Ateizam vs. Religija

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Locked
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#2701 Re: Ateizam vs. Religija

Post by cLo »

Smrcak15 wrote:
jeli se ti ovo salis samnom :roll:

znaci tebi lobanja Tiranosaurusa rexa je dokaz za evoluciju???

onako ja tebi donesem lobanju mamuta sa dogackim ljovama i onako nonsalantno kaze , ovo je dokaz za inteligentni dizajn.....momentalno bi ste me proglasili ludim, i da me treba u ludjacku kosulju staviti :D
Image
xexexexe
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#2702 Re: Ateizam vs. Religija

Post by cLo »

Smrcak15 wrote:
jeli se ti ovo salis samnom :roll:

znaci tebi lobanja Tiranosaurusa rexa je dokaz za evoluciju???
https://www.theguardian.com/science/200 ... s.taxonomy
https://www.livescience.com/1410-rex-re ... ckens.html
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#2703 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Nurudin »

Bloo wrote:
Nurudin wrote: ti si se navukla na Smrčka :lol:
heroin loš i nikakav
Znaš šta je pravo interesantno?
Na ovoj temi i ateisti i vjernici druge vjeroispovijesti (barem u većem broju) ne reaguju na Smrčka na način da dovode u pitanje njegovu religiju/islam već na sasvim druge stvari, a koje on prezentira kroz vizuru islama.
Bilo bi eventualno interesantno posmatrati i scenario gdje se pojavljuje ateista sa sličnim modusom operandi kao Smrčak.
ma meni je taj njegov "stil" u stvari samo specifična vrsta trolanja , ja bih to ukino makar sam ostao :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2704 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Bloo »

Nurudin wrote:
Bloo wrote:
Nurudin wrote: ti si se navukla na Smrčka :lol:
heroin loš i nikakav
Znaš šta je pravo interesantno?
Na ovoj temi i ateisti i vjernici druge vjeroispovijesti (barem u većem broju) ne reaguju na Smrčka na način da dovode u pitanje njegovu religiju/islam već na sasvim druge stvari, a koje on prezentira kroz vizuru islama.
Bilo bi eventualno interesantno posmatrati i scenario gdje se pojavljuje ateista sa sličnim modusom operandi kao Smrčak.
ma meni je taj njegov "stil" u stvari samo specifična vrsta trolanja , ja bih to ukino makar sam ostao :D
Ah, zar svako od nas nije kriv za barem malo trolanja ponekad :mrgreen:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#2705 Re: Ateizam vs. Religija

Post by MarlboroGold »

Kad bi se jedan takav pojavio među nama mi bismo bili prvi koji bi ga doveli u red... ili napravili temu Smrle vs X persona :D
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#2706 Re: Ateizam vs. Religija

Post by irac300 »

Nurudin wrote:
Bloo wrote:
Nurudin wrote: ti si se navukla na Smrčka :lol:
heroin loš i nikakav
Znaš šta je pravo interesantno?
Na ovoj temi i ateisti i vjernici druge vjeroispovijesti (barem u većem broju) ne reaguju na Smrčka na način da dovode u pitanje njegovu religiju/islam već na sasvim druge stvari, a koje on prezentira kroz vizuru islama.
Bilo bi eventualno interesantno posmatrati i scenario gdje se pojavljuje ateista sa sličnim modusom operandi kao Smrčak.
ma meni je taj njegov "stil" u stvari samo specifična vrsta trolanja , ja bih to ukino makar sam ostao :D
@NIN ga je ukidao ne znam ni ja koliko puta, @Smrcak mu je 586 nick. :D A gledaj gdje je sada @NIN, a gdje je @Smrle. Što će reći, @Smrle ti je kao korov, što ga više uklanjaš, još više raste. :D Ne isplati se.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#2707 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Smrcak15 »

cLo wrote:
Smrcak15 wrote:
jeli se ti ovo salis samnom :roll:

znaci tebi lobanja Tiranosaurusa rexa je dokaz za evoluciju???

onako ja tebi donesem lobanju mamuta sa dogackim ljovama i onako nonsalantno kaze , ovo je dokaz za inteligentni dizajn.....momentalno bi ste me proglasili ludim, i da me treba u ludjacku kosulju staviti :D
Image
xexexexe
PAZNJA PAZNJA PAZNJA

Ateisti

Jeli ova slika vama dokaz za evoluciju :)
Last edited by Smrcak15 on 22/06/2018 11:36, edited 1 time in total.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#2708 -mod comment -

Post by Smrcak15 »

