Armija RBIH vs POPIS 2013

Locked
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#51 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by respo »

sto je skupo wrote:
Liga Rojalista wrote:
nOrMaLaC wrote:Bosanski musliman. Bosanski pravoslavac. Bosanski katolik.
Bosanski musliman može biti i student iz Sudana koji je došao da studira ovdje kod nas..sa tim Bosanski musliman ništa nisi rekao...za svakog muslimana bez obzira ko je porijeklom ako se nalazi u bosni moze biti bosanski musliman
Znaci ja ako odem da studiram u Englesku ja sa Engleski musliman? A nakon toga dobijem posao u Islandu postajem Islandski musliman?
ma ne moras ni studirati
fazlija i drustvo su za vrijeme olimpijade bili englezi

odes na more postajes automatski hrvat :)
User avatar
Paranoid
Posts: 3788
Joined: 21/12/2011 11:14
Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...

#52 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by Paranoid »

respo wrote:
escobar__ wrote:
muniza wrote:Moj otac je dao glavu za Bosnu i ljiljane već godinu dana prije nego su Bošnjaci počeli da postoje i 20 godina prije nego su prisvojili ljiljane.
Govori u ime svog boobeee ali ne mješaj časne ljude koji su stali u odbranu Republike BiH koju su Bošnjaci izdali '93 i '95 u Dejtonu i koju danas Bošnjaci gaze kao što su četnici nekad!
Kako je onda moguće da je Bošnjaka bilo na Popisu iz 1991. godine? Putovali kroz vrijeme?
to sam ti ja vec odgovorio i objasnio na onoj temi
jbt imam osjecaj kad se odgovori argumentirano odmah se skrece na drugu temu ili se prestaje sa tom istom pricom
al da ponovim nije na odmet
bosnjak do 93-e i poslije 93-e nije isto
nije isto znacenje ne predstavlja istu skupinu ljudi
prije 93-e nije mogao postojati bosnjak iz slovenije iz makedonije iz mnogih drugih dijelova a da nije bar porijeklo iz bih
poslije 93-e bosnjaci su bili i oni koji uopste nemaju veze s bosnom al imaju sa vjerom
To je tačno, a posljedice Muslimanske tranzicije u Bošnjačku možeš tražiti u argumentima terirorijalnih "apetita" susjednih država Srbije i Hrvatske. Muslimanima prije 93-će nije ni u kom slučaju vjera nije bila prioritet, jer da jeste, danas ne bi bilo pitanja "biti Bosanac ili biti Bošnjak" u čemu već formirani nacionalisti iz "agresorskih" redova vide šansu za razbijanjem Bošnjačkog korpusa koji predstavljaju templare očuvanja cjelovite BiH.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#53 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by respo »

Paranoid wrote:
To je tačno, a posljedice Muslimanske tranzicije u Bošnjačku možeš tražiti u argumentima terirorijalnih "apetita" susjednih država Srbije i Hrvatske. Muslimanima prije 93-će nije ni u kom slučaju vjera nije bila prioritet, jer da jeste, danas ne bi bilo pitanja "biti Bosanac ili biti Bošnjak" u čemu već formirani nacionalisti iz "agresorskih" redova vide šansu za razbijanjem Bošnjačkog korpusa koji predstavljaju templare očuvanja cjelovite BiH.
posljedice jesu te al s ovim danjasnjim stanjem to se samo pogorsava jer cak i kad se na neki nacin branilo to vjersko izjasnjavanje vjera nije bila prioritet a sada kad ti niko nista ne brani vjera se gura
pa dokle?
dok reis ne bude vrhovni vodja a prvi imam u drzavi premijer?

jebem ga ja
ovdje sve paradoks do paradoksa kod nas
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#54 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by sabina1 »

:zid:
User avatar
Paranoid
Posts: 3788
Joined: 21/12/2011 11:14
Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...

