Časopis za suvremenu Bosanku ‘made in Bosnia&#

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...
Post Reply
amalia

Časopis za suvremenu Bosanku ‘made in Bosnia&#

Post by amalia » 11/09/2006 14:03

Već duže vrijeme razmišljam o pokretanju magazina (mjesečno) za savremenu bosansku ženu. Znači, bez priča u stilu “taj i taj s tim i tim prošetao Ferhadijom”, raznih gatara koje gledaju u sve i svašta, itd. Moda, lifestyle, karijera, ali i recepti, psihologija, itd. Cosmopolitan, Elle, ali na bosanski način.
Zanima me šta dame koje žive u Bosni misle o tome. Da li postoji interes za ovakvo nešto ili je konkurencija stranih časopisa prejaka da bi jedan ovakav, domaći proizvod preživio?

Abu FEED el-Castro

Post by Abu FEED el-Castro » 11/09/2006 14:35

Pusti snove, otvori buregdzinicu :D

Abu FEED el-Castro

Post by Abu FEED el-Castro » 11/09/2006 14:40

Sad bRez sale, radio sam izdavastvo jedno vrijeme, ludnica, mLogo glava boli, izgleda za uspjeh ima i za zaradu takodjer, ali se do toga ispriječi milion belaja. Ja te ne savjetujem. Ne znam je li imas viska para pa to nako malo usput, mozes ljude uposliti zadat im brige i odgovornosti, dobro parama potkovana, ako je tako - ne znam, ali sam i dalje skeptican... :roll:
Jer glavni ti je problem (koji ce ti se regenerisat svaki mjesec) kako naci 1000 levata/ica ili vise da im uvalis svoj magazin za min. 3-4 marke a Bogami i vise... :( Ludnica

debela

Post by debela » 11/09/2006 14:50

zaobilazim takve novine jer mi se prilicno gade. svojim sadrzajima, koje vjerno prepisuju jedni od drugih, namecu nacin zivljenja, razmisljanja, ponasanja, izgleda itd. promovisu elitizam i novac kao osnovno mjerilo ljudskog postojanja. ili si uz njih ili nisi vrijedan rijeci. fuj :x

amalia

Post by amalia » 11/09/2006 15:14

Cojek, i sama sam svjesna toga da bi to bila manje-vise promasena investicija, ali opet volim cuti sta drugi misle. Vecina ljudi s kojima sam razgovarala smatra da jos nije vrijeme za to. Nema raja para za takve luksuze, a oni koji si mogu priustiti novine radije citaju o silikonima raznih turbo-folk diva i druzenjima bosanskog jet-seta predvodjenog Nazifom Gljivom.

Debela, ne slazem se s tobom, ali nemam namjeru raspravljati s tobom. Bila sam spremna na ovakve reakcije kad sam postavljala temu. Ciljna grupa bi bila suvremena i samosvjesna zena koja zeli ici u korak s vremenom, ima vise ciljeve u zivotu, a istovremeno ima dvoje djece i uziva u tome da s vremena na vrijeme obraduje partnera ukusnom vecerom, koja nije po “rahmetli nane receptu”. Iznad svega mrzi spanske sapunice i ne pita Aziru sta joj kazu kasike. Ukoliko to smatras elitizmom, onda ti se ti casopisi s pravom gade.

Cheers!

Prince

Post by Prince » 11/09/2006 18:28

Ovakvih časopisa ima mnogo, i najsmješnije mi je što su svi ozbiljni. Dakle, ženama treba časopis da im kaže kako se trebaju ponašati u životu, dok muškarci taj časopis uopšte nemaju, niti se iko bavi takvim ili sličnim pitanjima. Zamislite da sad muškarci otvore klub "Muškarac 21", ili kako se već zove, kako bi to samo glupo izgledalo.
Inače mi nije jasno zbog čega žene žele da se odvajaju od bilo čega, pa moraju imati svoja društva, svoje stranke, svoje časopise i sl...

spongebob

Post by spongebob » 11/09/2006 18:33

debela wrote:zaobilazim takve novine jer mi se prilicno gade. svojim sadrzajima, koje vjerno prepisuju jedni od drugih, namecu nacin zivljenja, razmisljanja, ponasanja, izgleda itd. promovisu elitizam i novac kao osnovno mjerilo ljudskog postojanja. ili si uz njih ili nisi vrijedan rijeci. fuj :x

the man has spoken 8)

insistiranje na materijalnim vrijednostima je i jedina svrha postojanja ovakvih pisanih bljuvotina. Postavljanje pravila trenda, mode, stila koji kosta dosta novca uz primitivno-bushovsku: ako nisi s nama onda si sljam...

bas fuj.

mala-i

Post by mala-i » 12/09/2006 17:23

evo amalia da ti i ja odgovorim na upit.
moje mišljenje ja da takav glossy magazine kod nas nema prođu.da počnemo s cijenom:ne bi mogao biti ispod 5 KM.da bi ijedna žena/djevojka iz tvoje ciljne skupine kupila takav časopis,moraš imati makar ja tako mislim neko vrhunsko novinarsko ime,a ne svesti koncepciju časopisa na puko prevođenje tekstova s neta,recepata itd.
lično,volim pročitati tekst o nekoj uspješnoj ženi koja nije javna ličnost a napravila je karijeru recimo kao matematičarka,psiholog ili pilot(zašto da ne).to je dio koji mi je ok.
ipak,moraš imati u vidu da većina žena koje si uvrstila u svoju ciljnu skupinu ima pristup Internetu i na istom nalazi sve što je interesuje,od haute couture modnih revija,do onih silnih rubrika splurge-steal,jeftinijih varijanti,kombinacije jeftinog i skupog itd.osim toga tu su i one brojne stranice,blogovi,forumi gdje žene jedne drugima preporučuju kozmetičke preparate,a i neke druge stvari...
dakle,ja mislim da ti se ne isplati,osim ako baš nemaš puuuuno puno para za razbacivanje.
lično,nisam mrzitelj takvog tipa časopisa,redovno čitam hrvatski Cosmo i pratim kolumne Rujane Jeger,Jergovića,Kekina i gledam cijene po radnjama u ZG jer sam tamo često pa mi je draže znati gdje mogu naći nešto što mi se sviđa i što mogu priuštiti,nego da trošim dane obilazeći grad.sviđa mi se i američki marie-Claire gdje sam stvarno znala pročitati neke edukativne tekstove i saznala mnogo zanimljivih stvari o položaju žena u različitim državama.

leeloo

Post by leeloo » 12/09/2006 22:31

amalia wrote:Ciljna grupa bi bila suvremena i samosvjesna zena koja zeli ici u korak s vremenom, ima vise ciljeve u zivotu, a istovremeno ima dvoje djece i uziva u tome da s vremena na vrijeme obraduje partnera ukusnom vecerom, koja nije po “rahmetli nane receptu”. Iznad svega mrzi spanske sapunice i ne pita Aziru sta joj kazu kasike. Ukoliko to smatras elitizmom, onda ti se ti casopisi s pravom gade.

Cheers!

Znas sta.... jebo ovo... Nek neko napravi magazin koji ce muskarce uciti da svoju zaposlenu samosvjesnu zenu sa dvoje djece obraduje ukusnom večerom...

Tržište je zatrpano raznim kosmopolitenima, ellovima i sličnim pizdarijama koje slave uber ženu koja je lijepa, sređena, zaposlena majka, sexy supruga...

Post Reply