Armija RBIH vs POPIS 2013

Locked
muniza
Posts: 889
Joined: 02/02/2009 14:45

#101 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by muniza »

Paranoid wrote:
Scena iz 1993... mjesto dogadjaja Sarajevo...
muniza sa kanisterima vode pretrcava cestu...snajper sa Špicaste stijene djeluje i pogodi munizu...pritrčava neko i povlaci munizu za noge do prve nastrešnice... gleda ga i kaže: jarane, imo si srece, samo te okrznulo..

danas muniza ne zna ni ko ga je gadjao, ni ko ga je spasio...ne zna jadan ništa..
Zna Muniza ko ga je gađao jako dobro i niti je zaboravio niti će oprostiti. A recimo da sam zaboravio ko me je spasio pa mi pomozi? Možda Bošnjaci?
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#102 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by respo »

Liga Rojalista wrote:
Ne znam od čeg je nastao možda od imena rijeke,ili zemlje ili od naroda Boši ili bessi,to niko ne zna tačno nit je to najbitnije.Bitno je da se taj narod zove tako 1000 godina i nikako drugačije oni to odlučili moji preci i ja se držim toga i neću da izmišljam toplu vodu...
ili od bosnjanin?
Juvelandia
Posts: 532
Joined: 24/10/2012 17:09

#103 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by Juvelandia »

muniza wrote:
Juvelandia wrote:
muniza wrote:
Koji dio nije jasan? Ljudi su početkom rata u Aliji i Sarajevu vidjeli božanstvo, šta su dobili??? "Ostanite u kućama, neće biti rata", tako i uradiše a četnik zakuca na vrata, tako su ih i moji dočekali, dan danas se traže kosti...

Za Aliju i sve njegove potomke i sljedbenike bih svašta izgovorio ali zašto zbog takvih dobiti ban, oličenje kukavičluka i profiterluka, šatro nije bilo oružja a kamioni kalaša neiskorišteni ostali jer nije svak imo po 900-100KM za kalaš, fuj!
Takvi su i današnji Bošnjaci jer se nikad nisu a niti će ograditi od ovakvih.
Ma bjezi bolan, daleko ti moja kuća.
Po tebi Bošnjaci su izdajnici, muslimanke su silovane radi pogresnih izjava politicara na pocetku rata, samo ti fali ona da smo Markale sami granatirali, jer jbga Bošnjaci kao pretežno muslimani imaju tu tendenciju samoubilačkih napada, ti trebas da se obratis Krajišniku, Mladiću i slicnima da im radis PR.
Moja kuća je u Bosni i ostat će, za tvoju ne znam!

Silovani su i pobijeni jer su bili muslimani, jer zlo sa istoka nije znalo za naciju već samo za vjeru! Ali isto tako su silovani i pobijeni jer su ih njihovi lideri i idoli izdali i četnicima servirali na pladnju! Ovo izvrtanje ti je malo reć smiješno ali naće se neko od tvojih da te uputi, nek kao što je bio rahmetli Pipi...
Što dalje od mene, ipak sam ja samo kvislingški Bošnjak.
muniza
Posts: 889
Joined: 02/02/2009 14:45

#104 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by muniza »

Liga Rojalista wrote:
muniza wrote:
Sad sam boldirao rečenicu koju smatraman odgovornom pa pročitaj još jednom.
Haj mi daj tu izjavu da vidim na sta se konkretno odnosilo da ne bude ko sa zlatnim kašikama.
Ne pada mi na pamet da po netu tražim izjavu koja je obilježila najvažniji period rata, da si bio tu sjećao bi je se...
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#105 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by respo »

Basvod wrote:
Ali da nisu druge vjere i nacije ne bi se ni culo za njih kao ni za Komsica da se zove Almir umjesto Zeljko. Ovako, koliko se guraju u prvi plan ispada da medju Bosnjacima niti je bilo istaknutih ratnika niti ima pametnog politicara.
pa upravo je to paradoks samo zato jer su druge vjere isticu se
da je normalno isticali bi se svi koji su uradili bez obzira na vjeru
pa bi rame uz rame bio safet zajko jovan divjak i ajd mi sad nadji nekog "hrvata" lupam mladen josipovic
pa opet mujo mujic dragan draginic i ivan ivic
Basvod
Posts: 2098
Joined: 23/06/2013 08:24

