Ateizam vs. Religija

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Locked
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#2476 Re: Ateizam vs. Religija

Post by zforumas »

sekerbay wrote:
zforumas wrote:Cekaj ba Secerbeze, sta te sprijecava da napravis da nam svima bude bolje?
Nemam vlast. Kad vas još više pritisnu, kad dođe žuta minuta i budete stenjali pod nametima, sjeti se adže i njegovog priručnika, dođi i zamoli da ti napravim državu.
Ja ću preuzeti taj teret i napraviti ti državu.
Hoćeš da prosječna plata bude dvije milje? Ok, nema problema. Hoćeš državu u kojoj nećeš da strahuješ od kriminalaca i narkomana? Ok.
Hoćeš ukidanje rs? Ok. Infrastruktura? Ok.
Hoćeš da se političarima skrešu primanja i čvrsto vežu za potrošačku korpu? Ok. Ukidanje svih povlastica? Ok.
Okončanje divljanja cijena tj stavljanje brnjice tajkunima? Ok.
Tvoje je da zatražiš i onda slijediš tj pomažeš.
Samouvjereno? Obavezno. Ima i garancija.
Jedino što će biti zabranjeno je kkk.
zforumas wrote:da nije evolucije ni medicina ne bi bila to sto jeste
Ajde :? :-D
zforumas wrote:Sto samo piltdauna spominjes, spomeni i druge greske, bilo je i vecih.
Pametnom je i jedna dosta :mrgreen:
U mom priručniku nema grešaka.
zforumas wrote:Predpostavljam da ti ne grijesis, ta i kako bi kad imas ultimativni prirucnik za upotrebu.
Takoe. Ja nepogrešivi, imam :D
Priručnik je taj koji ne griješi.
Ode ti u politiku. Sve to sto si nabrojao treba tebi, ne nabrajas ti to zbog mene.
Ja sam se za sebe i svoje pobrinuo. Citao neke druge knjige, malo mastao i tako. Sad sam zadovoljan ali jos uvijek citam, navika, sta li je.

Vlast se treba zasluziti ili izboriti. Niko ti ju nece datt tek tako.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2477 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Bloo »

Diwan wrote: Meni se bilo učinilo da je ono bio zvaničan stav Nase.
Ponadah se nekom uzbudljivom momentu sa tvoje strane, znaš već...you used to make up stories about the stars :mrgreen:
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#2478 Re: Ateizam vs. Religija

Post by shmizlica »

ljudi, glasajmo za šećera, vidi obećanja.....ebo 100.000 radnih mjesta šta on obećava :mrgreen:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50441
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2479 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Bloo »

Smrcak15 wrote:
a ko to kaze da je moralo evolivrati iz necega, sta mislis mozda je nastalo odjednom Bozanskom djelovanjem, kada se zivot stvarao.

a ako je evolviralo onda je Bog evolvirao a samo od sebe slucajnim dogadjajima nemoguce.
Dragi Smrčak, možda je ipak bolje da se nađeš na pola puta sa haračem, barem oko eukariota.Npr. jednostanične je stvorio Bog i onda su evolucijom nastali višestanični? E?
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#2480 Re: Ateizam vs. Religija

Post by zforumas »

shmizlica wrote:ljudi, glasajmo za šećera, vidi obećanja.....ebo 100.000 radnih mjesta šta on obećava :mrgreen:
Kuce od cokolade i prozori od marmelade. Zlatne kasike su vec tu.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#2481 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Gojeni H »

Bloo wrote:Bilo bi iznimno interesantno da možemo sjesti sa nekim vanzemaljcem i promuhabetiti koju.
Da li imaju koncept božanstva? Ako ne, da li su ga imali? Zašto su ga prevazišli? Kako komuniciraju sa svojim božanstvom?
Imaju li filozofiju? Koji je za njih smisao života?
Kako gledaju na nas, ako su napredniji?
Da li su i dalje tjelesni ili pak su samo energija...kako komuniciraju...
Da li su možda oni naša božanstva?
Vole li ljudsko meso..... :|
Pitaj Dozera i Diwana. Oni garant znaju dje izlaze.
sekerbay
Posts: 3748
Joined: 04/01/2017 22:45

