Ateizam vs. Religija

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Locked
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#2551 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Gojeni H »

Bloo wrote:
Ko je spominjao osvajanje?
Da li je ovo još jedan od našim momenata gdje se apsolutno nismo razumjeli? :mrgreen:
Sala, sala ...
Samo i Cecil je kazu vjerovao da civilizuje svijet
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#2552 Re: Ateizam vs. Religija

Post by arzuhal »

Bloo je pošteno rekla i oprezno natuknula da polazi od pretpostavke da je vanzemaljska priroda slična, približna ili poput ljudske, a onda, sukladno tomu, pobrojala sve inače ljudske, odveć ljudske razloge micanja gu**ce: radoznalost, ekspanzija, potraga za resursima, ratovanja...

Takvi vanzemaljci mene uopće ne interesuju da o njima razmišljam ili pričam, samo oni koji se što više razlikuju od nas i nisu nam slični :mrgreen:
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#2553 Re: Ateizam vs. Religija

Post by arzuhal »

Gojeni H wrote:
Bloo wrote:
Ko je spominjao osvajanje?
Da li je ovo još jedan od našim momenata gdje se apsolutno nismo razumjeli? :mrgreen:
Sala, sala ...
Samo i Cecil je kazu vjerovao da civilizuje svijet
Pa ovo, valjda:
Bloo wrote:Možda su ratoborni, te su krenuli u osvajanje. Dosta stvari može biti uzrok, osim onog "filozofskog" - potraga za drugim inteligentnim bićima, dokaz da i oni nisu sami et cetera.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2554 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Bloo »

Gojeni H wrote:
Bloo wrote:
Ko je spominjao osvajanje?
Da li je ovo još jedan od našim momenata gdje se apsolutno nismo razumjeli? :mrgreen:
Sala, sala ...
Samo i Cecil je kazu vjerovao da civilizuje svijet
Silom prilika, susretoh se tek kratko sa likom i djelom Rhodesa tokom studiranja, tako da je moje znanje o njemu limitirano.

Ako bi sve moje potrebe bile zadovoljene, ako bi (ako izostavimo scenarij da se nije promijenila atmosfera na planeti ili pak neka druga prirodna nepogoda ili manjak resursa) bi se uz pomoc tehnologije kreirao savršeni idealni svijet u kojem svi imaju sve sto im je potrebno, išla bih (ne mogu govoriti u ime čitave naše vrste) pogonjena intelektualnom radoznalošću da istražujem i wanderlustom.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2555 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Bloo »

arzuhal wrote:
Gojeni H wrote:
Bloo wrote:
Ko je spominjao osvajanje?
Da li je ovo još jedan od našim momenata gdje se apsolutno nismo razumjeli? :mrgreen:
Sala, sala ...
Samo i Cecil je kazu vjerovao da civilizuje svijet
Pa ovo, valjda:
Bloo wrote:Možda su ratoborni, te su krenuli u osvajanje. Dosta stvari može biti uzrok, osim onog "filozofskog" - potraga za drugim inteligentnim bićima, dokaz da i oni nisu sami et cetera.
On je boldirao drugu rečenicu, odnosno referencu na Star Trek. Ergo moja zbunjenost.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#2556 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Gojeni H »

Bloo wrote:
zijancer wrote:hrabrije je otic tamo gdje niko ne voli biti :mrgreen:
Pa možda ima razloga što tamo niko ne voli biti :mrgreen: Možda te tamo čeka Smrt. Pa osim ako si Deadpool ili Dylan Dog, želiš da zaobiđeš ta mjesta.
A možda ružno i miriše... :|
Možda nema slatkiša ili svu svi programi na TVu Pink Western.
A mozda nikada neces znati od cega si iskovana ako ne probas?
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#2557 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Gojeni H »

arzuhal wrote:Bloo je pošteno rekla i oprezno natuknula da polazi od pretpostavke da je vanzemaljska priroda slična, približna ili poput ljudske, a onda, sukladno tomu, pobrojala sve inače ljudske, odveć ljudske razloge micanja gu**ce: radoznalost, ekspanzija, potraga za resursima, ratovanja...

