Armija RBIH vs POPIS 2013

Locked
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#26 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by cyprus »

LaBomba wrote:
cyprus wrote::zid:
Pa de ti demantuj moj stav argumentima, ne smajlicem. Hajde objasni kako i odakle se pojavio naziv BosANAC?? DA cujem! Sam od sebe, niodakle? Tek tako? Ili je taj naziv vec imao neku podlogu? De pojasni molim te!
Nisam aludirao na tvoj post, nego na čitavu temu

:zid:
muniza
Posts: 889
Joined: 02/02/2009 14:45

#27 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by muniza »

Ovo više nije samo tema, ovo je "situacija" :run:
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#28 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by sema911s »

LaBomba wrote:
cyprus wrote::zid:
Pa de ti demantuj moj stav argumentima, ne smajlicem. Hajde objasni kako i odakle se pojavio naziv BosANAC?? DA cujem! Sam od sebe, niodakle? Tek tako? Ili je taj naziv vec imao neku podlogu? De pojasni molim te!

http://www.youtube.com/watch?v=Po2Gpjd4Z1E
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#29 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by sema911s »

cyprus wrote:
LaBomba wrote:
cyprus wrote::zid:
Pa de ti demantuj moj stav argumentima, ne smajlicem. Hajde objasni kako i odakle se pojavio naziv BosANAC?? DA cujem! Sam od sebe, niodakle? Tek tako? Ili je taj naziv vec imao neku podlogu? De pojasni molim te!
Nisam aludirao na tvoj post, nego na čitavu temu

:zid:
polako sa tim ziviom zabolice te glowaaa,.,vidis da je tvrd zid
archi_a
Posts: 10400
Joined: 11/12/2011 18:11

#30 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by archi_a »

Da ne pisem ponovo kopiracu svoj post sa druge teme.
Ja koliko se sjecam, a mislim da sam na dobrom tragu...... Nekad nakon Daytona su se sastali BH intelektualci i na tih par sesija pokusali da revitalizuju ideju,pojam nacionalnog u BiH. Bosansko-Hercegovacka nacija je bila po njima nekako predug pojam,pa su se dosjetili da od naziva "dobri bosnjani" uzmu kraticu "Bosnjaci" i time pokusaju sve ljude u BiH zadovoljiti i pribliziti Bosni i Hercegovini. Dakle,sve ljude bez obzira na vjeroispovjest. Odmah nakon toga je krenula haranga od strane susjednih medija koji uz Musliman dodaju - Bosnjak, a sve to uz svesrdnu pomoc lokalaca koji su sa njima na istoj frekvenciji. I tako ostadose Muslimani-Bosnjaci (kao cuvari Bosne),a propade ideja o revitalizaciji Bosansko-Hercegovacke nacije odnosno Bosnjaka (svih ljudi koji u BiH zive). I neka je. Pristajem biti Bosnjak. Ja rezervne zemlje nemam. Ovo je moja zemlja. Kakva god da je, moja je,lijepa je i draga mi je. Stvaram svoj mikro svijet i pokusavam to podici i na globalni nivo. Koliko mi uspjeva.... dobro je Bil hajr, Amin.Neka me neko ispravi ako grijesim.archi_a
Dodatak: nekad u ratnom periodu se pokusalo sa istom idejom (93-94 ?)
LaBomba
Posts: 683
Joined: 28/03/2009 01:21

#31 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by LaBomba »

sema911s wrote:
LaBomba wrote:
cyprus wrote::zid:
Pa de ti demantuj moj stav argumentima, ne smajlicem. Hajde objasni kako i odakle se pojavio naziv BosANAC?? DA cujem! Sam od sebe, niodakle? Tek tako? Ili je taj naziv vec imao neku podlogu? De pojasni molim te!

http://www.youtube.com/watch?v=Po2Gpjd4Z1E

Znaci Enes Begovic-"babo" bosanske nacije :D To Bosanac je dobro za pjesama "Tako ti je mala moja kad ljubi Bosanac"
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#32 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by sema911s »

http://www.youtube.com/watch?v=Po2Gpjd4Z1E[/quote]


