Arnel Isak a.k.a. Arnel ShishaKing - Novi ministar za prostorno uređenje, promet i komunikacije i zaštitu okoline ZDK

Post Reply
User avatar
Logovan
Posts: 94329
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#226 Re: Arnel Isak a.k.a. Arnel ShishaKing - Novi ministar za prostorno uređenje, promet i komunikacije i zaštitu okoline ZD

Post by Logovan »

ASurogat wrote: 11/03/2021 12:04 A koliko je istina da je u mandatu Ze ministra na čelu ovog ministra za prostorno uređenje, promet, komunikacije i zaštitu okoliša Zenica dobila novih 12 eko-parkova i 2 parka za pse, te da su izgrađeni novi kružni tokovi po kojoj je Zenica postala prepoznatljiva?
Mislis novih ze 12 eko-parkova i ze 2 parka za pse i ze kruzni tokovi?
88Sioux
Posts: 1876
Joined: 21/05/2020 08:15

#227 Re: Arnel Isak a.k.a. Arnel ShishaKing - Novi ministar za prostorno uređenje, promet i komunikacije i zaštitu okoline ZD

Post by 88Sioux »

Ako je to istina, znači da momak povlači kvalitetne poteze.
Hendrix
Posts: 4102
Joined: 27/02/2004 00:00

#228 Re: Arnel Isak a.k.a. Arnel ShishaKing - Novi ministar za prostorno uređenje, promet i komunikacije i zaštitu okoline ZD

Post by Hendrix »

Hank Paldum wrote: 11/03/2021 11:44
Šiša King je član A-SDA koji su se ujedinili sa NBL koji su dio Četvorke pa je sada i on dio Četvorke koji bi trebali biti protiv SDA.
Kada se to napiše onda se dobije odgovor "Samo neka nije SDA, moralna je dužnost glasati protiv SDA, to bi vi voljeli da se raspadne Četvorka" i svi se prave gluhi i naivni pa onda kada se čudom pobijedi SDA i ovakvi dođu na vlast onda je kuknjava kako nam je država postala horor.

Shvatas li ti da ti ovako pišeš o nekome ko je alternativa SDAu ali onda se dobije standardni odgovor kako se žele uvjeriti ljudi da su svi isti pa da ne glasaju.
Pa to i jeste dio horora, cinjenica da radi stvaranja alternative SDA trebamo prihvatiti cimpanzu na mjestu ministra... horor i to zesci jarane. Ovaj kreten nije nista bolji od SDA ali nije njihov clan i to ga svrstava u alternativu. Nema dalje, skines Hitlera a dovedes Staljina, otprilike isti rezon.

Na isti nacin je mene komsija lobirao da se uclanim u SBB s njim "Komsija, ne moramo mi biti toliki lopovi koliki su oni bili!" ja ono gledam i ne vjerujem sta lik prica. I jos kad rece GOSPODIN Radoncic... puko sam od smijeha i od tada vise ne prica sa mnom, jos jedan tipicni bosnjo koji citav zivot gleda kako drugi hapaju pa daj da se i on ukljuci u hapanje jel. Ne do Bog nesto skontat drugo osim platforme za namjestanje direktora i familije.

Nema ovde alternative niti ce je ikada biti.
Last edited by Hendrix on 11/03/2021 22:50, edited 1 time in total.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65965
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#229 Re: Arnel Isak a.k.a. Arnel ShishaKing - Novi ministar za prostorno uređenje, promet i komunikacije i zaštitu okoline ZD

Post by _BataZiv_0809 »

Hendrix wrote: 11/03/2021 22:46
Hank Paldum wrote: 11/03/2021 11:44
Šiša King je član A-SDA koji su se ujedinili sa NBL koji su dio Četvorke pa je sada i on dio Četvorke koji bi trebali biti protiv SDA.
Kada se to napiše onda se dobije odgovor "Samo neka nije SDA, moralna je dužnost glasati protiv SDA, to bi vi voljeli da se raspadne Četvorka" i svi se prave gluhi i naivni pa onda kada se čudom pobijedi SDA i ovakvi dođu na vlast onda je kuknjava kako nam je država postala horor.

