ARRIVALS/DOLASCI

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Locked
Dover Man

#1 ARRIVALS/DOLASCI

Post by Dover Man » 12/09/2011 10:11

MOLIM VAŠE KONSTRUKTIVNO KRITIČKO MIŠLJENJE??? MASONSKI SVIJET, DA LI JE TO SVE PUKA SLUČAJNOST ILI ISTINA??? :?

nino90

#2 Re: ARRIVALS/DOLASCI

Post by nino90 » 12/09/2011 10:20

koliko si stvari koji oni tamo navode provjerio?

amrica

#3 Re: ARRIVALS/DOLASCI

Post by amrica » 12/09/2011 10:23

aerodrom-airport-zracna luka-flyplassen...... :run:

kritichar

#4 Re: ARRIVALS/DOLASCI

Post by kritichar » 12/09/2011 10:24

Ja sam zidar i zelim da ostanem anoniman :zoka:

nermin9200

#5 Re: ARRIVALS/DOLASCI

Post by nermin9200 » 12/09/2011 10:32

Dover Man wrote:MOLIM VAŠE KONSTRUKTIVNO KRITIČKO MIŠLJENJE??? MASONSKI SVIJET, DA LI JE TO SVE PUKA SLUČAJNOST ILI ISTINA??? :?
puka glupost... :)

mrtva kokoš

#6 Re: ARRIVALS/DOLASCI

Post by mrtva kokoš » 12/09/2011 10:50

cekaj malo, kakvo ti je ovo pitanje da li je sve puka slucajnost ili istina?! pa sama slucajnost iako je slucajnost ona je istinita bez obzira kakva je i bez obzira sto je slucajnost. naravno ni ja ne vjerujem da je to tako bas izrazeno kako se nadstoji prikazati u pomenutom dokumentarcu. ali apriori ne odbijam da ne povjerujem u mogucnost takvih "slucajnosti". mislim sad mene zanima kako ti gledas na takve stvari, cisto da vidim na kojem si se stepenu primio i na koji te nacin ocarao pomenuti dokumentarac.

moja laicka kritika jeste da se stvorio preveliki hajp oko arrivalsa, jesu li to autori sami zeljeli postici ili je opet to "slucajnost" ne znam ali je definitivno napravio boom i izazvao brojne kontraverze iako su mnoge spomenute i mnogo prije nego li u ovome dokumentarcu. ono sto mogu primjetiti jeste paranoicno-konfuzne flesheve kod pojedinaca nakon odgledanog serijala. za mene licno oni ne predstavljaju nista spektakulatnosto bilo istina ili ne. davno sam ih odgledao tako da se svih pojedinosti ne sjecam ali znam da sam tada dok sam ih i sam gledao nailazio na mnoge propuste, i da je vecina dokumentarca uradjena kroz "duhovnu neopipljivu i historijski neutemeljenu" dimenziju koja se opet na kraju svodi na pricu vjernik ili nevjernik...

Dover Man

#7 Re: ARRIVALS/DOLASCI

Post by Dover Man » 12/09/2011 11:04

dokumentarac je kontraverzan, isprepleten u ono što sa monoteističkog gledišta predstavlja "današnji svijet", pomaže da se otvore vidici, daje se do znanja kako će izgledati sutrašnjica ili to žele da bude nametnuto običnom čovjeku. mišljenja sam da je istina kako je nekolicina moćnika nametnula moto "zavadi pa vladaj", te da je faraonski kompleks ili kompleks masona vjerovatno neiskorjenjiv. u nama je snaga da vidimo sličnosti među nama, a ne razlike koje nas razdiru!!! primjer BIH je očigledan!!!

