ASA banka

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
fusion_ba
Posts: 4410
Joined: 02/12/2017 20:10

#151 Re: ASA banka

Post by fusion_ba »

Neke banke zbog toga su uvele pravilo da bankomat ne izbacuje novac dok ne izvadiš karticu iz njega.
User avatar
nepass1
Posts: 9723
Joined: 06/07/2017 07:35

#152 Re: ASA banka

Post by nepass1 »

Odem u februaru da ukinem paket upp transakcije. Prebacio platu u drugu banku i ovaj od ase mi sluzi samo da placam paypalom. Nisam imao nista love na njemu. Ukinu mi taj paket tad u februaru. U aprilu uplatim lovu da kupim nesta kad -15km za upp transakcije skinuto. Odem u maju kazem ukinite mi paket, bio sam u februaru haj jebo 15km ali necu vise da placam.
Prodao nesta sad u junu na piku legle mi pare na racun od ase kad -5km za upp transakcije. I sad moram opet kod njih ali sad bas moram nekom jebati mater i traziti da mi vrate pare
bumerangss
Posts: 4490
Joined: 12/01/2015 16:47

#153 Re: ASA banka

Post by bumerangss »

Posalji mail agenciji za bankarstvo
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45534
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#154 Re: ASA banka

Post by Chmoljo »

je li iko uspio uplatiti INO nalog preko mobilnog bankarstva. ja imam opciju da otvorim inostrano plaćanje, mogu unijeti sve osim svog računa sa kojeg bi se skidalo.

:?

pa sam sad zbunjen. je li može ili ne može...
semsasuljakovic
Posts: 2014
Joined: 02/08/2015 21:30

#155 Re: ASA banka

Post by semsasuljakovic »

Nemoj slučajno da bi se ko zeznuo pa krenuo poslovati s ovim lažovima i neznalicama.

31. jula dolazim u banku, nakon što sam 10 minuta ranije ugasio račun u Intesa Banci jer ne dopuštaju primanje novca putem paypala, sa zahtjevom da otvorim paket usluga "Start" i da dobijem Visa karticu koju ću moći koristiti za primanje novca preko paypala. Sreća moja što sam sa sobom ponio isprintan email podrške ASA banke, gdje mi garantuju da se njihova Visa može koristiti za te svrhe. U startu mi službenica kaže da to nije istina, da ne može, ali da će pitati podršku da li i koja može.

Podrška joj odgovara da može Visa prepaid tj. nadopunjiva kartica, te da rade na tome da i obične Visa debitne kartice osposobe za te svrhe. Pristajem na tu opciju tj. Visa u paketu + Visa prepaid koju bih plaćao 10 KM jednokratno svake dvije godine. Na zahtjev za otvaranje paketa pišem rečenicu: "Potrebna Visa kartica za primanje novca preko paypala" - i potpisujem se, da se ogradim.

Kaže službenica kartice će biti gotove kroz 15 dana. Prođe to vrijeme ali kartica ni na vidiku. Pišem njihovoj podršci, kad kažu - kartica će biti spremna u sedmici 28.08. - 01.09., te će važiti od 01.09. Dakle, u startu su me mjesec dana ostavili bez kartice. Hajde, kontam halalit ću.

Danas odlazim po kartice, kad šok: Umjesto Vise, napravili mi MasterCard. Hajde, kontam, nije neki belaj, dobit ću Visu prepaid, pa nju koristiti za paypal. Dajte mi reko prepaid karticu, prvo zgledaju se šalteruše - niko ne zna o čemu pričam. Pozvaše šeficu, kaže imamo samo MasterCard prepaid, ali i ona može na paypal, samo morate nazvati da Vam damo kod.

Reko: Gasite mi sve usluge koje imam kod vas!

Poče me ona uvjeravati, klasično ono gospodine možete i s ovom karticom, bla bla. Sve sam je saslušao i samo ponovio zahtjev.

