Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#14251 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by vatrogasac »

славянин wrote: poredis kremu i kompletno zavijanje u odjecu na +30 stepeni 8-)
Predvidivi poklopac za lonac. :mrgreen:


Dok sam gledao seriju "100" pa u drugom serijalu u trećoj epizodi kao tamo u nekoj dalekoj budućnosti kazna bičevanjem samo što nisu klasičnim bičem nego onim električnim što više boli. I to unutar najpozitivnije grupe koja je preživjela nuklearni rat. Jel' to sci-fi scenaristi nešto slute. :mrgreen:
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#14252 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by zijancer »

славянин wrote:poredis kremu i kompletno zavijanje u odjecu na +30 stepeni 8-)
žao mi je što te moram obavijestit, nisi ni pogledao šta govori u videu jelde?
(evo, da olakšam 5:05- 5:10) a ako baš imaš vremena :P , možeš početi i od 3:50
mene zanima šta bi ona kazala o odjeći, a ne ti :mrgreen:

takvi kao ti su jedva i bide prihvatili :P
User avatar
Laertes
Posts: 4242
Joined: 08/01/2015 18:25

#14253 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by Laertes »

Jedna stvar mi se mota po glavi:
Da li vi zagovornici i branitelji burke sanjate i priželjkujete da vam kćerke ovo nose?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#14254 -mod comment-

Post by Bloo »

zijancer wrote:
славянин wrote:poredis kremu i kompletno zavijanje u odjecu na +30 stepeni 8-)
žao mi je što te moram obavijestit, nisi ni pogledao šta govori u videu jelde?
(evo, da olakšam 5:05- 5:10) a ako baš imaš vremena :P , možeš početi i od 3:50
mene zanima šta bi ona kazala o odjeći, a ne ti :mrgreen:

takvi kao ti su jedva i bide prihvatili :P
Mogla bi prosetati malo sa svojim nebulozama i izrazima ljubavi.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#14255 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by Bloo »

Koje gluposti se ovdje postavljaju. Jel to duh Smrleta usao u vas?
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#14256 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by vatrogasac »

Laertes wrote:Jedna stvar mi se mota po glavi:
Da li vi zagovornici i branitelji burke sanjate i priželjkujete da vam kćerke ovo nose?
Burku i islamski učenjaci ne preporučuju jer postoji razlika između hidžaba i nikaba:
Pitanje:

Esselamu alejkum!

Imam jedan veliki problem. Naime, i ja i moj inshAllah budući suprug smo iz vjerskih porodica i oboje vjerski obrazovani u našem rodnom gradu Sarajevu. Oboje slijedimo hanefijski mezheb, kao i većina Bošnjaka. Međutim, meni se javila želja za nikabom, odnosno ja sam nekoliko puta sanjala da nosim nikab. Međutim, moj zaručnik baš i nije oduševljen tom idejom. Ja ne znam u čemu je hajr i šta je najbolje za nas, ali poznajemo se dugi niz godina i mnogo puta smo klanjali istiharu za nas, i osjećamo da je to to. Planirali smo se uzeti dok ostvarimo osnovne uslove za život. Ja sada ne znam šta da radim, ne znam šta je ispravno. On ne želi da pristane na nikab. Molim Vas da mi pomognete oko ovog problema, odnosno osjećam da ću šta god da odlučim izgubiti nešto. Ne znam zbog čega je toliko protiv toga, kad smo oboje, hvala Allahu na pravom putu.



Odgovor:

Esselamu alejkum!

Stavljanje nikaba ne spada u vjerske obaveze žene. U našim okolnostima, nikab je veliko opterećenje za ženu i nepotrebna kušnja drugima, jer djeluje antipropagandno na ogromnu većinu. Dovoljan Vam je hidžab. Zato Vam savjetujemo da se ne upuštate u avanturu s nikabom i time dovedete u pitanje realizaciju Vaše namjere u vezi braka.

http://www.islamskazajednica.ba/zenska- ... nje-nikaba
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#14257 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by Bloo »

Antipropagandno :lol:
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#14258 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by vatrogasac »

Bloo wrote:Antipropagandno :lol:
Zar tvoje smijanje nije dokaz da je efendija upravu. :mrgreen:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#14259 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by Bloo »

vatrogasac wrote:
Bloo wrote:Antipropagandno :lol:
Zar tvoje smijanje nije dokaz da je efendija upravu. :mrgreen:
Vidim i Smrcak logika zavladala.