#55 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by Paranoid »

respo wrote:
Paranoid wrote:
To je tačno, a posljedice Muslimanske tranzicije u Bošnjačku možeš tražiti u argumentima terirorijalnih "apetita" susjednih država Srbije i Hrvatske. Muslimanima prije 93-će nije ni u kom slučaju vjera nije bila prioritet, jer da jeste, danas ne bi bilo pitanja "biti Bosanac ili biti Bošnjak" u čemu već formirani nacionalisti iz "agresorskih" redova vide šansu za razbijanjem Bošnjačkog korpusa koji predstavljaju templare očuvanja cjelovite BiH.
posljedice jesu te al s ovim danjasnjim stanjem to se samo pogorsava jer cak i kad se na neki nacin branilo to vjersko izjasnjavanje vjera nije bila prioritet a sada kad ti niko nista ne brani vjera se gura
pa dokle?
dok reis ne bude vrhovni vodja a prvi imam u drzavi premijer?

jebem ga ja
ovdje sve paradoks do paradoksa kod nas
Stanje paradoksa su projektovani iz susjedstva/komšiluka, na koju su se primili današnji zagovarači podjela. Sumnjam da će takodje ovaj rebus riješiti i nove generacije jer su od početka opterećeni nacionalizmom kroz obrazovanje. Na kraju zbog svih tih dešavanaja žalosno je što se i u predratnom Muslimanu, a današnjem Bošnjaku budi nacionalna netrpeljivost.

To se dešava, a brzina procesa će uveliko zavisiti od broja popisanih... Kad se na federalnim medijima bude pominjalo "bošnjačka" toliko puta kao što se danas u RS može čuti "srpska", onda neka nam je Bog na pomoći, i ko vjeruje i ko ne vjeruje..
muniza
Posts: 889
Joined: 02/02/2009 14:45

#56 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by muniza »

Paranoid wrote:
To je tačno, a posljedice Muslimanske tranzicije u Bošnjačku možeš tražiti u argumentima terirorijalnih "apetita" susjednih država Srbije i Hrvatske. Muslimanima prije 93-će nije ni u kom slučaju vjera nije bila prioritet, jer da jeste, danas ne bi bilo pitanja "biti Bosanac ili biti Bošnjak" u čemu već formirani nacionalisti iz "agresorskih" redova vide šansu za razbijanjem Bošnjačkog korpusa koji predstavljaju templare očuvanja cjelovite BiH.
Mali nadrkani abdulrahman koji se stidi bosanstva, njegove sOstrice, Alispahići, Cerići, Latići predstavljaju templare očuvanja cjelovite BiH?

Teritorijalni apetiti komšija su nekog natjerali da bude veći vjernik, logično :-? Moja vjera nije upitna niti je ikad bila ali ne mogu podnijeti da me se svrstava među Bošnjake samo na osnovu imena i te iste vjere. Za mene je Bošnjačka ideologija od '93 naovamo jednostavno izdajnička i nikad se moje viđenje iste neće promjeniti čak šta više sve je gore i gore...
User avatar
muha_sa
Posts: 128609
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#57 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by muha_sa »

respo wrote:
Paranoid wrote:
To je tačno, a posljedice Muslimanske tranzicije u Bošnjačku možeš tražiti u argumentima terirorijalnih "apetita" susjednih država Srbije i Hrvatske. Muslimanima prije 93-će nije ni u kom slučaju vjera nije bila prioritet, jer da jeste, danas ne bi bilo pitanja "biti Bosanac ili biti Bošnjak" u čemu već formirani nacionalisti iz "agresorskih" redova vide šansu za razbijanjem Bošnjačkog korpusa koji predstavljaju templare očuvanja cjelovite BiH.
posljedice jesu te al s ovim danjasnjim stanjem to se samo pogorsava jer cak i kad se na neki nacin branilo to vjersko izjasnjavanje vjera nije bila prioritet a sada kad ti niko nista ne brani vjera se gura
pa dokle?
dok reis ne bude vrhovni vodja a prvi imam u drzavi premijer?

