ARBiH

Post Reply
decembar2017
Posts: 1388
Joined: 13/12/2017 13:40

#1501 Re: ARBiH

Post by decembar2017 »

Alighieri wrote:
decembar2017 wrote:
Alighieri wrote:Da nije bilo Šibera i Divjaka proglasili bi građanski rat. Dok je Šiber bio živ, vodili su ga svugdje sa sobom, kada je umro, na komemoraciji je bio tada, još uvijek nepoznati političar Elmedin Konaković. Ostali ne, to je ta zahvala. Tu je bio Sefer, Šiber je bio član BPS-a, te Divjak.

Bilo je multietičnosti, ali ona je nestala onog trenutka kada se islamizirala vojska, kao da su Bošnjaci automatski muslimani. Zbog takvih i sličnih stvari imamo danas mnogo problema, ispada samo Bošnjaka muslimana ima, nigdje Bošnjaka katolika i pravoslavaca, oni postadoše hrvati i srbi. Taj problem je počeo još u 19. vijeku formiranjem nacije i propagandom koja je izvršena preko školstva i šteta da plan Kalaja nije uspio, prerano je umro.

Bilo kako bilo, Naser Orić se spominje svugdje, Sefer nije, jer Sefer ima stranku tako da je za zelenaše persona non grata, a upravo njegovom oslobođavajućom presudom u Hagu sa ABiH je skinut teret "agresora" u vlastitoj državi. Bila je live emisije kada je bila presuda UZP, kaže Ante Gotovina, što Sefer nije osuđen, pa kralju, valjda što nije bio kriv, dok su tebe politički pustili kao kompenzaciju kontra fašista s desne strane Drine.

Nije istina da je multietnicnost nestala kada se vojska islamizirala, jer se vojska islamizirala tek kada se vidjelo da od mulitetnicnosti nema nista, ni politicki, ni vojno a ni na terenu. Nije je ni bilo vec aprila 1992 ali se pokusalo , pozivalo na multi-kulti drustvo, nismo svi isti, mi branimo Bosnu pridruzite nam se ...ali nista.

Ne samo u samoj Bosni vec nije bilo koristi od toga ni u svijetu, te kada se zaigrao na kartu islamizacije , a zaigralo se na nju ne zbog zelje vec zato jer nije bilo izbora za ista drugo, situcija je pocela da se popravlja.
Kada se Sefer smijenjen, koji je bio za multietičnost, tada se islamizirali vojska.

I dan danas nas islamiziraju, ovim popisom. Šta koga briga u šta vjerujem, po automatizmu sam musliman, čim sam Bošnjak, hvala im što su me označili.
Kada je Sefer smijenjen tada se islamizira vojska jer nije ostalo vise nista da se uradi poslije debakla koji je ostavio u amanat, tada se uvodi i red u vojsku, nema vise Caca, Juka i Cela, nema vise vojske jednog covjeka...

A za popis odaberi drugu temu.
User avatar
Woody
Posts: 1690
Joined: 17/12/2003 00:00
Location: Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pičke materine

#1502 Re: ARBiH

Post by Woody »

decembar2017 wrote:Pa i ja se pitam sto su dolazili kada se zna da se na stotine hiljada multi-kulti Veselina, Milana, Radovana, Slobodana, Ivana, Mate i Bobana stali u redove TO/ARBIH od oficira i vojnika da brane drzavu im Bosnu i Hercegovinu.

Odakle oni kada se zna da se isto tako na stotine hiljada demokrata iz Amerike i Njemacke dobrovoljno prijavljivalo da brane demokratiju i ljudske vrijednosti.

Odakle oni kada se zna da se isto tako na stotine hiljada komunista iz Kine i Sjevrne Koreje dobrovoljno prijavljivalo da brane radnike i seljake od fasizma.

Nije moguce da su mudzahedini bili jedini koji su bili spremni da svoje rame podmetnu pa da nose pusku kada niko drugi nije zelio ?

