Ateizam & Islam i Krscanstvo

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
damir_m
Posts: 187
Joined: 21/06/2008 21:40

#1 Ateizam & Islam i Krscanstvo

Post by damir_m »

Pozdrav, selam i faljen isus
da li ova tri pozdrava znace nevjernik, vjernik i vjernik?

Imam pitanja za vjernike bilo koje vjere, cije ih svete knjige uce slijedecem "prvi ljudi su bili adam i eva ili adem u amina" pa ih bog posla tamo vamo, pa onamo, pa ih vrati na zemlju. Lijepa bajka za djecu do 10 godina, ali poslije vec postaje biti problematicna. To je ono sto tvrdi i Islam i Kriscanstvo, da pricamo sada samo o onome sto nam je poznato....
Mene zanima kako ti ljudi prihvataju takve argumentacije svetih knjiga, dok evolucija tvrdi sasvim nesto drugo.
Za razliku od religijske bajke, evolucija je dokazana. U muzejima mozete pogledati razvoj covjeka od majmunskog oblika pa do danas.
Dokazi su toliko jaki, genetika je tolko napredna, da se danas na osnovu kostiju mogu rekonstruisati sva ziva bica. Cak i policija koristi ovu tehniku od ostataka kostiju da bi rekonstruisala izgled osobe koja je podlegla i ciji identitet nije poznat itd...
Covjek je zivjeo jos u kamenom dobu, to izgleda nece da prizna ni papa ni Islam. To su dokazane cinjenice... Za njih su to neki sejtani, neki dzavoli, ali kada se razbole na kraju ipak vjeruju nauci...

Ovo je kljucno pitanje za postojanje ovakvog boga, kojeg se drzi Islam i Krsicanstvo, dok je prije Islama, Jevreja i Kriscanstva postojalo rimsko carstvo, egipat, ni govora o Islamu ili Kriscanstvu ili bilo kojoj vrsti monoteizma?
Odjednom dodjose boziji ljudi, usporise razvoj svjeta i pocese jos gore ratove od rimskog carstva, egipta, kineza itd... sa svojim knjigama...
Ateizam ih takve knjige smatra socijalnim pokusajem covjeka da se stvori moral i mir medju ljudima, te ih u danasnjem vremenu ne tolerise, jer su pisane u vrijeme kada su vrijedile druge vrijednosti i kada je covjek bio manje socijalan i vise brutalan i agresivan zbog ratova i manjka hrane. Kuran iskljucuje i Jevreje i Kriscane, te ih konkretno svrstava u nevjernike, koji ce na sudnjem danu dobiti svoje.
Krscanstvo iskljucuje Jevreje, koji su Isusa objesili na krstu, te se on na nebu pojavio, a Jevrejeji i dalje ostase Jevreji, a kriscani odlucise nositi isusov krst?
Ovo su cinjeice ovih knjiga, koje su napisane od tzv. poslanika.

Mene samo zanima zasto ovi vjernici idu u drzavne skole, zasto idu doktorima, jer se tamo uci upravo ono suprotno od onoga sto religija tvrdi? Ne samo da je suprotno, nego je tolko iluzionarno i bajkovito da se sa malim citanjem biologije moze izkljuciti.

Ne zelim ulaziti u ljudsku psihu, jer bi me mnogi odmah mogli nazvati sejtanom, ali me zanimaju argumentacije vjernika. :D

Ne zanimaju me odnosi Istoka i Zapada, niti njihova politika, koja u biti proizlazi iz samih ovih knjiga, zanimaju me obicne gornje tvrdnhje svetih knjiga.

:shock:
Last edited by damir_m on 06/09/2008 00:35, edited 1 time in total.
User avatar
damir_m
Posts: 187
Joined: 21/06/2008 21:40

#2 Re: Ateizam & Islam i Kriscanstvo

Post by damir_m »

ps.
kada govorimo o danasnjoj etici i moralu onda spomenimo moral ovih religija u vremenu njihovog nastajanja i poslije toga.

