Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#14126 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by Nocty »

Sam sebi mora oprostiti
Bez tog nit bog niti niko ne može nista
Osim tog nije nista stvoreno vec je preuzeto i izopačeno.Baš kao i arhoni (inorgsnska bića) što ništa ne mogu da stvore već manipilišu...daj mu prazan papir i ništa ne moć napravit na njemu.Al daj mu nacrtan papir i spretno će da ga izmjeni u svoju korist,koristeći već napravljeno....
broj dva
Posts: 4538
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#14127 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by broj dva »

Nocty wrote:Ma budala

I ateizam a i religije su ucinili dosta zla
Jedno podupire drugo kao u ruskoj revoluciji
Kazarska mafija na dijelu...
Imas sve u pjesmi symapthy for the devil of Stonesa.
--
Zlo čine ljudi, ne ideologije..bez obzira na ideološki ili vjerski okvir čovjek je tu usere.
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#14128 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by Nocty »

Jedini spas i sve sto imamo uopste su informacije.Poput ljudskog tijela koje je takodjer informciono polje.Demonska opsesija mjenja ljudsku auru i samim tim informaciono polje tijela te se ono mijenja.Naprimjer lica osobe se izopačio jer dolazi do sudaranja dvije suprotne realnosti.Ljudi je ne vide kao ni Wi-Fi(ovu drugu) ali prisutna je uvjek i desifruje se putem kompjutera.Ili u eteričnom slučaju Tijela.Stvar je samo desifrovati sve informacije i sam donijet zaključak.Ali ako živiš u zatvoru a praviš se da nisi u zatvoru ili ne znaš da si zatvoren onda automatski odbacuješ da uopšte postoji takva mogućnost a kamoli da ti nešto tu možeš uraditi.
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#14129 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by Gojeni H »

@Nocty jesu li to i tebi potrebne hemijske supstance da bi ti se prosirili vidici? :D
Nocty
Posts: 1060
Joined: 12/01/2010 05:50

#14130 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by Nocty »

Sve što vidiš oko sebe i u sebi su hemijske substance tako da ne znam šta želiš reći s tim...
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50406
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#14131 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by Bloo »

Malo kratko i nedoreceno, brkanje pojmova tu i tam, but mostly on point.

http://www.prometej.ba/clanak/drustvo-i ... rizam-3524
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#14132 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by Gojeni H »

Bloo wrote:Malo kratko i nedoreceno, brkanje pojmova tu i tam, but mostly on point.

http://www.prometej.ba/clanak/drustvo-i ... rizam-3524
Interesantan osvrt na lokalne medije. Nisam nesto razmisljao o tome.
Nedostatak informaticke pismenosti - definitivan problem.

Ali, sta bi bilo "emisija o sekularizmu i ateizmu"?
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#14133 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by harač »

prije dva dana kardinal Puljić organizovao neformalno druženje vjerskih lidera u "Vatri" :wink: :evil:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50406
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#14134 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by Bloo »

Gojeni H wrote:
Bloo wrote:Malo kratko i nedoreceno, brkanje pojmova tu i tam, but mostly on point.

http://www.prometej.ba/clanak/drustvo-i ... rizam-3524
Interesantan osvrt na lokalne medije. Nisam nesto razmisljao o tome.
Nedostatak informaticke pismenosti - definitivan problem.

Ali, sta bi bilo "emisija o sekularizmu i ateizmu"?
Mogli bi npr. jedan dan u godini posvetiti ovome, imati neke emisije o historiji ateizma, principima,filozofiji, slavnim ateistima, običajima ateista (klanje beba i prinošenje žrt...uh ovo su satanisti..). Kao što ima Božićni i Ramazanski program. :mrgreen:

https://en.wikipedia.org/wiki/National_Day_of_Reason

Debate sa temama Sekularizam pod klerikalnom okupacijom, Izazovi sekularizma, Teokracije kod nas i u svijetu kroz prizmu sekularizma, Nacionalni identiteti i sekularizam/ateizam Ko se boji ateista još, I ateiste ubijaju zar ne...
Nešto along those line... :mrgreen:
Hakiz
Posts: 40369
Joined: 30/07/2015 20:01