Znaci Enes Begovic-"babo" bosanske nacije :D To Bosanac je dobro za pjesama "Tako ti je mala moja kad ljubi Bosanac"[/quote]

koce drugii,,., i taj sto je tu opjevuu,.,pusti tamo neke politicara oni ce da nam govore ko smo i sta smo kada pjevamo o sebi vec
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#33 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by _mufljuz_ »

bosniac * - citaj - bosnjak

jeste termin u jezicima vise zapadnih zemalja i zemalja istocne sfere kojima se sluze lokalni gradjani da oznace stanovnike BIH - bosnjak jeste termin koji je bio aktuelan za pripadnika BIH prije 100-150 godina (i nisu oni izmisljeni 1992 ni 90e)....

bosnjak u BIH je politicka greska SDA (namjerna ili nenamjerna a svasta je u SDA bilo) u koju je strpala ekskluzivno muslimane naglasavajuci ih tako - dok je veliki broj patriota pravoslavne i katolicke vjeroispovijesti htio ostati van tog izvjestacenog islamizma koji je sponzorski pratio naziv Bosnjaci...

i sada i nakon svega kampanja SDA minderasa za forsiranje naziva Bosnjak vidi iskljucivo neke svoje interese i SDA nikad nije zanimao narodni interes a pogotovo NACIONALNI - jer ih je uglavnom bolio kurac u "koliko posto" mene ima i koliko fotelja ce bit.... ja ne znam da je SDA ikad ozbiljnije poradila na bilo kojem masovnom projektu koji se ticao dobra hajde eto bosnjackog naroda - uvijek su gledali svoja dupeta i gledaju i sad toliko seruci o bosnjastvu i bosanstvu....

bosnjak - nazalost nije dobro prijemciv naziv za stanovnika BIH iako je to stari naziv za pripadnike bosanskih naroda kojim je cak "legendarni" Garašanin castio i pripadnike pravoslavne vjere i pripadnike "muhamedanske" vjere....


bosanac je kisobran pod koji zele da stanu uglavnom istinske patriote koji ne zele da se petljaju u politicke igre nacionalnih prefiksa a licnih interesa, dok je bosnjak isto to - samo sto je nemustom minderasko mimberskom politikom okaljan i islamiziran pojam koji je pripadao svima - pod sebe stavio ekskluzivno muslimane sto je zapravo velikosrpsko-hrvatski nacionalisticko-krstaski izum - identificirajuci hrvate sa katolicanstvom srbe sa pravoslavljem kako bi "mirnim puteM" bosansko pitanje zauvijek bilo rijeseno - podjelom......
User avatar
mobile9
Posts: 538
Joined: 24/06/2013 01:32
Location: Od mora do Save Od Drine do Une

#34 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by mobile9 »

_mufljuz_ wrote:bosniac * - citaj - bosnjak

jeste termin u jezicima vise zapadnih zemalja i zemalja istocne sfere kojima se sluze lokalni gradjani da oznace stanovnike BIH - bosnjak jeste termin koji je bio aktuelan za pripadnika BIH prije 100-150 godina (i nisu oni izmisljeni 1992 ni 90e)....

bosnjak u BIH je politicka greska SDA (namjerna ili nenamjerna a svasta je u SDA bilo) u koju je strpala ekskluzivno muslimane naglasavajuci ih tako - dok je veliki broj patriota pravoslavne i katolicke vjeroispovijesti htio ostati van tog izvjestacenog islamizma koji je sponzorski pratio naziv Bosnjaci...

i sada i nakon svega kampanja SDA minderasa za forsiranje naziva Bosnjak vidi iskljucivo neke svoje interese i SDA nikad nije zanimao narodni interes a pogotovo NACIONALNI - jer ih je uglavnom bolio kurac u "koliko posto" mene ima i koliko fotelja ce bit.... ja ne znam da je SDA ikad ozbiljnije poradila na bilo kojem masovnom projektu koji se ticao dobra hajde eto bosnjackog naroda - uvijek su gledali svoja dupeta i gledaju i sad toliko seruci o bosnjastvu i bosanstvu....

bosnjak - nazalost nije dobro prijemciv naziv za stanovnika BIH iako je to stari naziv za pripadnike bosanskih naroda kojim je cak "legendarni" Garašanin castio i pripadnike pravoslavne vjere i pripadnike "muhamedanske" vjere....