Budalastine.
Zasto se svi ne bi pokrili...i muskarci i zene i djeca...mislim ozonske rupe i tak to.
User avatar
Laertes
Posts: 4242
Joined: 08/01/2015 18:25

#14260 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by Laertes »

Bloo wrote:
vatrogasac wrote:
Bloo wrote:Antipropagandno :lol:
Zar tvoje smijanje nije dokaz da je efendija upravu. :mrgreen:
Vidim i Smrcak logika zavladala.

Budalastine.
Zasto se svi ne bi pokrili...i muskarci i zene i djeca...mislim ozonske rupe i tak to.
Svak' u svoj šator. Zaostrog.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#14261 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by vatrogasac »

Bloo wrote:
vatrogasac wrote:
Bloo wrote:Antipropagandno :lol:
Zar tvoje smijanje nije dokaz da je efendija upravu. :mrgreen:
Vidim i Smrcak logika zavladala.

Budalastine.
Zasto se svi ne bi pokrili...i muskarci i zene i djeca...mislim ozonske rupe i tak to.
Ne hodam baš go, a volim aristokratsko bijelu. Valjda što me upućuje na prosvijećenost osobe koja misli o svojoj koži i zdravlju. :mrgreen:

Poenta je ipak u nečemu drugom, ali kako vi da to shvatite kada je vaša perspektiva izvan toga? Vi ste prosvijetljeni i prosvećeni na drugi način i furajte ga. :wink:
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#14262 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by ExNihilo »

Dobro nisi rekao arijevski bijelu. :zoka:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#14263 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by Bloo »

vatrogasac wrote:
Ne hodam baš go, a volim aristokratsko bijelu. Valjda što me upućuje na prosvijećenost osobe koja misli o svojoj koži i zdravlju. :mrgreen:

Poenta je ipak u nečemu drugom, ali kako vi da to shvatite kada je vaša perspektiva izvan toga? Vi ste prosvijetljeni i prosvećeni na drugi način i furajte ga. :wink:
Ne zaboravi glavu i lice. Tamo se nabrze dobije rak koze.
Mda, naravno. Uvijek je poenta u necem drugom.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#14264 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by vatrogasac »

Bloo wrote:
vatrogasac wrote:
Ne hodam baš go, a volim aristokratsko bijelu. Valjda što me upućuje na prosvijećenost osobe koja misli o svojoj koži i zdravlju. :mrgreen:

Poenta je ipak u nečemu drugom, ali kako vi da to shvatite kada je vaša perspektiva izvan toga? Vi ste prosvijetljeni i prosvećeni na drugi način i furajte ga. :wink:
Ne zaboravi glavu i lice. Tamo se nabrze dobije rak koze.
Mda, naravno. Uvijek je poenta u necem drugom.
A zar je tajna u čemu je poenta? Zar redanje safova u džamiji ne objašnjava? A napose ko mi uvrijedi sestru u nikabu ili hidžabu kao da mi je dirnuo pod nokat. :wink: Ne volim kada se muminke naziva sarmama, šatorima, nindžama i osatlim sličnim pogrdnim atributima. Niko tebe ne tjera, ostavi njoj njeno pravo kako ona želi sa maramom ili bez marame.
broj dva
Posts: 4481
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#14265 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by broj dva »

Ostaviti ću joj ja pravo a hoće li otac, brat ili muž ??
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#14266 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by beni-bu-man »

ExNihilo wrote:Dobro nisi rekao arijevski bijelu. :zoka:
:lol: :lol: :lol: :lol:
pa tu su negdje u 2 nijanse :lol: :lol: :lol:

Muslim white kako to mocno zvuci
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#14267 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by Bloo »

vatrogasac wrote:
Bloo wrote:
vatrogasac wrote:
Ne hodam baš go, a volim aristokratsko bijelu. Valjda što me upućuje na prosvijećenost osobe koja misli o svojoj koži i zdravlju. :mrgreen:

Poenta je ipak u nečemu drugom, ali kako vi da to shvatite kada je vaša perspektiva izvan toga? Vi ste prosvijetljeni i prosvećeni na drugi način i furajte ga. :wink:
Ne zaboravi glavu i lice. Tamo se nabrze dobije rak koze.
Mda, naravno. Uvijek je poenta u necem drugom.
A zar je tajna u čemu je poenta? Zar redanje safova u džamiji ne objašnjava? A napose ko mi uvrijedi sestru u nikabu ili hidžabu kao da mi je dirnuo pod nokat. :wink: Ne volim kada se muminke naziva sarmama, šatorima, nindžama i osatlim sličnim pogrdnim atributima. Niko tebe ne tjera, ostavi njoj njeno pravo kako ona želi sa maramom ili bez marame.
To je tvoja odluka i tvoj problem. Zna se šta je poenta pokrivanja žene i safova. Da ti ne dobiješ erekciju na "sestru". Još samo fali da neko umetne poređenje sa dijamantom i govnima i muhama pa da čitav ovaj diskurs bude potpun. A čitavo nazivanje sestrama i braćom bi mogli onda malo uzdići na viši nivo, jer koliko vidim braća muslimani na vlasti baš onako jašu narod (većinski muslimanski) u ovoj državi.
Kad nečiji lični izbor naiđe na neodobravanje (bio to hidzab ili razgolicenost ili tetovaže ili krijesta ili chador), do tog pojedinca je da se izbori sa tim.
Nazivanja pogrdnim imenima ima na svim stranama, te nije isključivo odlika jedne vrste ljudi. Mada chador se opasno rimuje sa šator, pogotovo ako razvućeš ovo a.
Mene apsolutno ne interesuje šta ti pokušavaš da provuces kao necije "pravo". Interesantno je da je samo žensko pravo da bude pokrivena. Valjda je ženska koža osjetljivija na to sunčevo štetno zračenje...ha ja.
Meni kao ženi, a ne ateisti, nećeš nikada moći predstaviti pokrivanje kao nešto normalno u ovoj državi sa ovom klimom. :mrgreen:
Kao što rekoh, tvoj problem i svoj ti pos'o.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#14268 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by vatrogasac »

Bloo wrote:
vatrogasac wrote:
Bloo wrote: Ne zaboravi glavu i lice. Tamo se nabrze dobije rak koze.
Mda, naravno. Uvijek je poenta u necem drugom.
A zar je tajna u čemu je poenta? Zar redanje safova u džamiji ne objašnjava? A napose ko mi uvrijedi sestru u nikabu ili hidžabu kao da mi je dirnuo pod nokat. :wink: Ne volim kada se muminke naziva sarmama, šatorima, nindžama i osatlim sličnim pogrdnim atributima. Niko tebe ne tjera, ostavi njoj njeno pravo kako ona želi sa maramom ili bez marame.
To je tvoja odluka i tvoj problem. Zna se šta je poenta pokrivanja žene i safova. Da ti ne dobiješ erekciju na "sestru". Još samo fali da neko umetne poređenje sa dijamantom i govnima i muhama pa da čitav ovaj diskurs bude potpun. A čitavo nazivanje sestrama i braćom bi mogli onda malo uzdići na viši nivo, jer koliko vidim braća muslimani na vlasti baš onako jašu narod (većinski muslimanski) u ovoj državi.
Kad nečiji lični izbor naiđe na neodobravanje (bio to hidzab ili razgolicenost ili tetovaže ili krijesta ili chador), do tog pojedinca je da se izbori sa tim.
Nazivanja pogrdnim imenima ima na svim stranama, te nije isključivo odlika jedne vrste ljudi. Mada chador se opasno rimuje sa šator, pogotovo ako razvućeš ovo a.
Mene apsolutno ne interesuje šta ti pokušavaš da provuces kao necije "pravo". Interesantno je da je samo žensko pravo da bude pokrivena. Valjda je ženska koža osjetljivija na to sunčevo štetno zračenje...ha ja.
Meni kao ženi, a ne ateisti, nećeš nikada moći predstaviti pokrivanje kao nešto normalno u ovoj državi sa ovom klimom. :mrgreen:
Kao što rekoh, tvoj problem i svoj ti pos'o.
Pošto rasprava nema svrhe i neće nam približiti stavove evo jedan od danas na Klixu onako baš nagodan za to....neka svako svoj pos'o.