#14135 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by Hakiz »

U goste pozvati Borisa Dežulovića i predstavnike nezavisnih medija...
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50406
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#14136 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by Bloo »

Jah, i to što kažeš...
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#14137 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by Gojeni H »

Hakiz wrote:U goste pozvati Borisa Dežulovića i predstavnike nezavisnih medija...
Ako pocnemo o ateizmu/sekularizmu i slobodi medija, ...
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#14138 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by Gojeni H »

Bloo wrote:
Mogli bi npr. jedan dan u godini posvetiti ovome, imati neke emisije o historiji ateizma, principima,filozofiji, slavnim ateistima, običajima ateista (klanje beba i prinošenje žrt...uh ovo su satanisti..). Kao što ima Božićni i Ramazanski program. :mrgreen:

https://en.wikipedia.org/wiki/National_Day_of_Reason

Debate sa temama Sekularizam pod klerikalnom okupacijom, Izazovi sekularizma, Teokracije kod nas i u svijetu kroz prizmu sekularizma, Nacionalni identiteti i sekularizam/ateizam Ko se boji ateista još, I ateiste ubijaju zar ne...
Nešto along those line... :mrgreen:
Mislio sam da niste organizvana grupa sa ustolicenom dogmom? :D

Ne vidim nikakav problem.
Generalno je nekada bilo vise dokumentarnih filmova, putopisa, "Opstanka" ... Sad ima Nacionalna Geografija :(
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50406
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#14139 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by Bloo »

Sad imas Lijepom vasom :|
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#14140 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by arzuhal »

Gojeni H wrote:
Bloo wrote:
Mogli bi npr. jedan dan u godini posvetiti ovome, imati neke emisije o historiji ateizma, principima,filozofiji, slavnim ateistima, običajima ateista (klanje beba i prinošenje žrt...uh ovo su satanisti..). Kao što ima Božićni i Ramazanski program. :mrgreen:

https://en.wikipedia.org/wiki/National_Day_of_Reason

Debate sa temama Sekularizam pod klerikalnom okupacijom, Izazovi sekularizma, Teokracije kod nas i u svijetu kroz prizmu sekularizma, Nacionalni identiteti i sekularizam/ateizam Ko se boji ateista još, I ateiste ubijaju zar ne...
Nešto along those line... :mrgreen:
Mislio sam da niste organizvana grupa sa ustolicenom dogmom? :D

Ne vidim nikakav problem.
Generalno je nekada bilo vise dokumentarnih filmova, putopisa, "Opstanka" ... Sad ima Nacionalna Geografija :(
Sve fol priča: nismo k'o vjernici koji se ponašaju kao pčele, mi smo svako za sebe, poput muha, etc. a vamo sve umreženo idejama ;-) :mrgreen:
User avatar
vatrogasac
Posts: 10044
Joined: 24/04/2006 21:33

#14141 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by vatrogasac »

Pa to se odavno ne krije.
Novi ateizam (eng. New Atheism), ime pokreta rođenog početkom 21. stoljeća, na temelju ideja grupe pisaca, filozofa i znanstvenika ateista koji su svoje stavove objavili u nizu djela. Pripadnici novog ateizma su veoma kritički nastrojeni prema službenim religijama i vjeri uopće. Prevladavajući stav kojeg zastupaju je da se religija ne bi trebala pasivno tolerirati, već joj se treba aktivno suprotstaviti, izložiti kritici i rušiti religijsko učenje posredstvom razuma iznanosti, gdje god utjecaj religije na društvo postane jak.[1]

