Asmir Begović

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
luckylaka
Posts: 22311
Joined: 15/01/2010 06:28

#2776 Re: Asmir Begović

Post by luckylaka »

Bazinga1234 wrote:Ne svidja mi se ovo nimalo. Prvo Lulic a sad i Begovic. Ovdje nesto bas smrdi.
jasko_ba wrote:
Isto tako nije istina da je selektor sa mnom o tome razgovarao; od kada je Prosinečki selektor osim kada sam ja zvao da zamolim za poštedu nije me zvao, posjećivao ili kontatirao na bilo koji način. Štaviše, više puta sam zvao selektora da se čujemo ili vidimo smatrajući da je to normalan odnos ali nisam dobijao nikakav odgovor.
Kakve veze ima Lula i Bega.Lulic se zvabicno oprostio i kraj.Mogao si onda spomenuti i Vedu,Spahu,Medu i reci da nesto smrdi.
User avatar
luckylaka
Posts: 22311
Joined: 15/01/2010 06:28

#2777 Re: Asmir Begović

Post by luckylaka »

Mustang1 wrote:Ja vam kazem to je gotovo, sad ce par izjava Begovica, i onda ide objava da se povlaci iz repke i to je to. Jbg steta falit ce ali sta se moze, mozda ovo upali kao hrvatima Kalinic :D
Pa mislim ako se oprosti da nece puno faliti.Vise nam fali neko ko Spaha ili Lulic
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40323
Joined: 29/06/2011 23:39

#2778 Re: Asmir Begović

Post by dječak sa šibicama »

Robi ima dobre razloge sto ga je izostavio. Begovic vec godinama ucjenjuje selektore, ovaj put mu stali u kraj.
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#2779 Re: Asmir Begović

Post by Xavier1 »

Mustang1 wrote:Ja vam kazem to je gotovo, sad ce par izjava Begovica, i onda ide objava da se povlaci iz repke i to je to. Jbg steta falit ce ali sta se moze, mozda ovo upali kao hrvatima Kalinic :D
Falit ce ti njegove greske? Meni nece.
Jos pored toga glumi neku zvijezdu. Nije ni napisao koji je razlog sto je drugu utakmicu propustio, sto ce reci da se radilo o nekoj gluposti. Bilo mu mrsko ici u daleku Aziju.
kudrilo
Posts: 1213
Joined: 17/10/2016 02:48

#2780 Re: Asmir Begović

Post by kudrilo »

Šta ja mislim da je bilo? :D

Određen Prosinečki za selektora, u stručni štab stavljen Hasagić. Koliko znam, Hasagić i Begović se ne mogu baš :D
Asko rekao "Jooooj, grob te yebo, moram onog konja opet gledati." Skontao da je ofirno oprostit se reprezentacije zbog trenera golmana, pa kaže haj bar ne moram ga na prijateljskim gledati, imam kredita da ne dolazim na to.

Prvi put možda i jest bilo nečega, drugi put je bio neki lični problem, koji Prosinečki okrakaterizova nevažnim. To da mu je dozvolio, to je vjerovatno bilo "Dobro eto, nemoj doći...", a konta u sebi "Al nećeš ni kad budu za bodove". Vjerovatno je i on znao što ovaj neće, ne može ili sl.
Bazinga1234
Posts: 7582
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#2781 Re: Asmir Begović

Post by Bazinga1234 »

luckylaka wrote:
Bazinga1234 wrote:Ne svidja mi se ovo nimalo. Prvo Lulic a sad i Begovic. Ovdje nesto bas smrdi.
jasko_ba wrote:
Isto tako nije istina da je selektor sa mnom o tome razgovarao; od kada je Prosinečki selektor osim kada sam ja zvao da zamolim za poštedu nije me zvao, posjećivao ili kontatirao na bilo koji način. Štaviše, više puta sam zvao selektora da se čujemo ili vidimo smatrajući da je to normalan odnos ali nisam dobijao nikakav odgovor.
Kakve veze ima Lula i Bega.Lulic se zvabicno oprostio i kraj.Mogao si onda spomenuti i Vedu,Spahu,Medu i reci da nesto smrdi.
Nisi me shvatio. Kada su se Prosinecki i Lulic trebali sastati selektor je kazao da ga je Lulic trebao zvati, a Lula rekao da je Robi trebao njega nazvati. Do sastanka nije došlo.
Uglavnom oba puta selektor uhvaćen u laži.
Ne svidja mi se ovo nimalo, dva velika profesionalca, vjerujem njima vise nego Prosineckom.
User avatar
Edin H.
Posts: 46898
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2782 Re: Asmir Begović

Post by Edin H. »

kudrilo wrote:Šta ja mislim da je bilo? :D

Određen Prosinečki za selektora, u stručni štab stavljen Hasagić. Koliko znam, Hasagić i Begović se ne mogu baš :D
Asko rekao "Jooooj, grob te yebo, moram onog konja opet gledati." Skontao da je ofirno oprostit se reprezentacije zbog trenera golmana, pa kaže haj bar ne moram ga na prijateljskim gledati, imam kredita da ne dolazim na to.