Image
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#14269 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by Bloo »

Pft, pa zakoljemo i mi nevjernici novorodence da proslavimo i zahvalimo Sotoni...ne budi iskljuciv.
A kad nas lose krene, onda spaljujemo svete knjige, gadamo sakralne objekte fekalijama...da nam bude lakse.

Upoznaj nevjernike prvo da bi gajio nerazumijevanje.
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#14270 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by zijancer »

šega je kako stvari uvijek na kraju dođu na svoje
rugala se ruga pa postala druga :P
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#14271 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by vatrogasac »

Bloo wrote:Pft, pa zakoljemo i mi nevjernici novorodence da proslavimo i zahvalimo Sotoni...ne budi iskljuciv.
A kad nas lose krene, onda spaljujemo svete knjige, gadamo sakralne objekte fekalijama...da nam bude lakse.

Upoznaj nevjernike prvo da bi gajio nerazumijevanje.
Prvo je nekakav sarkazam pa ćemo ga preskočiti.

Drugo, zar vjeruješ da nam je moguće stavove približiti osim onoga da je ružno slagati, ubiti, prevariti, ukrasti.....otprilike što se milenijima vuče iz Dekaloga?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#14272 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by Bloo »

vatrogasac wrote:
Bloo wrote:Pft, pa zakoljemo i mi nevjernici novorodence da proslavimo i zahvalimo Sotoni...ne budi iskljuciv.
A kad nas lose krene, onda spaljujemo svete knjige, gadamo sakralne objekte fekalijama...da nam bude lakse.

Upoznaj nevjernike prvo da bi gajio nerazumijevanje.
Prvo je nekakav sarkazam pa ćemo ga preskočiti.

Drugo, zar vjeruješ da nam je moguće stavove približiti osim onoga da je ružno slagati, ubiti, prevariti, ukrasti.....otprilike što se milenijima vuče iz Dekaloga?
Iznenadio bi se.
Ali, vjernik nikada nece razumjeti nevjernika jer isti, po njemu, predstavlja abominaciju na odredeni nacin, niti nevjernik to treba ocekivati.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#14273 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by vatrogasac »

Bloo wrote: Iznenadio bi se.
Pa dobro, ne tipkam ja sa Marsa. Živim decenijama među ljudima različitih svjetonazora i znam da mi je lakše naći kompromis u određenim stvarima sa kršćanima iz Smedereva ili Bamberga nego rođakom Mehmedom koji podsjeća na ovdje neke sa antiteističkim stavovima. Džaba bajramska baklava, ni ona nas ne zbliži osim u kritici da li je trebalo više agde. :mrgreen:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#14274 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by Bloo »

vatrogasac wrote:
Bloo wrote: Iznenadio bi se.
Pa dobro, ne tipkam ja sa Marsa. Živim decenijama među ljudima različitih svjetonazora i znam da mi je lakše naći kompromis u određenim stvarima sa kršćanima iz Smedereva ili Bamberga nego rođakom Mehmedom koji podsjeća na ovdje neke sa antiteističkim stavovima. Džaba bajramska baklava, ni ona nas ne zbliži osim u kritici da li je trebalo više agde. :mrgreen:
Udrobi i ti svasta.
Bitno je samo da nema bamije.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#14275 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by vatrogasac »

Bloo wrote:
vatrogasac wrote:
Bloo wrote: Iznenadio bi se.
Pa dobro, ne tipkam ja sa Marsa. Živim decenijama među ljudima različitih svjetonazora i znam da mi je lakše naći kompromis u određenim stvarima sa kršćanima iz Smedereva ili Bamberga nego rođakom Mehmedom koji podsjeća na ovdje neke sa antiteističkim stavovima. Džaba bajramska baklava, ni ona nas ne zbliži osim u kritici da li je trebalo više agde. :mrgreen:
Udrobi i ti svasta.
Bitno je samo da nema bamije.
Pa zar se s tobom nisam uspio složiti čak ni oko tako popularne bamije, a šta bi tek rekli za nešto prosto kao što je pasulj? :mrgreen:
Post Reply