jebem ga ja
ovdje sve paradoks do paradoksa kod nas
nikad više vjere a ljudskosti sve manje i manje.
primitivizma, lopovluka, bahatosti, nepoštivanja starijeg, krkanluka i sveg ostalog negativnog za izvoz imamo al se ne bavimo tim problemima vec su druge stvari prioritet.
daleko smo mi od normalnog društva :( pitanje je kad cemo i da li cemo i uc u to društvo.
Basvod
Posts: 2098
Joined: 23/06/2013 08:24

#58 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by Basvod »

Bez normalne drzave nema ni normalnog drustva.
User avatar
Paranoid
Posts: 3788
Joined: 21/12/2011 11:14
Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...

#59 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by Paranoid »

muniza wrote:
Paranoid wrote:
To je tačno, a posljedice Muslimanske tranzicije u Bošnjačku možeš tražiti u argumentima terirorijalnih "apetita" susjednih država Srbije i Hrvatske. Muslimanima prije 93-će nije ni u kom slučaju vjera nije bila prioritet, jer da jeste, danas ne bi bilo pitanja "biti Bosanac ili biti Bošnjak" u čemu već formirani nacionalisti iz "agresorskih" redova vide šansu za razbijanjem Bošnjačkog korpusa koji predstavljaju templare očuvanja cjelovite BiH.
Mali nadrkani abdulrahman koji se stidi bosanstva, njegove sOstrice, Alispahići, Cerići, Latići predstavljaju templare očuvanja cjelovite BiH?

Teritorijalni apetiti komšija su nekog natjerali da bude veći vjernik, logično :-? Moja vjera nije upitna niti je ikad bila ali ne mogu podnijeti da me se svrstava među Bošnjake samo na osnovu imena i te iste vjere. Za mene je Bošnjačka ideologija od '93 naovamo jednostavno izdajnička i nikad se moje viđenje iste neće promjeniti čak šta više sve je gore i gore...
Kako parirati Hrvatskom i Srpskom nacionalizmu u kojem nema naznaka promjena, a koji je mnogo veci problem?

Kako? Pa jedini način je biti suprostavljen na istim načelima kao što to decenijama oni rade... Nažalost, tako je..
User avatar
muha_sa
Posts: 128609
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#60 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by muha_sa »

Basvod wrote:Bez normalne drzave nema ni normalnog drustva.
a normalna država ce bit kad ti i takvi kao ti kažete da je Bosna i Hercegovina vaša domovina i sve ucinite da vama i vašoj djeci bude što bolje u istoj, onda cemo se zajedno uhvatit u koštac s kriminalcima koji su nam skoro pa dohakali.

onda cemo zajedno pjevat ovo.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FlK8Sfhn9BI [/youtube]
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#61 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by sabina1 »

muha_sa wrote: nikad više vjere a ljudskosti sve manje i manje.
primitivizma, lopovluka, bahatosti, nepoštivanja starijeg, krkanluka i sveg ostalog negativnog za izvoz imamo al se ne bavimo tim problemima vec su druge stvari prioritet.
daleko smo mi od normalnog društva :( pitanje je kad cemo i da li cemo i uc u to društvo.
Podvučena rečenica je zapravo stvar kućnog odgoja i okruženja tj. sistema.
Društvo je prepuno dvostrukih aršina , nepravdi , neprimjenjivanja zakona za sve....stoga se ljudi povlače u sebe kao jedini vid odbrane i tamo gdje nikada ne bi slagali ili prevarili - lažu i varaju iz dva razloga : ili da se odbrane ili da postignu nešto jer znaju da NEMA REPREKUSIJE (pogotovo ako imaju novac).
Iz ovog se dešava upravo to što ste napisali u ostatku posta. No kad čitate razne "teme" kojima se bave mnogobrojni "mudraci" na ovom forumu (sasvim je nebitno da li su plaćeni ili im je dosadno) i generalno na brojnim forumima okruženja , shvatite da situacija jeste bezizlazna....umjesto da radimo - ne radimo jer je rad naporan a u sistemu socijalne nepravde , velika je vjerovatnoća da će nas "ugledni građani" (kapitalisti , gazde) zapravo krvavo eksploatisati...nemamo radnu naviku , nismo plaćeni (izrabljivani smo) i kad radimo i jako nam smeta kad nam američko dijete u lice kaže da samo pijemo kafe a nemamo ništa.....sve je to dio velikog plana da normalnog društva kod nas zapravo NIKADA NE BUDE.
Pozdrav :thumbup:
tema : :zid:
Basvod
Posts: 2098
Joined: 23/06/2013 08:24