Uglavnom, na ASA banci sam bio od 31. jula do 28. augusta i ne bih nikom živom preporučio da se s njima petljaju. Intesa je za njih džennetska hurija.
DonieBrasco
Posts: 15624
Joined: 31/08/2016 16:09

#156 Re: ASA banka

Post by DonieBrasco »

@semsasuljakovic

Isto tako ja sa master debitnom htio da otvorim paypal da mogu placati istim ne prihvatiapaypal tu karticu, odem u banku kazu mi treba visa debitna za paypaly, reko ok napravite mi jos im naglasio da je za to, proslo deset dana preuzeo novu karticu da je linkujem na playpal odbija kaze do banke je.

Odem opet u banku ista prica, ne znaju oni a kako ja onda da znam kao korisnik. I cuo sam tu pricu rade na tome da osposobe kartice za paypal.

Razmatram drugu banku samo ne znam koju da mogu u startu dobit visa ili master debitnu i linkovati je na paypal da mogu placati.
semsasuljakovic
Posts: 2014
Joined: 02/08/2015 21:30

#157 Re: ASA banka

Post by semsasuljakovic »

DonieBrasco wrote: 28/08/2023 16:07 @semsasuljakovic

Isto tako ja sa master debitnom htio da otvorim paypal da mogu placati istim ne prihvatiapaypal tu karticu, odem u banku kazu mi treba visa debitna za paypaly, reko ok napravite mi jos im naglasio da je za to, proslo deset dana preuzeo novu karticu da je linkujem na playpal odbija kaze do banke je.

Odem opet u banku ista prica, ne znaju oni a kako ja onda da znam kao korisnik. I cuo sam tu pricu rade na tome da osposobe kartice za paypal.

Razmatram drugu banku samo ne znam koju da mogu u startu dobit visa ili master debitnu i linkovati je na paypal da mogu placati.
Sparkasse, tamo ću ja otvoriti račun.
User avatar
nepass1
Posts: 9723
Joined: 06/07/2017 07:35

#158 Re: ASA banka

Post by nepass1 »

Ja sam se sa njima ganjao cetiri mjeseca da mi ugase paket. Imam jos milju da im vratim i sve zatvaram sto sam imao u asi.
nermin_t
Posts: 279
Joined: 25/01/2022 22:39

#159 Re: ASA banka

Post by nermin_t »

semsasuljakovic wrote: 28/08/2023 16:00 31. jula dolazim u banku, nakon što sam 10 minuta ranije ugasio račun u Intesa Banci jer ne dopuštaju primanje novca putem paypala, sa zahtjevom da otvorim paket usluga "Start" i da dobijem Visa karticu koju ću moći koristiti za primanje novca preko paypala.
Ne znam što se zezaš s ovima. Otvoriš račun u RF dobiješ Visu koja provjereno radi s Paypalom u realnom vremenu. Bukvalno u sred noći da prebaciš pare one liježu iste sekunde na račun.
Last edited by nermin_t on 28/08/2023 17:31, edited 2 times in total.
User avatar
nivla
Posts: 4289
Joined: 12/01/2008 23:44

#160 Re: ASA banka

Post by nivla »

nermin_t wrote: 28/08/2023 17:29
semsasuljakovic wrote: 28/08/2023 16:00 31. jula dolazim u banku, nakon što sam 10 minuta ranije ugasio račun u Intesa Banci jer ne dopuštaju primanje novca putem paypala, sa zahtjevom da otvorim paket usluga "Start" i da dobijem Visa karticu koju ću moći koristiti za primanje novca preko paypala.
Ne znam što se zezaš s ovima. Otvoriš račun u RF dobiješ Visu koja provjereno radi s Paypalom u realnom vremenu. Bukvalno u sred noći da prebaciš pare one liježu iste sekunde na račun.
rajfajzen je sto se tice vise i paypala beton
User avatar
fusion_ba
Posts: 4410
Joined: 02/12/2017 20:10

#161 Re: ASA banka

Post by fusion_ba »

Potvrđujem. Svakog prvog u mjesecu mi legnu pare na karticu i prije nego što se probudim. Nebitno je li radni dan, vikend, praznik. Sve automatski ide.
muki_muky
Posts: 415
Joined: 13/01/2022 18:07