Nurudin wrote:
Bloo wrote:
Nurudin wrote: ti si se navukla na Smrčka :lol:
heroin loš i nikakav
Znaš šta je pravo interesantno?
Na ovoj temi i ateisti i vjernici druge vjeroispovijesti (barem u većem broju) ne reaguju na Smrčka na način da dovode u pitanje njegovu religiju/islam već na sasvim druge stvari, a koje on prezentira kroz vizuru islama.
Bilo bi eventualno interesantno posmatrati i scenario gdje se pojavljuje ateista sa sličnim modusom operandi kao Smrčak.
ma meni je taj njegov "stil" u stvari samo specifična vrsta trolanja , ja bih to ukino makar sam ostao :D
znaci ti bi mene Nadobudine uklonio kako ti ne bi prestavljao antidot za tvoje gluposti na forumu i sprdnju sa islamom , a nece moci dok sam ja ovdje....svaku budalastinu koju proserete eto me kao muha na to govno i kruzit cu okolo vas :D dok ti ne prisjede to sto se prosrali :thumbup:

Opomena pred ban. Pazi na izrazavanje.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#2709 Re: Ateizam vs. Religija

Post by beni-bu-man »

Smrcak15 wrote:
PAZNJA PAZNJA PAZNJA

Ateisti raznih boja, velicina, sorti, mrsavi, debeli, kratki, visoki.....

Jeli ova slika vama dokaz za evoluciju :)

Sto odmah vrijedjas :(
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#2710 Re: Ateizam vs. Religija

Post by zforumas »

Kliknes desni klik pa image properties i vidis da se slika zove "dokaz za evoluciju".
Ako tako pise nema razloga da ne vjerujes, zar ne?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2711 -mod comment -

Post by Bloo »

S obzirom da se opet bavimo elementarnim činjenicama koje se tiču evolucije, molim da diskusiju prenesete na dogovarajuću temu.


evolucija-t23925.html
sekerbay
Posts: 3748
Joined: 04/01/2017 22:45

#2712 Re: Ateizam vs. Religija

Post by sekerbay »

Maxxtro wrote:Jel mi to treba necija dozvola?
Budući da je tema vjera vs kufr, logično je kazat da si ti momak ovdje zaluto.
Maxxtro wrote:Ovo sto si ti metno nije slika Zemlje
Jok, moj autoportret.
Raja izračunala kava je. Loma se odmakni, slikaj sa nekog planeta i biće kakva?
Samo ignorant ili zlonamjeran insan i mrzitelj vjere može kazat da ne liči na jaje.
Pazi, liči.

Za ove ostale koji su odgovarali...
Da, svaki put vas poklopi. Najbolji i frišak primjer je nj diskusija sa Bloo.
Da se radilo o partiji šaha, morala bi pružiti ruku.
Preneseno na forumske diskusije, povući se.
Fino priznaš da u tom momentu nemaš jači argument, ili se jednostavno povučeš dok ga ne nađeš.
Recimo onako kako se arzuhal povukao kad ga je isti taj smrle poklopio u vezi hadisa.
Arzo napiso da se mrtvima uči jasin, a smrle ga ispravio da to nije tačno.
Iako ima predaja koje kažu šta se uči umrlima, ovaj to nije znao. Helem, 1:0 za smrleta :mrgreen:
Tako isto s vama. Pruži ruku, predaj meč i traži revanš kad nađeš jače dokaze :mrgreen:
Al jok, vi ga uzmete podjebavat.
I da,
Izvinjavam se ako sam profulo neku diskusiju.
Budući da pratim zbog zajebancije, logično je da pratim površno.
Ps.
Eto ga, našli smo prelazne forme.
Iste se nalaze u crtanim filmovima :mrgreen:
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#2713 Re: Ateizam vs. Religija

Post by zforumas »

Maxxtro wrote:
Nego, Smrletu se nije mrsko bakcat se s ovim stvarima. nek nam zalijepi stvarnu sliku Zemlje iz orbite, a zatim pored toga jaje i savrsenu sferu, pa da vidimo cemu je slicnija. Reci da je Zemlja oblikom slicnija jajetu nego sferi je notorna glupost.
Evo vele da nije jaje, ili Smrle misli na neko drugo jaje.
Clip jer slike su totalno out :lol:
Ne brini, pocne da prica na Engleskom :mrgreen:

User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#2714 Re: Ateizam vs. Religija

Post by MarlboroGold »

sekerbay wrote:
Maxxtro wrote:Jel mi to treba necija dozvola?
Budući da je tema vjera vs kufr, logično je kazat da si ti momak ovdje zaluto.
Maxxtro wrote:Ovo sto si ti metno nije slika Zemlje
Jok, moj autoportret.
Raja izračunala kava je. Loma se odmakni, slikaj sa nekog planeta i biće kakva?
Samo ignorant ili zlonamjeran insan i mrzitelj vjere može kazat da ne liči na jaje.
Pazi, liči.

