ASA banka

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
NediM17
Posts: 21682
Joined: 05/11/2009 11:49

#26 Re: ASA banka

Post by NediM17 »

Kod mene proradilo u ponedjeljak navece sa novim brojem racuna, bivsi Sber.
Dr Arsla
Posts: 1186
Joined: 05/01/2013 16:16

#27 Re: ASA banka

Post by Dr Arsla »

Kod mene proradilo utorak ujutro a inače im je aplikacija kuvac od ovce :mrgreen:
U BBI isto imam e-bankarstvo i neuporedivo je bolje
Nokian808
Posts: 934
Joined: 13/05/2013 20:50

#28 Re: ASA banka

Post by Nokian808 »

Ne radi aplikacija zadnje stanje od 30.11. medjutim jos gore je sto mi nije legla naknada za nezaposlene u iznosu od 466 KM.
Inace ista mi je uplacena 2.12. tako su mi rekli na birou.
U ASA banci se prave ludi kazu nema nista cak ni uplate od 1.12. sa PayPala.
Znaci dvije razlicite uplate a nista na racunu.
Razmisljam da ih ukinem ionako sam kod ovih nesposobnih domacih profitera samo sljedom Sber racuna tj. po automatizmu...
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#29 Re: ASA banka

Post by crveni_makovi »

Meni je zatvaranje svih mojih računa koje je ASA preuzela u tom proljetnom pohodu na Sber, došlo kao dio zgodne aktivnost čišćenja raznih repova iz prošlosti.
PMT
Posts: 27
Joined: 23/01/2020 17:44

#30 Re: ASA banka

Post by PMT »

Aplikacija koju sam koristio za mbanking nema vise na app store, ima li neka nova
gidra
Posts: 3575
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#31 Re: ASA banka

Post by gidra »

Vece su promjene raji iz Ase nego nama iz Sbera, zapravo nama iz Sberbanke se nista nije promijenilo u aplikacijama osim zelenog u plavi logo..
Asa banka je nastavila koristiti od Sbera m-banking i e-banking aplikacije jer je neuporedivo bolje od njihove stare matične apliakcije koje su do sada koristili.
Meni aplikacija radi od ponedjeljka bez ikakvih problema.
NediM17
Posts: 21682
Joined: 05/11/2009 11:49

#32 Re: ASA banka

Post by NediM17 »

Da, ova aplikacija bivseg Sbera koju su klepili je skroz ok.
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#33 Re: ASA banka

Post by crveni_makovi »

Ja sam koristila e banking bivse Sber i do ASA proljeca sam bila zadovoljna platformom, manje ljubaznoscu uposlenika i korisnickom podrskom.
Otkako je ASA preuzela reizdali su mi Mastercard s logom Sber banke. Ta kartica mi je odbijena za dopunu placanja usluga u Njemackoj i nisam se usudjivala koristiti je tamo vise.
Od ASA preuzimanja,SMS o potvrdama placanja i izvrsenih naloga vise nikad nije dosao ubrzo po obavljenoj transakciji nego uglavnom u gluho doba noci ili nakon par dana. Sve su to sitnice bez kojih se moze (pre)zivjeti ali je bio lijep osjecaj zatvoriti racune.
User avatar
Crni cvijet
Posts: 137
Joined: 16/11/2009 19:51

#34 Re: ASA banka

Post by Crni cvijet »

Još nisu proradile SMS obavijesti. Nadam se da će mi makar uplate normalno proći. Rođaku evo topli nije legao a njegovim kolegama koji nisu kod Ase normalno prošlo... :evil:
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#35 Re: ASA banka

Post by JoseMujica »

prvo iskustvo s ovom bankom užasavajuće :sad:

dali mi novu karticu prošle sedmice i još je idioti nisu aktivirali...zvao sam ih jedno 3-4 puta, pa onda nazovu oni mene i tako u krug :-)

sreća samo što mi je ovo sekundarna, a ne glavna banka inače bi tamo nekoga zubima klao i pozatvarao sve račune
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#36 Re: ASA banka

Post by n+1 »

JoseMujica wrote: 13/12/2022 10:32 prvo iskustvo s ovom bankom užasavajuće :sad:

dali mi novu karticu prošle sedmice i još je idioti nisu aktivirali...zvao sam ih jedno 3-4 puta, pa onda nazovu oni mene i tako u krug :-)

sreća samo što mi je ovo sekundarna, a ne glavna banka inače bi tamo nekoga zubima klao i pozatvarao sve račune
Nisam klijent, nemam pojma.