Jer znas kako je to Mao objasnio: "nije vazna boja macke vec da li lovi miseve " pa prema tome metak koji je neki mudzahedin ispalio na agresore je bio vazniji nego uzdah demokrata, komunista koji su sjedili i gledali to sa strane. A da ne spominjemo multikulurase koji su u uniformi agresora pucali na drzavu Bosnu i Hercegovinu pa im danas nesto smetaju mudzahedini.
Dobro, evo odgovorio si mi na prethodno postavljeno pitanje:

Znači, rat u BiH je DEFINITIVNO bio religiozno-etnički sukob! Strane u tom ratu su bile: Srpsko-pravoslavna milicija, Hrvatsko-katolička milicija i Bošnjačko-islamska milicija. Neopredijeljeni, ateisti i pripadnici i djeca "mješanih" brakova NISU IMALI ŠTA TRAŽITI OVDJE i trebalo ih je u početku poubijati ili protjerati. Svim onim poginulim pripadnicima ARBiH drugih religijskih konfesija (Veselinima, Milanima, Radovanima, Slobodanima, Ivanima, Matama i Bobanima) poručuješ: KO VAS JEBE, DA SMO VAS BOGD'O MI ZATUKLI NA POČETKU!

Strani bjelosvjetski gangsteri, fanatici i plaćenici su ARBiH BILI DOBRODOŠLI I POTREBNI, JER NIKO DRUGI PUŠKU DA NOSI NIJE ŽELIO, i neka su!

Ovo je Huntingtonovski "sukob" hrišćanske i islamske civilizacije, i tako je to trebalo biti predstavljeno Svijetu.

I znaš kako bi BiH završila da je bilo po tvom? Kao Čečenija, Somalija, Afganistan (slobodno dopiši dalje) - i svi bi mi (muslimani) živjeli u sreći i rahatluku.

Neozbiljan si i nisi zaslužio da budeš u ovom razredu
decembar2017
Posts: 1388
Joined: 13/12/2017 13:40

#1503 Re: ARBiH

Post by decembar2017 »

Woody wrote:
decembar2017 wrote:Pa i ja se pitam sto su dolazili kada se zna da se na stotine hiljada multi-kulti Veselina, Milana, Radovana, Slobodana, Ivana, Mate i Bobana stali u redove TO/ARBIH od oficira i vojnika da brane drzavu im Bosnu i Hercegovinu.

Odakle oni kada se zna da se isto tako na stotine hiljada demokrata iz Amerike i Njemacke dobrovoljno prijavljivalo da brane demokratiju i ljudske vrijednosti.

Odakle oni kada se zna da se isto tako na stotine hiljada komunista iz Kine i Sjevrne Koreje dobrovoljno prijavljivalo da brane radnike i seljake od fasizma.

Nije moguce da su mudzahedini bili jedini koji su bili spremni da svoje rame podmetnu pa da nose pusku kada niko drugi nije zelio ?

Jer znas kako je to Mao objasnio: "nije vazna boja macke vec da li lovi miseve " pa prema tome metak koji je neki mudzahedin ispalio na agresore je bio vazniji nego uzdah demokrata, komunista koji su sjedili i gledali to sa strane. A da ne spominjemo multikulurase koji su u uniformi agresora pucali na drzavu Bosnu i Hercegovinu pa im danas nesto smetaju mudzahedini.
Dobro, evo odgovorio si mi na prethodno postavljeno pitanje:

Znači, rat u BiH je DEFINITIVNO bio religiozno-etnički sukob! Strane u tom ratu su bile: Srpsko-pravoslavna milicija, Hrvatsko-katolička milicija i Bošnjačko-islamska milicija. Neopredijeljeni, ateisti i pripadnici i djeca "mješanih" brakova NISU IMALI ŠTA TRAŽITI OVDJE i trebalo ih je u početku poubijati ili protjerati. Svim onim poginulim pripadnicima ARBiH drugih religijskih konfesija (Veselinima, Milanima, Radovanima, Slobodanima, Ivanima, Matama i Bobanima) poručuješ: KO VAS JEBE, DA SMO VAS BOGD'O MI ZATUKLI NA POČETKU!

Strani bjelosvjetski gangsteri, fanatici i plaćenici su ARBiH BILI DOBRODOŠLI I POTREBNI, JER NIKO DRUGI PUŠKU DA NOSI NIJE ŽELIO, i neka su!

Ovo je Huntingtonovski "sukob" hrišćanske i islamske civilizacije, i tako je to trebalo biti predstavljeno Svijetu.

I znaš kako bi BiH završila da je bilo po tvom? Kao Čečenija, Somalija, Afganistan (slobodno dopiši dalje) - i svi bi mi (muslimani) živjeli u sreći i rahatluku.

Neozbiljan si i nisi zaslužio da budeš u ovom razredu

To si ti sam sebi odgovorio tako da meni ne ubacuj ono sto ti mislis i javno iznosis jer ja nisam spomenuo samo Veseline i Bobane koji su pucali na ovu drzavu vec i bajne demokrate i anti-fasiste koji nisu prstom mrdnuli da nam pomognu.