Za ove ostale koji su odgovarali...
Da, svaki put vas poklopi. Najbolji i frišak primjer je nj diskusija sa Bloo.
Da se radilo o partiji šaha, morala bi pružiti ruku.
Preneseno na forumske diskusije, povući se.
Fino priznaš da u tom momentu nemaš jači argument, ili se jednostavno povučeš dok ga ne nađeš.
Recimo onako kako se arzuhal povukao kad ga je isti taj smrle poklopio u vezi hadisa.
Arzo napiso da se mrtvima uči jasin, a smrle ga ispravio da to nije tačno.
Iako ima predaja koje kažu šta se uči umrlima, ovaj to nije znao. Helem, 1:0 za smrleta :mrgreen:
Tako isto s vama. Pruži ruku, predaj meč i traži revanš kad nađeš jače dokaze :mrgreen:
Al jok, vi ga uzmete podjebavat.
I da,
Izvinjavam se ako sam profulo neku diskusiju.
Budući da pratim zbog zajebancije, logično je da pratim površno.
Ps.
Eto ga, našli smo prelazne forme.
Iste se nalaze u crtanim filmovima :mrgreen:
I koji ti faktor predstavljaš u svemu tome?
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#2715 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Nurudin »

irac300 wrote:
@NIN ga je ukidao ne znam ni ja koliko puta, @Smrcak mu je 586 nick. :D A gledaj gdje je sada @NIN, a gdje je @Smrle. Što će reći, @Smrle ti je kao korov, što ga više uklanjaš, još više raste. :D Ne isplati se.
još što je najveći apsurd, on je više ljudi istjero iz islama i tako sam sebi utjero autogol , što bi rekli :D
bolje bi mu bilo da se vodio haštagom /samsvojpo'so/ , nego što ga (islam) drugima okolo pokušava plasirati , i to na iritiantan
način. Doduše , nađe se i pokoji šećerefendija koji ga je voljan primiti sa užitkom
sve je to stvar ukusa , jel
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#2716 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Smrcak15 »

Nurudin wrote:
irac300 wrote:
@NIN ga je ukidao ne znam ni ja koliko puta, @Smrcak mu je 586 nick. :D A gledaj gdje je sada @NIN, a gdje je @Smrle. Što će reći, @Smrle ti je kao korov, što ga više uklanjaš, još više raste. :D Ne isplati se.
još što je najveći apsurd, on je više ljudi istjero iz islama i tako sam sebi utjero autogol , što bi rekli :D
bolje bi mu bilo da se vodio haštagom /samsvojpo'so/ , nego što ga (islam) drugima okolo pokušava plasirati , i to na iritiantan
način. Doduše , nađe se i pokoji šećerefendija koji ga je voljan primiti sa užitkom
sve je to stvar ukusa , jel
ma nemoj cuj to, ja otjerao iz islama, kao eto vi svojim sprdnjom sa islamom i Kuranon i Muhammedom doprinosite da ljudi se priblize islamu, a mrzite islam iz dna duse
nego što ga (islam) drugima okolo pokušava plasirati , i to na iritiantan
način.
jeste iritantan takvima kao ti, jer rastavljam budalastine na proste faktore koje prosipas ovdje na osnovu islama, normalno je da ce to biti iritantno....i treba da ti je iritantno, jer i ebu dzehelu i ostaloj kompaniji za vrijeme Muhammeda je islam i mUhammdovo propovjedanje islama bilo iritantno i iste su sprdnje imali kao sto vi imate danas...tako da je to normalna pojava u drustvu sto bi se reklo.
User avatar
cLo
Posts: 4550
Joined: 23/08/2011 09:19

#2717 Re: -mod comment -

Post by cLo »

Smrcak15 wrote:
PAZNJA PAZNJA PAZNJA
please board the next bus to Wrongville because that's where you belong
xexexe
sekerbay
Posts: 3748
Joined: 04/01/2017 22:45

#2718 Re: Ateizam vs. Religija

Post by sekerbay »