Shvatas li ti da ti ovako pišeš o nekome ko je alternativa SDAu ali onda se dobije standardni odgovor kako se žele uvjeriti ljudi da su svi isti pa da ne glasaju.
Pa to i jeste dio horora, cinjenica da radi stvaranja alternative SDA trebamo prihvatiti cimpanzu na mjestu ministra... horor i to zesci jarane. Ovaj kreten nije nista bolji od SDA ali nije njihov clan i to ga svrstava u alternativu. Nema dalje, skines Hitlera a dovedes Staljina, otprilike isti rezon.
U koaliciji je sa SDA.
Novak20
Posts: 13947
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#230 Re: Arnel Isak a.k.a. Arnel ShishaKing - Novi ministar za prostorno uređenje, promet i komunikacije i zaštitu okoline ZD

Post by Novak20 »

Logovan wrote: 11/03/2021 12:16
ASurogat wrote: 11/03/2021 12:04 A koliko je istina da je u mandatu Ze ministra na čelu ovog ministra za prostorno uređenje, promet, komunikacije i zaštitu okoliša Zenica dobila novih 12 eko-parkova i 2 parka za pse, te da su izgrađeni novi kružni tokovi po kojoj je Zenica postala prepoznatljiva?
Mislis novih ze 12 eko-parkova i ze 2 parka za pse i ze kruzni tokovi?
Pored toliko nereda u strukama za koje je nadležan, ze ministar se bavi stvarima sa kojima se ne bi trebao baviti i za koje nije ze nadležan.

Kružne tokove je uradio rahmetli gradonačelnik Zenice, Huso Smajlović. Čini mi se.
Hendrix
Posts: 4102
Joined: 27/02/2004 00:00

#231 Re: Arnel Isak a.k.a. Arnel ShishaKing - Novi ministar za prostorno uređenje, promet i komunikacije i zaštitu okoline ZD

Post by Hendrix »

_BataZiv_0809 wrote: 11/03/2021 22:47
Hendrix wrote: 11/03/2021 22:46
Hank Paldum wrote: 11/03/2021 11:44
Šiša King je član A-SDA koji su se ujedinili sa NBL koji su dio Četvorke pa je sada i on dio Četvorke koji bi trebali biti protiv SDA.
Kada se to napiše onda se dobije odgovor "Samo neka nije SDA, moralna je dužnost glasati protiv SDA, to bi vi voljeli da se raspadne Četvorka" i svi se prave gluhi i naivni pa onda kada se čudom pobijedi SDA i ovakvi dođu na vlast onda je kuknjava kako nam je država postala horor.

Shvatas li ti da ti ovako pišeš o nekome ko je alternativa SDAu ali onda se dobije standardni odgovor kako se žele uvjeriti ljudi da su svi isti pa da ne glasaju.
Pa to i jeste dio horora, cinjenica da radi stvaranja alternative SDA trebamo prihvatiti cimpanzu na mjestu ministra... horor i to zesci jarane. Ovaj kreten nije nista bolji od SDA ali nije njihov clan i to ga svrstava u alternativu. Nema dalje, skines Hitlera a dovedes Staljina, otprilike isti rezon.
U koaliciji je sa SDA.
Ice on u koaliciju sa SDS ili Radikalima ako treba sa se zadrzi pozicija i babin privatni biznis.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65965
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#232 Re: Arnel Isak a.k.a. Arnel ShishaKing - Novi ministar za prostorno uređenje, promet i komunikacije i zaštitu okoline ZD

Post by _BataZiv_0809 »

Hendrix wrote: 11/03/2021 22:51
Ice on u koaliciju sa SDS ili Radikalima ako treba sa se zadrzi pozicija i babin privatni biznis.
Znam to, ali je teza da je on kao suprotstavljen SDA, a zapravo nije.
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2071
Joined: 22/11/2019 14:14

#233 Re: Arnel Isak a.k.a. Arnel ShishaKing - Novi ministar za prostorno uređenje, promet i komunikacije i zaštitu okoline ZD

Post by Hank Paldum »

_BataZiv_0809 wrote: 11/03/2021 23:06
Hendrix wrote: 11/03/2021 22:51
Ice on u koaliciju sa SDS ili Radikalima ako treba sa se zadrzi pozicija i babin privatni biznis.
Znam to, ali je teza da je on kao suprotstavljen SDA, a zapravo nije.
Pa zar se nisu ujedinile stranke Hadžibajrićev NBL i A-SDA (čiji je on član) i sada se zovu NES?
Hadžibajrić i stranka su dio Četvorke.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65965
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#234 Re: Arnel Isak a.k.a. Arnel ShishaKing - Novi ministar za prostorno uređenje, promet i komunikacije i zaštitu okoline ZD