#62 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by Basvod »

muha_sa wrote:
Basvod wrote:Bez normalne drzave nema ni normalnog drustva.
a normalna država ce bit kad ti i takvi kao ti kažete da je Bosna i Hercegovina vaša domovina i sve ucinite da vama i vašoj djeci bude što bolje u istoj, onda cemo se zajedno uhvatit u koštac s kriminalcima koji su nam skoro pa dohakali.

onda cemo zajedno pjevat ovo.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FlK8Sfhn9BI [/youtube]
Tesko. Otcjepljenem, BiH je de facto postala bosnjacka domovina a na Srbima i Hrvatima je da se kao manjina u takvoj drzavi snadju sto bolje mogu.
User avatar
muha_sa
Posts: 128609
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#63 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by muha_sa »

nisi ni trebo pisat--znao sam odgovor.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#64 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by respo »

Paranoid wrote: Stanje paradoksa su projektovani iz susjedstva/komšiluka, na koju su se primili današnji zagovarači podjela. Sumnjam da će takodje ovaj rebus riješiti i nove generacije jer su od početka opterećeni nacionalizmom kroz obrazovanje. Na kraju zbog svih tih dešavanaja žalosno je što se i u predratnom Muslimanu, a današnjem Bošnjaku budi nacionalna netrpeljivost.

To se dešava, a brzina procesa će uveliko zavisiti od broja popisanih... Kad se na federalnim medijima bude pominjalo "bošnjačka" toliko puta kao što se danas u RS može čuti "srpska", onda neka nam je Bog na pomoći, i ko vjeruje i ko ne vjeruje..
to projektovanje paradoksa mozda jeste pocelo od susjednih drzava
al se ne bih smio zakleti da u zadnjih 20 godina tom paradoksu ne pridonose i domace snage sa sve 3 strane
a sve to uglavnom zbog licnih interesa dok je na pocetku kod susjeda bilo zbog ideoloskih velika srbija i hrvatska na stetu bih
a kao sto rekoh sada je to licno
ko ce vise zagrabiti i profitirati na licnom novu u vidu nekretnina pokretnina debljine bankovnog racuna i kvazi ugleda u drustvu
muniza
Posts: 889
Joined: 02/02/2009 14:45

#65 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by muniza »

Paranoid wrote: Kako parirati Hrvatskom i Srpskom nacionalizmu u kojem nema naznaka promjena, a koji je mnogo veci problem?

Kako? Pa jedini način je biti suprostavljen na istim načelima kao što to decenijama oni rade... Nažalost, tako je..
Ne moramo parirati nacionalizmom i vjerskim fanatizmom, logičnije bi bilo patriotizmom, jakom vojskom a ne ukidanjem iste, obrazovanjem, ekonomijom...
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#66 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by respo »

muha_sa wrote: nikad više vjere a ljudskosti sve manje i manje.
primitivizma, lopovluka, bahatosti, nepoštivanja starijeg, krkanluka i sveg ostalog negativnog za izvoz imamo al se ne bavimo tim problemima vec su druge stvari prioritet.
daleko smo mi od normalnog društva :( pitanje je kad cemo i da li cemo i uc u to društvo.
ja se nadam da cu docekati al nazalost ne vjerujem da ces ti docekati ne vjerujem ni ja da cu docekati al eto bar se nadam

