Tomahawk11 wrote:Di Frančesko je uradio odličan posao s ovom ekipom obzirom na sastav ekipe :thumbup:
Misliš da je gotovo? Mislim, i ja sam prilično siguran da jeste, ali kontam da mogu proći ako odigraju perfektan meč. Ovaj Liverpool je svakako jači od onakve Barcelone, ali i on ima svoje slabosti.
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#7410 Re: AS Roma

Post by Edin H. »

Romanista 101% wrote:20 minute dobre igre, onda potop, i opet zadnjih 20 minuta dobro, ne mozes tako u LP,

Funkcionisalo je dok ne udje Winjaldum i povrati sredinu.
User avatar
Tomahawk11

#7411 Re: AS Roma

Muhamed Đakmić wrote:
Jači je za Kloppa (dobro, i ekipa je, realno, bolja). Nema šanse da će se onako paralizovati.
Mislim, sve je moguće, pa i da se čudo desi dva puta.

Navijam za neki blesav meč u svakom slučaju :D
User avatar
Contact:

#7412 Re: AS Roma

Ma zamisli da spucaju dva u 20 minuta, onda kreće panika i ludilo.

Čovječe, vratili su bolji rezultat nego protiv Barcelone, mada su tad puno bolji meč odigrali. A i ovdje su imali bar 35 minuta u kojima su bili dominantni, ali su zato preostalih 55 tragično loše odigrali.
svi u napad
Posts: 1872
Joined: 14/10/2012 14:40

#7413 Re: AS Roma

Post by svi u napad »

Ne mogu da vjerujem. Pa Roma ko da je iz Bosne a ne iz Italije. Kolaps totalni. Hej covjece odbrana stoji na centru u sred Liverpula. Manolas ganja ljude po centru i nigdje ga nema u odbrani. Umjesto klasicne talijanske igre 4-5-1 on Francesko umislio da je Ajnstajn pa isprobava neke varijante sa presporim Kolarovim, Manolasom i Jesusom. halo bolan kako ces ostavljati prostor Pulu koji ima najbrzi trio na svijetu. Sreca pa Pul ima Lovrana i dobre golmane pa ti je svaka tekma uzbudljiva i neizvjesna. Nikad ne znas mogu li oni primit vise nego ona trojica dati.
Dakle Francesko dobija jednu veliku 0 za taktiku. Peroti koji je jos jedini dobar igrac pored Dzeke i Radje sjedi na klupi umjesto da starta i vrhunac je forsiranje Ceha po svaku cijenu a ovaj ne moze kasiku meda oblizat. Roma ce ih dobiti u Rimu ali ne ide dalje jer Pul daje jedan gol u Rimu i arivederci Roma. Zao mi je Dzeksona sto nije u jacoj ekipi da pokaze sve svoje znanje i umjece. No papucar zbog kupovine krpica ostade u maloj Romi. Zao mi ga. Vidjelo se i na kraju tekme da je skrhan i da mu je pravo krivo. halo bolan Pul ti dadne 5 komada iz zajebancije. No zivot ide dalje. Nek mu je sa srecom. Mi cemo i dalje gledati Romu kao sto smo gledali Plastikanere zbog njega. Zivjeli.

Post by noiserr »

svi u napad wrote:Ne mogu da vjerujem. Pa Roma ko da je iz Bosne a ne iz Italije. Kolaps totalni. Hej covjece odbrana stoji na centru u sred Liverpula. Manolas ganja ljude po centru i nigdje ga nema u odbrani. Umjesto klasicne talijanske igre 4-5-1 on Francesko umislio da je Ajnstajn
To ti je jaranu kad si menager. Moras napraviti plan prije utakmice a ne poslije. Francesko je isao na golove i da mu je plan upalio kao protiv Barcelone sad bi ga zvali genijalcom (kao sto su ga tada zvali). Istu postavu je imao kao protiv Barcelone (cak i isti igraci osim Chengiza i Schick-a), i normalno nadao se ofsajdima i Allison da brani sve zivo. Mozda da primi koji gol ali da i da koji. Samo ga je malo zeznulo sto je Chengiz nejak jos momak i sto sudija pola faula ne svira kao u Romi.

Bio je hrabar pokusaj ali po meni njegova jedina greska je sto odmah nije na poluvremenu promjenio sistem, dok je jos bilo 2-0.

Ali ipak Roma najvise zahvaljujuci nasem Dzeki se malo povrati i ublazi poraz.
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#7415 Re: AS Roma

Post by Mali_Vuk »

Taman će Jesus, Manolas, Fazio i Kolarov da se utrkuju sa Salahom, Firminom i Maneom :D

Ovo je morao biti neki bunker ala Allegri. U obje utakmice. Sad je kasno za bunkerisanje, halali Huso materi
svi u napad
Posts: 1872

#7416 Re: AS Roma

I ja tako mislim Mali Vuce. Nosara je lijepo objasnio kako je Francesko mislio al jebi ga pa i mi laici znamo da Barca i Pul igraju razlicit fudbal. Zaista ne mogu shvatiti da postavis tako sporu odbranu tako visoko. No sta je tu je. Ne vjerujem da mogu ponovit Barcu. Pul je isuvise jak na kontri i prebrz za odbranu Rome. jednostavno moraju dati gol a to znaci arivederci Roma. Zao mi Dzeksona jer ovo je bila velika sansa da zaigra finale.
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289

#7417 Re: AS Roma

Šteta zbog Edina, svakako. Još jedan njegov gol u uzvratu i puna šaka brade.