Post by _BataZiv_0809 »

Hank Paldum wrote: 11/03/2021 23:21
Pa zar se nisu ujedinile stranke Hadžibajrićev NBL i A-SDA (čiji je on član) i sada se zovu NES?
Hadžibajrić i stranka su dio Četvorke.
Nema Cetvorke u ZDK.
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2071
Joined: 22/11/2019 14:14

#235 Re: Arnel Isak a.k.a. Arnel ShishaKing - Novi ministar za prostorno uređenje, promet i komunikacije i zaštitu okoline ZD

Post by Hank Paldum »

_BataZiv_0809 wrote: 11/03/2021 23:27
Hank Paldum wrote: 11/03/2021 23:21
Pa zar se nisu ujedinile stranke Hadžibajrićev NBL i A-SDA (čiji je on član) i sada se zovu NES?
Hadžibajrić i stranka su dio Četvorke.
Nema Cetvorke u ZDK.
Pa neće se u Kantonu Sarajevo stranka zvati i dalje NBL i biti stranka za sebe nego postaje NES, znači Četvorka je u KS u koaliciji sa A-SDA koje zovu više desničarskom nego SDA

Image
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65965
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#236 Re: Arnel Isak a.k.a. Arnel ShishaKing - Novi ministar za prostorno uređenje, promet i komunikacije i zaštitu okoline ZD

Post by _BataZiv_0809 »

Hank Paldum wrote: 11/03/2021 23:37
Pa neće se u Kantonu Sarajevo stranka zvati i dalje NBL i biti stranka za sebe nego postaje NES, znači Četvorka je u KS u koaliciji sa A-SDA koje zovu više desničarskom nego SDA

Image
Ti koji ne zivis ovdje se bavis ideologijama. Razumijem te, i ja bih vjerovatno na tvom mjestu.

Nama koji smo tu, ideologija je sporedna. Naprosto nemamo taj luksuz da se bavimo time. Uostalom Cetvorka je po tom kriteriju jako šarena koalicija, a sustina svega je borba protiv korupcije i zelja za stvaranjem boljeg i pravednijeg drustva. Na toj prici su dobili izbore ubjedljivo.
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2071
Joined: 22/11/2019 14:14

#237 Re: Arnel Isak a.k.a. Arnel ShishaKing - Novi ministar za prostorno uređenje, promet i komunikacije i zaštitu okoline ZD

Post by Hank Paldum »

_BataZiv_0809 wrote: 11/03/2021 23:41
Hank Paldum wrote: 11/03/2021 23:37
Pa neće se u Kantonu Sarajevo stranka zvati i dalje NBL i biti stranka za sebe nego postaje NES, znači Četvorka je u KS u koaliciji sa A-SDA koje zovu više desničarskom nego SDA

Image
Ti koji ne zivis ovdje se bavis ideologijama. Razumijem te, i ja bih vjerovatno na tvom mjestu.

Nama koji smo tu, ideologija je sporedna. Naprosto nemamo taj luksuz da se bavimo time. Uostalom Cetvorka je po tom kriteriju jako šarena koalicija, a sustina svega je borba protiv korupcije i zelja za stvaranjem boljeg i pravednijeg drustva. Na toj prici su dobili izbore ubjedljivo.
Jedno je biti šarena koalicija komunista, građana, homoseksualaca, liberala, pjevača, Roma, penzionera, socijaldemokrata a drugo je kada u tom mixu ima bivših SDAovaca (koji nisu napustili stranku zbog nepravde prema građanima nego zbog ličnih interesa i uskraćivanja fotelje) i osoba poput ovog momka koji je poznat po tome da živi onim stilom kojeg osuđujete kod SDA.
Ali neka, imamo ovdje zajednički interes i na istoj smo strani :D jer i meni paše jačanje ove opozcije kao i tebi ali ipak iz nekog drugog razloga.
Jedini razlog zašto sam se protivio padu SDA 20 godina iza rata je zbog toga što su jedina alternativa bile FGR stranke poput Njihove Stranke i SDPa koje bi neke nekorektne poteze od strane SDA iskoristile da preuzmu vlast. Sada kada imamo jaku alternativu u NiP i NES koji i dominiraju Četvorkom može SDA komotno u opoziciju jer ćemo sada imati dvije jake bošnjačke struje umjesto kao što je bilo do sada SDA vs. FGR.