#106 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by Basvod »

respo wrote:
Basvod wrote:
Ali da nisu druge vjere i nacije ne bi se ni culo za njih kao ni za Komsica da se zove Almir umjesto Zeljko. Ovako, koliko se guraju u prvi plan ispada da medju Bosnjacima niti je bilo istaknutih ratnika niti ima pametnog politicara.
pa upravo je to paradoks samo zato jer su druge vjere isticu se
da je normalno isticali bi se svi koji su uradili bez obzira na vjeru
pa bi rame uz rame bio safet zajko jovan divjak i ajd mi sad nadji nekog "hrvata" lupam mladen josipovic
pa opet mujo mujic dragan draginic i ivan ivic
Pa to ti je BiH. Isticu se, isticace se i isticali su se, zbog imena, nacije, vjere... drugaciji su. Da nisu drugaciji ne bi ih Bosnjaci toliko isticali kad god zatreba multiargument.
Takvi smo svi ovdje i ne moze se mozak promjeniti samo jer mislis da bi trebalo. Nismo Australijanci ili Amerikanci i to ne mozemo biti.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#107 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by respo »

al ni prstom da mrdnemo da se to promijeni nego ako je tako nek tako traje do vjecnosti
Basvod
Posts: 2098
Joined: 23/06/2013 08:24

#108 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by Basvod »

respo wrote:al ni prstom da mrdnemo da se to promijeni nego ako je tako nek tako traje do vjecnosti
Neke stvari se ne mogu promjeniti.
User avatar
Liga Rojalista
Posts: 378
Joined: 11/04/2013 00:29
Location: Chateau de Versailles

#109 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by Liga Rojalista »

respo wrote:
Liga Rojalista wrote:
Ne znam od čeg je nastao možda od imena rijeke,ili zemlje ili od naroda Boši ili bessi,to niko ne zna tačno nit je to najbitnije.Bitno je da se taj narod zove tako 1000 godina i nikako drugačije oni to odlučili moji preci i ja se držim toga i neću da izmišljam toplu vodu...
ili od bosnjanin?
Bošnjanin je bošnjak...čovječe ludi ako ćeš to logikom hrvata nema tek od 1500 godine jer su se prije nazivali horvati,al ni jedan debil se neće usudit i reći pa čekaj to nisu hrvati to su horvati to su 2 naroda...al sa vama padobrancima sve je moguće
User avatar
Liga Rojalista
Posts: 378
Joined: 11/04/2013 00:29
Location: Chateau de Versailles

#110 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by Liga Rojalista »

muniza wrote:
Liga Rojalista wrote:
muniza wrote:
Sad sam boldirao rečenicu koju smatraman odgovornom pa pročitaj još jednom.
Haj mi daj tu izjavu da vidim na sta se konkretno odnosilo da ne bude ko sa zlatnim kašikama.
Ne pada mi na pamet da po netu tražim izjavu koja je obilježila najvažniji period rata, da si bio tu sjećao bi je se...
Ne mozes naci nesto so ne postoji
muniza
Posts: 889
Joined: 02/02/2009 14:45

#111 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by muniza »

Liga Rojalista wrote:
respo wrote:
Liga Rojalista wrote:
Ne znam od čeg je nastao možda od imena rijeke,ili zemlje ili od naroda Boši ili bessi,to niko ne zna tačno nit je to najbitnije.Bitno je da se taj narod zove tako 1000 godina i nikako drugačije oni to odlučili moji preci i ja se držim toga i neću da izmišljam toplu vodu...
ili od bosnjanin?
Bošnjanin je bošnjak...čovječe ludi ako ćeš to logikom hrvata nema tek od 1500 godine jer su se prije nazivali horvati,al ni jedan debil se neće usudit i reći pa čekaj to nisu hrvati to su horvati to su 2 naroda...al sa vama padobrancima sve je moguće
Bošnjanin - Bošnjak - Bosanac, ovo je nešto kao evolucija i onda se '93 pravi korak unazad i ponovo imamo Bošnjake.
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#112 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by Havatar »

