Asmir Begović

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
RJ57
Posts: 3403
Joined: 10/04/2017 15:12

#2851 Re: Asmir Begović

Post by RJ57 »

ljevoruki wrote:Iskreno, koloko vas koji ste komentirali na moj post je gledalo Cobu uzivo?
Ili barem znate ko je i sta je i kakav je golman bio.
gledao ga skoro svaki dan na treninzima i na utakmicama naravno
bio je dobar/solidan i prije svega atraktivan golman zbog svojih parada, posebno na zagrijavanju, nikad nije bio baš previše pametan tako da mu ni komentari sigurno nisu najkompetentniji ali kao golman sigurno može reći više od nas koji to gledamo sa tribina

prešao je uneki vakat kod pitara i to ga je u mojim očima do bola degradiralo. možda je moralo tako, možda nije moglo drugačije, neznam kakva mu je bila egzistencijalna situacija tada, ali ja nikad ne bi prešao kod pitara. tačka!

"čobo vadi ga!"
User avatar
ljevoruki
Posts: 4754
Joined: 20/05/2011 22:49

#2852 Re: Asmir Begović

Post by ljevoruki »

RJ57 wrote: gledao ga skoro svaki dan na treninzima i na utakmicama naravno
bio je dobar/solidan i prije svega atraktivan golman zbog svojih parada, posebno na zagrijavanju, nikad nije bio baš previše pametan tako da mu ni komentari sigurno nisu najkompetentniji ali kao golman sigurno može reći više od nas koji to gledamo sa tribina

prešao je uneki vakat kod pitara i to ga je u mojim očima do bola degradiralo. možda je moralo tako, možda nije moglo drugačije, neznam kakva mu je bila egzistencijalna situacija tada, ali ja nikad ne bi prešao kod pitara. tačka!

"čobo vadi ga!"
Gdje si vidio pametnog golmana?
Cobo je jedan od rijetkih kojima je oprosteno sto je bio prelivoda.
kakonako
Posts: 601
Joined: 20/05/2013 16:26

#2853 Re: Asmir Begović

Post by kakonako »

Ja sam,jedne godine,stajao iza gola na sjeveru(nije bilo tribine) a Cobo je stajao na golu "Sarajeva".Mi ga na mrtvo ime prozivali,on se okreto,dosao bi da se bije,sve nas cuo,mi mu onako:"Gledaj onog malog(mislim da je bio Cvitanusic,neko se povrijedio i on iz juniora stao na gol),pametan si ti sto si na vrijeme otiso." I tako cijelu utakmicu...A Slobo je dospio i do Pirota,ali,Bogami,i Dinama.Uglavnom,bio je dobar golman,jedinu titulu koju smo osvojili on je stajao na golu.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#2854 Re: Asmir Begović

Post by MensurM »

Poziv je dobio i Asmir Begović koji se nije našao na spisku za prethodne utakmice Lige nacija.

"Begović je tu jer je došao, razgovarali smo i složili oko nekih razmišljanja. Ali, da se ne lažemo, Šehić je sada u prvom planu."


Ibrahim Šehić :thumbup:
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40843
Joined: 21/05/2012 22:46

#2855 Re: Asmir Begović

Post by AmiĐa_Idriz »

Eto vam Asmira :mrgreen:

Asko je veliki profesionalac, Otočka škola bajo moj :thumbup:
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2857 Re: Asmir Begović

Post by Edin H. »

Jesi li ovo ti napravio interview? :D
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#2858 Re: Asmir Begović

Post by manijak1 »

Edin H. wrote:
Jesi li ovo ti napravio interview? :D
:D ma kaki :D ja bih ko oni što su podmetnuli Daliću izjave o .....članu troglave ažbahe :D
Navaljo bi i što jest i što nije :D .
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2859 Re: Asmir Begović

Post by Edin H. »

manijak1 wrote:
Edin H. wrote:
Jesi li ovo ti napravio interview? :D
:D ma kaki :D ja bih ko oni što su podmetnuli Daliću izjave o .....članu troglave ažbahe :D
Navaljo bi i što jest i što nije :D .
Ja bi ga navuko da izvrijedja Robija :D
mikogoago
Posts: 1182
Joined: 31/10/2009 17:33

#2860 Re: Asmir Begović

Post by mikogoago »

luckylaka wrote:
ljevoruki wrote:Iskreno, koloko vas koji ste komentirali na moj post je gledalo Cobu uzivo?
Ili barem znate ko je i sta je i kakav je golman bio.
Ja mislio isto pitati ali kontam nisu mozda ljudi ni culi za Slobodana Janjusa a ostavljaju komentare.Inace kontam da ce Bega zvati zutog da pita ko ce biti prvi golman
Samo da dodam Cobo je sarajevska legenda i bio je dobar golman. Mislim da je upisao nastup i za reprezentaciju Jugoslavije sto govori dovoljno o njemu.Uz Envera Marica koji je kod mene neprikosnoven je najdrazi golman a onda Coba valjde one parade a imao je i cudesan refleks.Uzivao sam gledajuci ih uzivo
.
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2861 Re: Asmir Begović