dezurni_ucenik

#8 Re: ARRIVALS/DOLASCI

Post by dezurni_ucenik » 12/09/2011 11:36

Puno bolji dokumentarac od Arrivalsa je Illuminati - All conspiracy no theory,,

igorailwayman

#9 Re: ARRIVALS/DOLASCI

Post by igorailwayman » 12/09/2011 11:44

Da, 90% posto što se može pročitati i vidjeti o masonima je istina. Međutim Arrivals je jedna od najlošijih i najglupljih i s najmanje istine objavljen dokumentarac. I on se oslanja na vjeru u znate već šta. kao što jedan forumaš prethodno reče mnogo su bolji dokumentarci o Iluminatima. To je najmisterioznije tajno društvo i najveće i koje ima najveći utjecaj na sadašnji svjetski poredat. Masoni su daleko iza njih. jedni od Iluminata su i Bildeberška skupina (pročitaj Daniel Estulin, autor knjige Bildeberška skupina)

dezurni_ucenik

#10 Re: ARRIVALS/DOLASCI

Post by dezurni_ucenik » 12/09/2011 11:55

igorailwayman wrote:Da, 90% posto što se može pročitati i vidjeti o masonima je istina. Međutim Arrivals je jedna od najlošijih i najglupljih i s najmanje istine objavljen dokumentarac. I on se oslanja na vjeru u znate već šta. kao što jedan forumaš prethodno reče mnogo su bolji dokumentarci o Iluminatima. To je najmisterioznije tajno društvo i najveće i koje ima najveći utjecaj na sadašnji svjetski poredat. Masoni su daleko iza njih. jedni od Iluminata su i Bildeberška skupina (pročitaj Daniel Estulin, autor knjige Bildeberška skupina)

.Ja sam svima govorio da to shvate samo i samo kao obicni dokumentarac inace ce svi gasiti nakon prve epizode.gluposti tipa filmovima,muzikom i serijama ONI vas hipnotisu.Sta sad trebamo??To je preseravanje

Iluminati-all conspiracies no theory je puno kvalitetniji.Nema tu gluposti tipa "kad god vidim zgradu u Dubaiju,strah me bude".Ovjde se vise baziraju na samu organizaciju.Pa onda u kasnijim epizodama objasnjeno je ko je bio Jack Trbosjek pa onda smrt princeze Dianae

alternativna

#11 Re: ARRIVALS/DOLASCI

Post by alternativna » 12/09/2011 11:55

Moje misljenje je da je 60% istina, 30% preuvelicano, promjenito, too much a ostali 10% je tajna tamnih drustva :D

Decerto
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.

#12 Re: ARRIVALS/DOLASCI

Post by Decerto » 12/09/2011 12:17

Ma joj,jedna epizoda arajvalsa,ja gotov,koliko su gluposti navaljali to je za ne povjerovat.

papirolog

#13 Re: ARRIVALS/DOLASCI

Post by papirolog » 12/09/2011 12:48

ko želi da sazna više o masonima, može se informisati i direktno sa njihovog web sajta:

http://www.ugle.org.uk/

Tiote

#14 Re: ARRIVALS/DOLASCI

Post by Tiote » 12/09/2011 13:00

Mislim da je veliki dio ovog dokumentarca istinit. Prvenstveno tu mislim na samo postojanje Masona i njihov uticaj na savremeni svijet, a pod tim uticajem poseban akcenat bih stavio na njihovu misiju (ili kako to vec nazvati) odvajanja covjeka od religije i njenih principa, ovdje se ne ogranicavam samo na Islam nego na sve monoteisticke religije. Mislim da su metode koje Masoni koriste i monopol koji imaju ovdje dobro objasnjenjeni i naglaseni (muzika, filmovi..), ali opet sa druge strane nisam od onih koji slijepo vjeruju svemu sto je ovdje prikazano, uostalom i sami kreatori ovog serijala su naglasili da se nista osim casnih ajeta iz Kur'ana ne uzima kao potpuna istina.

Uglavnom ovaj serijal je odlican materijal za reanimaciju ljudi, i u religijskom i u bilo kom drugom smislu, jer dovoljno je samo malo razmisliti da bi se shvatilo da u savremenom svijetu nenormalne pojave postaju normalne i obrnuto, a to se nije moglo desiti pukom slucajnoscu, dakle postoji pozadina svega toga..