#2482 Re: Ateizam vs. Religija

Post by sekerbay »

zforumas wrote:Sve to sto si nabrojao treba tebi
Meni sigurno ne treba.
zforumas wrote:Vlast se treba zasluziti ili izboriti. Niko ti ju nece datt tek tako.
Povazdan tabirite po islamu a ni osnove niste naučili.
Još kae, imam ja alternativu za to vaše.
Kako ćeš imat alternativu kad ne poznaješ ovo naše :mrgreen:
I onda kae, što se zezaš. Jbg, prvi ste počeli :mrgreen:
U islamu nema borbe za vlast.
shmizlica wrote:ljudi, glasajmo za šećera, vidi obećanja.....ebo 100.000 radnih mjesta šta on obećava :mrgreen:
Ništa ti ja ne obećavam, druže. Kur'an je taj koji ti obećava.
Ja samo svojim riječima prepričavam iliti tumačim ono što piše u tom veličanstvenom kitabu.
zforumas wrote:Zlatne kasike
Ne podmeći nama ono što su obećavale komunjare.

Image
lijepa u dusi
Posts: 2876
Joined: 02/11/2014 13:07

#2483 Re: Ateizam vs. Religija

Post by lijepa u dusi »

Smrcak15 wrote:
druze, reci nam ko nauci Kinesin robota da hoda na dvije noge na mikrotubulama?
Kad si tako lijepo pobrojao sve sile u svemiru, sta mislis pod utjecajem kojih sila se odvijaju procesi u celiji?

Samo nemoj reci bozanske.
Maxxtro
Posts: 866
Joined: 13/09/2012 00:45

#2484 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Maxxtro »

sekerbay wrote:Eee, nećemo tako. Ti bi da uz suho izgori i sirovo :mrgreen: tj, ti bi da uz nauku kakva je medicina prišlepaš i ove prodavače magle pa da kupim sve, onako đuture :mrgreen:
Neće da može.
Ja spomenuh tačno određene "nauke" koje su usko vezane za ovu temu i naziva ih prodavačima magle.
I mojne mi majke ti o medicini kad u kući imam više doktora med. nauka, magistara i specijalista neg što si ih ti vidio/sreo :mrgreen:
Mozes li molim te pojedinacno navesti te nauke koje su "prodavanje magle"? Pretpostavljam da je biologija jedna, posto je bilo rijeci o evoluciji. Je li tu spada i fizika, posto vidim da se spominjao i Hawking u tom kontekstu? Pretpostavljam da u toj tvojoj savrseno uredjenoj i mega razvijenoj drzavi ne bi bilo mjesta takvim ublehama u obrazovnim institucijama.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#2485 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Smrcak15 »

lijepa u dusi wrote:
Smrcak15 wrote:
druze, reci nam ko nauci Kinesin robota da hoda na dvije noge na mikrotubulama?
Kad si tako lijepo pobrojao sve sile u svemiru, sta mislis pod utjecajem kojih sila se odvijaju procesi u celiji?

Samo nemoj reci bozanske.
odvijaju se po onim silama koje je od samog starta Bog upogramirao
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#2486 Re: Ateizam vs. Religija

Post by shmizlica »

sekerbay wrote: Ništa ti ja ne obećavam, druže. Kur'an je taj koji ti obećava.
Ja samo svojim riječima prepričavam iliti tumačim ono što piše u tom veličanstvenom kitabu.
sekerbay wrote: Nemam vlast. Kad vas još više pritisnu, kad dođe žuta minuta i budete stenjali pod nametima, sjeti se adže i njegovog priručnika, dođi i zamoli da ti napravim državu.
Ja ću preuzeti taj teret i napraviti ti državu.
ko je "ja" :?:
lijepa u dusi
Posts: 2876
Joined: 02/11/2014 13:07

#2487 Re: Ateizam vs. Religija

Post by lijepa u dusi »

Smrcak15 wrote:
lijepa u dusi wrote:
Smrcak15 wrote:
druze, reci nam ko nauci Kinesin robota da hoda na dvije noge na mikrotubulama?
Kad si tako lijepo pobrojao sve sile u svemiru, sta mislis pod utjecajem kojih sila se odvijaju procesi u celiji?

