Ateizam vs. Religija

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Locked
User avatar
Dope_Man
Posts: 7773
Joined: 03/06/2016 16:31

#11751 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Dope_Man »

Da budemo realni, za kontinuirano opravdavanje pedofilije, premlacivanja zena i slicno svako treba popiti ban. Sloboda govora je jedno, ali ozbiljno uvjeravati ljude da je ispravno udarati zene, i to preventivno, je nesto sasvim drugo, kao i bilo kakvi ozbiljni pokusaji opravdavanja pedofilije i cega vec ne.
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#11752 Re: Ateizam vs. Religija

Post by zforumas »

Bloo wrote:
zforumas wrote:Kraj jedne ere...sutra pocinje nova :mrgreen:
Image
Image
User avatar
JVC
Posts: 921
Joined: 12/05/2017 11:30

#11753 Re: Ateizam vs. Religija

Post by JVC »

User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#11754 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Dozer »

Dino34 wrote:
Dope_Man wrote:Dakle arheologija, a samim tim i historija koja se na nju oslanja, je obicna bajka...
Pa et, otprilike. Ok, bio je to onako slikovito opisano, al manje-više istinito.
Čovječe, meni arheolozi vrijeđaju inteligenciju.
Pozz od seme osmanagića.
Drugi so onako manji šalabajzeri, ili se vješto kriju.
Kakva crna nauka i kakvi bakrači.
Dope_Man wrote:knjige u kojima se desavaju natprirodne stvari, i drustvo koje je satro bilo savrseno
Šatro zato što ti želiš da ga vidiš šatro.
Već sam rekao, vi ateisti ste to što jeste zato što želite da budete, jok zato što nema dokaza.
Moram upasti ovdje...
Dakle, prvo je za tebe satro, i pored ocitih dokaza za sve i o svemu tome, a tako je jer ti tako mislis da treba, a drugo ti nije satro, iako nema nikakvih dokaza ni za sta, osim onoga sto ti zamislis u svojoj glavi da je istina...? :D

I, vec je i tebi i ostalima receno X puta - vi ste vjernici jer zelite da budete vjernici, a dokaze za svoje vjerovanje (!?) vidite jer zelite da ih vidite :D
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#11755 Re: Ateizam vs. Religija

Post by ExNihilo »

Sada će nam Smrčak pokazati da je reinkarnacija istina.
User avatar
zagortenej
Posts: 3903
Joined: 22/04/2013 13:27
Location: Arš

#11756 Re: Ateizam vs. Religija

Post by zagortenej »

ExNihilo wrote:Sada će nam Smrčak pokazati da je reinkarnacija istina.
A život poslije smrti? :D
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#11757 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Dozer »

Ukide mu Bloo forumsko poslanistvo... :D
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#11758 Re: Ateizam vs. Religija

Post by allem_77 »

Sada bi se mogao i naslov teme promijeniti.
Ateizam vs ateizam? Ili,
ateizam vs nevjernici :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#11759 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Bloo »

allem_77 wrote:Sada bi se mogao i naslov teme promijeniti.
Ateizam vs ateizam? Ili,
ateizam vs nevjernici :D
Image



ahem, sirijusli...presaberite redove i nastavite dalje...
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#11760 Re: Ateizam vs. Religija

Post by allem_77 »

Šta spriječava inteligentnog ateistu, koji ima mala primanja, a plus radi posao koji mrzi, da se ne počne baviti unosnijim poslom? Pa i onim poslom koji je protuzakonit?
Da ne bih bio pogrešno shvaćen, ne nagovaram, niti podstičem nekoga na mutne radnje, :D samo sam radoznao.
Da li je to strah od zakona, kućni odgoj ili nešto treće?

Pitanje je iz filma, uhvati me ako možeš.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#11761 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Bloo »

allem_77 wrote:Šta spriječava inteligentnog ateistu, koji ima mala primanja, a plus radi posao koji mrzi, da se ne počne baviti unosnijim poslom? Pa i onim poslom koji je protuzakonit?
Da ne bih bio pogrešno shvaćen, ne nagovaram, niti podstičem nekoga na mutne radnje, :D samo sam radoznao.
Da li je to strah od zakona, kućni odgoj ili nešto treće?

