Astra dizel vs Focus dizel

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
Isabell
Posts: 379
Joined: 04/07/2005 14:45
Location: Sarajevo

#26

Post by Isabell »

Nije tocno :)
Ima segmenata u kojima pobjedjuje ali generalno Focus ih dere sve.
ninja-san
Posts: 406
Joined: 11/01/2007 11:04
Location: Sarajevo

#27

Post by ninja-san »

Cuo sam da je Fokus stvarno zmaj od auta.

FORD Forever!!!!
User avatar
Haris033
Posts: 3862
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#28

Post by Haris033 »

ninja-san wrote:Cuo sam da je Fokus stvarno zmaj od auta.

FORD Forever!!!!
Imam ga vec godinu i nesto vise od 3 mjeseca (presao 120.000,1.8TDi-2000gp).
Presao sam do sada 20.000 km i nikakvih problema nisam imao sto se tice kvarova, dapace, o Focusu sve najbolje. :D :-D :)

Redovno odrzavanje, sipanje dobrog ulja (u mom sluccaju "Mobil1") i nema nikakvih problema.

Sto se tice poredjenja sa Golfom 4, znam samo jedno da je Focus mnogo udobniji, a to ce vam potvrditi svi auto testovi te i oni koji su se vozili u ova 2 auta.

Btw, prije 3 dana sam bio u Splitu a tamo sam sve ukupno vidio 10 Golfova i to uglavnom 5-ce.
Uglavnom se voze nova auta, najvise francuska (Peugeot-206, Renault - Clio, Megane i Citroen C3 i C4), a zatim nova Opel Astra te novi Ford Focus.
LeKo
Posts: 1485
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#29

Post by LeKo »

Ma golf je golf :D whow upadaj :)
User avatar
Haris033
Posts: 3862
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#30

Post by Haris033 »

LeKo wrote:Ma golf je golf :D whow upadaj :)
Za Alipasino Golf2 je jos uvijek najbolje auto na svijetu... :D :D :D
(bez uvrede!)
LeKo
Posts: 1485
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#31

Post by LeKo »

Haris033 wrote:
LeKo wrote:Ma golf je golf :D whow upadaj :)
Za Alipasino Golf2 je jos uvijek najbolje auto na svijetu... :D :D :D
(bez uvrede!)
Hare lave nemoj ti ove gore komentare uzimati zdravo za gotovo niti se plaho sekirat ja malo da podgrijem atmosferu nemoj se ni ti naci uvjedjen sto ja malo ubacujem golfa (licno ga nemam) :lol: .

Ma golf je golf kako god :D
LeKo
Posts: 1485
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#32

Post by LeKo »

P.S. u Focusu se nikad nisam vozio tako da nisam kompetentan davati bilo kakve komentare vezano za njega ;)
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#33

Post by ado-šampion »

Isabell, malo teže ćeš naći usporedni test na kojem je Focus (prve generacije) ispred Golfa IV, a u većini slučajeva je inferioran i u usporedbi s Astrom. Ja sam pratio te testove u vrijeme kad je taj Focus bio aktuelan, tako da znam o čemu pričam. Focus "dere" oba jedino kod podvozja (upravljanje, kočnice), to je tačno. I malo je više bučan taj 1.8 TDdi, posebno u gradu, na srednjim brojevima okretaja bukvalno tutnji.

Meni je udobniji Golf IV, makar ako poredimo dizelske varijante, pošto se u benzinskom Focusu nisam još vozio. Golf ima mirnije i tiše dizel motore (prije 1.8 TDCi kod Focusa, koji nije tema rasprave), ovjes je za veliki korak udobniji kod Golfa (koji je ruku na srce i dosta mekše podešen), možda izolacija buke u Focusu je malo bolja, a sjedeća pozicija je niža kod Golfa, što je meni puno bolje, mrzim visoke sjedeće pozicije (kakva je nažalost i mojem autu). Ovo što ja pričam potvrđuju i usporedni testovi.
tbaharis
Posts: 313
Joined: 09/07/2005 07:37
Location: Odma' pored iza...