Ali zar karticu ne aktivira klijent, bez obzira koja je banka u pitanju? ATM transakcijom ili internet/mobilnim bankarstvom?
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#37 Re: ASA banka

Post by crveni_makovi »

Pa valjda bi mu to rekli jasno u jednom od tih brojnih poziva.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#38 Re: ASA banka

Post by JoseMujica »

n+1 wrote: 13/12/2022 10:36
JoseMujica wrote: 13/12/2022 10:32 prvo iskustvo s ovom bankom užasavajuće :sad:

dali mi novu karticu prošle sedmice i još je idioti nisu aktivirali...zvao sam ih jedno 3-4 puta, pa onda nazovu oni mene i tako u krug :-)

sreća samo što mi je ovo sekundarna, a ne glavna banka inače bi tamo nekoga zubima klao i pozatvarao sve račune
Nisam klijent, nemam pojma.

Ali zar karticu ne aktivira klijent, bez obzira koja je banka u pitanju? ATM transakcijom ili internet/mobilnim bankarstvom?
kad mijenjaš karticu aktivira ti je banka...ja ih pitam prilikom preuzimanja kada će biti aktivna i reče mi za pola sata :lol:

barem juče ujutru kad su me zvali reče mi ova da će poslati hitnu urgenciju da se aktivira kartica i usput mi objasni da nisu uradili neke "pozadinske radnje", te da će me obavjestiti kada bude aktivna...nakon 2-3 sata zove me druga i ja joj kažem da su već zvali i da je kolegica poslala urgenciju, kaže mi ta da vidi to u sistemu..haj sve ok.

haj kontam završiće, kad nakon 2-3 sata opet zove neka treća i opet od početka s pričom prijavili ste problem bla bla bla...i tu su mi živce povukli....reko znate li vi tamo šta radite uopće, zovite kad aktivirate karticu i ne gubite mi vrijeme.

evo danas je utorak još nije aktivirana a ima barem 5 dana kako su mi je dali

kažem sreća nije mi primarna i jedina banka ili nesreća da se negdje vani zatekneš...mogo bi se samo roknut :roll:
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#39 Re: ASA banka

Post by JoseMujica »

ev ona kraju moradoh otići do šefa poslovnici i tek mi je aktivirali...nakon 8 dana

svaka čast domaća kurčino :-)

ps

pouka priče nikad i ama baš nikad ne imati račun u samo jednoj banci.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#40 Re: ASA banka

Post by channel10 »

Nisu jedini. Ima frishak slucaj i u Sparkasse bank.. To je normalna stvar u ovoj drzavi.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4470
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#41 Re: ASA banka

Post by VladaFBiH »

crveni_makovi wrote: 08/12/2022 18:26 Ja sam koristila e banking bivse Sber i do ASA proljeca sam bila zadovoljna platformom, manje ljubaznoscu uposlenika i korisnickom podrskom.
Otkako je ASA preuzela reizdali su mi Mastercard s logom Sber banke. Ta kartica mi je odbijena za dopunu placanja usluga u Njemackoj i nisam se usudjivala koristiti je tamo vise.
Od ASA preuzimanja,SMS o potvrdama placanja i izvrsenih naloga vise nikad nije dosao ubrzo po obavljenoj transakciji nego uglavnom u gluho doba noci ili nakon par dana. Sve su to sitnice bez kojih se moze (pre)zivjeti ali je bio lijep osjecaj zatvoriti racune.
Ovo je baš iritirajuće jer koja je onda svrha SMS-a ako stiže dan-dva-tri poslije
Dr Arsla
Posts: 1186
Joined: 05/01/2013 16:16