To da neko nije imao sta da trazi ovdje ili ih se trebalo da dotuce to je tvoje misljenje, drago mi je da si ga javno pokazao, samo nemoj da lazes i da ga podmeces kao moje.

Imas objasnjeno u Haagu na sudu kakav je bio rat i kakva je bila agresija na Republiku Bosnu i Hercegovinu pa ako vec nemas obraza pa meni podmices ono sto ti mislis nadam se da barem imas osnove pismenosti pa da mozes da procitas i barem se malo informises.

Ja sam lijepo objasnio , ne bi nam trebali mudzahedini da je stotine hiljda Veselina, Milana , Radovana, Ivana, Mata i Bobana stalo u redove TO/ARBIH pa da brane drzavu umjesto da je napada.

I stali su u redove agresora u aprilu-maju 1992 dok ni jedan mudzahedin nije nosa promolio u Bosnu tako da ta muda prodaji drugom pod bubrege.
User avatar
Woody
Posts: 1690
Joined: 17/12/2003 00:00
Location: Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pičke materine

#1504 Re: ARBiH

Post by Woody »

Sarajmen wrote:Karakter rata protiv Republike Bosne i Hercegovine je okvalifikovan kao međunarodni oružani sukob i sadržan je u presudama tribunala u Hagu, one sve nas obavezuju na njihovo poštivanje. @Woody je iznio drugačiju formulaciju karaktera rata, pokušavajući da to i takvo mišljenje predstavi kao da je ono u svom odgovoru izrekao drugi sagovornik. S obzirom da se nije do sada oglasio, nakon što ga je sagovornik demantovao i otvoreno ukazao da mu takvom kvalifikacijom podvaljuje svoj zaključak, smatram da je @Woody ostao pri svom iznesenom mišljenju o karakteru rata protiv Republike Bosne i Hercegovine.
Ok. Mrzim elaboracije, al' evo kad @Sajo insistira, da ne ispadne da je @Woody izdajnik još od... @Prosinac je naveo sljedeće:
Pa i ja se pitam sto su dolazili kada se zna da se na stotine hiljada multi-kulti Veselina, Milana, Radovana, Slobodana, Ivana, Mate i Bobana stali u redove TO/ARBIH od oficira i vojnika da brane drzavu im Bosnu i Hercegovinu.
Ovo je bio sarkazam, koji sam ja protumačio kao: NIJEDAN Milan, Radovan... nisu htjeli u redove TO/ARBiH da brane državu im BiH. Za razliku od Asima, Muhameda, Rifata... i jednog Blaža iz Ljubuškog, koji su LISTOM čekali u redu na dodijeli oružja, sve škrgućući zubima i jedva čekajući da jurnu na tenkove, topove i avione, ne žaleći pri tom ni svoj život. U stvarnosti, sa teritorije pod kontrolom ARBiH DEZERTIRAO je daleko veći postotak Bošnjaka u odnosu na Srbe, Hrvate i (za)ostale. Znači, da mu ova autistična konstatacija ne stoji! Pominjući bošnjačka imena, nikako izbiti iz glave ime Fikret... Ne znam zašto ;-)

Što se tiče pomenutih vagabunda, gangstera i bjelosvjetskog šljama koji je su sebe nazivali svetim imenom "mudžahedin", @Prosinac opravdava njihov dolazak time što su oni došli ovdje, k'o biva, da nešta odbrane, podmetnu svoje rame, ispaljuju metke... Kao da nas ovdje nije bilo dovoljno za takve rabote. Uostalom,i u toku rata i nakon njega su pokazali svoje pravo lice i ciljeve.

Sa gore navedenim @Prosinac opravdava islamizaciju ARBiH, argumentujući tim da je to bio čin konačnih skidanja maski lažnog multikulturalizma BiH i dajući jasno do znanja koji su ratni ciljevi iste te ARBiH. S čime se ja NIKADA nisam i neću složiti.

Oni koje spominje pod "multikulturaši u uniformi agresora" se NIKADA tako nisu izjašnjavali, nego su bili sasvim jasni i riječju i dijelom. Zapravo time puca sebi u nogu, jer ispada da su "multikulturalni" Bošnjaci jedva čekali da skinu sa svojih pleća to teško breme i zasjaju u svom punom sjaju.

Da skratim, meni su "mudžahedini" UVIJEK smetali i smetaće, i kao Bošnjaku, i kao muslimanu, a naročito kao njihovom suborcu u ARBiH. Dok sam živ smatraću i pričaću da je to bila katastrofalna greška vojno-političkog rukovodstva Republike BiH. Peke!