bosanac je kisobran pod koji zele da stanu uglavnom istinske patriote koji ne zele da se petljaju u politicke igre nacionalnih prefiksa a licnih interesa, dok je bosnjak isto to - samo sto je nemustom minderasko mimberskom politikom okaljan i islamiziran pojam koji je pripadao svima - pod sebe stavio ekskluzivno muslimane sto je zapravo velikosrpsko-hrvatski nacionalisticko-krstaski izum - identificirajuci hrvate sa katolicanstvom srbe sa pravoslavljem kako bi "mirnim puteM" bosansko pitanje zauvijek bilo rijeseno - podjelom......
:thumbup: lijepo si to objasnio.
User avatar
Država
Posts: 4968
Joined: 31/10/2010 15:15

#35 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by Država »

mobile9 wrote:Naši očevi su vodili oružani sukob 4 godine za BOŠNJAKE protiv istih onih koji nas danas žele da ubjede da smo mi bosanci. Ti očevi su bili i pravoslavci i katolici i muslimani koji su znali svoju naciju, državu, imetak, i naravno čast i moral, šta je dobrao a šta zlo. Mi možemo uništiti ono što su oni izgradili za 4 godine svojom krvlju za 10 sekundi bukvalno! Ukoliko na pitanja 24, 25, i 26 se ne izjasnimo kao Bošnjaci, vjera stvar svakog čovjeka ponaosob, i jezik Bosanski.
Pozdrav Domovini !!!
:thumbup:
Juvelandia
Posts: 532
Joined: 24/10/2012 17:09

#36 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by Juvelandia »

Uh jbte, Bosanci su istinski patriote a Bosnjaci postadose isto kao Čete, kvislinska neka bagra.Samo mi nije jasno otkud onda da je večina Armije imala vojnike Bošnjake, kvislingška Armija BiH, da ne bi tog malog broja istinskih patriota Bosanaca ..... :-) Kakav proljev nečes sve pročitat.
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#37 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by klixo »

Bosnjani/Bosnjak ima porijeklo daleko prije srba,hrvata,bosanaca,muslimana ...

Dakle nasi preci su bili BOSNJANI/BOSNJACI i svako ko voli ovu drzava treba da se izjasni tako.U BOSNJANE/BOSNJAKE spadali su i katolici i pravoslavci i Muhammedanci kako su tada zvali muslimane.

Vrlo jednostavno.
sarajvosa
Posts: 177
Joined: 07/04/2012 09:02

#38 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by sarajvosa »

mobile9 wrote:Naši očevi su vodili oružani sukob 4 godine za BOŠNJAKE protiv istih onih koji nas danas žele da ubjede da smo mi bosanci. Ti očevi su bili i pravoslavci i katolici i muslimani koji su znali svoju naciju, državu, imetak, i naravno čast i moral, šta je dobrao a šta zlo. Mi možemo uništiti ono što su oni izgradili za 4 godine svojom krvlju za 10 sekundi bukvalno! Ukoliko na pitanja 24, 25, i 26 se ne izjasnimo kao Bošnjaci, vjera stvar svakog čovjeka ponaosob, i jezik Bosanski.
Pozdrav Domovini !!!
Ne samo za Bošnjake već za sve gradjane BIH da bi zivjeli u slobodnoj BIH
User avatar
webby-x
Posts: 2343
Joined: 18/12/2011 12:38

#39 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by webby-x »

escobar__ wrote:Kako je onda moguće da je Bošnjaka bilo na Popisu iz 1991. godine? Putovali kroz vrijeme?
I koliko ih je bilo 1991. godine?
LaBomba
Posts: 683
Joined: 28/03/2009 01:21

#40 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by LaBomba »

webby-x wrote:
escobar__ wrote:Kako je onda moguće da je Bošnjaka bilo na Popisu iz 1991. godine? Putovali kroz vrijeme?
I koliko ih je bilo 1991. godine?