Prvi put možda i jest bilo nečega, drugi put je bio neki lični problem, koji Prosinečki okrakaterizova nevažnim. To da mu je dozvolio, to je vjerovatno bilo "Dobro eto, nemoj doći...", a konta u sebi "Al nećeš ni kad budu za bodove". Vjerovatno je i on znao što ovaj neće, ne može ili sl.
:twisted:
User avatar
Artest
Posts: 3942
Joined: 12/05/2012 17:04

#2783 Re: Asmir Begović

Post by Artest »

Robi je samo zezno sto ga nije pozvao pa ostavio na klupi. Tada bi se Brega sam razotkrio - jer vise nikada ne bi dosao.

Ovako je dobio kakvu-takvu izliku, da se kod dijela navijaca, "casno" oprosti.
Vec neko vrijeme on trazi varijantu noge, ali je problem sto nema muda da kaze onako kako jest. Nebitno da li je uzrok Hasagic ili sta vec.

Jedino je sjeb sto nema dostojnu zamjenu; makar 'na papiru'.
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#2784 Re: Asmir Begović

Post by Xavier1 »

kudrilo wrote:Šta ja mislim da je bilo? :D

Određen Prosinečki za selektora, u stručni štab stavljen Hasagić. Koliko znam, Hasagić i Begović se ne mogu baš :D
Asko rekao "Jooooj, grob te yebo, moram onog konja opet gledati." Skontao da je ofirno oprostit se reprezentacije zbog trenera golmana, pa kaže haj bar ne moram ga na prijateljskim gledati, imam kredita da ne dolazim na to.

Prvi put možda i jest bilo nečega, drugi put je bio neki lični problem, koji Prosinečki okrakaterizova nevažnim. To da mu je dozvolio, to je vjerovatno bilo "Dobro eto, nemoj doći...", a konta u sebi "Al nećeš ni kad budu za bodove". Vjerovatno je i on znao što ovaj neće, ne može ili sl.
Ovo je vrlo moguc i realan scenarij. :thumbup:
User avatar
atmel
Posts: 1624
Joined: 02/02/2005 20:05
Location: planet zemlja

#2785 Re: Asmir Begović

Post by atmel »

Artest wrote:Robi je samo zezno sto ga nije pozvao pa ostavio na klupi. Tada bi se Brega sam razotkrio - jer vise nikada ne bi dosao.

Ovako je dobio kakvu-takvu izliku, da se kod dijela navijaca, "casno" oprosti.
Vec neko vrijeme on trazi varijantu noge, ali je problem sto nema muda da kaze onako kako jest. Nebitno da li je uzrok Hasagic ili sta vec.

Jedino je sjeb sto nema dostojnu zamjenu; makar 'na papiru'.
To je to.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#2786 Re: Asmir Begović

Post by Nadzorna_ploca »

Dobro. Hajmo ovako. Bega ima prilicno valjane razloge zasto nije dosao. Ako laze onda mu treba jezik odsjeci.
Robi kaze da ne voli igrace koji biraju tekme. Price se ne slazu. Lose je da nisu sjeli i razgovarali o ovoj temi. Ovako se losa slika pravi pred dvije bitne utakmice plus smo deficitarno na toj poziciji. Djecije bolesti tipa mogao je ovako ili morao onako ili neka ga je sutnuo..za to me kita boli. Ali odrasli ljudi moraju sjesti i pricati i donositi odluke zajedno.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#2787 Re: Asmir Begović

Post by un1ted »

Ne mogu da vjerujem da vi zaista mislite da je njemu bitan neki imidž u BIH pa da traži izgovor o napuštanju reprezentacije. Je li vi shvatate da je njemu ova država dala jedno veliko NIŠTA? On nema niti jedan razlog da se ovako opravdava. Kome, zbog čega, ili radi koga?

Čovjek to radi jer je veliki profesionalac i to je manje vise jedina istina. Pa on nakon što završi s fudbalom, sa BIH će imati veze jednom u pet godina, i to kada mu u pasoš budu udarali pečat.