Samo nemoj reci bozanske.
odvijaju se po onim silama koje je od samog starta Bog upogramirao
Image
sekerbay
Posts: 3748
Joined: 04/01/2017 22:45

#2488 Re: Ateizam vs. Religija

Post by sekerbay »

Maxxtro wrote:Mozes li molim te pojedinacno navesti te nauke koje su "prodavanje magle"?
Pored onoliko hintova nisi skonto o kojima se radi :)
Onaj drugi brat je shvatio.
Maxxtro wrote:Pretpostavljam
Pretpostavka je majka svih zajeba.
Sokrat(il bi onaj negativac iz segalovog filma :mrgreen:)
Maxxtro wrote: u obrazovnim institucijama
Kad kažeš OI, misliš li na travničko i kiseljacko sveučilište :mrgreen:
Ne, naprotiv!
Ali, ono što moram kazati jeste to da su neophodne reforme. Kako u medicini, tako i u školstvu.
shmizlica wrote:ko je "ja"
Sistem. Ja sam onaj koji sprovodi taj gore ponuđeni model. Relevantan za sistem iliti poglavnik, kazale bi komšije hrvati :mrgreen:
Maxxtro
Posts: 866
Joined: 13/09/2012 00:45

#2489 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Maxxtro »

sekerbay wrote:
Maxxtro wrote:Mozes li molim te pojedinacno navesti te nauke koje su "prodavanje magle"?
Pored onoliko hintova nisi skonto o kojima se radi :)
Onaj drugi brat je shvatio.
Maxxtro wrote:Pretpostavljam
Pretpostavka je majka svih zajeba.
Sokrat(il bi onaj negativac iz segalovog filma :mrgreen:)
Maxxtro wrote: u obrazovnim institucijama
Kad kažeš OI, misliš li na travničko i kiseljacko sveučilište :mrgreen:
Ne, naprotiv!
Ali, ono što moram kazati jeste to da su neophodne reforme. Kako u medicini, tako i u školstvu.
shmizlica wrote:ko je "ja"
Sistem. Ja sam onaj koji sprovodi taj gore ponuđeni model. Relevantan za sistem iliti poglavnik, kazale bi komšije hrvati :mrgreen:
Aaa ti si jedan od onih sto na sve odgovara kvazi-humoristicnim dosjetkama i od kojeg ne mozes dobiti direktan odgovor. Jako inteligentno. Izvukao sam ja iz konteksta moj sekerbey, ali cu zadrzati za sebe, posto je jedan od pratecih trendova na ovakvim temama da se otpuzi onog drugog za pogresno shvatanje kada mu se ukaze na njegovu glupost. Pa, molicu lijepo opet, mozes li reci koje su to nauke, osim biologije (ili grijesim i za nju), ublehe?
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#2490 Re: Ateizam vs. Religija

Post by shmizlica »

shmizlica wrote:
sekerbay wrote: Ništa ti ja ne obećavam, druže. Kur'an je taj koji ti obećava.
Ja samo svojim riječima prepričavam iliti tumačim ono što piše u tom veličanstvenom kitabu.
sekerbay wrote: Nemam vlast. Kad vas još više pritisnu, kad dođe žuta minuta i budete stenjali pod nametima, sjeti se adže i njegovog priručnika, dođi i zamoli da ti napravim državu.
Ja ću preuzeti taj teret i napraviti ti državu.
ko je "ja" :?:
sekerbay wrote:
shmizlica wrote:ko je "ja"
Sistem. Ja sam onaj koji sprovodi taj gore ponuđeni model. Relevantan za sistem iliti poglavnik, kazale bi komšije hrvati :mrgreen:
prvo obećavaš, pa kažeš da ne obećavaš, a onda kažeš da si ti poglavnik za sistem koji obećava....ko bi tebe skontao. dogovori se sa sobom :mrgreen:
User avatar
Deleter
Posts: 169
Joined: 05/03/2008 09:42

#2491 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Deleter »

Kikibombona wrote:
zforumas wrote:Izgleda da je nepismenost jedan od preduslova za ovo misionarenje.
Bosanski selefijski sejhovi su u 90% slucajeva olicenje nepismenosti i povrsnosti. Elvedin Pezic je najpopularniji bosanski selefija sto dovoljno govori o kakvoj se skupini radi. Jedino je Safet Kuduzovic inteligentan covjek, od svih selefija koje sam upratio.

Kako kazu sufije: 'dok mi ronimo mrskim dubinama, selefije se bacaju po plicaku'. :thumbup: :lol:
To je ovaj Kuduzovic?