Takvi vanzemaljci mene uopće ne interesuju da o njima razmišljam ili pričam, samo oni koji se što više razlikuju od nas i nisu nam slični :mrgreen:
:thumbup: I ja to kontam. Vazda ce valjda biti nekog oblika tastine, ali ako su "napredniji" ja bi ocekivao da su rekli zdra'o mrznji i pohlepi (ili posjedovanju, kakogod). Jedino bi me takvi "naprednjaci" interesovali. Drugima je namah dzihad i otpor.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2558 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Bloo »

arzuhal wrote:Bloo je pošteno rekla i oprezno natuknula da polazi od pretpostavke da je vanzemaljska priroda slična, približna ili poput ljudske, a onda, sukladno tomu, pobrojala sve inače ljudske, odveć ljudske razloge micanja gu**ce: radoznalost, ekspanzija, potraga za resursima, ratovanja...

Takvi vanzemaljci mene uopće ne interesuju da o njima razmišljam ili pričam, samo oni koji se što više razlikuju od nas i nisu nam slični :mrgreen:
Isto kao što ne mogu zamisliti boju koju već nisam vidjela, tako ne mogu ni zamisliti prirodu koja se ne zasniva na ljudskim karakteristikama (e vidi, mogli bi malo sada o Bogu i Eunomiju :mrgreen: ).

Da li si ti sposoban da zamisliš nešto što već ne postoji? Možeš zamisliti drugačije možda društveno uređenje koje nema kod ljudi (ili barem nemamo informacija da je takvo postojalo), a opet na osnovu informacija koje imaš o ljudskim društvima, odnosno zamisliti nešto što je nama ili tebi neprirodno, strano (u oba smisla te riječi)...
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#2559 Re: Ateizam vs. Religija

Post by arzuhal »

Gojeni H wrote:
arzuhal wrote:Bloo je pošteno rekla i oprezno natuknula da polazi od pretpostavke da je vanzemaljska priroda slična, približna ili poput ljudske, a onda, sukladno tomu, pobrojala sve inače ljudske, odveć ljudske razloge micanja gu**ce: radoznalost, ekspanzija, potraga za resursima, ratovanja...

Takvi vanzemaljci mene uopće ne interesuju da o njima razmišljam ili pričam, samo oni koji se što više razlikuju od nas i nisu nam slični :mrgreen:
:thumbup: I ja to kontam. Vazda ce valjda biti nekog oblika tastine, ali ako su "napredniji" ja bi ocekivao da su rekli zdra'o mrznji i pohlepi (ili posjedovanju, kakogod). Jedino bi me takvi "naprednjaci" interesovali. Drugima je namah dzihad i otpor.
Da, vanzemaljci koji su prevazišli ljudski turbofolk ili nešto na tom tragu.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#2560 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Gojeni H »

Bloo wrote: Silom prilika, susretoh se tek kratko sa likom i djelom Rhodesa tokom studiranja, tako da je moje znanje o njemu limitirano.

Ako bi sve moje potrebe bile zadovoljene, ako bi (ako izostavimo scenarij da se nije promijenila atmosfera na planeti ili pak neka druga prirodna nepogoda ili manjak resursa) bi se uz pomoc tehnologije kreirao savršeni idealni svijet u kojem svi imaju sve sto im je potrebno, išla bih (ne mogu govoriti u ime čitave naše vrste) pogonjena intelektualnom radoznalošću da istražujem i wanderlustom.
To ti je viktorijansko doba i navodno period sveopsteg pozitivizma i probijanja granica.
Navodno je Cecil pogledao u bogato africko nebo i ono haman sa sjetom rekao nesto kao: "Jos toliko planeta za osvojiti ..."
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2561 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Bloo »

Gojeni H wrote:
Bloo wrote: Silom prilika, susretoh se tek kratko sa likom i djelom Rhodesa tokom studiranja, tako da je moje znanje o njemu limitirano.

Ako bi sve moje potrebe bile zadovoljene, ako bi (ako izostavimo scenarij da se nije promijenila atmosfera na planeti ili pak neka druga prirodna nepogoda ili manjak resursa) bi se uz pomoc tehnologije kreirao savršeni idealni svijet u kojem svi imaju sve sto im je potrebno, išla bih (ne mogu govoriti u ime čitave naše vrste) pogonjena intelektualnom radoznalošću da istražujem i wanderlustom.
To ti je viktorijansko doba i navodno period sveopsteg pozitivizma i probijanja granica.
Navodno je Cecil pogledao u bogato africko nebo i ono haman sa sjetom rekao nesto kao: "Jos toliko planeta za osvojiti ..."
Cecila će vjerovatno bitno i kada budemo dosegli stepen razvoja da možemo putovati između galaksija. Cecil i njegov svemirski brod Heart of darkness.