Bošnjanin - Bošnjak - neopredijeljen - Musliman - vracanje imena Bošnjak
muniza
Posts: 889
Joined: 02/02/2009 14:45

#113 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by muniza »

Liga Rojalista wrote:
muniza wrote:
Liga Rojalista wrote:
Haj mi daj tu izjavu da vidim na sta se konkretno odnosilo da ne bude ko sa zlatnim kašikama.
Ne pada mi na pamet da po netu tražim izjavu koja je obilježila najvažniji period rata, da si bio tu sjećao bi je se...
Ne mozes naci nesto so ne postoji
Ponavljam, da si bio tu ili da si bio stariji od bar 10 godina sjećao bi se te izjave i sličnih zbog kojih najeba istočna Bosna ali i Prijedor i krajina. Evo imaš ovdje citate dragog ti predsjednika http://en.wikiquote.org/wiki/Alija_Izetbegovi%C4%87 pa pronađi neke koji bi ti mogli biti interesantni.

Vjerovatno je zabilježeno i na YT ali nemam zvučnike pa ti ne mogu pomoći, potraži sam
muniza
Posts: 889
Joined: 02/02/2009 14:45

#114 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by muniza »

Čovječe, pa ovo se danas svrstava među "mudre" i filozofske izreke, da ne povjeruješ, ništa nas ne treba ni čuditi više http://www.bosnacitat.com/tag/rat/page/2

"“Ne bojte se, rata neće biti, jer za rat je potrebno dvoje, a mi ga nećemo.” taj mudri prvi predsjednik, sjeme mu se zatrlo...
crysis
Posts: 1336
Joined: 05/10/2009 16:47
Location: Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima. Isto je i kad si glup.

#115 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by crysis »

evo jedne interesantne sa tvog linka ka wikipediji

Ako hoćemo Bosnu i Hercegovinu onda ne smijemo previše podcrtavati nacionalno pitanje u Bosni i Hercegovini. Trebamo pokušati da budemo ako je moguće Bosanci ubuduće što više, ne zaboravljajući naravno nikada ono šta smo, ne zaboravljajuci svoje tradicije. Niko ne treba da zaboravlja svoje tradicije i nigdje nije uvijet da budete dobar Bosanac, da zaboravite svoje tradicije. Upravo obrnuto stoji stvar. Svako treba da njeguje svoje tradicije ali i da njeguje jedan ideal bosanske države" (1996.)
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#116 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by Havatar »

crysis wrote:evo jedne interesantne sa tvog linka ka wikipediji

Ako hoćemo Bosnu i Hercegovinu onda ne smijemo previše podcrtavati nacionalno pitanje u Bosni i Hercegovini. Trebamo pokušati da budemo ako je moguće Bosanci ubuduće što više, ne zaboravljajući naravno nikada ono šta smo, ne zaboravljajuci svoje tradicije. Niko ne treba da zaboravlja svoje tradicije i nigdje nije uvijet da budete dobar Bosanac, da zaboravite svoje tradicije. Upravo obrnuto stoji stvar. Svako treba da njeguje svoje tradicije ali i da njeguje jedan ideal bosanske države" (1996.)
Bosanac kao drzavljanin ili gradjanin Bosne a ne kao nacionalna manjina u Bosni .
muniza
Posts: 889
Joined: 02/02/2009 14:45

#117 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by muniza »