Muslimani su sirili svoju religiju sa sabljom, te su imali takve zakone za kazne nevjernika, koje se danas nigdje vise ne prakticiraju, cak ni u Guantanamu, dok su Kriscani upravo to isto radili te je papa prisustovao cerenijama ubistava nevjernika. Nevjernice vjestice su spaljivane itd itd itd.....

zasto ovi vjernici ne stoje ovakvom vidu morala, jer to im je njihova religija stvorila. Da li oni znaju da se danasnja etika stvorila iz citave evolucije, ne iz Islama, ne iz Kriscanstva nego od covjeka. Covjek je vidio da mac boli a slobodna kuca basta i drzava ne, covjek pokusava da stvori socijalno drustvo, to mu ne uspjeva jer nije dovljno socijalan.....
User avatar
sffovac
Posts: 922
Joined: 26/08/2004 23:08
Location: kad jednom odem, a poci cu

#3 Re: Ateizam & Islam i Kriscanstvo

Post by sffovac »

hajde ovako da krenemo, kada si vec uopsteno poceo
kako objasnjavas kulturu od prije 12-17.ooo godina i kako objasnjavas civilizaciju koja je obitavala na podruciju koje su naseljavali preci inka
koji su tada izlivali legure i povezivali kamene blokove od nekoliko tona, do nekoliko stotina tona

nauka kaze da je tada bilo kameno doba, odnosno da je tada bio kraj zadnjeg ledenog doba i da je covjek bio na pocetku svog "razumnog" razvoja
da nije poznavao bilo kakvu tehnologiju, da nije mogao pomjerati te gromade, a kamoli sa takvom preciznoscu da ih slaze i povezuje legurama ?

zasto mislis da je nasa civilizacija na vrhuncu, koje ljudski rod nije do sada dozivio, kako mozes biti siguran da civilizacije prije nas nisu bile cak i razvijenije od nas, na poslijetku u egipatskim gorbnicama nadjose i baterije, odnosno akumulatore, zasto je to njima trebalo

da se "kozmicko jaje" nalazilo u sredistu vakuuma i da je eksplodiralo, a odkud "jaje" tu i odkud vakuum tu, to je misteri, a nije misteri kada se kaze "rodio nije i rodjen nije ... " to je bajkica za djecu do 10. godina

da je bas ta genetika, koju spominjes, da identificira unesrecene, dokazala postojenje genetskog praoc svih muskaraca "genetskog adama", ovo lako mozes provjeriti na netu, a i religija kaze da smo svi od jednog "oca", ne mislis li da je to prevelika koincidencija

nije mi cilj argumentovati za jedno ili drugo, ali mislim da ljudi premalo razmisljaju o svojim ubjedzenjima, ja svoje vjerovanje ili nevjerovanje preispitujem, skoro pa svakodnevno

mislim da bi i cilj vjere trebao biti, religiju cemo ostaviti po strani, da se sto cesce zapitas sto bas vjerujes u to sto vjerujes, a ne da slijepo slijedis stranu za koju si se odlucio

ne znam, meni naucna teza, jos uvijek, mnogo basnosnovnije zvuci nego religijska, jer se neke stvari u nedostatku dokaza pokusavaju opisati na silu, a polije je strasno tesko greske ispraviti i priznati da se citavo dosadasnje poimanje zasniva na pogresnim zakljucima

a to sto spominjes inviziciju, sablju, raspela i slicne gadosti, to drug moj ne podrzava ni jedna religija, vec su ljudi bili dovoljno zli da iskrive neka shvatanja i da vodu okrenu na svoj mlin i opravdaju svoje postupke pred sobom i ljudima, a religija je bila samo insturment njihovog djelovanja
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#4 Re: Ateizam & Islam i Kriscanstvo

Post by Ahmmed »

Damire, Damire :-)

Najprije, da nešto naučimo: Nije krišćanstvo, već kršćanstvo, odnosno hrišćanstvo.

I ovdje ćemo i završiti, barem što se mene tiče, svaku diskusiju o ovoj temi :-) :-)
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#5 Re: Ateizam & Islam i Kriscanstvo

Post by tranquil »

Ima na ovom forumu desetine zatvorenih i pokoja još otvorena tema ovakvog sadržaja. Samo o evoluciji i religiji je bilo nekoliko - ja posto na većinu njih :D tako da bih se dalje suzdržao jer ponekad sam sebi zvučim kao papagaj, osim ako se opet ne zakuha, e onda ulećem :evil:
User avatar
rogic
Posts: 46
Joined: 06/04/2008 15:47

#6 Re: Ateizam & Islam i Kriscanstvo

Post by rogic »

Damire bekrijo čega si se to napio :-) :-) :-) :-) :-) :-) :run:
User avatar
damir_m
Posts: 187
Joined: 21/06/2008 21:40