#42 Re: ASA banka

Post by Dr Arsla »

Kod mene sms totalno obustavljen. Mobilno bankarstvo kasni sa ažuriranjem po 3-4 dana. BBI je neuporedivo bolji u tom segmentu. Svaka promjena na računu se odmah vidi a sms u roku 10-15 sekundi stigne
User avatar
Crni cvijet
Posts: 137
Joined: 16/11/2009 19:51

#43 Re: ASA banka

Post by Crni cvijet »

Meni je stvarno SMS uvijek dolazio gotovo automatski, bez kašnjenja. Npr., nisam se ni udaljila od bankomata a stiže šta je podignuto.

Međutim, sad od ovog spajanja, iako sam ja i od ranije na Asa, još SMS nije proradio.

Ne da kasni nego uopće od 29.11. ništa nije stiglo iako su bile i uplate i isplate.

Sva sreća pa barem račun radi, samo da uplate i isplate mogu. Ovo ostalo valjda proradi uskoro... Do sad sam bila zadovoljna stvarno ali sve oko ovog sad spajanja je proteklo baš loše. Od tajminga do sad ovih kašnjenja...
Peryton_
Posts: 1012
Joined: 04/11/2011 21:23
Location: Tuzla

#44 Re: ASA banka

Post by Peryton_ »

JoseMujica wrote: 13/12/2022 10:32 prvo iskustvo s ovom bankom užasavajuće :sad:

dali mi novu karticu prošle sedmice i još je idioti nisu aktivirali...zvao sam ih jedno 3-4 puta, pa onda nazovu oni mene i tako u krug :-)

sreća samo što mi je ovo sekundarna, a ne glavna banka inače bi tamo nekoga zubima klao i pozatvarao sve račune
Nije to samo tvoja banka. NLB sam batalio zbog sranja sa novom karticom kad je nisu aktivirali 3 dana. Jos mi je to glavni racun bio, ostao ko posran na ATM.
Zatvorio racun sutradan, doduse sef poslovnice je bio uporan i htio da odmah rijesi problem, ja mu kazem ako za jednu pisljivu Visu treba reagovati sef poslovnice, najbolje da se ugasite.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#45 Re: ASA banka

Post by Bosanac sa dna kace »

Je'l i u koga radi SMS obavjestenej o izvrsenoj transakciji?
Ja danas zvao onaj neki broj 080 broj i kazu da imaju tehnicku gresku koju pokusavaju rijesiti...dakle evo punih 15 dana....sta reci....
Sta kazete za aplikaciju mobilnog bankarstva? Klepili od Sberbank?
Ona ranije je bila bezze (doduse im'o sam osnovni paket)....jedino mi nije jasan obracun rate kredita prema onoj aplikaciji....ili se ja ne razumim u bankarsku terminologiju na bosanskom...
PMT
Posts: 27
Joined: 23/01/2020 17:44

#46 Re: ASA banka

Post by PMT »

Da li je ta nova od Sberbanke zamjenila staru aplikaciju ASA, da li su isti user o pass od stare i na novoj aplikaciji?
User avatar
plagijator1975
Posts: 2575
Joined: 13/07/2011 23:13

#47 Re: ASA banka

Post by plagijator1975 »

Da li su nekom proradile SMS obavjesti priliv/odliv?
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4470
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#48 Re: ASA banka

Post by VladaFBiH »

plagijator1975 wrote: 27/12/2022 22:16 Da li su nekom proradile SMS obavjesti priliv/odliv?
ne
Dr Arsla
Posts: 1186
Joined: 05/01/2013 16:16

#49 Re: ASA banka

Post by Dr Arsla »

Proradio sms
tap3ah75
Posts: 5995
Joined: 07/09/2009 14:14

#50 Re: ASA banka

Post by tap3ah75 »

Imaju li ikakvog osnova tražiti mi da na uplatnici upišem svoj JMBG broj za uplatu koja NIJE uplata javnih prihoda?
Kod nas se grijanje može platiti bez naknade kod njih i kažu mi da od sada traže i JMBG da se upisuje.
Post Reply