ASURA-KERBELA

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#76 Re: ASURA-KERBELA

Post by Nero Histrion »

Fudo Bosna wrote:https://akos.ba/svi-spominju-post-na-da ... -porodice/

Koje lazi ovog vehabijskog sajta, valjda su Jezid i kompanija bili "sijje"? :-)

Cuj @ akos i njihova "objektivnost", ala put vjernika ili saff, ista fela...

Tako se jarane lagano prekraja historija. Jezid i kompanije ispadose siije i pobise Poslanikovu porodicu. Jadno. :oops: :(
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#77 Re: ASURA-KERBELA

Post by mali jomu »

Asura je zajednistvo u svemu..... koju su sami muslimani razvalili
User avatar
basar
Posts: 1055
Joined: 06/05/2013 09:15
Location: Sarajevo

#78 Re: ASURA-KERBELA

Post by basar »

Nije bitno kako će sad oni to nazvati i okarakterisati. Dovoljno je da se Imam Husejn a.s. spominje, da se voli, da mu se pridaje značaj, da se govori o nepravdi prema Ehli Bejtu itd.

Onaj ko ima pravedno srce, njega će interesovati Imam Husejn, neće ostati ravnodušan, istražit će sve pojedinosti itd.

Husejna su ubile ebu Sufijanove šije a šije imama Alija su ga ostavile na cjedilu, osim nekolicine, koji su došli iz Kufe i poginuli uz njega.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#79 Re: ASURA-KERBELA

Post by mali jomu »

basar wrote:Nije bitno kako će sad oni to nazvati i okarakterisati. Dovoljno je da se Imam Husejn a.s. spominje, da se voli, da mu se pridaje značaj, da se govori o nepravdi prema Ehli Bejtu itd.

Onaj ko ima pravedno srce, njega će interesovati Imam Husejn, neće ostati ravnodušan, istražit će sve pojedinosti itd.

Husejna su ubile ebu Sufijanove šije a šije imama Alija su ga ostavile na cjedilu, osim nekolicine, koji su došli iz Kufe i poginuli uz njega.


ili muslimansko razvaljivanje samog sebe svugdje, vazda i uvijek......
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#80 Re: ASURA-KERBELA

Post by sadie_forever »

славянин wrote:
Fudo387 wrote:Blago me zaboli qrac sta ti tamo jebaci kamila rade u svojim zivotima.
Kakve veze Bosna i mi imamo sa tim?
I ovaj forum?
https://www.klix.ba/lifestyle/gastro/mu ... /180920116 :D
Evo prvi put ove godine vidim ovaj obicaj... vjerovatno za par ce biti stogodisnja tradicija :D
Ovi koji tvrde kako se hasure nije pravilo u Bosni pojma nemaju ili su odrastli u porodici gdje je drug tito visio iznad regala umjesto Kuran :D

bosnje su ti vise sufijski orijentisani nego sunitski,evo moja mama vjerski nepismena zena veze s vjerom nema(klasicna bosnjakinja sa sela) ali zna za hazreti fatimu(inace najcesce ime u bosnjakinja) hazreti hasana itd...doduse ne zna ko je sunitski ebu bekr
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#81 Re: ASURA-KERBELA

Post by Ramzess Veliki »

Stani malo ... ako neko rokne Baketa jel' I to dan asure? Posto je I on po SDA nasljednik naseg neprezaljenog duhovnog vodje i poslanika prvog presjednika u Bosnjaka. Bi li se trebali radovati ili tugovati?
Molim da se neko ko ima stele u reisa raspita I posalje ovu bogovijest u sitnu I priglupu raju.

Inace ... koga briga za arapska medjusobna ubistva, to je takva kultura i dan-danas, daleko im kuca od moje. Oni I vjera ... :roll:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#82 Re: ASURA-KERBELA

Post by Ramzess Veliki »

Ramzess Veliki wrote:Stani malo ... ako neko rokne Baketa jel' I to dan asure? Posto je I on po SDA nasljednik naseg neprezaljenog duhovnog vodje i poslanika prvog presjednika u Bosnjaka. Bi li se trebali radovati ili tugovati?
Molim da se neko ko ima stele u reisa raspita I posalje ovu bogovijest u sitnu I priglupu raju.

Inace ... koga briga za arapska medjusobna ubistva, to je takva kultura i dan-danas, daleko im kuca od moje. Oni I vjera ... :roll:
I ovo turite u religiju.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#83 Re: ASURA-KERBELA

Post by insomnia78 »

:-)
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#84 Re: ASURA-KERBELA

Post by insomnia78 »

Nije li i poslanik bio Arap? Ili su to Bosnje mozda imale nekog svog poslanika?
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#85 Re: ASURA-KERBELA

Post by sadie_forever »

insomnia78 wrote:Nije li i poslanik bio Arap? Ili su to Bosnje mozda imale nekog svog poslanika?
sto'?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#86 Re: ASURA-KERBELA

Post by insomnia78 »

Pa procitaj to iznad
Post Reply