#7 Re: Ateizam & Islam i Kriscanstvo

Post by damir_m »

eh upravo to kako objasnjavas ovo kako ono?
pa ako te to zanima onda se bavi time, a u cemu je problem egipatske civilazacije ili bilo koje prije?

oni su bili napredniji, jer su koristili robove, bavili se naukom, te tako dosli do novih odkrica, skontali da se od pustinje moze napraviti oaza... eh poslije ovih civilizacija, kao i poslije grcke i rimske imperije dolazi do stopiranja nauke, tako sto se namece jedan sistem vjernika i nevjernika i sve sto bi moglo da prijeti tom sistemu je unistavano. Ti znas mozda da je leonardo da vinci vadio mrtve leseve iz zemlje da bi proucio ljudsko tijelo. Crkva se protivila svakom vidu nauke, sto u starijim kulturama nije bio slucaj, zato egipat ne bi bio ono sto je bio.
Arapi su bili najnapredniji u medicini sve do pojave Islama, religije koja je kao i za kriscanstvo za narod. A cilj ovih ideja je naravno kontrola nad narodom, kao sto je danas drzava.

Ja ne pokusavam ovdje citavu materiju univerzuma objasniti, no to su onda ta pitanja koje ljude opet vraca na boga ili neku visu silu. Svako to moze vidjeti kako hoce, ali sa danasnjim znanjem se dokazima moze iskljuciti skoro svaka sveta knjiga, jer sve su u biti u potrazi za ljudskim identitetom sa bajovitim fantazijama u ocima nauke.
Evolucija-> od pocetka do kraja, ja ne pricam o civilizacijama - nego o evoluciji - iskopanim kostima na kojima se cijeli razvoj kostiju, kicme i glave homosapiensa vidi. Meni samo nije jasno kako to neko moze odbijati kada je jasno ko keks.
Monoteizam je zakocio napredak nauke, koja je trebala upravo tada da krene u u pravom pravcu. U Egiptu su statue i piramide prozvane sejtanskim i vanzemaljskim itd...

A sto se tice univerzuma -> naravno da se ne zna ni velicnia niti sirina----ali barem je jasno kako je nastao (taj nas universum), a da li postoji jos nesto drugo u cemu je to sve, atomi, elektroni... ima dovoljno dokumentaraca, da li postoje paralelni univerzumi, to su pitanja za fizicare, koji eto nisu tek tako iz cista mira izmjerili kako ce se spustiti na mjesec :-D
15.Septembra se u svicarskoj vrsi eksperiment nastanka univerzuma: najveca masina na svijetu gradjjena par decenija: vakum kroz kooje ce simulirati nastanak univerzuma->kriticari tvrde da bi mogla nastati crna rupa, koja bi progutala zemlju :lol:
uglavnom javnost nije bas najbolje informisana o ovom eksperimentu, jer ga bas i ne razumije.
Link:
http://public.web.cern.ch/public/en/LHC/LHC-en.html

ne moze se sve objasniti, ali ja barem pokusavam pojasniti stvari, koje su logicne i koje se koriste u svrhe religije, koja se danas bori sa naukom, te je nauka cak i tolirise i ne trudi se da joj se protivi, dok je religija kao i mnogo puta u historiji netolerantna i prema ljudima i prema novim stvarima i prema odkricima?
Zasto?
Jer se boji svoje propasti?
User avatar
travar
Posts: 2764
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#8 Re: Ateizam & Islam i Kriscanstvo

Post by travar »

Nuto što se počelo ukuhavati :D
Da se uključim ili ne hmmmm, temptation temptation....muust resist temptation.... :D
:run:
User avatar
ja.neron
Posts: 3272
Joined: 15/10/2007 14:58
Location: haj-nehaj

#9 Re: Ateizam & Islam i Kriscanstvo

Post by ja.neron »

ovo ti je prva sura spuštena preko meleka Džibrila ,Muhammedu s.a.w.s i po njoj trebaju da se ravnaju svi vjernici, uči ili čitaj (kao ko protumači) to su bile prve riječi i znači da svaki vjernik treba da teži da se što više obrazuje jel ti dovoljno za početak