Pitanje je iz filma, uhvati me ako možeš.
Plain and simple.
Image
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#11762 Re: Ateizam vs. Religija

Post by HAVANA »

allem_77 wrote:Šta spriječava inteligentnog ateistu, koji ima mala primanja, a plus radi posao koji mrzi, da se ne počne baviti unosnijim poslom? Pa i onim poslom koji je protuzakonit?
Da ne bih bio pogrešno shvaćen, ne nagovaram, niti podstičem nekoga na mutne radnje, :D samo sam radoznao.
Da li je to strah od zakona, kućni odgoj ili nešto treće?

Pitanje je iz filma, uhvati me ako možeš.
Pa ta inteligencija i kucni odgoj,strah od posljedica...Nekog ni to,sto ljudi,sto cudi...Sta i sto ne sprijecava ove silne satro vjernike sto vedre i oblace godinama da se bave protuzakonitim poslom?Puni smo vjernika a vjere ni na mapi.O teoriji vicu na sav glas al ih jebe praksa.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7773
Joined: 03/06/2016 16:31

#11763 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Dope_Man »

Koliko puta treba ponoviti da i bez religijskih pravila postoje drzavni zakoni, i to zakoni koji su daleko detaljnije opisano, ostavljaju mnogo manje mjesta za razlicita tumacenja, i konstantno se unapredjuju, kako bi odrzavali funkcionalno drustvo? A mnogo ljudi, ne svi ali mnogi, bi se i bez tih drzavnih zakona ponasali bar pristojno prema drugima. Neki drugi opet, i pored svih zakona i kazni (i to i ljudskih i navodno bozijih) rade stvari mimo tih zakona/propisa, a paradiraju kao najcasniji medju nama.


Zar je tesko shvatiti koncept da evo ja zelim zivjeti u drustvu gdje postoji odredjena sigurnost i gdje ne zelim biti izlozen opasnostima svaki dan. Da bi drusvo bilo takvo, svi clanovi drustva trebaju da se ponasaju u skladu sa jednostavnim pravilima gdje ne skodimo jedni drugima. Dakle, ako ja hocu za sebe takvu okolinu, onda cu se tako i ponasati pa necu obijati komsiji kucu kad znam da nije tu. Prilicno jednostavno. Ponasaj se kako zelis da se drugi ponasaju prema tebi.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21563
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#11764 Re: Ateizam vs. Religija

Post by MarlboroGold »

ExNihilo wrote:Sada će nam Smrčak pokazati da je reinkarnacija istina.
:lol:
belfy
Posts: 7648
Joined: 06/08/2007 09:00

#11765 Re: Ateizam vs. Religija

Post by belfy »

Smrcak15 wrote:
belfy wrote:
Smrcak15 wrote: o kakvoci Bozijih ruka se ne pita, to je novotarija.
da si ovo rekao prije par godina bila bi mozda i bolja zajebancija. sada si svima vec dosadio... bas steta...
a da znas sto mene briga sto sam ti dosadio :kiss:
nisi ti meni dosadio. lose citas ili lose razumijes... samo, eto, nismo znali da koristis rijec novotarije, sto je cesto indikativno...
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#11766 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Mišo_Kovač »

Dzaba ga citiras, Smrčka je Bloo napokon upokojila. :evil:
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#11767 Re: Ateizam vs. Religija

Post by vatrogasac »

Mišo_Kovač wrote:Dzaba ga citiras, Smrčka je Bloo napokon upokojila. :evil:
Bolje po njega. Od ovoga svakako nema niko koristi, a koji namaz više, odgledan film, pročitan roman ili stranica Kur'ana za njega i mene ima. On bi to i sam jednog dana shvatio, ali Bloo je samo ubrzala taj proces.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#11768 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Bloo »

vatrogasac wrote:
Mišo_Kovač wrote:Dzaba ga citiras, Smrčka je Bloo napokon upokojila. :evil:
Bolje po njega. Od ovoga svakako nema niko koristi, a koji namaz više, odgledan film, pročitan roman ili stranica Kur'ana za njega i mene ima. On bi to i sam jednog dana shvatio, ali Bloo je samo ubrzala taj proces.
Znas, covjek ovdje i nauci nesto.
Zaintrigira me nesto izreceno, pa nastavim istrazivati, citati ...