:lol: :lol: :lol:
User avatar
Deleter
Posts: 169
Joined: 05/03/2008 09:42

#2492 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Deleter »

Smrcak15 wrote: zato sto bi usli u problematicnost regresije prijasnjih dogadjaja, jer bi se pitali onda a ko je njih stvorio, pa onda bi se pitali a ko je stvorio stvaraoce te napredne civilizacije itd itd
Sta ako oni imaju sve odgovore a ni jedan ne ukljucuje tvog boga?
znaci regresija prijasnjih dogadjaja, gdje se ide unazad bilo bi problematicno i nelogicno, jer mora negdje biti pocetna tacka, neki neprouzorkovani uzrok svega.
Sta ako oni znaju i ovaj odgovor i mogu ga dokazati?
druga stvar sa tom teorijom da je napredna civlizacija stvorila nas, problem sa tim je sto to ne objasnjava kako to da je ta napredna civilizcija nastimala suncev sistem za nas zivot, tacna udaljenost sunca od zemlje, nagib zemlje, razmak mjeseca od zemlje, rapodjela kisika u atmosferi i mnoge druge konstante u svemiru. Napredna civilizacija ne objasnjava Big bang, jer ako su oni u univerzumu to znaci i njih je neko stvorio poslije Big banga.
Magnetizam je najjaca sila svemira i s gravitacijom odlicno objasnjava zasto je sve kako jeste.
Sta ako imaju tacan odgovor o nastanku i stvaranju zivota i koji opet ne ukljucuje tvog boga?
treca stvar, nikad se nisu objavili da su oni to uradili, barem poslali poslanika, nesto, bilo sta, samo da se naznaci da su to oni, ali nista....nego samo je jedan jedini Bog slao poslanike, i knjige kao uputu za covjecanstvo.
Ko ti kaze da Muhamed nije bio vanzemaljac kao i svi ostali tzv. poslanici prije njega? Kako znas da mu zadatak nije bio upravo da ljudima ovdje napise uputstvo za zivot u vidu religijskih knjiga?
Imas li ijedan dokaz da ovo nije moguce i da nije tako?
A dokaza o postojanju vanzemalajca ima more. Ako mogu doci do nase planete onda su i sigurno daleko napredniji od nas. Jesi li se ikada zapitao odakle nam odjednom silikonski kompjuterski cip?
User avatar
Aoida
Posts: 271
Joined: 02/04/2015 14:53

#2493 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Aoida »

Smrcak15 wrote:
uopste nemam problema sa postojanjem vanzemaljaca...neznam uopste sta pokusavas ovdje.
Apsolutno nista ne pokusavam.
Sem te bolje razumjeti.

Jel ti mislis da je moguce da vanzemaljci postoje?

A i ovo sam te htjela pitati....
Bog je dakle staratelj svega. Onaj koji iz nicega sve stvara jer On kaze budi, i ono bude.
Odakle je Bog? Ko ili sta je stvorilo Boga?
User avatar
Deleter
Posts: 169
Joined: 05/03/2008 09:42

#2494 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Deleter »

Srmčak15 wrote:ne pricam ja o tome, nego pricamo o periodu prije Big banga, u dimenziji gdje je Bog, a ne o civilizacijama koje su se smjenjivale na zemlji.
Ti si zaista intelektualno napredan i zaista je ogromna steta po naucnu zajednicu sto im nisi predvodnik.
Mi jos uvijek ni ne znamo koliko je star svemir ni kada se zaista desio Bigbang, ali umjesto sto nauka to pokusava saznati, treba ljude uputiti da tebe pitaju jer je ocito da ti znas i sta je bilo prije Bigbanga, i gdje je bog bio do tada, i sta je radio i cime se hranio i o cemu je razmisljao. :izet:
Pretpostavljam da znas i gdje je bog danas? :-D
Kojim jezikom prica bog? Arapskim? Ili zna sve jezike ali se ipak nije sjetio da svim narodima na planeti posalje po jednog poslanika koji bi im pricao na njihovom jeziku nego je uradio samo arapima?
Aoida wrote:Jel ti mislis da je moguce da vanzemaljci postoje?
Kako ce postojati kad je cijeli svemir podredjen ljudima? :D
Last edited by Deleter on 19/06/2018 15:02, edited 1 time in total.
User avatar
Aoida
Posts: 271
Joined: 02/04/2015 14:53