#34

Post by tbaharis »

vosio sam astru 2.0 dti 16v 3 godine i nika nisam imao problema, strasno auto i dobijas puno opreme uz nju... jedini problem kji sam imo je kod onog "ovlastenog" kretena kod strojorada kad sam board computer prebaciavo s francuskog na engleski pa sam moro ic jedno 2-3 puta dok nije uradio kako treba... samo redovni servisi i nemas problema...
User avatar
Haris033
Posts: 3862
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#35

Post by Haris033 »

ado-šampion wrote: Meni je udobniji Golf IV

a sjedeća pozicija je niža kod Golfa, što je meni puno bolje, mrzim visoke sjedeće pozicije (kakva je nažalost i mojem autu). Ovo što ja pričam potvrđuju i usporedni testovi.
Ne znam kada si se vozio u Focusu pa mozes da tvrdis da je Golf IV udobnij?!?
Vozio sam x-puta Golfa IV i to na duze staze i ne da je neudoban, a da ne govorim za straznja sjedista gdje se bukvalno moras polomiti da izadjes iz auta!!!
Osim toga jedna od glavnih vrlina Focusa je unutrasnja prostranost i udubnost u voznji sto potvrdjuju svi auto testovi a i oni koj su se vozili sa mnomi!!! :D

A sto se tice visoke sjedece pozicije, tu se opet vidi da nikada nisi vozio Focusa, jer da jesi znao bi da Focus ima stabilizator za regulisanje visine vozacevog sjedista tako da sjediste mozes spustiti toliko da se i ne vidis za volanom... :-D
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#36

Post by ado-šampion »

Haris033 wrote:
ado-šampion wrote: Meni je udobniji Golf IV

a sjedeća pozicija je niža kod Golfa, što je meni puno bolje, mrzim visoke sjedeće pozicije (kakva je nažalost i mojem autu). Ovo što ja pričam potvrđuju i usporedni testovi.
Ne znam kada si se vozio u Focusu pa mozes da tvrdis da je Golf IV udobnij?!?
Vozio sam x-puta Golfa IV i to na duze staze i ne da je neudoban, a da ne govorim za straznja sjedista gdje se bukvalno moras polomiti da izadjes iz auta!!!
Osim toga jedna od glavnih vrlina Focusa je unutrasnja prostranost i udubnost u voznji sto potvrdjuju svi auto testovi a i oni koj su se vozili sa mnomi!!! :D

A sto se tice visoke sjedece pozicije, tu se opet vidi da nikada nisi vozio Focusa, jer da jesi znao bi da Focus ima stabilizator za regulisanje visine vozacevog sjedista tako da sjediste mozes spustiti toliko da se i ne vidis za volanom... :-D
Dobar prijatelj je nadavno kupio Focusa kao što rekoh i vozam se često u njemu u zadnje vrijeme. Ja mogu valjda imati svoje mišljenje i to je da je Golf IV udobniji. Mogu ti naći kamaru usporednih testova koji to potvrđuju. "Stabilizator za reguliranje visine" ili podešavanje visine vozačkog sjedišta danas imaju sva auta. Ti me očigledno onda nisi razumio. Nisam 100% siguran za Focus jer ga nisam vozio, ali je fiksna pozicija za sjedenje dosta visoka. Npr. u aktuelnom Megane-u je isto tako i ja ne mogu spustit sjedište dovoljno. Zapravo ne mogu nikako naći sjedeću poziciju da mi je savršena iako se sjedište podešava po visini a volan i po visini i po dubini (kao kod Focusa).

Nemoj se ti uzbuđivat oko nevažnih stvari.
tbaharis
Posts: 313
Joined: 09/07/2005 07:37
Location: Odma' pored iza...

#37

Post by tbaharis »

ado-šampion wrote:
Haris033 wrote:
ado-šampion wrote: Meni je udobniji Golf IV

a sjedeća pozicija je niža kod Golfa, što je meni puno bolje, mrzim visoke sjedeće pozicije (kakva je nažalost i mojem autu). Ovo što ja pričam potvrđuju i usporedni testovi.
Ne znam kada si se vozio u Focusu pa mozes da tvrdis da je Golf IV udobnij?!?
Vozio sam x-puta Golfa IV i to na duze staze i ne da je neudoban, a da ne govorim za straznja sjedista gdje se bukvalno moras polomiti da izadjes iz auta!!!
Osim toga jedna od glavnih vrlina Focusa je unutrasnja prostranost i udubnost u voznji sto potvrdjuju svi auto testovi a i oni koj su se vozili sa mnomi!!! :D