Dobro, ne bas Smrckove upise, ali velikog broja forumasa bez obzira kojem taboru pripadaju.

Tako da neke koristi i ima.

Sumnjam da bi on shvatio jer je zaslijepljen.
Bolje po sviju nas.
Mozda je on iznosio stavove koje se drugi ne usude iznijeti, a misle, a mozda i nije. Necemo saznati.


Do nove reinkarnacije. ...
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#11769 Re: Ateizam vs. Religija

Post by vatrogasac »

Bloo wrote: Tako da neke koristi i ima.
Izmijenjao sam ovdje sagovornika za ove dvije decenije na desetine iz suprotnog tabora i misliš da su mi filtrirali stavove. Ako je nekakva korist onda je to samo uvid gdje ateisti preskaču dijelove do Boga pa ih to ostavi ateistima. A šta ja imam od toga?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#11770 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Bloo »

vatrogasac wrote:
Bloo wrote: Tako da neke koristi i ima.
Izmijenjao sam ovdje sagovornika za ove dvije decenije na desetine iz suprotnog tabora i misliš da su mi filtrirali stavove. Ako je nekakva korist onda je to samo uvid gdje ateisti preskaču dijelove do Boga pa ih to ostavi ateistima. A šta ja imam od toga?
Ah, ja o jednom, ti o drugom.
Ja nesto i naucim, a ti ocito dolazis da potvrdis svoje stavove i znanje jer vec sve znas.

Ali svi smo razliciti. :-D
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21563
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#11771 Re: Ateizam vs. Religija

Post by MarlboroGold »

Trebam češće spominjati ove koji se dugo nisu javljali. Odmah isplivaju :D
User avatar
Sara03
Posts: 3292
Joined: 22/02/2017 03:17

#11772 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Sara03 »

Tugy plaky.

Neizmjerno će mi faliti "dokazi za vjerovanje", bukvalno jedina šansa da se opet vratim Allahu. :|
User avatar
Dope_Man
Posts: 7773
Joined: 03/06/2016 16:31

#11773 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Dope_Man »

I zajednica ateista oplakuje odsustvo doticnog jer, kako je vec mnogo puta spomenuto na raznim temama, niko vise vjernika nije otjerao od vjere nego on sam :lol:
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#11774 Re: Ateizam vs. Religija

Post by vatrogasac »

Bloo wrote: Ja nesto i naucim, a ti ocito dolazis da potvrdis svoje stavove i znanje jer vec sve znas.

Ali svi smo razliciti. :-D
To jesmo. Ja ne učim ovdje zato što ima mjesta gdje obitavaju stručniji ljudi za to. Ovdje je možda korisno podijeliti iskustva o androidu, windowsu, kodiju, zimskim gumama, peletu i sl.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#11775 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Bloo »

vatrogasac wrote:
Bloo wrote: Ja nesto i naucim, a ti ocito dolazis da potvrdis svoje stavove i znanje jer vec sve znas.

Ali svi smo razliciti. :-D
To jesmo. Ja ne učim ovdje zato što ima mjesta gdje obitavaju stručniji ljudi za to. Ovdje je možda korisno podijeliti iskustva o androidu, windowsu, kodiju, zimskim gumama, peletu i sl.
:mrgreen:
Pa šta onda radiš na ovoj temi?

PF o peletima i gumama, šta za auto, šta za spolni organ su u drugom pravcu. :mrgreen:

Ah, da..javiš se samo da bi dao neki snarky remark, ništa drugo.
Ti si u suštini insomnia ovog PF-a. :mrgreen:
Locked