Arkanove ubice 120 godina robije a ratnim zlocincima sica

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply
Dilan_dog

Arkanove ubice 120 godina robije a ratnim zlocincima sica

Post by Dilan_dog » 11/10/2006 13:52

Kada sam čuo za presudu , kojom je grupa za ubitstvo Arkana dobila ukupno 120 godina zatvora (za ubistvo mafijaša) pretrnuo sam. Pojedinačno direktni izvršilac je dobio 30 godina robije, rekao sam to je sudstvo.
Tako da u poređenju sa ovom sve one presude iz Haškog tribunala su smiješne. A naše sudstvo je komedija bez kraja, evo primejr:
Lokalni tekstilni magnat iz Srebrenika utaji 6 miliona KM poreza, dokaže se da je kriv i dobije godinu dana uslovne kazne i milion KM novčane. Još lik izjavi da je kazna prestroga i da nema pojma kako će da plati kaznu (pa ostalo mu je čisto 5 miliona KM) .

_STOKA_OD_OKA

Post by _STOKA_OD_OKA » 11/10/2006 20:19

danasnja bosanska realnost...
trebao si se do sada navici na to, jer ti je to tako
al et naucices :-D

pozdrav

Mr_M

Post by Mr_M » 11/10/2006 22:42

Kakve veze ima sud u Haagu sa sudovima u Srbiji?
U Srbiji se presude donose prema zakonima koji su na snazi, a u Haagu zakone odredjuje medjunarodna zajednica, odnosno UN.
Eto ja nalazim da je zalosno da zlocinac poput Orica dobije samo tri godine, pa da je opljackao banku, dobio bi vise.
Medjutim sta se tu moze.

crni321

Post by crni321 » 11/10/2006 23:00

Mr_M wrote:Kakve veze ima sud u Haagu sa sudovima u Srbiji?
U Srbiji se presude donose prema zakonima koji su na snazi, a u Haagu zakone odredjuje medjunarodna zajednica, odnosno UN.
Eto ja nalazim da je zalosno da zlocinac poput Orica dobije samo tri godine, pa da je opljackao banku, dobio bi vise.
Medjutim sta se tu moze.

A zasto je to Oric trebao biti kaznjen is ta je on licno uradio.. :?

MCCCXII

Post by MCCCXII » 11/10/2006 23:55

crni321 wrote:
Medjutim sta se tu moze.

A zasto je to Oric trebao biti kaznjen is ta je on licno uradio.. :?
Da mu je dokazana krivnja sigurno bi dobija više, nego čuja sam da je Alija izda Srebrenicu kao Franjo Vukovar, a Oriću bi triba sudit bosanski narod zbog bijega iz iste i ostavljanja naroda na milost i nemilost Srbima a ne ga dočekat i slavit ka heroja.
Eto to je moje mišljenje s kojim se neki vjerovatno neće složit.

vatra i voda

Post by vatra i voda » 12/10/2006 17:57

Medjutim sta se tu moze.

Ako imas dokaze da je Naser zlocinac sto ih ne posaljes Hagu ( jos nije kasno )
a to sto bi ti zelio da i Bosanci imaju zlocince to je druga stvar.Samo jedan srpski osudjenik u Hagu ima vise godina robije nego li svi Bosanci.Vidis meni je puno sto su dali Naseru dvije godine zatvora.Kao sto ti kazes kao da je opljackao banku ili trafiku bolje receno.Ako je dobio te dvije godine bolje i postenije da nije dobio nista jer ocigledno nije zlocinac ( nije dokazano ) - onome ko nije kriv puno je dva dana zatvora - to je medjunarodni sud a ne sud "casnog srpskog " naroda po kojemu su Mladic i Karadjic heroji a Naser zlocinac.Taj vas sud mozete pjevati jedino uz gusle kao i dosad .

Post Reply