Bolje bi pitanje bilo koliko nas Bosnjaka je tada bilo nacionalno osvjesteno i zasto nismo bili nacionalno osvjesteni, a prosli smo davno te provokatorske...
User avatar
nOrMaLaC
Posts: 1151
Joined: 27/07/2011 15:17
Location: BelaruS

#41 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by nOrMaLaC »

Bosanski musliman. Bosanski pravoslavac. Bosanski katolik.
User avatar
karanana
Posts: 47242
Joined: 26/02/2004 00:00

#42 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by karanana »

escobar__ wrote:
muniza wrote:Moj otac je dao glavu za Bosnu i ljiljane već godinu dana prije nego su Bošnjaci počeli da postoje i 20 godina prije nego su prisvojili ljiljane.
Govori u ime svog boobeee ali ne mješaj časne ljude koji su stali u odbranu Republike BiH koju su Bošnjaci izdali '93 i '95 u Dejtonu i koju danas Bošnjaci gaze kao što su četnici nekad!
Kako je onda moguće da je Bošnjaka bilo na Popisu iz 1991. godine? Putovali kroz vrijeme?
koliko je bosnjaka bilo na popisu 91?
User avatar
Liga Rojalista
Posts: 378
Joined: 11/04/2013 00:29
Location: Chateau de Versailles

#43 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by Liga Rojalista »

karanana wrote:
escobar__ wrote:
muniza wrote:Moj otac je dao glavu za Bosnu i ljiljane već godinu dana prije nego su Bošnjaci počeli da postoje i 20 godina prije nego su prisvojili ljiljane.
Govori u ime svog boobeee ali ne mješaj časne ljude koji su stali u odbranu Republike BiH koju su Bošnjaci izdali '93 i '95 u Dejtonu i koju danas Bošnjaci gaze kao što su četnici nekad!
Kako je onda moguće da je Bošnjaka bilo na Popisu iz 1991. godine? Putovali kroz vrijeme?
koliko je bosnjaka bilo na popisu 91?
Nekoliko stotina ja mislim zanemarljiv broj statistički...To su vjerovatno bile neke jako obrazovane osobe
User avatar
Liga Rojalista
Posts: 378
Joined: 11/04/2013 00:29
Location: Chateau de Versailles

#44 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by Liga Rojalista »

nOrMaLaC wrote:Bosanski musliman. Bosanski pravoslavac. Bosanski katolik.
Bosanski musliman može biti i student iz Sudana koji je došao da studira ovdje kod nas..sa tim Bosanski musliman ništa nisi rekao...za svakog muslimana bez obzira ko je porijeklom ako se nalazi u bosni moze biti bosanski musliman
User avatar
nOrMaLaC
Posts: 1151
Joined: 27/07/2011 15:17
Location: BelaruS

#45 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by nOrMaLaC »

Liga Rojalista wrote:
nOrMaLaC wrote:Bosanski musliman. Bosanski pravoslavac. Bosanski katolik.
Bosanski musliman može biti i student iz Sudana koji je došao da studira ovdje kod nas..sa tim Bosanski musliman ništa nisi rekao...za svakog muslimana bez obzira ko je porijeklom ako se nalazi u bosni moze biti bosanski musliman
Jugosloven islamske vjeroispovjesti :lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#46 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by muha_sa »

mobile9 wrote:Naši očevi su vodili oružani sukob 4 godine za BOŠNJAKE protiv istih onih koji nas danas žele da ubjede da smo mi bosanci. Ti očevi su bili i pravoslavci i katolici i muslimani koji su znali svoju naciju, državu, imetak, i naravno čast i moral, šta je dobrao a šta zlo. Mi možemo uništiti ono što su oni izgradili za 4 godine svojom krvlju za 10 sekundi bukvalno! Ukoliko na pitanja 24, 25, i 26 se ne izjasnimo kao Bošnjaci, vjera stvar svakog čovjeka ponaosob, i jezik Bosanski.
Pozdrav Domovini !!!
uzeh pušku da ako mogu odbranim svoj grad, svoju porodicu a bogme i državu Bosnu i Hercegovinu na koju je izvršena brutalna agresija od strane Srbije i C.Gore uz svesrdnu pomoc vec tad zlocinacke J(N)A i barbara koji su se popeli na brda da sa sigurne distance ruše, pale i ubijaju. što opjevo pišopija--sidjimo u gradove da bijemo gadove.
dugo potraja ta borba a i mnoge se stvari izdešavaše u medjuvremenu, sjede se s teroristima za isti sto--teroristi postadoše vojska republike srpske, teritorij s kojeg je protjerano i pobijeno stanovništvo a imovina im opljackana i popaljena dobi i ozvanici mu se ime--jedan od ideologa tog zla postade clan predsjedništva--kasnije osudjenik za ratni zlocin a sad slobodan ko ptica.
elem, da ne duljim :-) Naša domovina Bosna i Hercegovina je brutalno napadnuta i žrtva je agresije a mi smo se borili protiv agresora i njihovih pomagaca. ispunili svoju patriotsku dužnost i obavezu.
sad ga glabamo, al to je druga tema.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#47 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by respo »