Ako imaš dovoljno materijalnog izobilja, odnosno sve potrebe su ti zadovoljene do kraja svijeta i vijeka, možda sam pojam materijalnog i posjedovanja postaje nebitan.

Ne znam. :) Samo spekulisemo.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#2562 Re: Ateizam vs. Religija

Post by arzuhal »

Bloo wrote:
arzuhal wrote:Bloo je pošteno rekla i oprezno natuknula da polazi od pretpostavke da je vanzemaljska priroda slična, približna ili poput ljudske, a onda, sukladno tomu, pobrojala sve inače ljudske, odveć ljudske razloge micanja gu**ce: radoznalost, ekspanzija, potraga za resursima, ratovanja...

Takvi vanzemaljci mene uopće ne interesuju da o njima razmišljam ili pričam, samo oni koji se što više razlikuju od nas i nisu nam slični :mrgreen:
Isto kao što ne mogu zamisliti boju koju već nisam vidjela, tako ne mogu ni zamisliti prirodu koja se ne zasniva na ljudskim karakteristikama (e vidi, mogli bi malo sada o Bogu i Eunomiju :mrgreen: ).

Da li si ti sposoban da zamisliš nešto što već ne postoji? Možeš zamisliti drugačije možda društveno uređenje koje nema kod ljudi (ili barem nemamo informacija da je takvo postojalo), a opet na osnovu informacija koje imaš o ljudskim društvima, odnosno zamisliti nešto što je nama ili tebi neprirodno, strano (u oba smisla te riječi)...
Ja Boga ne zamišljam niti doživljavam s ljudskim karakteristikama, ali kažem da Boga mogu spoznavati i doživljavati samo onoliko koliko mi i kako mi moje ljudske karakteristike (sa svim ljudskim spoznajnim i drugim moćima i njihovim ograničenjima included) to dozvoljavaju. Dakle ne mogu Ga, kako kaže hadis i dova Poslanika, "spoznati spoznajom kakva Mu pripada", odnosno istinskom spoznajom, samo On može Sebe znati i spoznati, a moja spoznaja Boga, budući da je ljudska, i počinje i završava priznanjem da "ne može Ga spoznati". Priznanjem nemoći započinje stvar.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2563 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Bloo »

arzuhal wrote:
Bloo wrote:
arzuhal wrote:Bloo je pošteno rekla i oprezno natuknula da polazi od pretpostavke da je vanzemaljska priroda slična, približna ili poput ljudske, a onda, sukladno tomu, pobrojala sve inače ljudske, odveć ljudske razloge micanja gu**ce: radoznalost, ekspanzija, potraga za resursima, ratovanja...

Takvi vanzemaljci mene uopće ne interesuju da o njima razmišljam ili pričam, samo oni koji se što više razlikuju od nas i nisu nam slični :mrgreen:
Isto kao što ne mogu zamisliti boju koju već nisam vidjela, tako ne mogu ni zamisliti prirodu koja se ne zasniva na ljudskim karakteristikama (e vidi, mogli bi malo sada o Bogu i Eunomiju :mrgreen: ).

Da li si ti sposoban da zamisliš nešto što već ne postoji? Možeš zamisliti drugačije možda društveno uređenje koje nema kod ljudi (ili barem nemamo informacija da je takvo postojalo), a opet na osnovu informacija koje imaš o ljudskim društvima, odnosno zamisliti nešto što je nama ili tebi neprirodno, strano (u oba smisla te riječi)...
Ja Boga ne zamišljam niti doživljavam s ljudskim karakteristikama, ali kažem da Boga mogu spoznavati i doživljavati samo onoliko koliko mi i kako mi moje ljudske karakteristike (sa svim ljudskim spoznajnim i drugim moćima i njihovim ograničenjima included) to dozvoljavaju. Dakle ne mogu Ga, kako kaže hadis i dova Poslanika, "spoznati spoznajom kakva Mu pripada", odnosno istinskom spoznajom, samo On može Sebe znati i spoznati, a moja spoznaja Boga, budući da je ljudska, i počinje i završava priznanjem da "ne može Ga spoznati". Priznanjem nemoći započinje stvar.
Zato i spomenuh Eunomija.
Ako Bog ima karakteristiku dobrote, ti to spoznaješ indirektno naravno, ali da bi razumio da je nešto čak i samo eho Božje karakteristike dobrote moraš znati šta znači dobrota. A istu si iskusio kroz druge ljude, te time stekao znanje o tom pojmu. To znanje apliciraš na barem djelomičnu spoznaju Božje dobrote.