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

* 1. Čitaj, u ime Gospodara tvoga, koji stvara,*
* 2. stvara čovjeka od ugruška!
* 3. Čitaj, plemenit je Gospodar tvoj,
* 4. koji poučava peru,
* 5. koji čovjeka poučava onome što ne zna.
* 6. Uistinu, čovjek se uzobijesti
* 7. čim se neovisnim osjeti,
* 8. a Gospodaru tvome će se, doista, svi vratiti!
* 9. Vidje li ti onoga koji brani*
* 10. robu da molitvu obavi?
* 11. Reci mi ako on misli da je na Pravome putu,
* 12. ili ako traži da se kumirima moli,
* 13. reci mi, ako on poriče i glavu okreće -
* 14. zar on ne zna da Allah sve vidi?
* 15. Ne valja to! Ako se ne okani, dohvatićemo ga za kiku,
* 16. kiku lažnu i grješnu,
* 17. pa neka on pozove društvo svoje -
* 18. Mi ćemo pozvati zebanije.*
* 19. Ne valja to! Ti njega ne slušaj, već molitvu obavljaj i nastoj da se
Gospodaru svome približiš!
User avatar
damir_m
Posts: 187
Joined: 21/06/2008 21:40

#10 Re: Ateizam & Islam i Kriscanstvo

Post by damir_m »

Ahmmed wrote:Damire, Damire :-)

Najprije, da nešto naučimo: Nije krišćanstvo, već kršćanstvo, odnosno hrišćanstvo.

I ovdje ćemo i završiti, barem što se mene tiče, svaku diskusiju o ovoj temi :-) :-)

dobro da ti pisem na njemackom mozda ces bolje razumjeti, ne ide mi ovaj bosanski/hrvatski/srpski, ako je to za tebe razlog smatrati me inkompetnim, bujrmu raus sto bi reko njemac ;)
a.basko
Posts: 414
Joined: 26/11/2006 15:54

#11 Re: Ateizam & Islam i Kriscanstvo

Post by a.basko »

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

1. Čitaj, u ime Gospodara tvoga, koji stvara,
2. stvara čovjeka od ugruška!
3. Čitaj, plemenit je Gospodar tvoj,
4. koji poučava peru,
5. koji čovjeka poučava onome što ne zna.
6. Uistinu, čovjek se uzobijesti
7. čim se neovisnim osjeti,
8. a Gospodaru tvome će se, doista, svi vratiti!
9. Vidje li ti onoga koji brani
10. robu da molitvu obavi?
11. Reci mi ako on misli da je na Pravome putu,
12. ili ako traži da se kumirima moli,
13. reci mi, ako on poriče i glavu okreće -
14. zar on ne zna da Allah sve vidi?
15. Ne valja to! Ako se ne okani, dohvatićemo ga za kiku,
16. kiku lažnu i grješnu,
17. pa neka on pozove društvo svoje -
18. Mi ćemo pozvati zebanije.
19. Ne valja to! Ti njega ne slušaj, već molitvu obavljaj i nastoj da se Gospodaru svome približiš!


:D Wie geht's dir damkane?
User avatar
damir_m
Posts: 187
Joined: 21/06/2008 21:40

#12 Re: Ateizam & Islam i Kriscanstvo

Post by damir_m »

ja.neron wrote:ovo ti je prva sura spuštena preko meleka Džibrila ,Muhammedu s.a.w.s i po njoj trebaju da se ravnaju svi vjernici, uči ili čitaj (kao ko protumači) to su bile prve riječi i znači da svaki vjernik treba da teži da se što više obrazuje jel ti dovoljno za početak

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

* 1. Čitaj, u ime Gospodara tvoga, koji stvara,*
* 2. stvara čovjeka od ugruška!
* 3. Čitaj, plemenit je Gospodar tvoj,
* 4. koji poučava peru,
* 5. koji čovjeka poučava onome što ne zna.
* 6. Uistinu, čovjek se uzobijesti
* 7. čim se neovisnim osjeti,
* 8. a Gospodaru tvome će se, doista, svi vratiti!
* 9. Vidje li ti onoga koji brani*
* 10. robu da molitvu obavi?
* 11. Reci mi ako on misli da je na Pravome putu,
* 12. ili ako traži da se kumirima moli,
* 13. reci mi, ako on poriče i glavu okreće -
* 14. zar on ne zna da Allah sve vidi?
* 15. Ne valja to! Ako se ne okani, dohvatićemo ga za kiku,
* 16. kiku lažnu i grješnu,
* 17. pa neka on pozove društvo svoje -
* 18. Mi ćemo pozvati zebanije.*
* 19. Ne valja to! Ti njega ne slušaj, već molitvu obavljaj i nastoj da se
Gospodaru svome približiš!
ovo su oni sto te upucuju na pravi put, ma znam jaro, neka tebi tvog gospodara, hvala ti na poruci, nemoj samo postati netolerantan ;)
sta hoces da kazes time, a nemam Kuran pri sebi da ti nesto citiram na tu temu upucivanja i odgovora nevjernicima, jer me ili nas smatras nevjernicima, ako nadjem vremena citirati cu to... nevalja dosadjavit i nametat ljudima gospodara!
:-D
User avatar
ja.neron
Posts: 3272
Joined: 15/10/2007 14:58
Location: haj-nehaj