Ovaj se pojam posebno veže za imena Richarda Dawkinsa, Daniela Dennetta, Sama Harrisa i Christophera Hitchensa, koje neformalno nazivaju "Četiri jahača Novog ateizma". Taj naziv su dobili nakon zajedničkog sudjelovanja na jednoj javnoj tribini naslovljenoj "Četiri jahača", održanoj 2007. na temu vjere i ateizma.[2] [3] Navedeni su objavili nekoliko književnih djela, uglavnom od 2004. do2007. koji su prodani u velikom broju primjeraka i tako udarili temelje pokretu novog ateizma.[4]

https://hr.wikipedia.org/wiki/Novi_ateizam
:mrgreen:

Image

Image
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50406
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#14142 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by Bloo »

We are on a rock travelling around 1 of 100 billion stars. Our species is 1 of over half a billion that have ever existed. Our chances of being born are about 1 in 400 trillion. You're not special, but you are fucking lucky. Enjoy your amazing life. You'll never exist again. :mrgreen:
User avatar
Dope_Man
Posts: 7773
Joined: 03/06/2016 16:31

#14143 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by Dope_Man »

Bloo wrote:We are on a rock travelling around 1 of 100 billion stars. Our species is 1 of over half a billion that have ever existed. Our chances of being born are about 1 in 400 trillion. You're not special, but you are fucking lucky. Enjoy your amazing life. You'll never exist again. :mrgreen:
Sums it all up... ali kako da moj ego predje preko toga da ja, bas ja, nisam poseban i da sve sto vidim ne postoji samo zbog mene :?: :?: :?: :? :sad:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50406
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#14144 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by Bloo »

Dope_Man wrote:
Bloo wrote:We are on a rock travelling around 1 of 100 billion stars. Our species is 1 of over half a billion that have ever existed. Our chances of being born are about 1 in 400 trillion. You're not special, but you are fucking lucky. Enjoy your amazing life. You'll never exist again. :mrgreen:
Sums it all up... ali kako da moj ego predje preko toga da ja, bas ja, nisam poseban i da sve sto vidim ne postoji samo zbog mene :?: :?: :?: :? :sad:
Osnuj Fight club.
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#14145 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by zforumas »

Dope_Man wrote:
Bloo wrote:We are on a rock travelling around 1 of 100 billion stars. Our species is 1 of over half a billion that have ever existed. Our chances of being born are about 1 in 400 trillion. You're not special, but you are fucking lucky. Enjoy your amazing life. You'll never exist again. :mrgreen:
Sums it all up... ali kako da moj ego predje preko toga da ja, bas ja, nisam poseban i da sve sto vidim ne postoji samo zbog mene :?: :?: :?: :? :sad:
Uvijek se mozes utjesiti cinjenicom da si bio najbrzi spermatozoid.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7773
Joined: 03/06/2016 16:31

#14146 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by Dope_Man »

Ne sjecam se bas najbolje tog perioda, al cini mi se da su prva dva diskvalifikovana zbog dopinga pa sam ja, originalno treceplasirani, dobio prvu nagradu :lol:
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#14148 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by harač »

Image
User avatar
raoul duke
Posts: 1677
Joined: 02/04/2011 20:41

#14149 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by raoul duke »

arzuhal wrote: Sve fol priča: nismo k'o vjernici koji se ponašaju kao pčele, mi smo svako za sebe, poput muha, etc. a vamo sve umreženo idejama ;-) :mrgreen:
Ja ne mogu da vjerujem da ti idalje imaš ulogu moderatora, zapravo ko ti je uopšte dade. Doduše ovaj forum nije ništ poseban svakako ali ti si zaslužio poseban orden
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#14150 Re: Ateizam / Nihilizam / Agnosticizam

Post by Nastasia »

raoul duke wrote:
arzuhal wrote: Sve fol priča: nismo k'o vjernici koji se ponašaju kao pčele, mi smo svako za sebe, poput muha, etc. a vamo sve umreženo idejama ;-) :mrgreen:
Ja ne mogu da vjerujem da ti idalje imaš ulogu moderatora, zapravo ko ti je uopšte dade. Doduše ovaj forum nije ništ poseban svakako ali ti si zaslužio poseban orden

Može se ban dobit i zbog uvrede presvijetle moderatorske funkcije raoul.
Post Reply