#162 Re: ASA banka

Post by muki_muky »

nivla wrote: 28/08/2023 17:30
nermin_t wrote: 28/08/2023 17:29

Ne znam što se zezaš s ovima. Otvoriš račun u RF dobiješ Visu koja provjereno radi s Paypalom u realnom vremenu. Bukvalno u sred noći da prebaciš pare one liježu iste sekunde na račun.
rajfajzen je sto se tice vise i paypala beton
Moze li neko “nezaposlen” otvorit racun kod njih? Kakva je situacija sa BBI prepaid karticama za paypal?
User avatar
nivla
Posts: 4289
Joined: 12/01/2008 23:44

#163 Re: ASA banka

Post by nivla »

muki_muky wrote: 30/08/2023 00:11
nivla wrote: 28/08/2023 17:30

rajfajzen je sto se tice vise i paypala beton
Moze li neko “nezaposlen” otvorit racun kod njih? Kakva je situacija sa BBI prepaid karticama za paypal?
ja otvorio prije skoro 20 godina, studirao a moze biti i da sam bio srednja skola pa mi trebalo za opstinsku stipendiju
za bbi ne znam jer mi je zadnji pokusaj saradnje sa njima bio kad sam na 2000 trebao vratit 2500 na halal nacin, a u rajfajzenu 2200km
NediM17
Posts: 21711
Joined: 05/11/2009 11:49

#164 Re: ASA banka

Post by NediM17 »

Sutra mi istice debitna master card jos iz vremena Sberbanke.
Ovi smetljari ne zovu da je stigla nova.
Odem na salter da provjerim, kazu jao znate imamo problema sa "plastikom", sta god to znacilo.
Naslijedili su hrpu kartica od Sbera, izdavali klijentima i sad je valjda ta zaliha potrosena a svoje, pretpostavljam, nisu narucili na vrijeme.
Sljedece sedmice putujem vani i naravno da mi treba kartica da ne nosam vecu kolicinu gotovine sa sobom, a oni nemaju predstavu kad bi uopste kartica moglo biti.
Bavim se mislju da odredjenu kolicinu novca prebacim na kreditnu karticu koja je vazeca, samo se nadam da mi nece obracunati 14% kamate na moja sredstva koja bih uplatio i trosio sa te kartice. :mrgreen:
Nazalost, Sber je za ove domace pilicare bio institucija.
Imam jos jednu ratu kredita uzetog jos kod Sbera i mislim da cemo se poselamiti.
Ostaje problem kod koga preci jer su svi manje-vise ista govna.
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2523
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#165 Re: ASA banka

Post by Del_Boy1 »

NediM17 wrote: 29/09/2023 18:05 Sutra mi istice debitna master card jos iz vremena Sberbanke.
Ovi smetljari ne zovu da je stigla nova.
Odem na salter da provjerim, kazu jao znate imamo problema sa "plastikom", sta god to znacilo.
Naslijedili su hrpu kartica od Sbera, izdavali klijentima i sad je valjda ta zaliha potrosena a svoje, pretpostavljam, nisu narucili na vrijeme.
Sljedece sedmice putujem vani i naravno da mi treba kartica da ne nosam vecu kolicinu gotovine sa sobom, a oni nemaju predstavu kad bi uopste kartica moglo biti.
Bavim se mislju da odredjenu kolicinu novca prebacim na kreditnu karticu koja je vazeca, samo se nadam da mi nece obracunati 14% kamate na moja sredstva koja bih uplatio i trosio sa te kartice. :mrgreen:
Nazalost, Sber je za ove domace pilicare bio institucija.
Imam jos jednu ratu kredita uzetog jos kod Sbera i mislim da cemo se poselamiti.
Ostaje problem kod koga preci jer su svi manje-vise ista govna.
Kupi visa prepaid karticu i prebaci na nju kolko trebaš.

https://www.asabanka.ba/stanovnistvo/kr ... d-kartica/

Ako oni nemaju ima i u BBI banci, odma je dobiješ.

https://www.bbi.ba/bs/stanovnistvo/visa-prepaid
NediM17
Posts: 21711
Joined: 05/11/2009 11:49

#166 Re: ASA banka

Post by NediM17 »