To što mene @Prosinac optužuje da mu guram riječi u usta i "ubacujem" mišljenje, mogu isto da tvrdim i ja za njega. Ja sam dao samo svoje tumačenje njegovih stavova, ISTO onako kako je on dao tumačenje mog stava.

Naravno da prihvatam Hašku kvalifikaciju rata u BiH, ali skrećem pažnju mlađem čitateljstvu da je prava kvalifikacija: "... i kao međunarodni oružani sukob." Jedno slovo čuda čini ;-)
[F]or purposes of the application of the grave breaches provisions of Geneva Convention IV, the significant and continuous military action by the armed forces of Croatia in support of the Bosnian Croats against the forces of the Bosnian Government on the territory of the latter was sufficient to convert the domestic conflict between the Bosnian Croats and the Bosnian Government into an international one. ICTY, Rajić judgement, 1996
User avatar
Alighieri
Posts: 1210
Joined: 24/02/2018 17:11
Location: Herzegovina

#1505 Re: ARBiH

Post by Alighieri »

Srbin, akcija kod Zenice, dijeli se duhan, znaš da je akcija iz koje je teško vratiti se živ. Jajce i Zenica kreću, Srbin, zlatni ljiljan se dreknu: "Tekbir", pričaju oni koji su preživjeli da je to nevjerovatno motivacija bila gdje se strah zaboravio.

O kome je ovdje riječ? Riječ je o :zoka:

Jedan korisnik me citirao, napao je prvog generala ABiH, tu priča odmah prestaje.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1506 Re: ARBiH

Post by Maraschino »

Woody wrote:
U stvarnosti, sa teritorije pod kontrolom ARBiH DEZERTIRAO je daleko veći postotak Bošnjaka u odnosu na Srbe, Hrvate i (za)ostale.

Da bi neko ''dezertirao'' prije toga mora biti vojni obveznik(vojnik). Posto su procenti S/H vojnika u ARBiH mali, ne znam onda sta tu ima da dezertira. Sto je planiralo pobjeci ''kod tetke preko vikenda'' odmah je otislo.
Ne zaboravi drugu skupinu ''ovo nije nas rat'' ili ''kako da pucam na svoje'', takvi nisu ni dana proveli u ARBiH a bili su na nasoj strani. :wink:
akaunt
Posts: 518
Joined: 07/01/2018 21:13

#1507 Re: ARBiH

Post by akaunt »

Maraschino wrote:
Woody wrote:
U stvarnosti, sa teritorije pod kontrolom ARBiH DEZERTIRAO je daleko veći postotak Bošnjaka u odnosu na Srbe, Hrvate i (za)ostale.

Da bi neko ''dezertirao'' prije toga mora biti vojni obveznik(vojnik). Posto su procenti S/H vojnika u ARBiH mali, ne znam onda sta tu ima da dezertira. Sto je planiralo pobjeci ''kod tetke preko vikenda'' odmah je otislo.
Ne zaboravi drugu skupinu ''ovo nije nas rat'' ili ''kako da pucam na svoje'', takvi nisu ni dana proveli u ARBiH a bili su na nasoj strani. :wink:
Pa dješ mene strpat onda? Nit sam kod tetke ošo krumpir sadit prvi vikend Aprila a i puco sam na svoje?
...u petnaest dana nas je šest ćafira da ja znam noge se ugatilo. Govorim ti o zadnjim danima 94' i prvim 95'. Nemas predstave kako je bio sirok dijapazon nacina odlazaka.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1508 Re: ARBiH

Post by Maraschino »

akaunt wrote:
Maraschino wrote:
Woody wrote:
U stvarnosti, sa teritorije pod kontrolom ARBiH DEZERTIRAO je daleko veći postotak Bošnjaka u odnosu na Srbe, Hrvate i (za)ostale.

Da bi neko ''dezertirao'' prije toga mora biti vojni obveznik(vojnik). Posto su procenti S/H vojnika u ARBiH mali, ne znam onda sta tu ima da dezertira. Sto je planiralo pobjeci ''kod tetke preko vikenda'' odmah je otislo.
Ne zaboravi drugu skupinu ''ovo nije nas rat'' ili ''kako da pucam na svoje'', takvi nisu ni dana proveli u ARBiH a bili su na nasoj strani. :wink:
Pa dješ mene strpat onda? Nit sam kod tetke ošo krumpir sadit prvi vikend Aprila a i puco sam na svoje?
...u petnaest dana nas je šest ćafira da ja znam noge se ugatilo. Govorim ti o zadnjim danima 94' i prvim 95'. Nemas predstave kako je bio sirok dijapazon nacina odlazaka.
To vidi sa Woodyem.