A sto se tice visoke sjedece pozicije, tu se opet vidi da nikada nisi vozio Focusa, jer da jesi znao bi da Focus ima stabilizator za regulisanje visine vozacevog sjedista tako da sjediste mozes spustiti toliko da se i ne vidis za volanom... :-D
Dobar prijatelj je nadavno kupio Focusa kao što rekoh i vozam se često u njemu u zadnje vrijeme. Ja mogu valjda imati svoje mišljenje i to je da je Golf IV udobniji. Mogu ti naći kamaru usporednih testova koji to potvrđuju. "Stabilizator za reguliranje visine" ili podešavanje visine vozačkog sjedišta danas imaju sva auta. Ti me očigledno onda nisi razumio. Nisam 100% siguran za Focus jer ga nisam vozio, ali je fiksna pozicija za sjedenje dosta visoka. Npr. u aktuelnom Megane-u je isto tako i ja ne mogu spustit sjedište dovoljno. Zapravo ne mogu nikako naći sjedeću poziciju da mi je savršena iako se sjedište podešava po visini a volan i po visini i po dubini (kao kod Focusa).

Nemoj se ti uzbuđivat oko nevažnih stvari.
cuj ovo u istoj recenici golf i udobnost :lol: :? :lol:

opel je 69 1/2 puta udobniji od bilo kojeg VW auta a da ne govorim o renou al to nije tema... tema je astra vs focus...
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#38

Post by taxi_driver »

jeli to neko rekao da su opel i ford auta?


samo bih im predlozio da pogledaju statistike koja se auta najvise prodaju u evropi.
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#39

Post by Better Man »

ado-šampion wrote:
Haris033 wrote:
ado-šampion wrote: Meni je udobniji Golf IV

a sjedeća pozicija je niža kod Golfa, što je meni puno bolje, mrzim visoke sjedeće pozicije (kakva je nažalost i mojem autu). Ovo što ja pričam potvrđuju i usporedni testovi.
Ne znam kada si se vozio u Focusu pa mozes da tvrdis da je Golf IV udobnij?!?
Vozio sam x-puta Golfa IV i to na duze staze i ne da je neudoban, a da ne govorim za straznja sjedista gdje se bukvalno moras polomiti da izadjes iz auta!!!
Osim toga jedna od glavnih vrlina Focusa je unutrasnja prostranost i udubnost u voznji sto potvrdjuju svi auto testovi a i oni koj su se vozili sa mnomi!!! :D

A sto se tice visoke sjedece pozicije, tu se opet vidi da nikada nisi vozio Focusa, jer da jesi znao bi da Focus ima stabilizator za regulisanje visine vozacevog sjedista tako da sjediste mozes spustiti toliko da se i ne vidis za volanom... :-D
Dobar prijatelj je nadavno kupio Focusa kao što rekoh i vozam se često u njemu u zadnje vrijeme. Ja mogu valjda imati svoje mišljenje i to je da je Golf IV udobniji. Mogu ti naći kamaru usporednih testova koji to potvrđuju. "Stabilizator za reguliranje visine" ili podešavanje visine vozačkog sjedišta danas imaju sva auta. Ti me očigledno onda nisi razumio. Nisam 100% siguran za Focus jer ga nisam vozio, ali je fiksna pozicija za sjedenje dosta visoka. Npr. u aktuelnom Megane-u je isto tako i ja ne mogu spustit sjedište dovoljno. Zapravo ne mogu nikako naći sjedeću poziciju da mi je savršena iako se sjedište podešava po visini a volan i po visini i po dubini (kao kod Focusa).

Nemoj se ti uzbuđivat oko nevažnih stvari.
Golf je sve, samo nije udoban!
User avatar
Haris033
Posts: 3862
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#40

Post by Haris033 »

ado-šampion wrote:
Dobar prijatelj je nadavno kupio Focusa kao što rekoh i vozam se često u njemu u zadnje vrijeme. Ja mogu valjda imati svoje mišljenje i to je da je Golf IV udobniji. Mogu ti naći kamaru usporednih testova koji to potvrđuju. "Stabilizator za reguliranje visine" ili podešavanje visine vozačkog sjedišta danas imaju sva auta. Ti me očigledno onda nisi razumio. Nisam 100% siguran za Focus jer ga nisam vozio, ali je fiksna pozicija za sjedenje dosta visoka. Npr. u aktuelnom Megane-u je isto tako i ja ne mogu spustit sjedište dovoljno. Zapravo ne mogu nikako naći sjedeću poziciju da mi je savršena iako se sjedište podešava po visini a volan i po visini i po dubini (kao kod Focusa).