Anyway, da ne odemo predaleko, i dalje tvrdim da ne možemo da pojmimo prirodu nekog vanzemaljca ili pak potencijalni društveni ustroj ili običaje, a da nisu zasnovani na znanju o ljudskim pandanima, isto kao što ne možemo da zamislimo boju koju prije nismo vidjeli.

To je sve.
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#2564 Re: Ateizam vs. Religija

Post by zforumas »

Sci-Fi-Lozofi :mrgreen:
User avatar
Deleter
Posts: 169
Joined: 05/03/2008 09:42

#2565 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Deleter »

Sto se zaljepise :lol:
A ja samo dao jos neke mogucnosti, nista manje fantasticne i imaginarne od ovih religijskih :D
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#2566 Re: Ateizam vs. Religija

Post by harač »

Bloo wrote:i dalje tvrdim da ne možemo da pojmimo prirodu nekog vanzemaljca ili pak potencijalni društveni ustroj ili običaje, a da nisu zasnovani na znanju o ljudskim pandanima, isto kao što ne možemo da zamislimo boju koju prije nismo vidjeli.
ovako nesto prvi put cujem. kako je onda knjizevnost uopce moguca? film? vanzemaljci iz arrival-a imaju radikalno drugaciju prirodu od ljudske, onu koju ja kao neko ko nije tako kreativan nikad u svojoj masti ne bi mogao pojmiti, pa ipak neko to zamisli i prenese

ne stoji ni ovo za boju, ali to je druga prica
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2567 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Bloo »

harač wrote:
Bloo wrote:i dalje tvrdim da ne možemo da pojmimo prirodu nekog vanzemaljca ili pak potencijalni društveni ustroj ili običaje, a da nisu zasnovani na znanju o ljudskim pandanima, isto kao što ne možemo da zamislimo boju koju prije nismo vidjeli.
ovako nesto prvi put cujem. kako je onda knjizevnost uopce moguca? film? vanzemaljci iz arrival-a imaju radikalno drugaciju prirodu od ljudske, onu koju ja kao neko ko nije tako kreativan nikad u svojoj masti ne bi mogao pojmiti, pa ipak neko to zamisli i prenese
Gledala sam film.
Kakvu su to prirodu pokazali a da njene karakteristike nisu prisutne kod nas?
Ili ti pak misliš na fizički izgled?


Mislim da me niste dobro razumjeli :). S obzirom da smo limitirani vlastitim znanjem, odnosno sve što zamislimo će biti na osnovu već postojećeg, tako će i vanzemaljska civilizacija o kojoj smo razglabali i kvalitete pojedinaca biti uslovljene našim znanjem o ljudskoj prirodi./društvima/civilizaciji.
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#2568 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Nurudin »

..vama je baš dosadno
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#2569 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Gojeni H »

arzuhal wrote:
Bloo wrote:
arzuhal wrote:Bloo je pošteno rekla i oprezno natuknula da polazi od pretpostavke da je vanzemaljska priroda slična, približna ili poput ljudske, a onda, sukladno tomu, pobrojala sve inače ljudske, odveć ljudske razloge micanja gu**ce: radoznalost, ekspanzija, potraga za resursima, ratovanja...

Takvi vanzemaljci mene uopće ne interesuju da o njima razmišljam ili pričam, samo oni koji se što više razlikuju od nas i nisu nam slični :mrgreen:
Isto kao što ne mogu zamisliti boju koju već nisam vidjela, tako ne mogu ni zamisliti prirodu koja se ne zasniva na ljudskim karakteristikama (e vidi, mogli bi malo sada o Bogu i Eunomiju :mrgreen: ).