A jedina priča zbog koje su dobili izbore je euforija oko Dinine nove stranke.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65965
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#238 Re: Arnel Isak a.k.a. Arnel ShishaKing - Novi ministar za prostorno uređenje, promet i komunikacije i zaštitu okoline ZD

Post by _BataZiv_0809 »

Hank Paldum wrote: 12/03/2021 00:31
Jedno je biti šarena koalicija komunista, građana, homoseksualaca, liberala, pjevača, Roma, penzionera, socijaldemokrata a drugo je kada u tom mixu ima bivših SDAovaca (koji nisu napustili stranku zbog nepravde prema građanima nego zbog ličnih interesa i uskraćivanja fotelje) i osoba poput ovog momka koji je poznat po tome da živi onim stilom kojeg osuđujete kod SDA.
Ali neka, imamo ovdje zajednički interes i na istoj smo strani :D jer i meni paše jačanje ove opozcije kao i tebi ali ipak iz nekog drugog razloga.
Jedini razlog zašto sam se protivio padu SDA 20 godina iza rata je zbog toga što su jedina alternativa bile FGR stranke poput Njihove Stranke i SDPa koje bi neke nekorektne poteze od strane SDA iskoristile da preuzmu vlast. Sada kada imamo jaku alternativu u NiP i NES koji i dominiraju Četvorkom može SDA komotno u opoziciju jer ćemo sada imati dvije jake bošnjačke struje umjesto kao što je bilo do sada SDA vs. FGR.

A jedina priča zbog koje su dobili izbore je euforija oko Dinine nove stranke.
Opet ti kazem, ideoloska prica je tu sad od sporednog znacaja. Nije ni SDA u svom nastanku bila plaho gadljiva na dojucerasnje drugove iz komiteta, pa nesto ne vidim da se to problematizira. I tad je bilo vazno skinuti komuniste. Sad je dosao red na njih da skidaju gace. Panta rei.

Ne mozes znati koja je motivacija ljudi da napuste stranku, mada ne tvrdim da nema onih koji su je napustili zbog licnih interesa. Ali jedno je napustiti stranku kada je na poziciji moci i garantuje ti svijetlu buducnost kao sto je to uradio Konakovic, a nesto sasvim drugo je napustati brod koji tone kao zadnji pacov, kao sto to sad cine pojedini.

NES ti ne dominira Cetvorkom, nema ga cak ni u Vladi Kantona, on je tu bitan iskljucivo zbog Opcine Stari Grad i ruku koje ima u opcinskim vijecima. Sto se tice NIP-a, on je najjaci u kantonu Sarajevo, na nivou drzave i dalje je najjaci SDP.
ASurogat
Posts: 96
Joined: 03/02/2019 00:37

#239 Re: Arnel Isak a.k.a. Arnel ShishaKing - Novi ministar za prostorno uređenje, promet i komunikacije i zaštitu okoline ZD

Post by ASurogat »

Ja koliko znam u Goradžu je za gradonačelnika pobjedio lik kojeg su zvali svi mediji "kandidatom Četvorke", a tom liku su dali podršku i Nikšić i Kojović i Konaković. I znate koga je pobijedio? Pobjedio je člana Hadžibajrićevog NBL-a (danas NES-a), to mu je bio protukandidat.

Mislim da će ljubav između SDP-a, NS-a i NiP s jedne strane puknuti prema NES-u. Čeka se samo neki način da se Hadžibajrić svrgne iz Starog grada.

Na kraju će puknuti i ljubav između SDP-a i NS-a s jedne strane i NiP-a s druge strane čim NiP bude toliko jak da samostalno može na izbore, a jača dosta više i brže od SDP-a i NS-a. Možda Konaković ako uvidi da je dovoljno jak za dva ciklusa na izbore izađe sam.