Nemoj se ti uzbuđivat oko nevažnih stvari.
Drug moj, ja se uopce ne uzrujavam, niti ubjedjujem da mislis drugacije ali isto tako nemoj sada i ti meni te drugima soliti pamet!!!

Iskreno, meni je Golf lijepo auto i to je sve sto me privlaci kod tog auta, ali ono sto ja trazim od auta to mi Golf sigurno ne moze pruziti (lezanje na cesti, udobnost, amortizacija, jeftini rezervni djelovi...). Meni Golf nije toliko zvucan kao tebi ili x-njih koji svrsavaju na tu rijec, niti auto kupujem iz razloga da mi neko kaze "ma to ti je onaj sto vozi GolfaIV" jer se u vom gradu ljudi (na zalost) prepoznaju ne po imenu vec po autu kojeg voze... :(

No, kada pogledamo ovdje i u okolini vidjet' cemo da se Golfovi uglavnom cesce voze na prostorima BiH te Srbije, a kada krenemo malo prema zapadu sve ih rjedje i rjedje vidjamo po cestama... Ako si putovao prema zapadu, onda si se i sam mogao uvjeriti u isto!

Ne znam koliko si upucen, ali VW otpusta sve vise radnika iz razloga sto su sa GolfomV dozivjeli katastrofalne rezultate!!!
Golf zivi i opstaje iskljucivo zbog Istocno-europskog (iskompleksiranog) trzista, te trzista Juzne i Srednje Amerike (Mexico)...
Ispravi me ako grijesim! :-D

Samo bih te zamolio da mi nadjes bar jedan clanak na net-u od strucnjaka u auto industrtiji gdje se kaze da je GolfIV udobniji od Focusa ili ti bilo kojeg auta u klasi i od mene imas izvinjenje!!!

Pozz :D
Last edited by Haris033 on 08/05/2007 10:36, edited 1 time in total.
User avatar
Haris033
Posts: 3862
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#41

Post by Haris033 »

taxi_driver wrote:jeli to neko rekao da su opel i ford auta?


samo bih im predlozio da pogledaju statistike koja se auta najvise prodaju u evropi.
PRODAJA U EUROPI ZA 2006.
ASTRA DOMINANTNA, GOLF TEK TREĆI MEĐU KOMPAKTIMA

Opel Astra je u trećoj godini na tržištu dosegla napon snage. Najprodavaniji je automobil u Europi za 2006., a ujedno je s mjesta najprodavanijeg kompakta napokon svrgnula automobil s kojim se poistovjećuje cijela klasa, Volkswagen Golf. Iako je proizvođač iz Wolfsburga prošle godine zabilježio rast prodaje od 7.5% i tako zadržao titulu vodeće europske marke, Astrino nadjačavanje Golfa nesumnjivo je trn u oku, koji muti pogled na odlične lanjske rezultate.

Iza Volkswagena na drugom je mjestu upravo Opel, koji se unatoč lanjskom padu prodaje za 3.6% provukao ispred Renaulta. Francuski je proizvođač u 2006. ostvario čak 12.6% slabije rezultate no godinu ranije. Najveći rast u Europi ostvario je ponovno probuđeni Fiat, čija je prodaja na krilima novog Punta povećana za 18.7%.

Među najprodavanijim modelima, iza Astre se smjestio Clio, koji se 2006. prodavao čak 28% bolje nego 2005. Razloge procvatu svakako valja potražiti u prošlogodišnjem predstavljanju nove generacije Renaultovog mališana. Treći je Focus, koji je pretekao Golfa za jedva 600 prodanih primjeraka. Iza četvrtog Golfa nalazi se Fiat Punto, koji je zabilježio najveći rast prodaje među modelima, od fantastičnih 50.9%.

Deset najprodavanijih modela u Europi za 2006.

Model 2006. 2005. razlika
1. Opel Astra 437.673 466.841 -6.2%
2. Renault Clio 431.595 337.104 +28.0%
3. Ford Focus 418.490 409.320 +2.2%
4. Volkswagen Golf 417.894 476.901 -12.4%
5. Fiat Punto 401.022 265.779 +50.9%
6. Ford Fiesta 353.296 325.831 +8.4%
7. Volkswagen Passat 331.414 258.331 +28.3%
8. Peugeot 307 306.558 376.019 -18.5%
9. Volkswagen Polo 294.762 275.251 +7.1%
10. BMW serija 3 289.053 241.784 +19.6%


:D :D :D
LeKo
Posts: 1485
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#42

Post by LeKo »

CCCCCCCCC
tbaharis
Posts: 313
Joined: 09/07/2005 07:37
Location: Odma' pored iza...