Kritike ka njemu i njegovim performansama su ponekad i opravdane. Problem je u tome sto zaboravljate da u zadnjih 20 godina nismo imali golmana približnih kvaliteta kao što je on. Moram li govoriti da nećemo ni u narednih barem pet godina?
User avatar
Edin H.
Posts: 46898
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2788 Re: Asmir Begović

Post by Edin H. »

Nadzorna_ploca wrote:Dobro. Hajmo ovako. Bega ima prilicno valjane razloge zasto nije dosao. Ako laze onda mu treba jezik odsjeci.
Robi kaze da ne voli igrace koji biraju tekme. Price se ne slazu. Lose je da nisu sjeli i razgovarali o ovoj temi. Ovako se losa slika pravi pred dvije bitne utakmice plus smo deficitarno na toj poziciji. Djecije bolesti tipa mogao je ovako ili morao onako ili neka ga je sutnuo..za to me kita boli. Ali odrasli ljudi moraju sjesti i pricati i donositi odluke zajedno.
Ne trebaju njemu razlozi, vecina igraca iz Premiershipa izbjegava prijateljske utakmice zbog pritiska klubova.
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#2789 Re: Asmir Begović

Post by Point. »

Ovo je sve zbog onog šupka Hasagića. Poznato je da se njih dvojica baš i ne gotive i nije slučajno što se ovo sad događa kad je šupak Hasagić postavljen za trenera golmana. A ne zaboravimo da nas je šupak Hasagić zavaljivao sa svojim sjebanim leđima i na osnovu ranijih kredita odgađao svoj odlazak, iako je bio invalid i koštao nas golova. I sad zbog tog šupka da gubimo golmana Asmirovog kalibra.

Uvije neke drame kod nas, jebemu majku i sve pa može li jedan ciklus bez cirkusa.
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#2790 Re: Asmir Begović

Post by Xavier1 »

Nadzorna_ploca wrote:Dobro. Hajmo ovako. Bega ima prilicno valjane razloge zasto nije dosao. Ako laze onda mu treba jezik odsjeci.
Robi kaze da ne voli igrace koji biraju tekme. Price se ne slazu. Lose je da nisu sjeli i razgovarali o ovoj temi. Ovako se losa slika pravi pred dvije bitne utakmice plus smo deficitarno na toj poziciji. Djecije bolesti tipa mogao je ovako ili morao onako ili neka ga je sutnuo..za to me kita boli. Ali odrasli ljudi moraju sjesti i pricati i donositi odluke zajedno.
Meni se cini da Robi ne vidi neku preveliku razliku izmedju Begovica i Sehica i zato mu ovo nije tesko palo. Ako se dobro sjecam ranije je davao neke izjave gdje je dosta hvalio ovog drugog. Mozda je cak i mislio da ga postavi za prvog golmana.
Ne znam koji je problem sa Sehicem u klubu, ali u reprezentaciji je stvarno branio bolje od Begovica. Barem u ovom malom uzorku utakmica sto je dobio.
User avatar
Edin H.
Posts: 46898
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2791 Re: Asmir Begović

Post by Edin H. »

Point. wrote:Ovo je sve zbog onog šupka Hasagića. Poznato je da se njih dvojica baš i ne gotive i nije slučajno što se ovo sad događa kad je šupak Hasagić postavljen za trenera golmana. A ne zaboravimo da nas je šupak Hasagić zavaljivao sa svojim sjebanim leđima i na osnovu ranijih kredita odgađao svoj odlazak, iako je bio invalid i koštao nas golova. I sad zbog tog šupka da gubimo golmana Asmirovog kalibra.

Uvije neke drame kod nas, jebemu majku i sve pa može li jedan ciklus bez cirkusa.
Pitanje je kome to pade na pamet da postavi Hasagica za trenera kada se zna da je Begovic No. 1? :roll:
User avatar
Edin H.
Posts: 46898
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2792 Re: Asmir Begović

Post by Edin H. »

Xavier1 wrote:
Nadzorna_ploca wrote:Dobro. Hajmo ovako. Bega ima prilicno valjane razloge zasto nije dosao. Ako laze onda mu treba jezik odsjeci.
Robi kaze da ne voli igrace koji biraju tekme. Price se ne slazu. Lose je da nisu sjeli i razgovarali o ovoj temi. Ovako se losa slika pravi pred dvije bitne utakmice plus smo deficitarno na toj poziciji. Djecije bolesti tipa mogao je ovako ili morao onako ili neka ga je sutnuo..za to me kita boli. Ali odrasli ljudi moraju sjesti i pricati i donositi odluke zajedno.
Meni se cini da Robi ne vidi neku preveliku razliku izmedju Begovica i Sehica i zato mu ovo nije tesko palo. Ako se dobro sjecam ranije je davao neke izjave gdje je dosta hvalio ovog drugog. Mozda je cak i mislio da ga postavi za prvog golmana.
Ne znam koji je problem sa Sehicem u klubu, ali u reprezentaciji je stvarno branio bolje od Begovica. Barem u ovom malom uzorku utakmica sto je dobio.
Pusti se ba tih lijevih utakmica
Bazinga1234
Posts: 7582
Joined: 17/07/2017 15:20
Location: Mostar