ja ne mogu shvatiti jedino da su iskreniji ispravniji tolerantniji da kazem bili vjernici od prije rata kad je kao bila "zabranjena" vjera nego ovi danas
dobro ima i danas iskrenih postenih i sve pozitivno al ni negativni ih guse u tolikoj mjeri da se stice dojam da su svi negativni jer je toliki broj tih istih negativnih da se ovi fakticki i ne vide

jbg uglavnom evo sta je problem ovdje sto sve ode na vjeru
nije to vise vazno ni hoces li ti biti bosanac bosnjak marsovac bogumil
postalo je vazno koje si vjere a sve ostale probleme niko i ne gleda
User avatar
Paranoid
Posts: 3788
Joined: 21/12/2011 11:14
Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...

#67 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by Paranoid »

tvsabina wrote: No kad čitate razne "teme" kojima se bave mnogobrojni "mudraci" na ovom forumu (sasvim je nebitno da li su plaćeni ili im je dosadno) i generalno na brojnim forumima okruženja , shvatite da situacija jeste bezizlazna....umjesto da radimo - ne radimo jer je rad naporan a u sistemu socijalne nepravde , velika je vjerovatnoća da će nas "ugledni građani" (kapitalisti , gazde) zapravo krvavo eksploatisati...nemamo radnu naviku , nismo plaćeni (izrabljivani smo) i kad radimo i jako nam smeta kad nam američko dijete u lice kaže da samo pijemo kafe a nemamo ništa.....sve je to dio velikog plana da normalnog društva kod nas zapravo NIKADA NE BUDE.
Pozdrav :thumbup:
tema : :zid:
Tema jeste bezveze i nema nikakvog dodira sa postovima...ali imam potrebu da ti na to "rad" odgovorim..

Otvoriš firmu i radiš, nastojiš da se radom istakneš, zaposliš radnike i pošteno ih plaćaš...i posle nekoliko uspiješnih transakcija na domaćem i inostranom tržištu dobiješ telefonski poziv... teta s druge strane kaže da zove iz uredništva "avaza" i da je čula za prosperitetan rad firme te je jako poželjno da se firma istakne u reklamnom prostoru.. ti naravno se zahvališ i kažeš joj da ti ne treba reklama..posle toga dolaze pozivi još nekoliko puta i ponove se zahvališ i zamoliš da te više ne zovu..

Nakon par dana, zovu te prijatelji da pogledaš "avaz", i vidi čuda, tamo piše kako tvoja firma ima opasne proizvode po život, te kako iz nezvaničnih izvora saznaju, kako iza tvoje firme stoje SDA, SBiH..itd

Nakon toga zgadi ti se i posao i rad i država...a ti "tvsabina" i dalje prčaj o radu i kućnom odgoju..
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#68 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by respo »

Paranoid wrote:
Kako parirati Hrvatskom i Srpskom nacionalizmu u kojem nema naznaka promjena, a koji je mnogo veci problem?

Kako? Pa jedini način je biti suprostavljen na istim načelima kao što to decenijama oni rade... Nažalost, tako je..
pa jedini nacin nije pokazati da smo veci nacionalisti od njih i time im davati vjetar u ledja
drugi nacin je pokazati da nas taj nacionalizam i te vrste nacionalizma uopste ne zanimaju
da nije vazno je li respo musliman pravoslavac katolik ateista budista kao ni paranoid muha sabina peti deseti
jer upravo kod njih je to vazno
kod srpskih i hrvatskih nacionalista
i onda tim nacinom koji ti opravdavas dovodis njih u situaciju da kazes e kad mogu oni mozemo i mi
haman pozivas da se desi festa u bratuncu samo sa drugim akterima i negdje u federaciji jer se mora odgovoriti istom mjerom
necu i ne zelim da se to desi ovdje
ne zelim da meni spocitavaju isto iako nisam bosnjak nego bosanac
necu dozvoliti da se to desi ovako ma koliko se neko busao u prsa sa bosnjastvom iako istom ne pripadam jer time mene trpa u isti kos

svaki pojedinac nek odgovara za sebe al mene nece positovjecivati s njim
necu odgovoriti istom mjerom koju ti pozivas jer zelim da mi dijete zivi u zdravom drustvu
kad ja nisam imao te srece nek ne bude isto njemu

eto zasto ne treba odgovoriti istom mjerom na nacionalizam koji dolazi iz srbije i hrvatske a i bih
User avatar
Paranoid
Posts: 3788
Joined: 21/12/2011 11:14
Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...