#13 Re: Ateizam & Islam i Kriscanstvo

Post by ja.neron »

mogu ja tebi dosađivati do sutra ali ako tebe Allah ne uputi na pravi put sve je to meni džaba
RenaTTa
Posts: 612
Joined: 18/02/2008 22:35
Location: רחובות ונס ציונה, ישראל

#14 Re: Ateizam & Islam i Kriscanstvo

Post by RenaTTa »

Mislim da je svaka diskusija na manje-vishe nepotrebna.
Ili vjeruj u jedno ili u drugo :) a da sada gledas na religiju kao nauku ili na nauku sa aspekta religije je samo circulus vituosus :)

I : Nemoj imati drugog Boga osim mene!
II : Ne pravi sebi idola!
III : Sjeti se da svetkujes dan subotnji!
IV : Ne izgovaraj lazno ime bozje!
V : Postuj oca i majku svoju da bi imao dug zivot, koji ti Gospod podari!
VI : Ne ubij!
VII : Ne cini preljuba!
VIII : Ne kradi!
IX : Ne pozeli zene bliznjeg svoga!
X : Ne pozeli nista sto pripada bliznjem tvome!
i... josh 603 naredbe al' ne da mi se kuckati, sushtina je sadrzhana u ovih 10 :D
User avatar
damir_m
Posts: 187
Joined: 21/06/2008 21:40

#15 Re: Ateizam & Islam i Kriscanstvo

Post by damir_m »

sffovac wrote:hajde ovako da krenemo, kada si vec uopsteno poceo
kako objasnjavas kulturu od prije 12-17.ooo godina i kako objasnjavas civilizaciju koja je obitavala na podruciju koje su naseljavali preci inka
koji su tada izlivali legure i povezivali kamene blokove od nekoliko tona, do nekoliko stotina tona
Pa Semko Osmanagic se bavi ovim pitanjem, ali izgleda da mu nije isao biznis :lol: :lol:
User avatar
Epitop
Posts: 1308
Joined: 12/02/2008 20:19
Location: Zenica

#16 Re: Ateizam & Islam i Kriscanstvo

Post by Epitop »

Arapi prije pojave Islama imali naprednu medicinu. :-) To je isto da kažeš da mi imamo razvijen svemirski program. Arapi su razvili medicinu tek kada su prevodili Grčke tekstove koje su u Bagdadu Muslimani plačali veoma skupo.
Religija ne sputava ljude u nauci i napretku barem što se Islama tiče, za ostale nemam pravo da tvrdim to ili suprotno, samo loši interpretatori religije sputavaju ostale ljude u napretku
p.s. ima ovdje mnogo načitanijih i obrazovanijih ateista i iznose mnogo bolje dokaze za svoje teorije.
Last edited by Epitop on 06/09/2008 00:48, edited 1 time in total.
User avatar
damir_m
Posts: 187
Joined: 21/06/2008 21:40

#17 Re: Ateizam & Islam i Kriscanstvo

Post by damir_m »

ja.neron wrote:mogu ja tebi dosađivati do sutra ali ako tebe Allah ne uputi na pravi put sve je to meni džaba
drago mi je da si ga ti nasao, jer ga ja izgleda nemam...uh...
sta znas mozda me i buda uputi na pravi put...
ako nemas odgovora na ova pitanja, nisam ovo otvorio u propagandne svrhe, danas i Islamska zajednica ima reklame, a ljudi ne vole bas reklame :D
RenaTTa
Posts: 612
Joined: 18/02/2008 22:35
Location: רחובות ונס ציונה, ישראל