A na kraju puca i ljubav između SDP-a i NS-a, ne zato što su prvi socijaldemokrate, a drugi socijalliberali (različite ideologije), već zato što će SDP isplivati kao bošnjačka opcija, a NS kao građanska opcija. Mostar je pokazao.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65965
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#240 Re: Arnel Isak a.k.a. Arnel ShishaKing - Novi ministar za prostorno uređenje, promet i komunikacije i zaštitu okoline ZD

Post by _BataZiv_0809 »

Sanjarko wrote: 11/03/2021 12:11 Sposobniji je od mene. :( Ne bi se ja nikom rugao. A i mi nesposobni i manje sposobni trebamo biti zastupljeni u vlasti, direktno ili posredno preko nasih predstavnika. Ja gledam samo kakav je ko, jel covjek ili nije.
Dobro bolan i ne bio samo kukaš.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23226
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#241 Re: Arnel Isak a.k.a. Arnel ShishaKing - Novi ministar za prostorno uređenje, promet i komunikacije i zaštitu okoline ZD

Post by Sanjarko »

_BataZiv_0809 wrote: 12/03/2021 11:18
Sanjarko wrote: 11/03/2021 12:11 Sposobniji je od mene. :( Ne bi se ja nikom rugao. A i mi nesposobni i manje sposobni trebamo biti zastupljeni u vlasti, direktno ili posredno preko nasih predstavnika. Ja gledam samo kakav je ko, jel covjek ili nije.
Dobro bolan i ne bio samo kukaš.
Jb-ga *Bato* istinu samo zborim. Ne kukam ja toliko, znam da znam nekad zakukat, jer koga boli sta o tome zna kukat, kazem samo *Bato*. Ja gledam jel covjek ili nije samo. On, A.I. je po meni interesdzija, dok mu je otac hostapler. Koriste ovaj nakaradni Dejtonski sistem.

Po meni otac je opasniji jer je lija, i ubaci sina na ministarsko mjesto.
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#242 Re: Arnel Isak a.k.a. Arnel ShishaKing - Novi ministar za prostorno uređenje, promet i komunikacije i zaštitu okoline ZD

Post by So What! »

Arnel Isak na svom Facebook profilu redovno porucuje dusmanima da ga ne diraju prozivke i to masivna medijska hajka koja se ne stisava oko njegovih medijskih istupa.

Javnost u nasoj zemlji, a i regiji je uspjela uvidit koliko je momak ogranicen da obnasa bilo sta ozbiljnije, a kamoli jednu ovakvu ulogu.

Neko od ovih SDA-ovaca koje poznajem se naljutio kada sam im rekao da je i on produkt SDA, jer su pod svaku cijenu htjeli vlast u ZDK, a to je bilo uslovljeno koalicijom sa A-SDA, koje nisu mogli usloviti da u Vladu ne dovode ovakve ljude.

A-SDA je nakarada koja je u medjuvremenu i prestala da postoji, ali SDA koja je generator svih ovih gluposti, nikada se nije ogradila od svog koalicionog partnera.

A mene da ovoliko ljudi prozivaju da sam glup, pa ja bih od stida ponudio ostavku, a momak je toliko samouvjeren da vjeruje da se manjina s njim ismijava.
Novak20
Posts: 13947
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#243 Re: Arnel Isak a.k.a. Arnel ShishaKing - Novi ministar za prostorno uređenje, promet i komunikacije i zaštitu okoline ZD

Post by Novak20 »

So What! wrote: 15/03/2021 09:25 Arnel Isak na svom Facebook profilu redovno porucuje dusmanima da ga ne diraju prozivke i to masivna medijska hajka koja se ne stisava oko njegovih medijskih istupa.

Javnost u nasoj zemlji, a i regiji je uspjela uvidit koliko je momak ogranicen da obnasa bilo sta ozbiljnije, a kamoli jednu ovakvu ulogu.

Neko od ovih SDA-ovaca koje poznajem se naljutio kada sam im rekao da je i on produkt SDA, jer su pod svaku cijenu htjeli vlast u ZDK, a to je bilo uslovljeno koalicijom sa A-SDA, koje nisu mogli usloviti da u Vladu ne dovode ovakve ljude.

A-SDA je nakarada koja je u medjuvremenu i prestala da postoji, ali SDA koja je generator svih ovih gluposti, nikada se nije ogradila od svog koalicionog partnera.

A mene da ovoliko ljudi prozivaju da sam glup, pa ja bih od stida ponudio ostavku, a momak je toliko samouvjeren da vjeruje da se manjina s njim ismijava.
U svemu si u pravu, a za SDA najviše.

Nekada davno, po pravnim aktima ZDK ministar nije mogao imati manje od završenog fakulteta -VSS, položenog stručnog ispita i minimalno pet godina rada u struci da bi već od 2002. započela praktična i formalna devalvacija te funkcije. Ministri bez završenog pripravničkog staža, bez ikakvog radnog iskustva u struci, bez položenog stručnog ispita, ministri sa višom školskom spremom ili falsificiranom diplomom....svi su oni "izrodili" Arnela i arnele.