#43

Post by tbaharis »

Haris033 wrote:
taxi_driver wrote:jeli to neko rekao da su opel i ford auta?


samo bih im predlozio da pogledaju statistike koja se auta najvise prodaju u evropi.
PRODAJA U EUROPI ZA 2006.
ASTRA DOMINANTNA, GOLF TEK TREĆI MEĐU KOMPAKTIMA

Opel Astra je u trećoj godini na tržištu dosegla napon snage. Najprodavaniji je automobil u Europi za 2006., a ujedno je s mjesta najprodavanijeg kompakta napokon svrgnula automobil s kojim se poistovjećuje cijela klasa, Volkswagen Golf. Iako je proizvođač iz Wolfsburga prošle godine zabilježio rast prodaje od 7.5% i tako zadržao titulu vodeće europske marke, Astrino nadjačavanje Golfa nesumnjivo je trn u oku, koji muti pogled na odlične lanjske rezultate.

Iza Volkswagena na drugom je mjestu upravo Opel, koji se unatoč lanjskom padu prodaje za 3.6% provukao ispred Renaulta. Francuski je proizvođač u 2006. ostvario čak 12.6% slabije rezultate no godinu ranije. Najveći rast u Europi ostvario je ponovno probuđeni Fiat, čija je prodaja na krilima novog Punta povećana za 18.7%.

Među najprodavanijim modelima, iza Astre se smjestio Clio, koji se 2006. prodavao čak 28% bolje nego 2005. Razloge procvatu svakako valja potražiti u prošlogodišnjem predstavljanju nove generacije Renaultovog mališana. Treći je Focus, koji je pretekao Golfa za jedva 600 prodanih primjeraka. Iza četvrtog Golfa nalazi se Fiat Punto, koji je zabilježio najveći rast prodaje među modelima, od fantastičnih 50.9%.

Deset najprodavanijih modela u Europi za 2006.

Model 2006. 2005. razlika
1. Opel Astra 437.673 466.841 -6.2%
2. Renault Clio 431.595 337.104 +28.0%
3. Ford Focus 418.490 409.320 +2.2%
4. Volkswagen Golf 417.894 476.901 -12.4%
5. Fiat Punto 401.022 265.779 +50.9%
6. Ford Fiesta 353.296 325.831 +8.4%
7. Volkswagen Passat 331.414 258.331 +28.3%
8. Peugeot 307 306.558 376.019 -18.5%
9. Volkswagen Polo 294.762 275.251 +7.1%
10. BMW serija 3 289.053 241.784 +19.6%


:D :D :D
svaka cast ovoj anketi jer i ja vozim opela ali kao sto ti govore ovi komentari iznad jos uvijek smo mi balkan... :lol: znas kako ono kazu u evropi i svijetu, kad narastem bicu astronaut ili doktor, a kod nas kazu kad narastem kupicu golfa... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Isabell
Posts: 379
Joined: 04/07/2005 14:45
Location: Sarajevo

#44

Post by Isabell »

Evo ga taj spominjani tekst: http://www.ford.hr/download/kralj.pdf

Postujem i to da moze biti placeni marketing, i lobiranje i svasta nesto drugo. Ali vrijedi procitati.
LeKo
Posts: 1485
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#45

Post by LeKo »

Da se i ja aktivno ukljucim u onu staru narodnu "svaki cigo svoga konja hvali" Škoda je - ma nema dalje.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#46

Post by ado-šampion »

Stoji to da je Golf sve samo ne udoban, ali prije četvrte generacije, koja sigurno nije neudobna. Jedno pitanje za sve koji govore te da je Fabia neudobna, da je Golf IV neudoban: Šta očekujete od auta niže odnosno niže-srednje klase? Da bude udoban kao BMW serije 5?

Haris033, izivini ali postaješ smiješan, ja fino govorim svoje mišljenje na koje imam pravo, nikome ne solim pamet. Drugo, meni Golf nije nimalo zvučan, što bi primjetio da češće čitaš ovaj dio foruma, i ne bih ga nikad kupio, da sad ne navodim zbog čega, ali u nekim stvarima treba biti realan. To "Onaj voza Golfa IV" možeš čuti samo od djece i od propaliteta kojim je životni san napucani Golf II.

