljeza wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
ne znam,priznajem,ko je,šta je?
Ako pitas sta je Duerte, evo sta:
cisto srce, dobra dusa koja zna
da je zivot zdrav i radin, krepostan... :D

Filipinski predsjednik Rodrigo Duterte usporedio je sebe s Hitlerom rekavši da bi "bio sretan" uspije li ubiti milijune narkomana i dilera droge u svojoj zemlji, a njegovi su komentari razbjesnili židovske skupine u Sjedinjenim Državama. Duterte je kazao da ga neki kritičari nazivaju "Hitlerovim rođakom", a pritom ne žele istražiti problem narkomanije na Filipinima. "Hitler je pobio tri milijuna Židova", rekao je Duterte po povratku u Manilu iz posjeta Vijetnamu te nastavio "Imamo tri milijuna ovisnika (na Filipinima. Bio bih sretan da ih pobijem". "Ako je Njemačka imala Hitlera, Filipini će imati... ", rekao je i upro prstom u sebe te dodao da bi želio počistiti sve kriminalce i završiti taj problem "kako bi spasio iduću generaciju od propasti".

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/filipin ... om-1117502
hvala
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#4163 Re: Ateizam vs. Religija

Post by harač »

Connaisseur Karlin wrote:kako muslimanima u BiH ili IZ ne smeta ovakva glupost :shock: :-)
allah dž.š. je kodirao erdoganovo rođenje i uspon na vlast u samom časnom kur-anu!
Hakiz
Posts: 40545
Joined: 30/07/2015 20:01

#4164 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote:
MarlboroGold wrote:Zahiragić je budala.
ali ja javna licnost :)

malo je cudno da nitko ozbiljno ne reagira :) cak ni IZ nije reagirala :D

Misliš da će IZ reagovati što neko daje prijedloge zbog kojh će bilo koji predlagač biti osporavan, a koji u suštini odgovaraju IZ-u? Šutjeće i neće biti krivi ako javni stav bude da je to retorogradno, a ako se usvoji, biće sretni.

Dakle, ako prijedlog naiđe na osudu, IZ će biti čista jer Zahiragić nije neko ko u njihovo ime predlaže.
AKo prijedlog prođe, oni sretni. Još jedan način da Sarajevo bude čišće i ljepše.

Ne pisah ja ono prije stranicu-dvije bez razloga. Koliko god vatrogascu i Maxxu ili kako je već nick forumašu bilo muka od toga šta sam napisao.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#4165 Re: Ateizam vs. Religija

Post by MarlboroGold »

Hakiz wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
MarlboroGold wrote:Zahiragić je budala.
ali ja javna licnost :)

malo je cudno da nitko ozbiljno ne reagira :) cak ni IZ nije reagirala :D

Misliš da će IZ reagovati što neko daje prijedloge zbog kojh će bilo koji predlagač biti osporavan, a koji u suštini odgovaraju IZ-u? Šutjeće i neće biti krivi ako javni stav bude da je to retorogradno, a ako se usvoji, biće sretni.

Dakle, ako prijedlog naiđe na osudu, IZ će biti čista jer Zahiragić nije neko ko u njihovo ime predlaže.
AKo prijedlog prođe, oni sretni. Još jedan način da Sarajevo bude čišće i ljepše.

Ne pisah ja ono prije stranicu-dvije bez razloga. Koliko god vatrogascu i Maxxu ili kako je već nick forumašu bilo muka od toga šta sam napisao.
:thumbup:
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5620
Joined: 12/10/2014 01:12

#4166 Re: Ateizam vs. Religija

Post by skupljac_zeljeza »

Hakiz wrote: Misliš da će IZ reagovati što neko daje prijedloge zbog kojh će bilo koji predlagač biti osporavan, a koji u suštini odgovaraju IZ-u?
Jesi li i ti za ukidanje IZ?
Hakiz
Posts: 40545
Joined: 30/07/2015 20:01

#4167 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Hakiz »

Meni IZ ne smeta kao institucija koja brine o organizaciji islamskog života u BiH.

Smeta mi kao institucija koja se petlja u organizaciju političkog, pravnog i društvenog života, a koji nije direktno vezan za vjerski život, u sekularnoj državi.

I zbog toga jesam za njeno ukidanje. Kao i za raskid ugovora sa Vatikanom. Itd.
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#4168 Re: Ateizam vs. Religija

Post by harač »

Image
Hakiz
Posts: 40545
Joined: 30/07/2015 20:01

#4169 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Hakiz »

Zašto eskaliralo?

Ja mislim da bi IZ ili bilo koja vjerska zajednica trebali imati pravo na predlaganje i uticaj na donošenja zakona u državi onoliko koliko ima, recimo, savez radioamatera.

I jedno i drugo su udruženje građana i trebaju biti jednako tretirani.

A dok se ne kose sa zakonom, njihova unutrašnja uređenja i pravila su njihova stvar.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#4170 Re: Ateizam vs. Religija

Post by beni-bu-man »

Image
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7841
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#4171 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Idemedosumom »

Samo radikalno :-D
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#4172 Re: Ateizam vs. Religija

Post by MarlboroGold »

Hakiz wrote:Meni IZ ne smeta kao institucija koja brine o organizaciji islamskog života u BiH.

Smeta mi kao institucija koja se petlja u organizaciju političkog, pravnog i društvenog života, a koji nije direktno vezan za vjerski život, u sekularnoj državi.

I zbog toga jesam za njeno ukidanje. Kao i za raskid ugovora sa Vatikanom. Itd.
Baš si radikalan :D
Jel to ono kad je njima smetala represija i ugnjetavanje vjerskih sloboda u onoj državi (kako to oni vole reći) sada meni može smetati njihovo uplitanje i u sve ostalo što se ne odnosi na religiju? Oprosti, ali me nekako vuče na takav zaključak. Pokušavam shvatiti odakle takav stav počinje osim onoga što si ateista.
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#4173 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Dozer »

Pocinje i zavrsava na - sekularnoj drzavi.
U takvoj drzavi, a BiH se predstavlja kao takva, vjerske zajednice mogu samo koegzistirati u ustavno-pravnom okviru, ali bez ikakvog uticaja na drustevno-politicki zivot unutar takve drzave, kao i bez ikakvog mijesanja u isti.

Kod nas je sve naopacke, pa tako i ovo, i vjerske zajednice se pitaju za sve i stvasta, a po pravilu o stvarima o kojima nemaju pojma i koje ih se uopste ne ticu.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50448
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#4174 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Bloo »

Dozer wrote:Pocinje i zavrsava na - sekularnoj drzavi.
U takvoj drzavi, a BiH se predstavlja kao takva, vjerske zajednice mogu samo koegzistirati u ustavno-pravnom okviru, ali bez ikakvog uticaja na drustevno-politicki zivot unutar takve drzave, kao i bez ikakvog mijesanja u isti.

Kod nas je sve naopacke, pa tako i ovo, i vjerske zajednice se pitaju za sve i stvasta, a po pravilu o stvarima o kojima nemaju pojma i koje ih se uopste ne ticu.
Nije ni Irska ništa bolja, ali lagano izlaze iz ralja Crkve...
User avatar
Dozer
Posts: 28404
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#4175 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Dozer »

U Irskoj je prosjecna plata 2.233 EUR, ili ti oko 4.370 KM.
A crkva se, kao i dzamije, iscasi da zadrzi uticaj medju ljudima. A ljudi odavno shvatili da je to jedna velika ubleha, supljak samo takav, ali se, eto, radi nekakve istorije i tradicije tesko rjesavaju tih gluposti.
Locked