Decerto
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.

#15 Re: ARRIVALS/DOLASCI

Post by Decerto » 12/09/2011 13:15

Tiote wrote:Mislim da je veliki dio ovog dokumentarca istinit. Prvenstveno tu mislim na samo postojanje Masona i njihov uticaj na savremeni svijet, a pod tim uticajem poseban akcenat bih stavio na njihovu misiju (ili kako to vec nazvati) odvajanja covjeka od religije i njenih principa, ovdje se ne ogranicavam samo na Islam nego na sve monoteisticke religije. Mislim da su metode koje Masoni koriste i monopol koji imaju ovdje dobro objasnjenjeni i naglaseni (muzika, filmovi..), ali opet sa druge strane nisam od onih koji slijepo vjeruju svemu sto je ovdje prikazano, uostalom i sami kreatori ovog serijala su naglasili da se nista osim casnih ajeta iz Kur'ana ne uzima kao potpuna istina.

Uglavnom ovaj serijal je odlican materijal za reanimaciju ljudi, i u religijskom i u bilo kom drugom smislu, jer dovoljno je samo malo razmisliti da bi se shvatilo da u savremenom svijetu nenormalne pojave postaju normalne i obrnuto, a to se nije moglo desiti pukom slucajnoscu, dakle postoji pozadina svega toga..
Da bas,napravi grupu od 100 ateista i dam ti 50 km ako i jedan kaze da se odrekao religije zbog masona.

dezurni_ucenik

#16 Re: ARRIVALS/DOLASCI

Post by dezurni_ucenik » 12/09/2011 15:36

Ako je Dedjal/Antihrist osudjen da izgubi konacnu bitku,zar mu nije onda bolje da ostane tamo gdje je sada i da upravlja svijetom?? :-)

Tiote

#17 Re: ARRIVALS/DOLASCI

Post by Tiote » 12/09/2011 16:06

Decerto wrote:Da bas,napravi grupu od 100 ateista i dam ti 50 km ako i jedan kaze da se odrekao religije zbog masona.
Nije poenta u tome dal' ce neko priznati da se odrekao religije bas zbog njih, uostalom oni su tajno drustvo koje djeluje iz sjene tako da vecina nas nesvjesno pada pod njihov uticaj. Poenta su sredstva koja se koriste u tu svrhu, a to su izmedju ostalog filmovi, muzika ( da se razumijemo nisam protiv muzike, samo sam protiv njenog zloupotrebljavanja), raznorazne literature, pa cak i sistem obrazovanja koji namece neke antireligijske ideje, konkrentno teorija evolucije. Da se razumijemo nisam nikakav radikal i kao sto sam naveo neke stvari uzimam sa rezervom iz ovog dokumentarca, ali opet neke druge stvari su toliko ocigledne da ih je nemoguce neuociti..

dezurni_ucenik

#18 Re: ARRIVALS/DOLASCI

Post by dezurni_ucenik » 12/09/2011 16:11

A gdje se sad tacno nalazi DedzaL??Arrivals kaze da je to "druga dimenzija"te da su potrebne gradjevine preko tzv-lay linija pomocu kojih upijaju energiju kojom ce otvoriti vrata te dimenzije.

Sta se podrazumjeva pod drugom dimenzijom?? Onaj svijet??

BASS

#19 Re: ARRIVALS/DOLASCI

Post by BASS » 12/09/2011 16:16

CVIKERASH wrote:A gdje se sad tacno nalazi DedzaL??Arrivals kaze da je to "druga dimenzija"te da su potrebne gradjevine preko tzv-lay linija pomocu kojih upijaju energiju kojom ce otvoriti vrata te dimenzije.