Kao što njima nije palo na pamet da nisu sposobni za dobro obnašanje funkcije, tako neće pasti na pamet Arnelu da da ostavku.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#245 Re: Arnel Isak a.k.a. Arnel ShishaKing - Novi ministar za prostorno uređenje, promet i komunikacije i zaštitu okoline ZD

Post by bunk »

Novak20 wrote: 15/03/2021 10:08
So What! wrote: 15/03/2021 09:25 Arnel Isak na svom Facebook profilu redovno porucuje dusmanima da ga ne diraju prozivke i to masivna medijska hajka koja se ne stisava oko njegovih medijskih istupa.

Javnost u nasoj zemlji, a i regiji je uspjela uvidit koliko je momak ogranicen da obnasa bilo sta ozbiljnije, a kamoli jednu ovakvu ulogu.

Neko od ovih SDA-ovaca koje poznajem se naljutio kada sam im rekao da je i on produkt SDA, jer su pod svaku cijenu htjeli vlast u ZDK, a to je bilo uslovljeno koalicijom sa A-SDA, koje nisu mogli usloviti da u Vladu ne dovode ovakve ljude.

A-SDA je nakarada koja je u medjuvremenu i prestala da postoji, ali SDA koja je generator svih ovih gluposti, nikada se nije ogradila od svog koalicionog partnera.

A mene da ovoliko ljudi prozivaju da sam glup, pa ja bih od stida ponudio ostavku, a momak je toliko samouvjeren da vjeruje da se manjina s njim ismijava.
U svemu si u pravu, a za SDA najviše.

Nekada davno, po pravnim aktima ZDK ministar nije mogao imati manje od završenog fakulteta -VSS, položenog stručnog ispita i minimalno pet godina rada u struci da bi već od 2002. započela praktična i formalna devalvacija te funkcije. Ministri bez završenog pripravničkog staža, bez ikakvog radnog iskustva u struci, bez položenog stručnog ispita, ministri sa višom školskom spremom ili falsificiranom diplomom....svi su oni "izrodili" Arnela i arnele.

Kao što njima nije palo na pamet da nisu sposobni za dobro obnašanje funkcije, tako neće pasti na pamet Arnelu da da ostavku.
Nije sad da nam ministri pravde u Sa prvo zaposlenje im bude ministar/ ka ili da diplomirani konobari upravljaju saobracajem.
A ja ne cuh da je Sisa ista zayebo do sad u mandatu.
Ovamo se Ustav prekrsio praveci mjesto novim ministrima..
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#246 Re: Arnel Isak a.k.a. Arnel ShishaKing - Novi ministar za prostorno uređenje, promet i komunikacije i zaštitu okoline ZD

Post by So What! »

bunk wrote: 15/03/2021 10:23Nije sad da nam ministri pravde u Sa prvo zaposlenje im bude ministar/ ka ili da diplomirani konobari upravljaju saobracajem.
A ja ne cuh da je Sisa ista zayebo do sad u mandatu.
Ovamo se Ustav prekrsio praveci mjesto novim ministrima..
Zato sto uopste ne radi on nista, on samo potpisuje, a na drugoj strani resor kojim on upravlja nije pod tolikom paznjom, koliko su recimo drzavna, entitetska i ova ministarstva u Kantonu Sarajevu.

Recimo, Abdulah Skaka je bio kralj gafova koji je manje vise malverzacijom dosao na mjesto na kojem se nalazi, ali je ubjedljivo najuspjesniji gradonacelnik Sarajeva, koji je iza sebe ostavio mnogo lijepih projekata poput Sarajevske zicare, kojom je rukovodio jos kao dogradonacelnik kod Ive Komsica, zatim je zapoceo izgradnju Bistricke stanice, obnovu fasada u Strosmajerovoj i slicno.