...a taj diapazon, ma znam. Kod nas si mogap laganini preko linije samo da nisi osunecen. Dobro, neki su dobili batine ali su prezivjeli prelazak na drugu stranu.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#1509 Re: ARBiH

Post by seln »

Woody wrote:
Da skratim, meni su "mudžahedini" UVIJEK smetali i smetaće, i kao Bošnjaku, i kao muslimanu, a naročito kao njihovom suborcu u ARBiH.
A kad si presao u HVO... jesu li ti i tada smetali?
P.S. Kad si presao na islam?
akaunt
Posts: 518
Joined: 07/01/2018 21:13

#1510 Re: ARBiH

Post by akaunt »

Maraschino wrote:
To vidi sa Woodyem.

...a taj diapazon, ma znam. Kod nas si mogap laganini preko linije samo da nisi osunecen. Dobro, neki su dobili batine ali su prezivjeli prelazak na drugu stranu.
Ja , kad kazem uhvatiti se noge, mislim izaci iz tih vasih mracnih krugova i uhvatiti se slobodne teritorije. Zamijenit tekbir za kokardu ne bih smatrao nekim velikim pomakom u mom zivotu.
A zivota ti , jesi li i ti nasjeo na ovu pricu kako prebjegle Srbe prvo izmlate dobro pa onda ma najgore linije?
A znas kako je bilo?
Šlušaj rode kako svi rade,
Prijaviš se fol dobrovoljno
Šaljem te na Hrešu
A poslje mjesec dva,
Hvataj se Kanade
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1511 Re: ARBiH

Post by Maraschino »

Na svu srecu da si se dokopao slobodne teritorije inace svasta bi te moglo zadesiti u okupiranoj.

Ja ne znam sta si ti cekao svo to vrijeme? Ne moras odgovoriti, to je tvoj problem ali nam ne prodaji kako si vjerovao u cjelovitu i suverenu BiH pa se razocarao.

Ovo za prebjege, bilo kako bilo nece vam glavu skinuti. Dovoljno da kazes kako su te maltretirale balije i imas prolaz. Znam jednu grupu Hrvata koji su vjerovali u bajke i ljubav pa su umjesto na zapadu zavrsili u Batkovicima slomljenih rebara i izbijenih zuba.
akaunt
Posts: 518
Joined: 07/01/2018 21:13

#1512 Re: ARBiH

Post by akaunt »

Maraschino wrote:Na svu srecu da si se dokopao slobodne teritorije inace svasta bi te moglo zadesiti u okupiranoj.

Ja ne znam sta si ti cekao svo to vrijeme? Ne moras odgovoriti, to je tvoj problem ali nam ne prodaji kako si vjerovao u cjelovitu i suverenu BiH pa se razocarao.

Ovo za prebjege, bilo kako bilo nece vam glavu skinuti. Dovoljno da kazes kako su te maltretirale balije i imas prolaz. Znam jednu grupu Hrvata koji su vjerovali u bajke i ljubav pa su umjesto na zapadu zavrsili u Batkovicima slomljenih rebara i izbijenih zuba.
Na svu sreću, kazem i ja.
Čuj, "ne znam u sta si vjerovao, ali nam ne prodaji šuplju da si vjerovao u normalnu BiH"
Vidis ovo pitanje govori vise o tebi nego o meni.....
Treće , znam ja grupu Srba sto su tamo prebjebjegli pa ih zive oglodali i od zuba im ogrlice napravili....
Proci ce jos puno vremena, a mozda nikad , kad će zaraćene strane imati realnu sliku o protivnicima. Kako su za vas oni svi pijani od jutra i kukavice, vi ste za njih pod nekim sihirama i takmicite se ko ce prvi pasti na Alahovom putu.
A evo ja, koji sam dva koplja iznad vasih balkanskih razmisljanja, da vas nesto upitam. Kako to da tako blesavog protivnika ni jedni ni drugu ne uspjeste porazit za par sedmica nego poslije cetiri godine potpisaste remi?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1513 Re: ARBiH

Post by Maraschino »

Oruzje
User avatar
pirpa
Posts: 3832
Joined: 22/02/2012 18:16

#1514 Re: ARBiH

Post by pirpa »

Kako se samo brzo zaboravi ona gladna i hladna zima 93..
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#1515 Re: ARBiH

Post by Edin H. »

Maraschino wrote:
To vidi sa Woodyem.