Post by Edin H. »

mikogoago wrote:
luckylaka wrote:
ljevoruki wrote:Iskreno, koloko vas koji ste komentirali na moj post je gledalo Cobu uzivo?
Ili barem znate ko je i sta je i kakav je golman bio.
Ja mislio isto pitati ali kontam nisu mozda ljudi ni culi za Slobodana Janjusa a ostavljaju komentare.Inace kontam da ce Bega zvati zutog da pita ko ce biti prvi golman
Samo da dodam Cobo je sarajevska legenda i bio je dobar golman. Mislim da je upisao nastup i za reprezentaciju Jugoslavije sto govori dovoljno o njemu.Uz Envera Marica koji je kod mene neprikosnoven je najdrazi golman a onda Coba valjde one parade a imao je i cudesan refleks.Uzivao sam gledajuci ih uzivo
.
Meni je Cobo najvise ostao u sijecanju kada je poderao neku malu na Kosovu, nije je htio ozeniti, pa sjedi u diskoteci na Jahorini sa tjelohraniteljima da ga familija ne rokne. :oops:
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#2862 Re: Asmir Begović

Post by pirmin »

Tek sad vidim da je Ante Jakovljevic branio i u Sarajevu.
:?
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#2863 Re: Asmir Begović

Post by Xavier1 »

Svaka cast Robertu sto ima petlju da ga klupira. Jasno je svima da je cisto linijski, a i kiks golman. Ne sjecam se njegove dobre utakmice za reprezentaciju.
RtrnOfSalisbury
Posts: 3603
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#2864 Re: Asmir Begović

Post by RtrnOfSalisbury »

... pa kad bi se racunale samo dobre odbrane bio bi super :D
Crvena Tifoza
Posts: 10633
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#2865 Re: Asmir Begović

Post by Crvena Tifoza »

Sad kad krene pljuvanje po Asmiru. Isto očekivam i po Šehiću čim krenu protivnici puniti mrežu umjesto što pogađaju stative. :-)
User avatar
karanana
Posts: 47258
Joined: 26/02/2004 00:00

#2866 Re: Asmir Begović

Post by karanana »

ako je sehic tako dobar, kako to da se klubovi petice ne tuku za njega i kako da poslije ovoliko godina provedenih po azerbejdzanu i turskoj nije mogao isplivati u nekim jacim klubovima?
User avatar
luckylaka
Posts: 22520
Joined: 15/01/2010 06:28

#2867 Re: Asmir Begović

Post by luckylaka »

karanana wrote:ako je sehic tako dobar, kako to da se klubovi petice ne tuku za njega i kako da poslije ovoliko godina provedenih po azerbejdzanu i turskoj nije mogao isplivati u nekim jacim klubovima?
e jbga isto bi se mogli pitati kako to da Asmir cijeli fudbalski vijek provodi u nekim lijevim engleskim klubovima.Sreca je da imamo dva iznad prosjecna golmana pa kome ide neka je na golu.Nesreca je sto su obojica u 30-im i nemaju kvalitetnog naslednika
User avatar
karanana
Posts: 47258
Joined: 26/02/2004 00:00

#2868 Re: Asmir Begović

Post by karanana »

luckylaka wrote:
karanana wrote:ako je sehic tako dobar, kako to da se klubovi petice ne tuku za njega i kako da poslije ovoliko godina provedenih po azerbejdzanu i turskoj nije mogao isplivati u nekim jacim klubovima?
e jbga isto bi se mogli pitati kako to da Asmir cijeli fudbalski vijek provodi u nekim lijevim engleskim klubovima.Sreca je da imamo dva iznad prosjecna golmana pa kome ide neka je na golu.Nesreca je sto su obojica u 30-im i nemaju kvalitetnog naslednika
pa nije to bas isto. asmir je godinama u engleskim premijerligasima, ne znam bas da mozes ijednog premijerligasa engleske, mozda najjace lige svijeta, nazvat lijevim. eto presjedio je godinu i u chelsiju, nije se nesto naigro ni proslavio ali je sigurno uzeo i dalje uzima fine pare. ne znam za ibru, sigurno i on uzima ali nije to to.
User avatar
luckylaka
Posts: 22520
Joined: 15/01/2010 06:28

#2869 Re: Asmir Begović

Post by luckylaka »

karanana wrote:
luckylaka wrote:
karanana wrote:ako je sehic tako dobar, kako to da se klubovi petice ne tuku za njega i kako da poslije ovoliko godina provedenih po azerbejdzanu i turskoj nije mogao isplivati u nekim jacim klubovima?
e jbga isto bi se mogli pitati kako to da Asmir cijeli fudbalski vijek provodi u nekim lijevim engleskim klubovima.Sreca je da imamo dva iznad prosjecna golmana pa kome ide neka je na golu.Nesreca je sto su obojica u 30-im i nemaju kvalitetnog naslednika
pa nije to bas isto. asmir je godinama u engleskim premijerligasima, ne znam bas da mozes ijednog premijerligasa engleske, mozda najjace lige svijeta, nazvat lijevim. eto presjedio je godinu i u chelsiju, nije se nesto naigro ni proslavio ali je sigurno uzeo i dalje uzima fine pare. ne znam za ibru, sigurno i on uzima ali nije to to.
pa dok je presjedio u chelsiju znaci da nema bas nekog kvaliteta ali opet kazem za nas je dobar .Za Sehu ne kontam nikako gdje zaglavi
User avatar
thekupus
Posts: 6813
Joined: 25/06/2011 22:38

