Ateizam vs. Religija

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Locked
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#1 Ateizam vs. Religija

Post by Smrcak15 »

Ovdje cemo nastaviti da rasteretimo Ateiste koji zele da pocivaju u miru na svojoj Ateizam temi :) da sami sebe miluju niz dlaku

ali ovdje cemo se milovati uz dlaku, nece biti ugodno ali to je diskusija :D
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#2 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Smrcak15 »

Dokumentarni o ateizmu, evoluciji, vjeri, Bogu itd


Estetican dizajn u prirodi dokazi za Boga


Da li postoji Bog? dokazi dizajna iz prirode


Sta je recionalnije Ateizam ili vjera u postojanje Boga?


Kalibrirane konstante u Univerzumu, dokaz dizajna


Nano masine u prirodi


Turbine u energetskim postrojenjima prikopcane za celije za napajanje energijom Nano robote u celijama


Motori u prirodi


Sta naucnici kazu o Bogu
Last edited by Smrcak15 on 25/01/2018 09:57, edited 4 times in total.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#3 Re: Ateizam vs. Religija

Post by arzuhal »

Za ovo imaš od mene jednu gratis unaprijed pocijepanu kartu do Banovića :mrgreen:
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#4 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Smrcak15 »

arzuhal wrote:Za ovo imaš od mene jednu gratis unaprijed pocijepanu kartu do Banovića :mrgreen:
znaci ne mogu sjesti na voz do Banovica sa tom kartom, nece mi kondukter primiti :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50407
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#5 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Bloo »

Smrcak15 wrote:Ovdje cemo nastaviti da rasteretimo Ateiste koji zele da pocivaju u miru na svojoj Ateizam temi :) da sami sebe miluju niz dlaku

ali ovdje cemo se milovati uz dlaku, nece biti ugodno ali to je diskusija :D
Zapravo nas ometas u organiziranju ateistickih orgija.
Ali fino ti ovdje moram reci.
Kamin, krzno ispred kamina, dobro opskrbljen frizider....
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#6 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Smrcak15 »

nekad se Ateista zapita pa me pita...

A sta bude sa dobrom osobom, koja cini dobro na ovome svijetu, hoce li takav u Dzehennem?

ja kazem, ako si dobra osoba a ide krivim putem , sam pao sam se ubio. za uspjeh treba da si dobra osoba i da ides pravim putem.

To je poput penzionog sistema.

Ako su pravila, da ulazes pare dok radis, da placas penzijski trosak dok radis u mladosti, onda ces fino da po stare dane ceifis to. jer si ulagao zato uzivaj onda poslije kad dodjes u taj period.

A ako ti sef kaze ulazi , pocni vec sad ulagati za penzije, a ti odmahnes rukom, ma jok ba, daj da zivim sad dok sam mlad, a kad dodje starost onda su se snalaziti kako znam i umijem. Poslije dodje zadnji dan rada i ide u penziju, a nigdje penzije, jer je nikad nije ni plaacao tokom rada.
Sta onda takva osoba da ocekuje??

Tako isto i sa finim nevjernikom, koja je stvarno dobra osoba, ali koje nije briga da investira u buducnost, nego daj da sad prozivim a ko Shisha poslije....zato kad dodje u period zetve a nije nista sijao, cemu onda da se nada, sta takva osoba da se nada na sudnjem danu kad je ulagao u zemaljski svijet a nista nije ulagao u buduci svijet??? poput osobe koja umjesto da ulaze dio para da ima penziju po stare dane, uziva u mladosti a koga briga za starost i penziju.

Jos jedna stvar, da bi djelo bilo primljeno kod Boga mora da bude iskreno uradjeno u ime njega i da bude uradjeno na pravi nacin.

Cemu recimo da se nada osoba koja , radi dobra djela a mozda zeli da ga drugi vide kako je dobrocinitelj, da kazu vidi ovoga sa sirokom rukom..jednostavno cilj mu je da ga pohvale drugi....pa kad dodje na sudnji dan, Bog mu kaze, ti si dobio ono sto si trazio, eno govorili su ljudi kako si dobar, hvalili su te...ono sto si trazio dobio si, cemu onda vise da se nadas?
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#7 Re: Ateizam vs. Religija

Post by asurbanipal »

Smrcak15 wrote:
dadne ti zivot, zdravlje, pamet, snagu, familiju, kroz nad glavom, prevozno sredstvo i mnogo toga jos i onda kazes cinicno "zahvali mu se"


Hvala Mu na dobroj rakiji :mrgreen:


Image
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#8 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Smrcak15 »

extra :D
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#9 Re: Ateizam vs. Religija

Post by mousstapha »

Da li glupi ljudi idu u pakao?
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#10 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Smrcak15 »

mousstapha wrote:Da li glupi ljudi idu u pakao?
itekako

U dzehennem idu i glupi i pametni , tako isto u Raj idu i glupi i pametni, jer se njima sudi na osnovu, dali su bili iskreni i isli pravim putem

pa ako si glup covjek, da stvari slabo kapiras mnogo stosta, ali eto nekako covjek se navuce na vjeru i iskren je i ide pute koji je Bog zadovoljan, takav bi trebao u Raj uci, nema veze sto su mozdane vijuge zakazale ali srce nije zakazalo i spletom okolnosti isaso je pravim putem.