...a taj diapazon, ma znam. Kod nas si mogap laganini preko linije samo da nisi osunecen. Dobro, neki su dobili batine ali su prezivjeli prelazak na drugu stranu.
Iz kog si ti kraja?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1516 Re: ARBiH

Post by Maraschino »

Edin H. wrote:
Maraschino wrote:
To vidi sa Woodyem.

...a taj diapazon, ma znam. Kod nas si mogap laganini preko linije samo da nisi osunecen. Dobro, neki su dobili batine ali su prezivjeli prelazak na drugu stranu.
Iz kog si ti kraja?
Zar je bitno. Kao u drugim krajevima se to nije moglo.
akaunt
Posts: 518
Joined: 07/01/2018 21:13

#1517 Re: ARBiH

Post by akaunt »

Maraschino wrote:Oruzje
...već boj bije srce u junaka..
Ne, ali sad ozbiljno. Kad sam ko klinac čito Mirka i Slavka, oduševljavo sam se kako "dva bistra seljačka djeteta" bacaju u krizu kompletan V Rajh ! Već sa deset godina sam skonto da nije bilo baš tako.
....i pedeset godina kasnije imamo prodavanje iste šuplje, ali sad već punoljetnoj populaciji, na istu temu zatupljenih, pijanih ili u religioznom transu zanesenih neprijateljskih vojnika.
Pa , mene bi bilo stid reć da takvog debilnog protivnika nisam uspio porazit!
Pa , jebo te, mi na Sarajevskom ratištu smo se od Aprila 92 borili protiv pijanih kukavica koji se samo junače na civilima, a bjeze cim im se zapuca iznad glave. I ni metra ih ne oćerasmo ???
Vjerujem da su se tamo neki Ljubinko i Uglješa četiri godine naguravali sa falangama Islamističkim bez ikakvog izgleda da ostvare svoj vekovni san.
Pa zar je tako teško istinu priznat?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1518 Re: ARBiH

Post by Maraschino »

hahaa
fino si ih opisao, ni ja ne bi bolje...potegni malo brlje pa onu kanaFu i to je to a srce ko romanija.
sjedi na dvije prage, jedan transporter, sakupi ono malo seljaka u kakvu skolu, pobi, saniraj teren i saspi u neku manje poznatu jamu i cekaj da trava zaraste.

boj ne bije... :wink:
decembar2017
Posts: 1388
Joined: 13/12/2017 13:40

#1519 Re: ARBiH

Post by decembar2017 »

@woodi

Drago mi je javno iznosis svoje misljenje, koje se manje-vise poklapa sa propagandom iz Beograda i Zagreba ali imas pravo da ga iznosis, i bas zato mi je drago da svi vide tvoj stav ali je PODLO i LJIGAVO da svoje misljenje i svoj stav zelis da podmetnes kao moje.

Ne znam da li je to uopste krsenje pravila ali vidim da to nastavljas da radis i pored toga sto sam ti vec jednom napisao da to prestanes.

Zato zelim da svima koji citaju da ponovim da ovo sto @wodi zeli da podmetne kao moje misljenje je ustvari njegovo i da on i samo on stoji iza onoga sto je on napisao a ja da stojim iza onoga sto sam ja napisao i da mi nikakvih dodirnih tacaka nemamo.
Last edited by decembar2017 on 12/03/2018 08:17, edited 1 time in total.
decembar2017
Posts: 1388
Joined: 13/12/2017 13:40

#1520 Re: ARBiH

Post by decembar2017 »

Maraschino wrote:
Woody wrote:
U stvarnosti, sa teritorije pod kontrolom ARBiH DEZERTIRAO je daleko veći postotak Bošnjaka u odnosu na Srbe, Hrvate i (za)ostale.