Ovaj momak nije Abdulah Skaka i jednostavno ima samo srecu sto dolazi iz ZDK, pa nije toliko zanimljiv medijima, a inace bi svaki dan imali neki prilog o njegovim gafovima.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65965
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#247 Re: Arnel Isak a.k.a. Arnel ShishaKing - Novi ministar za prostorno uređenje, promet i komunikacije i zaštitu okoline ZD

Post by _BataZiv_0809 »

Taman da je novi Emerik Blum, sporan je njegov dolazak na funkciju. Znaju to dobre dezurne sda narikace, pa je lakse spinovat, ta hoces, nije nista pogrijesio u radu :-)

Samo kad se sjetim prije 10 godina za ministricu pravde zdk, izabrase djevojku sa pravosudnim ispitom i 5 godina radnog staza i tad se raja (opravdano) sprdala da je dosla pripravnica za ministricu, a vidi sad.... :run:
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#248 Re: Arnel Isak a.k.a. Arnel ShishaKing - Novi ministar za prostorno uređenje, promet i komunikacije i zaštitu okoline ZD

Post by So What! »

_BataZiv_0809 wrote: 15/03/2021 12:18 Taman da je novi Emerik Blum, sporan je njegov dolazak na funkciju. Znaju to dobre dezurne sda narikace, pa je lakse spinovat, ta hoces, nije nista pogrijesio u radu :-)

Samo kad se sjetim prije 10 godina za ministricu pravde zdk, izabrase djevojku sa pravosudnim ispitom i 5 godina radnog staza i tad se raja (opravdano) sprdala da je dosla pripravnica za ministricu, a vidi sad.... :run:
Ja sam u izboru između, lider poput sposobnog ali svim bojama premazanog pokojnog Milana Bandića ili nekog poštenog, lijevo orijentisanog, ali poprilično bezidejnog lidera, uvijek za ovog prvog.

To je neki moj izbor, ne mora značiti da je ispravan, ali u svemu pobrojanom, mladić nema ni onu uličnu školu barem, pa da kaže da može nešto na mišiće, ako ne i na pamet. Jednostavno, on pravi komediju od demokratije u ovoj zemlji i pravi komediju od ljudi generalno.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65965
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#249 Re: Arnel Isak a.k.a. Arnel ShishaKing - Novi ministar za prostorno uređenje, promet i komunikacije i zaštitu okoline ZD

Post by _BataZiv_0809 »

So What! wrote: 15/03/2021 14:20
_BataZiv_0809 wrote: 15/03/2021 12:18 Taman da je novi Emerik Blum, sporan je njegov dolazak na funkciju. Znaju to dobre dezurne sda narikace, pa je lakse spinovat, ta hoces, nije nista pogrijesio u radu :-)

Samo kad se sjetim prije 10 godina za ministricu pravde zdk, izabrase djevojku sa pravosudnim ispitom i 5 godina radnog staza i tad se raja (opravdano) sprdala da je dosla pripravnica za ministricu, a vidi sad.... :run:
Ja sam u izboru između, lider poput sposobnog ali svim bojama premazanog pokojnog Milana Bandića ili nekog poštenog, lijevo orijentisanog, ali poprilično bezidejnog lidera, uvijek za ovog prvog.

To je neki moj izbor, ne mora značiti da je ispravan, ali u svemu pobrojanom, mladić nema ni onu uličnu školu barem, pa da kaže da može nešto na mišiće, ako ne i na pamet. Jednostavno, on pravi komediju od demokratije u ovoj zemlji i pravi komediju od ljudi generalno.

I ja sam uvijek za sposobnog pragmatika.

Ali mladic je tu zbog svog babe, odnosno cinjenice da je SDA zbog ostanka u vlasti bila voljna dati resore stranci sa margilnim izbornim rezultatom, a koja je iznjedrila ovakve kandidate (MUPovac Pekic je jos gori).

Porodica Isak je doktorirala politiku, sa 2 do 3 hiljade glasova imaju ministra, zastupnika u skupstini/delegata u domu naroda i gradskog vijecnika...
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#250 Re: Arnel Isak a.k.a. Arnel ShishaKing - Novi ministar za prostorno uređenje, promet i komunikacije i zaštitu okoline ZD

Post by So What! »

_BataZiv_0809 wrote: 15/03/2021 14:26I ja sam uvijek za sposobnog pragmatika.

Ali mladic je tu zbog svog babe, odnosno cinjenice da je SDA zbog ostanka u vlasti bila voljna dati resore stranci sa margilnim izbornim rezultatom, a koja je iznjedrila ovakve kandidate (MUPovac Pekic je jos gori).

Porodica Isak je doktorirala politiku, sa 2 do 3 hiljade glasova imaju ministra, zastupnika u skupstini/delegata u domu naroda i gradskog vijecnika...
:thumbup:
Post Reply