#2793 Re: Asmir Begović

Post by Bazinga1234 »

Edin H. wrote:
Pitanje je kome to pade na pamet da postavi Hasagica za trenera kada se zna da je Begovic No. 1? :roll:
Fakat, ovo ne moze biti slučajno :D
Bolje da su Gusu ostavili.
User avatar
Edin H.
Posts: 46898
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2794 Re: Asmir Begović

Post by Edin H. »

Bazinga1234 wrote:
Edin H. wrote:
Pitanje je kome to pade na pamet da postavi Hasagica za trenera kada se zna da je Begovic No. 1? :roll:
Fakat, ovo ne moze biti slučajno :D
Bolje da su Gusu ostavili.
Mislim i ja bi ga karo da sam na Kenanovom mjestu, ali to nije poenta. :D
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#2795 Re: Asmir Begović

Post by Point. »

Edin H. wrote:
Point. wrote:Ovo je sve zbog onog šupka Hasagića. Poznato je da se njih dvojica baš i ne gotive i nije slučajno što se ovo sad događa kad je šupak Hasagić postavljen za trenera golmana. A ne zaboravimo da nas je šupak Hasagić zavaljivao sa svojim sjebanim leđima i na osnovu ranijih kredita odgađao svoj odlazak, iako je bio invalid i koštao nas golova. I sad zbog tog šupka da gubimo golmana Asmirovog kalibra.

Uvije neke drame kod nas, jebemu majku i sve pa može li jedan ciklus bez cirkusa.
Pitanje je kome to pade na pamet da postavi Hasagica za trenera kada se zna da je Begovic No. 1? :roll:
Možda su zaboravili na tu činjenicu ili mislili da se prešlo preko toga, što bi svaki profesionalac kome je reprezentacija na prvom mjestu uradio. Ali eto, Kenan je dočekao svojih pet minuta i još mu kec pao da zakuca željino dijete Šehića kao jedinicu u reprezentaciji.
User avatar
Grean
Posts: 9334
Joined: 30/11/2013 19:47

#2796 Re: Asmir Begović

Post by Grean »

Oj, samo smo cekali da se Amerika probudi.

Hasagic je supak sto je branio za reprezentaciju dok je novajlija i tadasnji rezervista u svom klubu Begovic minirao istu neodazivanjem jer mu je iz ponizenja bilo da ceka svoju sansu....u isto vrijeme nije se puno bunio zbog klupe u klubu. Redovno je grijao.
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#2797 Re: Asmir Begović

Post by tataćusak »

Ja mu govorim, nemoj Bega otvarati skolu golmana hebace te guso, pravis mu konkurenciju, a Bega ko tele
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#2798 Re: Asmir Begović

Post by Muhamed Đakmić »

E čuj Begovićev odnos profesionalan, a svaki drugi neprofesionalan. Očito od njega po običaju pravimo svetu kravu.

Čuj nije Kenan prešao preko toga. Pa nije se Kenan odbio odazvati na poziv, nego je to uradio Begović. Dva puta.
User avatar
Edin H.
Posts: 46898
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2799 Re: Asmir Begović

Post by Edin H. »

Muhamed Đakmić wrote:E čuj Begovićev odnos profesionalan, a svaki drugi neprofesionalan. Očito od njega po običaju pravimo svetu kravu.

Čuj nije Kenan prešao preko toga. Pa nije se Kenan odbio odazvati na poziv, nego je to uradio Begović. Dva puta.
Trbao je i Kodro u Iran da pravi pare Savezu, je'l de? :razz:
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#2800 Re: Asmir Begović

Post by Muhamed Đakmić »

Edin H. wrote:
Muhamed Đakmić wrote:E čuj Begovićev odnos profesionalan, a svaki drugi neprofesionalan. Očito od njega po običaju pravimo svetu kravu.

Čuj nije Kenan prešao preko toga. Pa nije se Kenan odbio odazvati na poziv, nego je to uradio Begović. Dva puta.
Trbao je i Kodro u Iran da pravi pare Savezu, je'l de? :razz:
Nije. Ali je Begović trebao u Bugarsku i Južnu Koreju. Bar da se upozna sa novim selektorom.
Post Reply