MarlboroGold wrote:koji ti faktor predstavljaš u svemu tome?
Budući da forum ne uzimam za ozbjno tj isti mi služi ko razbibriga, odgovor se nameće pa hajmo reći sam: navijač. :mrgreen:

Pazi ovo:
Smrcak15 wrote:jeste iritantan takvima kao ti, jer rastavljam budalastine na proste faktore koje prosipas ovdje na osnovu islama, normalno je da ce to biti iritantno....i treba da ti je iritantno, jer i ebu dzehelu i ostaloj kompaniji za vrijeme Muhammeda je islam i mUhammdovo propovjedanje islama bilo iritantno i iste su sprdnje imali kao sto vi imate danas...tako da je to normalna pojava u drustvu sto bi se reklo.
Jaro, ovo je argument. Jer, ebu dzehl i co. su doista radili ovo što vi radite. Kada su shvatili da nema rezultata, prešli su, hajmo kazati, na radikalnije metode :mrgreen:
John Cleese
Posts: 37295
Joined: 25/05/2010 18:30

#2719 Re: Ateizam vs. Religija

Post by John Cleese »

Bloo wrote:Ako andeo bozji ti direktno kaze da ces roditi sina bozjeg..
Kako to se moze drugacije tumaciti..pitam se.
Kao snazan uticaj psihoaktivnih supstanci :| :D
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#2720 Re: Ateizam vs. Religija

Post by MarlboroGold »

sekerbay wrote:
MarlboroGold wrote:koji ti faktor predstavljaš u svemu tome?
Budući da forum ne uzimam za ozbjno tj isti mi služi ko razbibriga, odgovor se nameće pa hajmo reći sam: navijač. :mrgreen:

Pazi ovo:
Smrcak15 wrote:jeste iritantan takvima kao ti, jer rastavljam budalastine na proste faktore koje prosipas ovdje na osnovu islama, normalno je da ce to biti iritantno....i treba da ti je iritantno, jer i ebu dzehelu i ostaloj kompaniji za vrijeme Muhammeda je islam i mUhammdovo propovjedanje islama bilo iritantno i iste su sprdnje imali kao sto vi imate danas...tako da je to normalna pojava u drustvu sto bi se reklo.
Jaro, ovo je argument. Jer, ebu dzehl i co. su doista radili ovo što vi radite. Kada su shvatili da nema rezultata, prešli su, hajmo kazati, na radikalnije metode :mrgreen:
Ne bih ulazio u to što si naveo jer mi je znanje u vezi islama limitirano niti znam ko je ebu dzehl... pretpostavljam, u tom kontekstu, da je neka izdajica islama, poslanika ili slično jer se protivio i dovodio u pitanje islam i njegove propise, pa eto krenuo sa nekim radikalnijim metodama.
Međutim, zamisli da ja dođem na teme o islamu u čijim nazivima nema ništa što ima veze sa ateizmom i počnem tumačiti na sebi svojstven način šta piše u Kur'anu bez ikakve pozadine i da silujem vaše mozgove sa tim glupostima.
Eh, to bi bilo slično kao što Smrčak iznosi neke naučne dokaze bez pokrića, bez razumijevanja i na jedan veoma agresivan način i to servira tako da smatra da je u pravu i pored toga što mu ljudi koji znatno bolje poznaju te oblasti (generalno, zbog struke i što su završili specijalizaciju itd.) govore da nije u pravu... i tebi je to za pohvalu? Imaš pravo na svoje mišljenje... samo znaj da preko 90% ljudi koji su ušli s njim u bilo kakvu interakciju ne dijele takvo mišljenje.

Drugo, u par navrata si ga pohvalio kako nas razbija, a onda kako valja gluposti u vezi samog islama - ako se ne varam nisi ga etiketirao kao da je jedan od vaših znalaca u koje vjerovatno i sebe ubrajaš sudeći po tvom stavu, već naprotiv, da se zaključiti da po tebi nema pojma o islamu. Ako ga je iko uvrijedio na radikalan način, to si uradio ti - zbog toga što vam je islam svetinja.