Jos jedna stvar, u raj niko nemoze uci sa svojim dobrim djelima, pa ni Muhammed...niko ne zasluzuje Raj Preko svojih dobrih djela.

Nego se u Raj ulazi Preko bozije milosti, jer dobrim djelima se umiljavamo Allahu, pa on zbog toga daje milost da se udje u Raj, jer ogranicen broj dobrih djela nema vjecne nagrade koja nema kraja, jer dobra djela su ogranicaena, dok Rajska nagrada nije ogranicena i nema kraja, zato se nemoze sporediti.
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#11 Re: Ateizam vs. Religija

Post by mousstapha »

Smrcak15 wrote:
mousstapha wrote:Da li glupi ljudi idu u pakao?
pa ako si glup covjek, da stvari slabo kapiras mnogo stosta, ali eto nekako covjek se navuce na vjeru i iskren je i ide pute koji je Bog zadovoljan, takav bi trebao u Raj uci, nema veze sto su mozdane vijuge zakazale ali srce nije zakazalo i spletom okolnosti isaso je pravim putem.
A sta ako odraste u nekom drugcijem okruzenju i navuce se na "neispravnu" vjeru, a sam nema dovoljno klikera da razlikuje pravi put od krivog, argumente od kvazi argumenata i tako ostane slijep iako je srcem imao najbolje namjere?
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#12 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Smrcak15 »

mousstapha wrote:
Smrcak15 wrote:
mousstapha wrote:Da li glupi ljudi idu u pakao?
pa ako si glup covjek, da stvari slabo kapiras mnogo stosta, ali eto nekako covjek se navuce na vjeru i iskren je i ide pute koji je Bog zadovoljan, takav bi trebao u Raj uci, nema veze sto su mozdane vijuge zakazale ali srce nije zakazalo i spletom okolnosti isaso je pravim putem.
A sta ako odraste u nekom drugcijem okruzenju i navuce se na "neispravnu" vjeru, a sam nema dovoljno klikera da razlikuje pravi put od krivog, argumente od kvazi argumenata i tako ostane slijep iako je srcem imao najbolje namjere?
ako mu nikad niko ne ukaze na pravu vjeru Boziju, ako ne cuje nikad o Bozijem poslaniku, ako nema moguicnosti da spozna, pa makar umro u nekoj drugoj vjeri, nebi me cudilo da bude podvrgnut testu na sudnjem danu.

jer pravilo u Kuranu je jasno, Bog ne kaznjava covjeka dok mu ne posalje poslanika, dok ne ukaze na dokaze i da ima mogucnost da sazna.

Ko god ima pristup, internetu, TV, knjigama, nece niko imati opravdanja,

ovo opravdanje moze da vazi vecinom za narode koji su prije zivjeli i stavrno nisu nikad nista culi o zadnjem Bozijem poslaniku niti culi ista o vjeri.
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#13 Re: Ateizam vs. Religija

Post by mousstapha »

Allah najbolje zna. :oops:
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#14 Re: Ateizam vs. Religija

Post by arzuhal »

Niko ne zna ko će gdje jer nema pojma ni o čemu...Treba gledat sebe i raditi što bolje i čestitije, ispucat ove svoje godinice i decenije na Dunjaluku a da pri tome što manje ljudi i hajvana uzdahne zbog tvog činjenja ili nečinjenja, odnosno pusti suzu...Pa kad grune prvi komad zemlje, počet će se nazirat...
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#15 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Smrcak15 »

arzuhal wrote:Niko ne zna ko će gdje jer nema pojma ni o čemu...Treba gledat sebe i raditi što bolje i čestitije, ispucat ove svoje godinice i decenije na Dunjaluku a da pri tome što manje ljudi i hajvana uzdahne zbog tvog činjenja ili nečinjenja, odnosno pusti suzu...Pa kad grune prvi komad zemlje, počet će se nazirat...
Mudro zboris arzo.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#16 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Smrcak15 »

pussysmoke wrote:
Smrcak15 wrote:On ce dobit kompezaciju za svoje dobrocinstvo na ovome svijetu, a mozda i na buducem , a ne moze ocekivati nagradu u Raju kojeg nije vjerovao, zasto da dobije kad i nevjeruje da postoji ni Bog ni Raj.....pa cemu ond da se nada??
Da li stvarno vjeruješ da je Bog, ukoliko zaista postoji, toliko "plitak"?
sto je plitak?
User avatar
pussysmoke
Posts: 2087
Joined: 30/07/2012 14:56