Golf V iako je doživio katastrofalne prodajne rezultate, u što nisam siguran, nije ih sigurno doživio zato što je loš, nego zato što danas nije toliko bolji od konkurenata da može opravdati veliku razliku u cijeni. Danas takođe ima puno dobrih auta kompaktne klase (Focus, Peugeot 307, Auris, Astra...) koji su dostigli Golfa toliko da više nema potrebe dati više para za Golfa nego za nekog od nabrojanih.

Nisam mogao da nađem članke na netu, pošto je taj Focus prilično star model, ali sam našao dva u mojem arhivu, evo šaljem ti slike. Na jednoj slici ćeš primjetiti da su poglavlju "Udobnost" dodani bodovi iz "Cijena", pa je zbir netačan, a u drugom je Bora umjesto Golfa, što je s te tačke gledišta svejedno.

http://rapidshare.com/files/30210591/focus.rar.html

Pošto imam simpatije prema Fordu (za razliku od VW-a), pošto sam imao Forda, žao mi je što moram pokazati ove testove, ali ljudi su tražili REALNO mišljenje (što sam ja i iznio) a ne mišljenje na bazi simpatija.
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#47

Post by dr.iver »

Daj ba
fabija ima sjedista od mramora koji inace sluzi za nadgrobne spomenike....
ni golf nije nista bolji, samo je veci, sto je i logicno jer je klasa vise do fabije.
golf i fabija su sve samo ne udobni i lijepi.
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#48

Post by taxi_driver »

VW Golf best verkochte auto 2006

Volkswagen_golf_2De Volkswagen Golf is dit jaar het meest verkocht in Europa. In de top 10 van best verkochte auto's staan er zeven afkomstig uit Duitsland. Er waren 442.780 stuks verkocht van de Volkswagen Golf. Op twee staat de Renault Clio, gevolgd door de Ford Focus op de derde plek.

De Volkswagen heeft in de top 10 drie plekken gekregen. Op 6 staat de Passat en op 10 de Polo. Op zeven staat de Opel Astra en nummer 9 is voor BMW 3-serie. In 2007 verwacht een Duitse analist liefst 10 4 nieuwe modellen in de Europese showrooms.


u prevodu da je golf najprodavaniji auto u evropi u 2006 godini.drugi reno clio pa ford focus.tvoja astra na sedmom mjestu!!!svoju anketu mozes macku o rep
dseytan
Posts: 99
Joined: 20/04/2006 12:42

#49

Post by dseytan »

taxi_driver wrote:jeli to neko rekao da su opel i ford auta?


samo bih im predlozio da pogledaju statistike koja se auta najvise prodaju u evropi.
http://cars.uk.msn.com/News/Top_ten_art ... id=2620300

a evo ti malo i drugih statistika:

http://www.motoring.co.za/index.php?fSe ... Id=3100846

a, inace, broj prodanih primjeraka pojedinog vozila ne mora imati apsolutno nikakve veze sa kvalitetom istog.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#50

Post by ado-šampion »

dr.iver wrote:Daj ba
fabija ima sjedista od mramora koji inace sluzi za nadgrobne spomenike....
ni golf nije nista bolji, samo je veci, sto je i logicno jer je klasa vise do fabije.
golf i fabija su sve samo ne udobni i lijepi.
Vidi, ako si se navikao na nekog francuza ili na neki Fiat, svaki njemac će ti biti pretvrd. Ako si se vozio u nekom Mercedesu šta bi rekao za njegova sjedišta? Kod 190D su tvrđa nego kod Golfa ili Fabije, a 190D je svojevremeno u svojoj klasi bio mjerilo udobnosti. Ja vozim japanca sa srednje tvrdim sjedištima, nit se propada u njih nit su pretvrda, možda bi mi malo tvrđa odgovarala, i Fabijina sjedišta jesu malo pretvrda ali ni govora o "mramoru" kako ti pričaš (vozio sam je mjesec dana). Kod BMW-a 535i E34 koji mi ima najbolji prijatelj i koji je jaaako udoban su sjedišta koja su tvrda kao i Fabijina. Vozio sam se od Sa do Zenice i nazad i bukvalno nisam osjetio da sam se vozio iako mi kičma nije 100% OK. Važno je na kakva se sjedišta ko navikne ali generalno su nešto tvrđa sjedišta za duže vožnje bolja od mekanih.
Post Reply