Stičem dojam da vi (ne ti konkretno) svjesno puštate i šaljete pješadiju poput Smrčka u napad, a koji su ujedno za vas škart, pa ako potrefe metu onda je sve super, a ako ne svejedno ostanu škart vašeg društva. Meni je to zabrinjavajuće.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#2721 Re: Ateizam vs. Religija

Post by beni-bu-man »

John Cleese wrote:
Bloo wrote:Ako andeo bozji ti direktno kaze da ces roditi sina bozjeg..
Kako to se moze drugacije tumaciti..pitam se.
Kao snazan uticaj psihoaktivnih supstanci :| :D
znam ja, ima vic o tome, smijel li @Bloo 8-)
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#2722 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Nurudin »

sekerbay wrote:
MarlboroGold wrote:koji ti faktor predstavljaš u svemu tome?
Budući da forum ne uzimam za ozbjno tj isti mi služi ko razbibriga, odgovor se nameće pa hajmo reći sam: navijač. :mrgreen:

Pazi ovo:
Smrcak15 wrote:jeste iritantan takvima kao ti, jer rastavljam budalastine na proste faktore koje prosipas ovdje na osnovu islama, normalno je da ce to biti iritantno....i treba da ti je iritantno, jer i ebu dzehelu i ostaloj kompaniji za vrijeme Muhammeda je islam i mUhammdovo propovjedanje islama bilo iritantno i iste su sprdnje imali kao sto vi imate danas...tako da je to normalna pojava u drustvu sto bi se reklo.
Jaro, ovo je argument. Jer, ebu dzehl i co. su doista radili ovo što vi radite. Kada su shvatili da nema rezultata, prešli su, hajmo kazati, na radikalnije metode :mrgreen:
Znači ti i smrčak ste kao dva seljaka u operi , uvjereni da je Šerif Konjević kralj za Pavarotija
to je taj nivo i retorika ;) tugica
Maxxtro
Posts: 866
Joined: 13/09/2012 00:45

#2723 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Maxxtro »

sekerbay wrote: Jok, moj autoportret.
Raja izračunala kava je.
Aa raja izracunala, ma nemoj zezat? A ja sve ovo vrijeme mislio da se izgled nekog objekta najbolje moze predstaviti fotografijom. Kada ono racunanjem. Otidji na link u opisu videa koji si TI postavio, pa ces moci procitati o cemu se radi, a vec sam ti napisao. Ako ne znas njemacki, ima i dovoljno clanaka na engleskom.
To je ono sto je zaista porazavajuce kod ljudi poput tebe ili Smrcka. Osim sto ste intelektualno lijeni, nevjerovatno ste bezobrazni. Demant gluposti koje ti ovdje iznosis nalazi se samo jedan klik misa udaljen. Ovo NIJE oblik koji ces vidjet ako posmatras Zemlju iz Svemira. Ako hoces to da vidis, ima jedan drugi izum, zove se fotografija.
sekerbay wrote:Loma se odmakni, slikaj sa nekog planeta i biće kakva?
Evo ovakva:
Image

Kako znam? Zato sto je bukvalno uslikana iz Svemira.
sekerbay wrote:Samo ignorant ili zlonamjeran insan i mrzitelj vjere može kazat da ne liči na jaje.
Pazi, liči.
Ili mozda neko ko ima vid i razum. Neko kome je uistinu zao kad vidi koliko neznanje i zatucanost ispoljavaju ljudi koji se nazivaju vjernicima na ovom forumu. Smrcak je tu najveci krivac, a evo i ti mu svesrdno pomazes. Ovakve stvari i dovode do toga da su islam i muslimani postali predmetom sprdnje ovdje a i generalno u svijetu. I tako ce biti sve do onog dana kada se odluce pozabaviti sobom a prestati traziti krivca za svoje pateticno stanje u drugima.
zforumas wrote: Evo vele da nije jaje, ili Smrle misli na neko drugo jaje.
Clip jer slike su totalno out :lol:
Ne brini, pocne da prica na Engleskom :mrgreen:

To je to, slicnost je zapanjujuca :mrgreen:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2724 -mod comment -

Post by Bloo »

Banned user for reason “kršenje pravila foruma”
» Smrcak15

7 dana

Naravoučenije: bez obzira na količinu gađenja i odbojnosti koju osjećate prema drugoj strani u diskusiji potrudite se da koristite civiliziraniji rječnik.
User avatar
Aoida
Posts: 271
Joined: 02/04/2015 14:53

#2725 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Aoida »

Smrcak15 wrote: nista
Kako bolan nista? :lol:

1+1+1=1

t nije jedan bog nego tri Boga, ali iako su tri razlicite persone u toj Bozanskoj uniji gdje oni kazu to je samo jedan Bog :-) a o trojici se prica, mislim jednostavn da ti mozak explodira momentalno, vidis tri persone ispred sebe ali ti kazu nisu to tri to je jedan :-)
Ne prica se o trojici uopste.
Moras na to gledati...vise kao jednu trecinu cijeline.
Svaki dio predstavlja cjelinu...kao puzzle. :D
Locked