#18 Re: Ateizam & Islam i Krscanstvo

Post by RenaTTa »

Naja ich dachte dass man deutsch hier nicht sprechen soll :D
User avatar
sffovac
Posts: 922
Joined: 26/08/2004 23:08
Location: kad jednom odem, a poci cu

#19 Re: Ateizam & Islam i Kriscanstvo

Post by sffovac »

damir_m wrote:
sffovac wrote:hajde ovako da krenemo, kada si vec uopsteno poceo
kako objasnjavas kulturu od prije 12-17.ooo godina i kako objasnjavas civilizaciju koja je obitavala na podruciju koje su naseljavali preci inka
koji su tada izlivali legure i povezivali kamene blokove od nekoliko tona, do nekoliko stotina tona
Pa Semko Osmanagic se bavi ovim pitanjem, ali izgleda da mu nije isao biznis :lol: :lol:
stipu ti semku, gledo sam ga neki dan, kako je lud, al bar pokusava dokucit
al fakat
ako je covjek prije 11k godina bio u kamenom dobu, kako je onda mogao ono sve napravit isti taj covjek, samo s druge strane bare
nesto tu smrdi
User avatar
damir_m
Posts: 187
Joined: 21/06/2008 21:40

#20 Re: Ateizam & Islam i Kriscanstvo

Post by damir_m »

Epitop wrote:Arapi prije pojave Islama imali naprednu medicinu. :-) To je isto da kažeš da mi imamo razvijen svemirski program. Arapi su razvili medicinu tek kada su prevodili Grčke tekstove koje su u Bagdadu Muslimani plačali veoma skupo.
Religija ne sputava ljude u nauci i napretku barem što se Islama tiče, za ostale nemam pravo da tvrdim to ili suprotno, samo loši interpretatori religije sputavaju ostale ljude u napretku
da upravu si, wikipedia ;)
interesovao me okvir slike, za momenat sam ga dobio - od normalnih do wehabijskih

ne zelim da ovo eskalira... jer bi religija po mom misljenju trebala da bude privatna stvar, sto jos nije.... trudi se cjeli svijet da je sto vise u narod gura, a narod ko narod

mozemo pricati o tome samo je problematicno kada religija ometa svakodnevni zivot, navike, imas drzavno ponasanje, na drugoj strani religijsko, svaki pravi vjernik bi to trebao znati za sebe, svaka interpretacija svetih knjiga moze da se namece kako hoce, i to je razlog za privatnost religije...
protestanti ne priznaju papu, vrijeme je za promjene, ne mislim na revoluciju, jer svaka revolucija donosi samo krv

mir, peace :)
User avatar
damir_m
Posts: 187
Joined: 21/06/2008 21:40

#21 Re: Ateizam & Islam i Krscanstvo

Post by damir_m »

RenaTTa wrote:Naja ich dachte dass man deutsch hier nicht sprechen soll :D
deutsch darf man hier sicherlich reden solange die anderen nichts dagegen haben, hoff ich doch
Religion vs. Evolution ist das Thema
vergiss es, ich hab auch keine Lust mehr

lg
damir

pozz forumasi
RenaTTa
Posts: 612
Joined: 18/02/2008 22:35
Location: רחובות ונס ציונה, ישראל

#22 Re: Ateizam & Islam i Krscanstvo

Post by RenaTTa »

damir_m wrote:
RenaTTa wrote:Naja ich dachte dass man deutsch hier nicht sprechen soll :D
deutsch darf man hier sicherlich reden solange die anderen nichts dagegen haben, hoff ich doch
Religion vs. Evolution ist das Thema
vergiss es, ich hab auch keine Lust mehr

lg
damir

pozz forumasi
na eben, aber hab auch bisschen schiss das die mich nicht bannen, solang ich schon bosnisch, hebraeisch und deutsch gequasselt hab' :D
majko nechem vishe :D
User avatar
sffovac
Posts: 922
Joined: 26/08/2004 23:08
Location: kad jednom odem, a poci cu