:-)
jaooo hebo holivud za ovo

pogledao sam par epizoda,šega mi bilo gledati na fb stranicama arrivals-a kako fanovi postavljaju slike gdje vide oko,šahovsku ploču,piramidu,zvijezdu i tako te stvari :) paranoja brate,teška

ali jedna mi stvar nikad nije bila jasna...
-Zašto neko društvo koje treba da bude tajno - pazi tajno - stalno ostavlja neke tragove i simbole,onako nonšalantno :?
Last edited by BASS on 12/09/2011 16:17, edited 1 time in total.

dezurni_ucenik

#20 Re: ARRIVALS/DOLASCI

Post by dezurni_ucenik » 12/09/2011 16:17

BASS wrote:
CVIKERASH wrote:A gdje se sad tacno nalazi DedzaL??Arrivals kaze da je to "druga dimenzija"te da su potrebne gradjevine preko tzv-lay linija pomocu kojih upijaju energiju kojom ce otvoriti vrata te dimenzije.

pogledao sam par epizoda,šega mi bilo gledati na fb stranicama arrivals-a kako fanovi postavljaju slike gdje vide oko,šahovsku ploču,piramidu i tako te stvari :) paranoja brate,teška

-Zašto neko društvo koje treba da bude tajno - pazi tajno - stalno ostavlja neke tragove i simbole,onako nonšalantno :?

Pa da valjda nam objasne kako su oni tu a mi smo ovdje i zasto ne bismo jedni drugima pruzili ruku pomirenja :)

Dover Man

#21 Re: ARRIVALS/DOLASCI

Post by Dover Man » 12/09/2011 16:46

A jedan wrote:
Dover Man wrote:MOLIM VAŠE KONSTRUKTIVNO KRITIČKO MIŠLJENJE??? MASONSKI SVIJET, DA LI JE TO SVE PUKA SLUČAJNOST ILI ISTINA??? :?
izrazito glup serijal, a masoni ko masoni brate, sve ce nas zikk :-D

DA IPAK PREKINEMO RASPRAVU, MOŽDA NAS POSMATRAJU!!! :D

bosanski

#22 Re: ARRIVALS/DOLASCI

Post by bosanski » 12/09/2011 16:54

lijepi moj, durmis moj
evo ti nesto za razmisljanje Image
sve je to rock 'n' roll :wink:

black

#23 Re: ARRIVALS/DOLASCI

Post by black » 12/09/2011 16:57

kritichar wrote:Ja sam zidar i zelim da ostanem anoniman :zoka:
ali nisi slobodni :mrgreen:

okean

#24 Re: ARRIVALS/DOLASCI

Post by okean » 12/09/2011 20:01

Nista nije slucajnost, sve ima svoje razloge..pa tako i ovo za mene nije slucajnost.
Ali ni neka senzacija,jer ko imalo zeli da vidi svijet oko sebe realnim ocima ove stvari (ili vecinu) zna...
O dokumentarcu kao dokumentarcu ne bi komentarisala u posljednje vrijem ih ima sve vise (sto je i dobro),ali poenta svih u sustini je slicna i ja se slazem sa njom...to je to!

GOLFER

#25 Re: ARRIVALS/DOLASCI

Post by GOLFER » 12/09/2011 23:05

BASS wrote:

pogledao sam par epizoda,šega mi bilo gledati na fb stranicama arrivals-a kako fanovi postavljaju slike gdje vide oko,šahovsku ploču,piramidu,zvijezdu i tako te stvari :) paranoja brate,teška

Zato što je simbolika puno jaca i veca stvar nego sto mi to mislimo...

Simboli su mocni i nisu oni bas nebite nestvari... Nije bas ni sve u arrivalsima suplja, mnoge simbolike i tragovi su napravljeni namjerno, neke stvari se ne mogu desiti eto tako bas slucajno...
Ako neko vjeruje da ce nesto postici postavljenjem raznih simbola i umetanjem istih u filmove, reklamne spotove, bilborde, muzicke spotove itd... zasto on onda to ne bi i radio ako ima mogucnost da ih postavlja???

Ocito je da nekim ljudima nesto znaci da svoje simbole guraju gddje god stignu, e sad zasto treba pitati njih...

Locked