#69 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by Paranoid »

respo wrote:
Paranoid wrote:
Kako parirati Hrvatskom i Srpskom nacionalizmu u kojem nema naznaka promjena, a koji je mnogo veci problem?

Kako? Pa jedini način je biti suprostavljen na istim načelima kao što to decenijama oni rade... Nažalost, tako je..
pa jedini nacin nije pokazati da smo veci nacionalisti od njih i time im davati vjetar u ledja
drugi nacin je pokazati da nas taj nacionalizam i te vrste nacionalizma uopste ne zanimaju
da nije vazno je li respo musliman pravoslavac katolik ateista budista kao ni paranoid muha sabina peti deseti
jer upravo kod njih je to vazno
kod srpskih i hrvatskih nacionalista
i onda tim nacinom koji ti opravdavas dovodis njih u situaciju da kazes e kad mogu oni mozemo i mi
haman pozivas da se desi festa u bratuncu samo sa drugim akterima i negdje u federaciji jer se mora odgovoriti istom mjerom
necu i ne zelim da se to desi ovdje
ne zelim da meni spocitavaju isto iako nisam bosnjak nego bosanac
necu dozvoliti da se to desi ovako ma koliko se neko busao u prsa sa bosnjastvom iako istom ne pripadam jer time mene trpa u isti kos

svaki pojedinac nek odgovara za sebe al mene nece positovjecivati s njim
necu odgovoriti istom mjerom koju ti pozivas jer zelim da mi dijete zivi u zdravom drustvu
kad ja nisam imao te srece nek ne bude isto njemu

eto zasto ne treba odgovoriti istom mjerom na nacionalizam koji dolazi iz srbije i hrvatske a i bih
Respo i ja bi volio da je tako...ali...gdje god je bilo riječi i "djela" o tome o čemu ti pišeš, tu je nestalo Bošnjaka..
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#70 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by _mufljuz_ »

jedini nacin je da se jos naguzimo navazeliniziramo i operemo vratove prije klanja jos pa da nas prije nego sto nas prikolju ko stoku i naguze prije toga da ocejfe ko sto su ocejfili na desetinama hiljada zena - da im pokazemo kako smo mi tolerantan narod....

to je jedini nacin... i jedino funkcionirajuci - a cim bi zatvorili supak i pobunili se protiv toga to bi otislo u "Islamizam" "Radikalni Islam" i slicno....
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#71 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by respo »

pitaj poglavare zasto je nestalo bosnjaka

recimo slavna recenica mirno spavajte nece biti rata

samo ta recenica je sudjelovala u bar pola ubijenih u prvim danima rata
e vidis nisu svi neobrazovani kao sto je bila situacija 92-e
danas je situacija malo drugacija pa cak i na istim tim selima koja su gorila 92-e a i danasnja gerijatrija je rodjena otprilike od 40-ih na ovamo a ne kao onda za vrijeme kralja aleksandra tako da to dosta mjenja situaciju na terenu ;)
User avatar
Paranoid
Posts: 3788
Joined: 21/12/2011 11:14
Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...

#72 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by Paranoid »

respo wrote:pitaj poglavare zasto je nestalo bosnjaka

recimo slavna recenica mirno spavajte nece biti rata

samo ta recenica je sudjelovala u bar pola ubijenih u prvim danima rata
e vidis nisu svi neobrazovani kao sto je bila situacija 92-e
danas je situacija malo drugacija pa cak i na istim tim selima koja su gorila 92-e a i danasnja gerijatrija je rodjena otprilike od 40-ih na ovamo a ne kao onda za vrijeme kralja aleksandra tako da to dosta mjenja situaciju na terenu ;)
Sad se ti prebacuješ sa teme u postovima, a maloprije si pisao o tome kako se u nedostatku argumenta mijenja tema...
Taj poglavar kojeg spominješ nije imao 200 000 naoružanih, taj poglavar nije bio namazan ratničkim bojama, taj je pravio greške ali nije aminovao klanje... i to je davno završena priča.