#2495 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Aoida »

Bloo wrote:Bilo bi iznimno interesantno da možemo sjesti sa nekim vanzemaljcem i promuhabetiti koju.
Da li imaju koncept božanstva? Ako ne, da li su ga imali? Zašto su ga prevazišli? Kako komuniciraju sa svojim božanstvom?
Imaju li filozofiju? Koji je za njih smisao života?
Kako gledaju na nas, ako su napredniji?
Da li su i dalje tjelesni ili pak su samo energija...kako komuniciraju...
Da li su možda oni naša božanstva?
Vole li ljudsko meso..... :|
Piju li kafu....caj? Srcu li? :roll:
Imaju li postapalica...gurkaju li se kad se zezaju...da li se zezaju uopste ili su ustogljeni, ko da su motiku progutali.
Obradjujuli uopste zemlju ili koriste replikator uredjaj ko u Star Treku.
Toliko pitanja.... :-)
sekerbay
Posts: 3748
Joined: 04/01/2017 22:45

#2496 Re: Ateizam vs. Religija

Post by sekerbay »

shmizlica wrote:prvo obećavaš, pa kažeš da ne obećavaš
Jok, nego ti nisi razumio.
Ček da ti objasnim primjerom. Čovjek najlakše uči kroz primjere :)
Zamisli da u dubinama amazonije nađeš neko pleme koje iz dana u dan prelazi ogromne kilometre kako bi došlo do hrane. Ono, kad odu u potragu, nema ih po par dana.
I sad, pojavi se tvoja malenkost i doveze im prevozna sredstva koja idu na vodu i koja su perfektno nastimana za svaki teren. Osim njih, donosiš i razne sprave koje će im olakšati u svakodnevnom životu.
Sad, ako si ti jedini koji zna kako funkcionišu te sprave, onda si relevantan za sistem koji si implementirao.
Kad ih naučiš, onda si samo jedan od bitnih.
Dakle, olakšao si im samim tim što si donio sprave iako nisi taj koji ih je izmislio i napravio.
Shvatio?
Helem, slijeđenje perfektnog uputstva garantuje kvalitetan život, a ja sam onaj koji ga zna objasniti.
Maxxtro wrote:Aaa ti si jedan od onih sto na sve odgovara kvazi-humoristicnim dosjetkama
Nisam. Ja sam onaj koji forum ne shvata ozbiljno kao što ga shvata raja koja se druži i u rl.
Maxxtro wrote:inteligentno
Hvala na komplimentu.
Maxxtro wrote:Izvukao sam ja iz konteksta moj sekerbey, ali cu zadrzati za sebe
Maxxtro wrote:mozes li reci koje su to nauke, osim biologije (ili grijesim i za nju), ublehe?
Ako si stvarno shvatio, nije fer da zadržavaš za sebe.
A ako nisi, koja je svrha u tome što ću ti objasniti.
Msm, ako neki insan ne shvata banalno, u našem slučaju detaljno opisano, nema potrebe za gubljenjem vremena i produbljivanjem diskusije.

Dakle, imamo ljude razvijene mašte koji se koriste svim i svačim, pa čak i lažima, kako bi opravdali i progurali teoriju u koju vjeruju. Da, to je vjera koju njeni sljedbenici lažno predstavljaju kao činjenicu koja stoji na jakim empirijskim dokazima.
Kad bolje razmislim, to nije nikakvo čudo jer cijeli sistem u kojem u kojem su zarobljeni počiva na teškim lažima i prevarama.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#2497 Re: Ateizam vs. Religija

Post by beni-bu-man »

Deleter wrote: Ko ti kaze da Muhamed nije bio vanzemaljac kao i svi ostali tzv. poslanici prije njega? Kako znas da mu zadatak nije bio upravo da ljudima ovdje napise uputstvo za zivot u vidu religijskih knjiga?
Imas li ijedan dokaz da ovo nije moguce i da nije tako?
A dokaza o postojanju vanzemalajca ima more. Ako mogu doci do nase planete onda su i sigurno daleko napredniji od nas. Jesi li se ikada zapitao odakle nam odjednom silikonski kompjuterski cip?
Transformers AllSpark 8-)
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#2498 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Smrcak15 »