#2870 Re: Asmir Begović

Post by thekupus »

luckylaka wrote: pa dok je presjedio u chelsiju znaci da nema bas nekog kvaliteta ali opet kazem za nas je dobar .Za Sehu ne kontam nikako gdje zaglavi
I cech je isto tako karina, nema bas nekog kvaliteta, sjedio na klupi pored levatine courtoisa na golu
User avatar
luckylaka
Posts: 22520
Joined: 15/01/2010 06:28

#2871 Re: Asmir Begović

Post by luckylaka »

thekupus wrote:
luckylaka wrote: pa dok je presjedio u chelsiju znaci da nema bas nekog kvaliteta ali opet kazem za nas je dobar .Za Sehu ne kontam nikako gdje zaglavi
I cech je isto tako karina, nema bas nekog kvaliteta, sjedio na klupi pored levatine courtoisa na golu
Tema je Asmir B.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40843
Joined: 21/05/2012 22:46

#2872 Re: Asmir Begović

Post by AmiĐa_Idriz »

karanana wrote:ako je sehic tako dobar, kako to da se klubovi petice ne tuku za njega i kako da poslije ovoliko godina provedenih po azerbejdzanu i turskoj nije mogao isplivati u nekim jacim klubovima?
Zato što očito ima nesposobnog menadžera.
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#2873 Re: Asmir Begović

Post by van Basten »

Asmir je imao priliku da se probije u top level kad je Tibo bio povrijedjen par mjeseci. Naprimao se svakakvih golova i ode prilika.
Sehic je imao priliku da krene ka vrhu kad je pokupio nagrradu za najboljeg golmana grupne faze lp. Iskoristio je da ode u nekakav levatspor, znaci propade.
Ugl, obojica da su top klasa bili bi prepoznati kao takvi vec, ipak su oni level ispod rrealno. Meni licno Asmir malo iznad Sehica, al eto... Splet okolnosti je takav da je trenutno Sehic m3dju stativama.
User avatar
thekupus
Posts: 6813
Joined: 25/06/2011 22:38

#2874 Re: Asmir Begović

Post by thekupus »

luckylaka wrote:
thekupus wrote:
luckylaka wrote: pa dok je presjedio u chelsiju znaci da nema bas nekog kvaliteta ali opet kazem za nas je dobar .Za Sehu ne kontam nikako gdje zaglavi
I cech je isto tako karina, nema bas nekog kvaliteta, sjedio na klupi pored levatine courtoisa na golu
Tema je Asmir B.
Pa samo ti pokazujem kako ti je glupa logika, sjedio na klupi zbog golmana koji je top 3 na svijetu, i po tebi je to dokaz da "nema bas nekog kvaliteta"
User avatar
Ironman_88
Posts: 1096
Joined: 20/03/2017 17:11

#2875 Re: Asmir Begović

Post by Ironman_88 »

van Basten wrote:Asmir je imao priliku da se probije u top level kad je Tibo bio povrijedjen par mjeseci. Naprimao se svakakvih golova i ode prilika.
Sehic je imao priliku da krene ka vrhu kad je pokupio nagrradu za najboljeg golmana grupne faze lp. Iskoristio je da ode u nekakav levatspor, znaci propade.
Ugl, obojica da su top klasa bili bi prepoznati kao takvi vec, ipak su oni level ispod rrealno. Meni licno Asmir malo iznad Sehica, al eto... Splet okolnosti je takav da je trenutno Sehic m3dju stativama.
Begović je upao na gol u periodu kad je Chelsea igrala najočajniji fudbal, pogotovo u obrani. Priliku nije iskoristio najbolje, primao je i on svakakvih golova, ali u tom periodu su protivnici radili šta su htjeli sa njihovom zadnjom linijom, Asmir se je tad samo utopio u sivilo.

Slažem se da je Begović ispred Šehića i iako se dosad nisam miješao u debatu o prvom golmanu, moram naglasiti da ne razumijem razmišljanje dobrog dijela simpatizera Šehića. Asmir je popljuvan preko noći kao da nije nikad ni valjao, jedan od naših najvećih profesionalaca ikad i igrač koji juriša prema 250 nastupa u PL.
Sa druge strane, Šehiću su krive očito samo neobjašnjive anomalije i loš manager zato što nije dobacio dalje od osrednjog kluba u Turskoj (i to sve u doba globalizacije i umreženosti, gdje svaki poluozbiljan klub iz lige petice ima scouting mrže po afričkim vukojebinama).
Post Reply