escobar__ wrote:
muniza wrote:Moj otac je dao glavu za Bosnu i ljiljane već godinu dana prije nego su Bošnjaci počeli da postoje i 20 godina prije nego su prisvojili ljiljane.
Govori u ime svog boobeee ali ne mješaj časne ljude koji su stali u odbranu Republike BiH koju su Bošnjaci izdali '93 i '95 u Dejtonu i koju danas Bošnjaci gaze kao što su četnici nekad!
Kako je onda moguće da je Bošnjaka bilo na Popisu iz 1991. godine? Putovali kroz vrijeme?
to sam ti ja vec odgovorio i objasnio na onoj temi
jbt imam osjecaj kad se odgovori argumentirano odmah se skrece na drugu temu ili se prestaje sa tom istom pricom
al da ponovim nije na odmet
bosnjak do 93-e i poslije 93-e nije isto
nije isto znacenje ne predstavlja istu skupinu ljudi
prije 93-e nije mogao postojati bosnjak iz slovenije iz makedonije iz mnogih drugih dijelova a da nije bar porijeklo iz bih
poslije 93-e bosnjaci su bili i oni koji uopste nemaju veze s bosnom al imaju sa vjerom
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#48 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by respo »

klixo wrote:Bosnjani/Bosnjak ima porijeklo daleko prije srba,hrvata,bosanaca,muslimana ...

Dakle nasi preci su bili BOSNJANI/BOSNJACI i svako ko voli ovu drzava treba da se izjasni tako.U BOSNJANE/BOSNJAKE spadali su i katolici i pravoslavci i Muhammedanci kako su tada zvali muslimane.

Vrlo jednostavno.
daj ba nemoj kopirati srbe i price o amebama

samo jos bosnjaci trebaju postati nebeski narod i nadmasili ste i srbe ili ste bar u rangu s njima
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#49 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by respo »

Liga Rojalista wrote:
nOrMaLaC wrote:Bosanski musliman. Bosanski pravoslavac. Bosanski katolik.
Bosanski musliman može biti i student iz Sudana koji je došao da studira ovdje kod nas..sa tim Bosanski musliman ništa nisi rekao...za svakog muslimana bez obzira ko je porijeklom ako se nalazi u bosni moze biti bosanski musliman
kako on moze biti bosanski musliman kad je sudanac musliman?

jbg ne mozes ti biti i slovenac i bosanac ako odes studirati u ljubljanu
ti si bosanac i to se ne mjenja za zivota kao i mjesto rodjenja

nemojte mjesati drzavljanstvo i nacionalnost
to su voda i vatra nema veze sto oboje pocinje na v to su dvije razlicite stvari
sto je skupo
Posts: 122
Joined: 25/05/2013 10:08

#50 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by sto je skupo »

Liga Rojalista wrote:
nOrMaLaC wrote:Bosanski musliman. Bosanski pravoslavac. Bosanski katolik.
Bosanski musliman može biti i student iz Sudana koji je došao da studira ovdje kod nas..sa tim Bosanski musliman ništa nisi rekao...za svakog muslimana bez obzira ko je porijeklom ako se nalazi u bosni moze biti bosanski musliman
Znaci ja ako odem da studiram u Englesku ja sa Engleski musliman? A nakon toga dobijem posao u Islandu postajem Islandski musliman?
Locked