Da bi neko ''dezertirao'' prije toga mora biti vojni obveznik(vojnik). Posto su procenti S/H vojnika u ARBiH mali, ne znam onda sta tu ima da dezertira. Sto je planiralo pobjeci ''kod tetke preko vikenda'' odmah je otislo.
Ne zaboravi drugu skupinu ''ovo nije nas rat'' ili ''kako da pucam na svoje'', takvi nisu ni dana proveli u ARBiH a bili su na nasoj strani. :wink:

Nije tako, znas i sam da ih je bilo sve do 1995, bilo ih je doslovno onih sto su bili tu po zadatku a i onih koji su samo cekali priliku da pobjegnu jer nisu zeljeli da pucaju " na svoje " pa im se oteglo. Bilo ih je svakavih ali nisu svi pobjegli odma.
User avatar
Woody
Posts: 1690
Joined: 17/12/2003 00:00
Location: Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pičke materine

#1521 Re: ARBiH

Post by Woody »

decembar2017 wrote:Nije tako, znas i sam da ih je bilo sve do 1995, bilo ih je doslovno onih sto su bili tu po zadatku a i onih koji su samo cekali priliku da pobjegnu jer nisu zeljeli da pucaju " na svoje " pa im se oteglo. Bilo ih je svakavih ali nisu svi pobjegli odma.
Nisu, nisu... Tačno, ostali su oni najgori (garant po zadatku): Jovo, Bogić, Željko, Mirko, Tatjana, Igor, Saša, Čedo, Dragan, Radislav, Goran, Zoran, Darko, Valentin, Antonio, Velimir, Srđan, Slaviša i jedan Blaž iz Ljubuškog... Šta ćemo s njima? Još im dadosmo Zlatne ljiljane i zlatne policijske značke, nekima bogami i mjesto člana predsjedništva BiH. A neki, bogami ne stigoše: nit' da obave "zadatak", nit' da pobjegnu, nit' im se oteglo... Al' da su pucali na svoje... Jesu, svaka im čast i slava :thumbup: za razliku od, da vidimo... Emina, Muhameda, Elvira i Dževada koji su pobjegli kod tetaka u Austriju i Italiju, a slučajno im tetke radile u diplomatsko-konzularnim predstavništvima - pa zbrinuše djecu. Šta ćeš, krv nije voda, tetka je tetka (ma kako joj ime bilo - Bisera ili Spomenka). Jesam li ti sad' nametnu svoj stav i "ubacio rječ u usta"?

A, boga ti da te pitam: bi li ti IKADA pucao na svoje, i bi li, rećemo, iz Višegrada '92-e pobjegao tetki?

PS onaj tvoj prethodni post neću ni da komentarišem, gadi mi se ponavljat'

Pozdrav domovini :thumbup:
decembar2017
Posts: 1388
Joined: 13/12/2017 13:40

#1522 Re: ARBiH

Post by decembar2017 »

Woody wrote:
decembar2017 wrote:Nije tako, znas i sam da ih je bilo sve do 1995, bilo ih je doslovno onih sto su bili tu po zadatku a i onih koji su samo cekali priliku da pobjegnu jer nisu zeljeli da pucaju " na svoje " pa im se oteglo. Bilo ih je svakavih ali nisu svi pobjegli odma.
Nisu, nisu... Tačno, ostali su oni najgori (garant po zadatku): Jovo, Bogić, Željko, Mirko, Tatjana, Igor, Saša, Čedo, Dragan, Radislav, Goran, Zoran, Darko, Valentin, Antonio, Velimir, Srđan, Slaviša i jedan Blaž iz Ljubuškog... Šta ćemo s njima? Još im dadosmo Zlatne ljiljane i zlatne policijske značke, nekima bogami i mjesto člana predsjedništva BiH. A neki, bogami ne stigoše: nit' da obave "zadatak", nit' da pobjegnu, nit' im se oteglo... Al' da su pucali na svoje... Jesu, svaka im čast i slava :thumbup: za razliku od, da vidimo... Emina, Muhameda, Elvira i Dževada koji su pobjegli kod tetaka u Austriju i Italiju, a slučajno im tetke radile u diplomatsko-konzularnim predstavništvima - pa zbrinuše djecu. Šta ćeš, krv nije voda, tetka je tetka (ma kako joj ime bilo - Bisera ili Spomenka). Jesam li ti sad' nametnu svoj stav i "ubacio rječ u usta"?

A, boga ti da te pitam: bi li ti IKADA pucao na svoje, i bi li, rećemo, iz Višegrada '92-e pobjegao tetki?

PS onaj tvoj prethodni post neću ni da komentarišem, gadi mi se ponavljat'

Pozdrav domovini :thumbup:

To sto ih je dio ostao ne znaci da nije bilo onih koji su bjezali na agresorsku stranu i to radili cak i 1995. Ti sto su ostali do kraja ja njima kapu skidam ali zbog njih ne zelim da lazem pa da kazem da ih nije bilo koji su radije otisli agresorima direktno iz uniforme Armije RBIH nego da su ostali u njoj da brane drzavu Bosnu i Hercegovinu.