Havatar wrote:
crysis wrote:evo jedne interesantne sa tvog linka ka wikipediji

Ako hoćemo Bosnu i Hercegovinu onda ne smijemo previše podcrtavati nacionalno pitanje u Bosni i Hercegovini. Trebamo pokušati da budemo ako je moguće Bosanci ubuduće što više, ne zaboravljajući naravno nikada ono šta smo, ne zaboravljajuci svoje tradicije. Niko ne treba da zaboravlja svoje tradicije i nigdje nije uvijet da budete dobar Bosanac, da zaboravite svoje tradicije. Upravo obrnuto stoji stvar. Svako treba da njeguje svoje tradicije ali i da njeguje jedan ideal bosanske države" (1996.)
Bosanac kao drzavljanin ili gradjanin Bosne a ne kao nacionalna manjina u Bosni .
Alija svakako nije bio najglasniji među zagovaračima bošnjaštva
crysis
Posts: 1336
Joined: 05/10/2009 16:47
Location: Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima. Isto je i kad si glup.

#118 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by crysis »

ti bez popisa odlucio da su bosanci nacionalna manjina.nacionalisti iz svih torova se i boje da ce poslije popisa bit manjina.vjerovatno je zbog toga ovolika halabuka po medijima kako ko da se izjasni. lijepi strah
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#119 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by Havatar »

crysis wrote:ti bez popisa odlucio da su bosanci nacionalna manjina.nacionalisti iz svih torova se i boje da ce poslije popisa bit manjina.vjerovatno je zbog toga ovolika halabuka po medijima kako ko da se izjasni. lijepi strah
:lol: strah , halabuka se podigla posto je svakom jasno koliko je to zlonamjeran projekat i kakvi su ciljevi promocije "etnickog bosanstva" a nacionalna manjina cete biti pa makra vas imalo koliko Hrvata a nece vas biti ni pola od toga.
muniza
Posts: 889
Joined: 02/02/2009 14:45

#120 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by muniza »

Havatar wrote:
crysis wrote:ti bez popisa odlucio da su bosanci nacionalna manjina.nacionalisti iz svih torova se i boje da ce poslije popisa bit manjina.vjerovatno je zbog toga ovolika halabuka po medijima kako ko da se izjasni. lijepi strah
:lol: strah , halabuka se podigla posto je svakom jasno koliko je to zlonamjeran projekat i kakvi su ciljevi promocije "etnickog bosanstva" a nacionalna manjina cete biti pa makra vas imalo koliko Hrvata a nece vas biti ni pola od toga.
Buraz, haj da pokušamo normalno razgovarati. Molim te objasni mi, meni kao muslimanu i velikom BH patrioti zašto je bolje da se izjasnim kao Bošnjak a ne kao Bosanac i Hercegovac.

To što ću vjerovatno biti "ostali" me ne zanima jer sam spreman i više od oga rizikovati da bi nam Bosna bila bolja, jača i ljepša.

Eto hajd fakat ono jaranski.
talić
Posts: 1559
Joined: 03/11/2010 17:52

#121 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by talić »

Ja ne vidim u čemu je problem ako mi koji ćemo se izjasniti kao Bosanac nikog ne prisiljavamo i ne molimo da se tako izjasni.
Svi imaju prvo da biraju svoj tor ili da budu van tora ne poštujući želje i zahtjeve čobana.
Ako smo u ratu morali birati stranu u miru ne moramo.
crysis
Posts: 1336
Joined: 05/10/2009 16:47
Location: Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima. Isto je i kad si glup.

#122 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by crysis »

talić wrote:Ja ne vidim u čemu je problem ako mi koji ćemo se izjasniti kao Bosanac nikog ne prisiljavamo i ne molimo da se tako izjasni.
Svi imaju prvo da biraju svoj tor ili da budu van tora ne poštujući želje i zahtjeve čobana.
Ako smo u ratu morali birati stranu u miru ne moramo.