#23 Re: Ateizam & Islam i Krscanstvo

Post by sffovac »

a i ovi nemaju pametnijeg posla nego ganjat se oko big bang i plasiti i onda novinari plase ionako istraumirane ljude
bolje im je da skontaju kako dostici temp. od 100kk stepeni celzijusa
volio bih za zivota vidjeti i fuzijski reaktor
evo i slika
Image
a ne sto se vozaju od japana do francuske
50 godina ce sad proletit, a ja ne znam imam li toliko vremena
by d way zar nema pod alpama cesticni akcelerator ? :D mense cini da sam nesto davno o tome cito

stipu se ti razbijanja glave o religiji i ispravljanja krive drine, ako hoce vjeruj, neces ne moras, nista nije crno niti bijelo
samo mi se mozda ponovno cini :) da sto vise religija zamire i postaje nesto licno, vise se javlja ovih koji je pobijaju i negiraju, ko da joj ne daju da se smiri i postane nesto licno, vec sviju uvjeravaju da je religija vrag i da je izbace iz glave, meni to sve sega, komsincine mi djece
User avatar
Epitop
Posts: 1308
Joined: 12/02/2008 20:19
Location: Zenica

#24 Re: Ateizam & Islam i Krscanstvo

Post by Epitop »

@ damir m Koliko bi religija trebala da bude privatna stvar tako bi i nevjerovanje trebalo da bude privatna stvar. Zašto onda pokrečeš temu koja se bavi ovim stvarima? Ne znam koja je poenta tvoje teme????
Bilo je mnogo knjiga i dokaza prije intereneta koji su i mnogo stariji pa su govorili o tome da su Arapi Muslimani ulagali u nauku, a te knjige i dokazi koji su govorili pozitivno o Muslimanima nisu pisali oni več njihovi tadašnji največi neprijatelji.
Ti ne vjeruj šta želiš, a ja ču vjerovati šta želim?
User avatar
damir_m
Posts: 187
Joined: 21/06/2008 21:40

#25 Re: Ateizam & Islam i Kriscanstvo

Post by damir_m »

sffovac wrote:
damir_m wrote:
sffovac wrote:hajde ovako da krenemo, kada si vec uopsteno poceo
kako objasnjavas kulturu od prije 12-17.ooo godina i kako objasnjavas civilizaciju koja je obitavala na podruciju koje su naseljavali preci inka
koji su tada izlivali legure i povezivali kamene blokove od nekoliko tona, do nekoliko stotina tona
Pa Semko Osmanagic se bavi ovim pitanjem, ali izgleda da mu nije isao biznis :lol: :lol:
stipu ti semku, gledo sam ga neki dan, kako je lud, al bar pokusava dokucit
al fakat
ako je covjek prije 11k godina bio u kamenom dobu, kako je onda mogao ono sve napravit isti taj covjek, samo s druge strane bare
nesto tu smrdi
a zasto ne bi mogao?
evolucija ne znaci da sve se krece istom brzinom.
ili su to stvarno bili vanzemaljci sto bi reko semko...
pa ljudi sve to istrazuju, semko je vise onaj misticni lik, sta znas mozda je i u pravu
nisu oni bili einsteinovci, primitivni primati kao i ostali, samo sa znakovima kulture

ja ne pokusavam ovdje dokazati da ne postoji bog, jer mi se upravo to cini, da stvaram dojam kod vjernika...
Ne, visa sila, bio to bog, mi smo mali da bi nesto tako razumjeli, ali upravo ove stvari Inka, Egipcani itd... za to postoje odgovori, a ja sam pogresna osoba za to, htio sam samo da pokazem sta ljudi sve izmisljaju na racun religije

prije pola god. mi je jedan momak, zavrsio medresu, pokazao video na YouTubu zove se ALIENcHILD u kojem se prikazuje rodjeno djete sa zeleno crvenom kozom, crvenim ocima, koje ta porodica smtatra sejtanom, ustvari se radi o jednoj bolesti, djete stvarno izgleda ko vanzemaljac, te oni onda uce nad tim djetetom i istjeravaju iz njega sta ti ja znam sta...
evo link na wikipediji:
http://en.wikipedia.org/wiki/Harlequin_type_ichthyosis

David Coperfield je sejtan, pogledajte malo na Youtubu kako je poceo david coperfield- obicni papak madzionicar, pa do ovih nemogucih stvari danas, sa tehnikom koja kosta milione... imate cak i sve objasnjeno kako je to sve uradio... kako je prosao kroz kineski zid itd...
sve mi je ovo ispricao jedan lik koji je zavrsio medresu.... inteligencija pur
ako su ovo oruda religije, sta da kazem zalasno, na tudjim nevoljama se osvaja narod

sve od mene
:skoljka:
Post Reply