Deleter wrote:
Smrcak15 wrote: zato sto bi usli u problematicnost regresije prijasnjih dogadjaja, jer bi se pitali onda a ko je njih stvorio, pa onda bi se pitali a ko je stvorio stvaraoce te napredne civilizacije itd itd
Sta ako oni imaju sve odgovore a ni jedan ne ukljucuje tvog boga?
znaci regresija prijasnjih dogadjaja, gdje se ide unazad bilo bi problematicno i nelogicno, jer mora negdje biti pocetna tacka, neki neprouzorkovani uzrok svega.
Sta ako oni znaju i ovaj odgovor i mogu ga dokazati?
druga stvar sa tom teorijom da je napredna civlizacija stvorila nas, problem sa tim je sto to ne objasnjava kako to da je ta napredna civilizcija nastimala suncev sistem za nas zivot, tacna udaljenost sunca od zemlje, nagib zemlje, razmak mjeseca od zemlje, rapodjela kisika u atmosferi i mnoge druge konstante u svemiru. Napredna civilizacija ne objasnjava Big bang, jer ako su oni u univerzumu to znaci i njih je neko stvorio poslije Big banga.
Magnetizam je najjaca sila svemira i s gravitacijom odlicno objasnjava zasto je sve kako jeste.
Sta ako imaju tacan odgovor o nastanku i stvaranju zivota i koji opet ne ukljucuje tvog boga?
treca stvar, nikad se nisu objavili da su oni to uradili, barem poslali poslanika, nesto, bilo sta, samo da se naznaci da su to oni, ali nista....nego samo je jedan jedini Bog slao poslanike, i knjige kao uputu za covjecanstvo.
Ko ti kaze da Muhamed nije bio vanzemaljac kao i svi ostali tzv. poslanici prije njega? Kako znas da mu zadatak nije bio upravo da ljudima ovdje napise uputstvo za zivot u vidu religijskih knjiga?
Imas li ijedan dokaz da ovo nije moguce i da nije tako?
A dokaza o postojanju vanzemalajca ima more. Ako mogu doci do nase planete onda su i sigurno daleko napredniji od nas. Jesi li se ikada zapitao odakle nam odjednom silikonski kompjuterski cip?

pa eto nek nam ga pokazu pa cemo onda tek o tome pricati
Ko ti kaze da Muhamed nije bio vanzemaljac kao i svi ostali tzv. poslanici prije njega?
nista ne ukazuje na to.
Kako znas da mu zadatak nije bio upravo da ljudima ovdje napise uputstvo za zivot u vidu religijskih knjiga?
muhamemd nije znao svoje ime napisati a da ti napise knjigu :-)

A dokaza o postojanju vanzemalajca ima more. Ako mogu doci do nase planete onda su i sigurno daleko napredniji od nas. Jesi li se ikada zapitao odakle nam odjednom silikonski kompjuterski cip
vanzemaljci su dolazili i zivjeli na zemlji prije ljudi, samo ne vanzemaljci onakvi kakve ih ti zamisljas sa drugih planeta, nego su to ustvari Dzinni koji su ulazili u nasu dimenziju pa ljudi mislili da su vanzemaljci sa drugih planeta, ali nisu sa drugih planeta nego druge dimenzije, paralelni svijet sa nasim.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#2499 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Smrcak15 »

Aoida wrote:
Smrcak15 wrote:
uopste nemam problema sa postojanjem vanzemaljaca...neznam uopste sta pokusavas ovdje.
Apsolutno nista ne pokusavam.
Sem te bolje razumjeti.

Jel ti mislis da je moguce da vanzemaljci postoje?

A i ovo sam te htjela pitati....
Bog je dakle staratelj svega. Onaj koji iz nicega sve stvara jer On kaze budi, i ono bude.
Odakle je Bog? Ko ili sta je stvorilo Boga?
Jel ti mislis da je moguce da vanzemaljci postoje?
sto ne bi moglo, ako ima negdje neka planeta poput zemlje u nekoj galaksiji i koja ima uslove za zivot.
Odakle je Bog?
niodakle, on postoji oduvijek u svojoj dimenziji, nije nastao/rodjen niti je stvoren i on je zauvijek, nemoze umrijeti.