Da li si ti sposoban da zamisliš nešto što već ne postoji? Možeš zamisliti drugačije možda društveno uređenje koje nema kod ljudi (ili barem nemamo informacija da je takvo postojalo), a opet na osnovu informacija koje imaš o ljudskim društvima, odnosno zamisliti nešto što je nama ili tebi neprirodno, strano (u oba smisla te riječi)...
Ja Boga ne zamišljam niti doživljavam s ljudskim karakteristikama, ali kažem da Boga mogu spoznavati i doživljavati samo onoliko koliko mi i kako mi moje ljudske karakteristike (sa svim ljudskim spoznajnim i drugim moćima i njihovim ograničenjima included) to dozvoljavaju. Dakle ne mogu Ga, kako kaže hadis i dova Poslanika, "spoznati spoznajom kakva Mu pripada", odnosno istinskom spoznajom, samo On može Sebe znati i spoznati, a moja spoznaja Boga, budući da je ljudska, i počinje i završava priznanjem da "ne može Ga spoznati". Priznanjem nemoći započinje stvar.
Je li ono hadis ili ajet koji kaze da o Allahu treba razmisljati posmatrajuci njegova stvorenja?

Mislim, pokusaj davanja atributa stvorenja Allahu i pokusaj shvatanja da Neko nema pocetak i kraj je put u ambis.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#2570 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Gojeni H »

zforumas wrote:Sci-Fi-Lozofi :mrgreen:
:lol: :thumbup: To malo da se tema ozivi.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2571 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Bloo »

harač wrote:
Bloo wrote:i dalje tvrdim da ne možemo da pojmimo prirodu nekog vanzemaljca ili pak potencijalni društveni ustroj ili običaje, a da nisu zasnovani na znanju o ljudskim pandanima, isto kao što ne možemo da zamislimo boju koju prije nismo vidjeli.
ovako nesto prvi put cujem. kako je onda knjizevnost uopce moguca? film? vanzemaljci iz arrival-a imaju radikalno drugaciju prirodu od ljudske, onu koju ja kao neko ko nije tako kreativan nikad u svojoj masti ne bi mogao pojmiti, pa ipak neko to zamisli i prenese

ne stoji ni ovo za boju, ali to je druga prica
Što se tiče boje, možemo se igrati Hjumeovog eksperimenta. :D


Pade mi na pamet roman Solaris. Jer do sada smo diskutovali o vanzemaljcima i njihovim potencijalnim motivima kroz vizuru našeg znanja o ljudskog prirodi pretpostavljajući određene sličnosti jer to je jedino with what we can work with. Spekulisati na osnovu pretpostavke i onoga što smo pojmili o nama samima.
Ako su vanzemaljci kao Solaris (odnosno nisu ni priblizno humanoidni, nemaju oblik komunikacije slican nama...) onda ove konverzacije i ne bi bilo. Ergo i moja primjedba da možemo na ovaj način diskutovati samo ako napravimo pandane.
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#2572 Re: Ateizam vs. Religija

Post by harač »

Bloo wrote:
harač wrote:
Bloo wrote:i dalje tvrdim da ne možemo da pojmimo prirodu nekog vanzemaljca ili pak potencijalni društveni ustroj ili običaje, a da nisu zasnovani na znanju o ljudskim pandanima, isto kao što ne možemo da zamislimo boju koju prije nismo vidjeli.
ovako nesto prvi put cujem. kako je onda knjizevnost uopce moguca? film? vanzemaljci iz arrival-a imaju radikalno drugaciju prirodu od ljudske, onu koju ja kao neko ko nije tako kreativan nikad u svojoj masti ne bi mogao pojmiti, pa ipak neko to zamisli i prenese

ne stoji ni ovo za boju, ali to je druga prica
Što se tiče boje, možemo se igrati Hjumeovog eksperimenta. :D


Pade mi na pamet roman Solaris. Jer do sada smo diskutovali o vanzemaljcima i njihovim potencijalnim motivima kroz vizuru našeg znanja o ljudskog prirodi pretpostavljajući određene sličnosti jer to je jedino with what we can work with. Spekulisati na osnovu pretpostavke i onoga što smo pojmili o nama samima.
Ako su vanzemaljci kao Solaris (odnosno nisu ni priblizno humanoidni, nemaju oblik komunikacije slican nama...) onda ove konverzacije i ne bi bilo. Ergo i moja primjedba da možemo na ovaj način diskutovati samo ako napravimo pandane.
postoji stara primjedba protiv odredjenih antropoloskih i etnografskih istrazivanja, da posmatraci subjektima namecu svoje kategorije i sl., da ih posmatraju kroz odredjene ideologizirane naocale (da kombiniramo kanta i marxa) etc. ali, to je metodoloska boljka koja se moze lijeciti - inace bi te nauke bile osudjene na propast.