Barcu oni ne mogu ponoviti više nikada, ni u ovom, ni u bilo kojem budućem sastavu :D
User avatar
noiserr
Posts: 3019

#7418 Re: AS Roma

Mali_Vuk wrote:Šteta zbog Edina, svakako. Još jedan njegov gol u uzvratu i puna šaka brade.

Mala je sansa, ali Real Madrid je vidio sta se desilo u Rimu pa se pripremio da Juventus isto ne napravi i Juventus umalo to napravi. U nogometu se nikad nezna. Mada slazem se.. sansa je mala kao i da ne postoji.
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40814
Joined: 21/05/2012 22:46

#7419 Re: AS Roma

Post by AmiĐa_Idriz »

Di Francesco je sebi pucao u temporalku sa onako visokom odbranom, pogotovo sa trojicom. Krila je ostavio otkrivena, i to ti je to. Tako se ne igra protiv Liverpoola. Kao da je ostao iznenađen, poput Guardiole, zašto, nije mi jasno. Sad, jesu li očekivali drugačiji pristup Kloppa nego inače, sumnjam, jer ako iko zna onda Pep zna da Jurgen drugačije ne zna.

Da je počeo odma sa 4 u zadnjoj liniji, sa Šikom i Dekom u napadu koje bi gađao loptom sa Perotijem ili Cengizom tu negdje, usudio bih se reći da bi možda odnio i pobjedu. Sad, šta će biti u RImu, ostaje da vidimo, mada, sumnjam da postoji ekipa kojoj Liverpool neće zabiti gol u ovom momentu.

Post by leškarenje »

Muhamed Đakmić wrote:Ma zamisli da spucaju dva u 20 minuta, onda kreće panika i ludilo.

Ne jebi....koliko kontam favorizujes Romu sto je OK....oni ako se vrata sa ovih 5:2 prestajem pratiti fudbal uopsteno :thumbup: kakva ba Roma,pa i FKS izbaci Levskog .....potrefi se jednom u životu....
User avatar
Posts: 8479
Contact:

#7421 Re: AS Roma

nemojte se vi brinuti puno, odradice to Roma rutinski u revansu ;-)
User avatar
Contact:

#7422 Re: AS Roma

leškarenje wrote:

Ma znam da je totalno nerealno, da je Real Madrid ili Barcelona opet na drugoj strani, znao bih da je moguće, ali ovako nema šanse. Liverpool nije tim koji možeš pritisnuti onako kako je Roma pritisla Barcelonu.

Post by palermo »

AmiĐa_Idriz wrote:Liverpool sa hodajućom žutom minutom u obliku Lovrena je uvijek moguće pritisnuti. Mislim i ja da nije baš sve ovdje gotovo, ali se isto tako ne mogu oteti dojmu da će Liverpool sigurno zabiti koji pogodak.
Zar Lovren nema dva žuta i ne može igrati u revanšu.

Ja isto malo vjerujem u mogućnost prolaza Romea, ali ne toliko iz fudbalskih razloga nego zato što jednostavno je jako teško da dva puta uzastopce fudbalska fortuna toliko služi.

Gledajući samo fudbalski, meni je opet logičnije dobiti Liverpol tri razlike nego Barcu. Koliko god Liverpul u nekim trenucima izgledao zastrašujuće, ipak se ne mogu oteti utisku da je pun mediokretskih fudbalera. Šta ako Salah bude imao slab dan, ili jednsotavno pukne pod pritiskom poblike pred kojom je dojuče igrao. Je li stvarno Karius golman koji ulijeva povjerenje. Je li kompletna odbrana Liverpola ulijva povjerenje da može izdržati neki pritisak koji bi nametnuo nekakav prvi gol Rome. Mislim, meni je Barca još uvijek bolja ekipa od Liverpula, Mesi je još uvijek bolji fudbaler od Salaha, i fudbalski govoreći manje bi čudo bilo eliminati Liverpul nego Barcu.

Rekoh, ne vejrujem da se dva puta uzastopce sve može tako poklopiti za Romu. Ali, opet kažem samo fudbalski govoreći.,. nije to baš toliko nerealnoi
User avatar
AmiĐa_Idriz

#7425 Re: AS Roma

Brisu se kartoni u 1/2.

Zabio je i City u prvoj minuti pa nisu pukli. I da, Salah je bolji od Mesija ove sezone. Leo je doslovno setao na Olimpicu, nije ga bilo uopste tesko zaustaviti, on se sam zaustavio. Uglavnom polako, ima srijeda.