:thumbup:
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#123 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by Havatar »

muniza wrote:
Havatar wrote:
crysis wrote:ti bez popisa odlucio da su bosanci nacionalna manjina.nacionalisti iz svih torova se i boje da ce poslije popisa bit manjina.vjerovatno je zbog toga ovolika halabuka po medijima kako ko da se izjasni. lijepi strah
:lol: strah , halabuka se podigla posto je svakom jasno koliko je to zlonamjeran projekat i kakvi su ciljevi promocije "etnickog bosanstva" a nacionalna manjina cete biti pa makra vas imalo koliko Hrvata a nece vas biti ni pola od toga.
Buraz, haj da pokušamo normalno razgovarati. Molim te objasni mi, meni kao muslimanu i velikom BH patrioti zašto je bolje da se izjasnim kao Bošnjak a ne kao Bosanac i Hercegovac.

To što ću vjerovatno biti "ostali" me ne zanima jer sam spreman i više od oga rizikovati da bi nam Bosna bila bolja, jača i ljepša.

Eto hajd fakat ono jaranski.
Zato sto je to suprotno gradjanskoj drzavi posto umjesto da svi drzavljani budu Bosanci i da to bude ime za sve njene gradjane Bosanci postaju mala etnicka skupina . Dobro je da se izjasnimo kao Bosnjaci zato sto je to tradicionalno ime naseg naroda a i time cemo pokazati nacionalnu svijest i popis ce biti jos jedan argument za pravljenje drzave koja ce biti funkcionalna a ako se ljudi budu izjasnili tako da se umanji stvarni broj Bosnjaka onda ce ti podatci iz popisa biti korisceni i protiv BIH i protiv naseg naroda.
User avatar
Edin H.
Posts: 47033
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#124 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by Edin H. »

escobar__ wrote:
muniza wrote:Moj otac je dao glavu za Bosnu i ljiljane već godinu dana prije nego su Bošnjaci počeli da postoje i 20 godina prije nego su prisvojili ljiljane.
Govori u ime svog boobeee ali ne mješaj časne ljude koji su stali u odbranu Republike BiH koju su Bošnjaci izdali '93 i '95 u Dejtonu i koju danas Bošnjaci gaze kao što su četnici nekad!
Kako je onda moguće da je Bošnjaka bilo na Popisu iz 1991. godine? Putovali kroz vrijeme?
Nije bilo ili u neznatnom broju, jer je rekao Alija da se muslimani ne pisu kao Bosnjaci da ne bi doslo do konfuzije.
By the way ja sam se i na tom popisu izjasnio kao Bosanac, pa mi rekla zena hoces li ti to ponoviti ako/kad dodje kontrola :lol: :lol: :lol:
Basvod
Posts: 2098
Joined: 23/06/2013 08:24

#125 Re: Armija RBIH vs POPIS 2013

Post by Basvod »

Havatar wrote:
crysis wrote:ti bez popisa odlucio da su bosanci nacionalna manjina.nacionalisti iz svih torova se i boje da ce poslije popisa bit manjina.vjerovatno je zbog toga ovolika halabuka po medijima kako ko da se izjasni. lijepi strah
:lol: strah , halabuka se podigla posto je svakom jasno koliko je to zlonamjeran projekat i kakvi su ciljevi promocije "etnickog bosanstva" a nacionalna manjina cete biti pa makra vas imalo koliko Hrvata a nece vas biti ni pola od toga.
Tesko. Status manjine nije beznacajan i spada pod medjunarno pravo. http://www.ohchr.org/EN/Issues/Minoriti ... allaw.aspx Ako bi Bosanci zaista dobili status manjine to bi zavisno od brojnosti mogao biti poprilican udar na BiH i politicki i finansijski, jer manjinama je drzava duzna osigurati svasta nesto.
Opet Bosanci bi imali problem da se predstave kulturno, jezicki ili bilo kako razlicitim od Bosnjaka. Koji bi to bio npr. bosanski pisac ili istorijska licnost?
Sanse da Bosnjaci, Srbi i Hrvati, posebno Bosnjaci, uvedu Bosance kao novu manjinu u BiH su jako male. Gradjani i drzavljani BiH je status koji ce i dalje ostati na snazi za Bosance.
Locked