Danas se otvoreno kaže "probajte se odcijepiti", "probajte sa referendumom",.. kako će se te riječi komentarisati nakon 20 godina?
muniza
Posts: 889
Joined: 02/02/2009 14:45

#73 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by muniza »

respo wrote:pitaj poglavare zasto je nestalo bosnjaka

recimo slavna recenica mirno spavajte nece biti rata

samo ta recenica je sudjelovala u bar pola ubijenih u prvim danima rata
Ta rečenica je ubila, silovala i protjerala više muslimana civila nego li Srbi u ostatku rata!!!

Da se Seferov plan sa rušenjem mostova, brana, zauzimanjem skladišta oružja, kasarni sproveo bar 20% u djelo, civilnih žrtava skoro da ne bi ni bilo osim onih od granata.

Da, onda bi četnici mogli reći da smo mi započeli rat ali svejedno bi bili u istoj situaciji kao danas, bili smo neovisna država i imali smo pravo da porušimo mostove i putne komunikacije premo istoku!
Juvelandia
Posts: 532
Joined: 24/10/2012 17:09

#74 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by Juvelandia »

Šizofrenija.
Rušimo džamije da nam bude bolje, rečenice siluju muslimanke, Bošnjaci pripadnici ARBiH kvislinzi, totalno ludilo :-)
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#75 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by respo »

Paranoid wrote:
respo wrote:pitaj poglavare zasto je nestalo bosnjaka

recimo slavna recenica mirno spavajte nece biti rata

samo ta recenica je sudjelovala u bar pola ubijenih u prvim danima rata
e vidis nisu svi neobrazovani kao sto je bila situacija 92-e
danas je situacija malo drugacija pa cak i na istim tim selima koja su gorila 92-e a i danasnja gerijatrija je rodjena otprilike od 40-ih na ovamo a ne kao onda za vrijeme kralja aleksandra tako da to dosta mjenja situaciju na terenu ;)
Sad se ti prebacuješ sa teme u postovima, a maloprije si pisao o tome kako se u nedostatku argumenta mijenja tema...
Taj poglavar kojeg spominješ nije imao 200 000 naoružanih, taj poglavar nije bio namazan ratničkim bojama, taj je pravio greške ali nije aminovao klanje... i to je davno završena priča.

Danas se otvoreno kaže "probajte se odcijepiti", "probajte sa referendumom",.. kako će se te riječi komentarisati nakon 20 godina?
cekaj cekaj da prvo rijesimo prebacivanje
jel tema armija bih vs popis
sta god to znacilo
armija bih je koliko znam od prvog dana rata u bih aktivna ne pod tim nazivom al znamo kako tako da je sve u skladu s temom

taj poglavar je tom recenicom pogrijesio
bolje da je sutio nego sto je rekao to i napravio veci haos nego sto bi to uradio sutnjom
ako nije bio namazan ratnickim bojama sto nije prepustio zvanje nekome ko jeste bio premazan
niko mu i ne spocitava da je aminovao klanje al da je doveo do toga mu se itekako spocitava
mozda ne svjesno al nesvjesno sigurno jeste
al kao sto rece to je zavrsena prica al samo da se zna

za 20 godine moze zvucati na 2 nacina pozitivno i negativno
do nas svih je kako cemo danas reagovati da bi zvucalo pozitivno ili ne
sve u buducnosti odredjuju dijela
sve sto nije jos ucinjeno moze imati 2 opcije pozitivno negativno
kad se reaguje ne trebamo cekati 20 godina da bi mogli slusati kako to zvucijel pozitivno ili ne
Locked