Nemaju "plastike". :lol:
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2523
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#167 Re: ASA banka

Post by Del_Boy1 »

NediM17 wrote: 29/09/2023 18:12 Nemaju "plastike". :lol:
To su već prije izrađene kartice koje nisu ni na čije ime registrovane, moguće da njih i imaju.
NediM17
Posts: 21711
Joined: 05/11/2009 11:49

#168 Re: ASA banka

Post by NediM17 »

Hvala tebi na prijedlogu, ima rjesenja raznih, post sam napisao vise kao prikaz njihove nesposobnosti.
Malo macku teleca glava, krupan su zalogaj zagrizli preuzimanjem Sbera a nisu dorasli tome.
Masa bivsih zaposlenika Sbera ih je napustila, narocito menadzment, a bgm i ovi sa saltera.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66388
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#169 Re: ASA banka

Post by _BataZiv_0809 »

NediM17 wrote: 29/09/2023 18:05 Sutra mi istice debitna master card jos iz vremena Sberbanke.
Ovi smetljari ne zovu da je stigla nova.
Odem na salter da provjerim, kazu jao znate imamo problema sa "plastikom", sta god to znacilo.
Naslijedili su hrpu kartica od Sbera, izdavali klijentima i sad je valjda ta zaliha potrosena a svoje, pretpostavljam, nisu narucili na vrijeme.
Sljedece sedmice putujem vani i naravno da mi treba kartica da ne nosam vecu kolicinu gotovine sa sobom, a oni nemaju predstavu kad bi uopste kartica moglo biti.
Bavim se mislju da odredjenu kolicinu novca prebacim na kreditnu karticu koja je vazeca, samo se nadam da mi nece obracunati 14% kamate na moja sredstva koja bih uplatio i trosio sa te kartice. :mrgreen:
Nazalost, Sber je za ove domace pilicare bio institucija.
Imam jos jednu ratu kredita uzetog jos kod Sbera i mislim da cemo se poselamiti.
Ostaje problem kod koga preci jer su svi manje-vise ista govna.
Predji u unikredit. Bog i batina.
NediM17
Posts: 21711
Joined: 05/11/2009 11:49

#170 Re: ASA banka

Post by NediM17 »

Uzecu u razmatranje.
Jos od Volksbank sam ovdje, pa Sber preuzeo, sad ASA.
Ali mislim da je doslo vrijeme rastanka.
akcija007
Posts: 2862
Joined: 17/05/2008 23:50

#171 Re: ASA banka

Post by akcija007 »

@NediM17 ne prebacuj novac na kreditnu sve sto budes imao preko odobrenog limita sve ce ti po 14% racunati kamatu kao da si se zaduzio jer kreditna ne poznaje iznos preko limota 0% . Radije se zaduzuj na kreditnoj i razmisljaj da mijrnjas banku
NediM17
Posts: 21711
Joined: 05/11/2009 11:49

#172 Re: ASA banka

Post by NediM17 »

Hoces da kazes da bi mi i na moja sredstva koja bih prebacio preko.limita obracunali 14%?
Toga sam se i bojao.
Srecom pa to ne uradih.
akcija007
Posts: 2862
Joined: 17/05/2008 23:50

#173 Re: ASA banka

Post by akcija007 »

@NediM17 tako je. Na mreditnoj kartici iznos preko odobrenog limita kojeg uplatis kada ga trosis ti ide kamara 14% i ako ga podignes na bankomatu ide i provizija za isplatu gotovine.
To je kreditna kartica, iako sistem dozvoljava uplate preko odovrenog li.ita nazalost kod povlacenja limita iako trosi prvo iznos preko limita obracunava kamatu 14% jer to je kreditna kartica
NediM17
Posts: 21711
Joined: 05/11/2009 11:49

#174 Re: ASA banka

Post by NediM17 »

Hvala na korisnoj informaciji.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45534
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#175 Re: ASA banka

Post by Chmoljo »

Ja sam neki dan uzeo prepaid. Radi sa paypalom, ali ne mogu se sredstva povlaciti na racun.

Meni i ne treba, al to da su katastrofa, to je cista istina.
Post Reply