I Emin i Muhamed i Elvira koji su pobjegli kod tetka u Austriju ne umanjuju i ne negiraju cinjenicu da su izdajice direktno iz uniformi Armije RBIH prelazili na agresorsku stranu, mozda bi ti volio da jedno negira drugo ali nije tako.

Nemoj komentaristi jer si vec pokazao da si PODLO i LJIGAVO svoje misljenje i stavove pokusao da podmetnes kao moje.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#1523 Re: ARBiH

Post by seln »

Woody wrote:
A, boga ti da te pitam: bi li ti IKADA pucao na svoje, i bi li, rećemo, iz Višegrada '92-e pobjegao tetki?
:-) :-) :-) :-) :-)

Ljigavo, ljigavije, Woody.

Eto, multikulturelni i miroljubivi Visegrad su napale horde zlih balija, uprkos pokusaju stanovnika da sacuvaju mir i suzivot.
Pa su balije Visegrad opkolile i cetiri godine granatirale, sve podvriskujuci, dok je Senad Hadzifejzovic na TVIB (Televizija Islamska Bosna) zlurado komentirao i ismijavao muke stanovnistva.
A muslimani Visegrada, umjesto da zajedno sa srpskim komsijama brane svoj grad i stoljetni suzivot, otisli su bas pred pocetak opsade "kod tetke u Visoko".

Vec sam prestao da brojim... koliko puta je Woody kroz diskusiju pokusao neprimjetno provuci "svi smo cinili zlocine, svi smo isti, blabla"?
I kladim se da ce (kao i svaki put) sad da nam objasni kako mi nismo razumjeli, on nije mislio tako, samo sam ga namjerno pogresno interpretirao.
User avatar
Woody
Posts: 1690
Joined: 17/12/2003 00:00
Location: Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pičke materine

#1524 Re: ARBiH

Post by Woody »

decembar2017 wrote:To sto ih je dio ostao ne znaci da nije bilo onih koji su bjezali na agresorsku stranu i to radili cak i 1995. Ti sto su ostali do kraja ja njima kapu skidam ali zbog njih ne zelim da lazem pa da kazem da ih nije bilo koji su radije otisli agresorima direktno iz uniforme Armije RBIH nego da su ostali u njoj da brane drzavu Bosnu i Hercegovinu.

I Emin i Muhamed i Elvira koji su pobjegli kod tetka u Austriju ne umanjuju i ne negiraju cinjenicu da su izdajice direktno iz uniformi Armije RBIH prelazili na agresorsku stranu, mozda bi ti volio da jedno negira drugo ali nije tako.

Nemoj komentaristi jer si vec pokazao da si PODLO i LJIGAVO svoje misljenje i stavove pokusao da podmetnes kao moje.
Kako si samo "podlo i ljigavo" izbjegao odgovor na moja eliminatorna pitanja... Pa da ih ponovim:

1. BI LI TI IKAD PUCAO NA SVOJE?

2. BI LI TI POBJEGAO OD ANAMO-NJIH KOD SVOJIH?

Oni koje sam nabrojao su odgovorili i potvrdili:

Pod 1. - DA
Pod 2. - NE

Da čujem tebe, pa da vidimo kakav je to bio "dio", i od čega su oni spravljeni.... I ne, nisi im "skinuo kapu" nego si im se POSR'O u usta, samim tim što ih nazivaš "dio" i još gore, što smatraš da su "mudžahedini" zaslužniji za Bosnu i Hercegovinu od njih.

A u čemu se nas dvojica razlikujemo? E pa po ovome:

Ti misliš da je bolje da Balija pobjegne u Njemačku (bar neće pucati po meni), jer ako Vlah pobjegne u Njemačku, prvo će malo klat' po Bosni, pa tek onda u Njemačku

A po meni su obojica ISTO krivi: OBOJICA su me ostavili četnicima.

Za mene je ova diskusija završena, nema više smisla
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#1525 Re: ARBiH

Post by seln »

Woody wrote:
Ti misliš da je bolje da Balija pobjegne u Njemačku (bar neće pucati po meni), jer ako Vlah pobjegne u Njemačku, prvo će malo klat' po Bosni, pa tek onda u Njemačku

A po meni su obojica ISTO krivi: OBOJICA su me ostavili četnicima.

Za mene je ova diskusija završena, nema više smisla
Bez namjere da branim pobjegulje, ali to nije ni priblizno isto, osim u Woodyjevom univerzumu, jer

-balija je napadnut
-vlah je napadac
Post Reply