Ko ili sta je stvorilo Boga?
ovo je pitanje poput ovoga

rodio Haso dijete u bolnici

Je li musko ili Zensko?

znas li odgovor?

musko ili zensko???

pitanje je li musko ili zensko je neprimjereno jer Haso nemoze roditi dijete.

tako isto pitanje je neprimjereno ko je stvorio Boga, jer da je stvoren Bog nebi bio Bog, nego stvorenje. A odlike Boga da nije stvoren , da je neprouzrokovani Uzrok svega, primodijalni zacetnik svega sto postoji.

jer da je naseg stvaraoca neko stvorio, bio bi mini bozanstvo a ne apsolutni Bog i onda sila koja je stvorila tog mini bozanstvo, naseg stvaraoca bi vise zasluzila da mu se bude pokorno, jer u tom slucaju i nas stvaraoc bi bio ispod te sile koja ga je stvorila
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#2500 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Smrcak15 »

Deleter wrote:
Srmčak15 wrote:ne pricam ja o tome, nego pricamo o periodu prije Big banga, u dimenziji gdje je Bog, a ne o civilizacijama koje su se smjenjivale na zemlji.
Ti si zaista intelektualno napredan i zaista je ogromna steta po naucnu zajednicu sto im nisi predvodnik.
Mi jos uvijek ni ne znamo koliko je star svemir ni kada se zaista desio Bigbang, ali umjesto sto nauka to pokusava saznati, treba ljude uputiti da tebe pitaju jer je ocito da ti znas i sta je bilo prije Bigbanga, i gdje je bog bio do tada, i sta je radio i cime se hranio i o cemu je razmisljao. :izet:
Pretpostavljam da znas i gdje je bog danas? :-D
Kojim jezikom prica bog? Arapskim? Ili zna sve jezike ali se ipak nije sjetio da svim narodima na planeti posalje po jednog poslanika koji bi im pricao na njihovom jeziku nego je uradio samo arapima?
Aoida wrote:Jel ti mislis da je moguce da vanzemaljci postoje?
Kako ce postojati kad je cijeli svemir podredjen ljudima? :D
Ti si zaista intelektualno napredan i zaista je ogromna steta po naucnu zajednicu sto im nisi predvodnik.
je li ovo se ti sprdas samnom ovdje :)
Mi jos uvijek ni ne znamo koliko je star svemir ni kada se zaista desio Bigbang,
zna se oko 13.8 milijardi Godina
i gdje je bog bio do tada,
van svoje kreacije, u svojoj dimenziji.
i sta je radio i cime se hranio i o cemu je razmisljao.
zanimao se sa onim kako BOgu dolikuje da se znaima, hranio se nije ni sa cim jer mu hrana ne trebe niti je ovisan i ocemu.
a o cemu je razmisljao to njega pitaj kad udjes u Raj , tad ces imati priliku da mu postavljas pitanja ovakve prirode.
Pretpostavljam da znas i gdje je bog danas? :-D
u svojoj dimenizji, van vremena i prostora, iznad svog prijestolja. iznad svih paralelnim univerzuma koji su u slojevima jedan iznad drugih, kad se prodje krajnje granice koje nemogu ni andjeli proci, granica gdje je Sidretul munteha, Bog je prekriven sa svjetlom. tacnije njegovolo lice je prekriveno svjetlom i jedino ga mozes vidjeti kada podigne zastor od svjetlost sa svog lica , tad covjek vidi Boga bez ikakvih poteskoca kao sto se vidi mjesec u cistoj vedroj noci. i to je najveca uzivancija koje covjek moze da dostigne da vidi direktno Bozije lice bez ikakvih prepreka, vecu uzivanciju nemoze dobiti od toga, pa cak i na raj bi covjek zaboravio u sporedjenju sa tim.

Kojim jezikom prica bog? Arapskim? Ili zna sve jezike ali se ipak nije sjetio da svim narodima na planeti posalje po jednog poslanika koji bi im pricao na njihovom jeziku nego je uradio samo arapima?

zna svaciji jezik
Ili zna sve jezike ali se ipak nije sjetio da svim narodima na planeti posalje po jednog poslanika koji bi im pricao na njihovom jeziku nego je uradio samo arapima?
slao je samo sto ti nisi upucen u to.
Last edited by Smrcak15 on 19/06/2018 15:48, edited 2 times in total.
Locked