#17 Re: Ateizam vs. Religija

Post by pussysmoke »

Smrcak15 wrote:
pussysmoke wrote:
Smrcak15 wrote:On ce dobit kompezaciju za svoje dobrocinstvo na ovome svijetu, a mozda i na buducem , a ne moze ocekivati nagradu u Raju kojeg nije vjerovao, zasto da dobije kad i nevjeruje da postoji ni Bog ni Raj.....pa cemu ond da se nada??
Da li stvarno vjeruješ da je Bog, ukoliko zaista postoji, toliko "plitak"?
sto je plitak?
Pa sam si objasnio zašto je "plitak". Rekao si da bi Bog, ukoliko zaista postoji (nije dokazano), u raj prije "pozvao" vjernika koji je loša osoba, nego ateistu koji je činio dobra djela. Samim tim zaključujemo da je Bog u kojeg ti prijatelju vjeruješ, plitak kao SDA.
User avatar
Ludzak
Posts: 5471
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#18 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Ludzak »

Evo nešto ću reči pa makar me banovali ...

Yebo te b.g, i ateizam i religija !!! Mora li se još jedna tema otvarati oko ovog ?

Za mene bog ne postoji, i Gotovo. Ako za tebe postoji, vjeruj, boli nekog kura. za tvog nebeskog prijatelja. To što ti postavljaš plaćene klipove ne znači da on postoji.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#19 Re: Ateizam vs. Religija

Post by Smrcak15 »

pussysmoke wrote: Pa sam si objasnio zašto je "plitak". Rekao si da bi Bog, ukoliko zaista postoji (nije dokazano), u raj prije "pozvao" vjernika koji je loša osoba, nego ateistu koji je činio dobra djela. Samim tim zaključujemo da je Bog u kojeg ti prijatelju vjeruješ, plitak kao SDA.
Neznam bas da sam tako rekao, nego moze i vjernik otici u dzehenem zbog zlodjela i neiskrenosti.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#20 Re: Ateizam vs. Religija

Post by triconja »

Pi i ojlerov broj su kosmicke konstante, djah pogledas u govno mores izvuc pi iz njeg a e jos lakse, djah pogledas u sunce oslijepis od ljepote pi i e :lol: :lol: :lol:
User avatar
medvjed23
Posts: 26809
Joined: 16/07/2010 13:49

#21 Re: Ateizam vs. Religija

Post by medvjed23 »

arzuhal wrote:Niko ne zna ko će gdje jer nema pojma ni o čemu...Treba gledat sebe i raditi što bolje i čestitije, ispucat ove svoje godinice i decenije na Dunjaluku a da pri tome što manje ljudi i hajvana uzdahne zbog tvog činjenja ili nečinjenja, odnosno pusti suzu...Pa kad grune prvi komad zemlje, počet će se nazirat...
alijenacijom do raja
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#22 Re: Ateizam vs. Religija

Post by animals »

Jedno je sigurno, postoje ljudi koji su na drogama,
a ti si Smrcak na teskim :-)
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#23 Re: Ateizam vs. Religija

Post by HAVANA »

arzuhal wrote:Niko ne zna ko će gdje jer nema pojma ni o čemu...Treba gledat sebe i raditi što bolje i čestitije, ispucat ove svoje godinice i decenije na Dunjaluku a da pri tome što manje ljudi i hajvana uzdahne zbog tvog činjenja ili nečinjenja, odnosno pusti suzu...Pa kad grune prvi komad zemlje, počet će se nazirat...
Tako nekako. :D Zivio dunjaluk. :serbo:
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#24 Re: Ateizam vs. Religija

Post by arzuhal »

HAVANA wrote:
arzuhal wrote:Niko ne zna ko će gdje jer nema pojma ni o čemu...Treba gledat sebe i raditi što bolje i čestitije, ispucat ove svoje godinice i decenije na Dunjaluku a da pri tome što manje ljudi i hajvana uzdahne zbog tvog činjenja ili nečinjenja, odnosno pusti suzu...Pa kad grune prvi komad zemlje, počet će se nazirat...
Tako nekako. :D Zivio dunjaluk. :serbo:
Šta ti imaš s dunjalukom i dunjalučarima, to je za balavurdiju... Ti pripadaš redu starih, prekaljenih litosferičara Image
kerima1
Posts: 3530
Joined: 13/06/2012 19:04

#25 Re: Ateizam vs. Religija

Post by kerima1 »

arzuhal wrote:Niko ne zna ko će gdje jer nema pojma ni o čemu...Treba gledat sebe i raditi što bolje i čestitije, ispucat ove svoje godinice i decenije na Dunjaluku a da pri tome što manje ljudi i hajvana uzdahne zbog tvog činjenja ili nečinjenja, odnosno pusti suzu...Pa kad grune prvi komad zemlje, počet će se nazirat...
:thumbup:
Locked