tvoju primjedbu vidim kao usmjerenu protiv same maste, tj. nase sposobnosti zamisljanja neke vrste drustvenog ustroja/obicaja koji je bitno razlicit od naseg. mislim da je takav stav pretjeran. ono gdje bi se mogli sloziti jeste da mozda ne mozemo zamisliti kako je biti taj oblik izvota, tj. da mozda ne mozemo zauzeti internu tacku gledista u odnosu na prirodu njihove svijesti. ali za raspravu o drustvenom ustrojstvu i obicajima dovoljna je vanjska tacka gledista
Maxxtro
Posts: 866
Joined: 13/09/2012 00:45

#2573 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Maxxtro »

sekerbay wrote: Kada pročitamo tvoje postove pune uvreda te kmečanje koje upućuješ jer ti se nije odgovorilo na neko pitanje, prosto se nameće odgovor zašto nemaš prijatelje u rl i zašto ne poznaješ forumaše :mrgreen:
Kmecanje? Najnormalnije sam ti postavio pitanje i ponovio dva puta jer me je interesovalo. Ne vidim koje sam to uvrede uputio, ali dobro, vidim da si mnogo osjetljiv i njezan, pa cu pripazit.
Ne mogu a da ne primijetim ironiju u situaciji gdje me kritikujes da postavljam trivijalna pitanja ciji su odgovori jasni iz konteksta a onda ti iz mog komentara da ne poznajem forumase u rl zalkjucujes kako ja nemam prijatelje u rl :-) . Nadam se da je sada malo jasnije zasto su me ovakve teme poducila da ipak postavljam takva pitanja.
Btw pitanje podrske teoriji evolucije je odavno bespredmetno u naucnim krugovima. Ne postoje nikakvi sljedbenici teorije. NIje nauka kult. Postoje naucnici koji su se uvjerili u ispravnost iste kroz dugogodisnje obrazovanje, istrazivanje i proucavanje brojnih empirijskih dokaza. Dok ti, s druge strane, nisi bio u uzem radijusu neke naucne institucije.
sekerbay
Posts: 3748
Joined: 04/01/2017 22:45

#2574 Re: Ateizam vs. Religija

Post by sekerbay »

Maxxtro wrote:Kmecanje? Najnormalnije sam ti postavio pitanje i ponovio dva puta jer me je interesovalo. Ne vidim koje sam to uvrede uputio, ali dobro, vidim da si mnogo osjetljiv i njezan, pa cu pripazit.
Ako ćeš pripaziti, onda ok.
A šta si ono bio pito?
Maxxtro wrote:Btw pitanje podrske teoriji evolucije je odavno bespredmetno u naucnim krugovima. Ne postoje nikakvi sljedbenici teorije. NIje nauka kult. Postoje naucnici koji su se uvjerili u ispravnost iste kroz dugogodisnje obrazovanje, istrazivanje i proucavanje brojnih empirijskih dokaza. Dok ti, s druge strane, nisi bio u uzem radijusu neke naucne institucije.
Mani ba bajkica za lahku noć.
Neki se drže toga zato što je carevo novo ruho, pa neće da ispanu glupi, drugi kažu da znaju da je falicna ali je se drže zato što nemaju neš bolje, i imamo i treće koje je otvoreno odbijaju.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#2575 Re: Ateizam vs. Religija

Post by славянин »

sekerbay wrote:
Maxxtro wrote:Kmecanje? Najnormalnije sam ti postavio pitanje i ponovio dva puta jer me je interesovalo. Ne vidim koje sam to uvrede uputio, ali dobro, vidim da si mnogo osjetljiv i njezan, pa cu pripazit.
Ako ćeš pripaziti, onda ok.
A šta si ono bio pito?
Maxxtro wrote:Btw pitanje podrske teoriji evolucije je odavno bespredmetno u naucnim krugovima. Ne postoje nikakvi sljedbenici teorije. NIje nauka kult. Postoje naucnici koji su se uvjerili u ispravnost iste kroz dugogodisnje obrazovanje, istrazivanje i proucavanje brojnih empirijskih dokaza. Dok ti, s druge strane, nisi bio u uzem radijusu neke naucne institucije.
Mani ba bajkica za lahku noć.
Neki se drže toga zato što je carevo novo ruho, pa neće da ispanu glupi, drugi kažu da znaju da je falicna ali je se drže zato što nemaju neš bolje, i imamo i treće koje je otvoreno odbijaju.
Jesi li zavrsio fakultet... ako smijem pitati :D
Locked