Arapi u BiH, dobro ili lose?

Locked
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#3851 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by MorningStar »

King Theoden wrote: 15/01/2020 11:01 Šta je loše u tome da neko gradi i naseljava ljude?
Sto se tice gradnje nista kad imas dozvolu , ili doduse kakva dozvola - a naseljavanje ljudi tipa arapa i treba - samo natrpat u federaciju masala oni dobro znaju vjeru.
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#3852 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by King Theoden »

Jah, kamara ih vjernici ko i ti.
A to sa dozvolama je prevara i otimačina protiv koje svakako treba ustati.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#3853 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by MorningStar »

King Theoden wrote: 15/01/2020 12:09 Jah, kamara ih vjernici ko i ti.
A to sa dozvolama je prevara i otimačina protiv koje svakako treba ustati.
Pa kazu da jesu , a nasi su bliski sa njima jer su oni nasi (valjda :shock: ) ako sam vlista vidio kod arapa (ne pravih bogatuna nego ovih sto glume ovdje iste kad dodju) jeste nedostatak bilo kakvog odgoja... djecu puste da razbijaju,skacu na glavu rade sta oce... ono valjda ako ovog pogazi kamion napravimo drugog. Od tolikih investicija procvata ... nista nigdje osim sto sebi kupe nekretninu i to mozda i to bi bilo to .. ljetnikovac... slabo ce se ko hljeba najesti od njih al ajd nasi su .. valjda :D
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#3854 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by King Theoden »

Moji vala nisu.
Moj je onaj koji se ponaša onako kako se insani ponašaju.
Samo, treba kazati da urlanje i kukanje neće pomoći niti će promijeniti trenutno stanje.
Jedni idu, dugi dolaze. Tako je bilo kroz istoriju ljudske vrste.
Što se prije pomirimo s tom činjenicom, lakše ćemo spavati.
Msm, i meni bi bilo draže kada bismo 100k bakirovih krezavih glasača zamijenili za 100k nijemaca ili švicaraca, ali znam da ovo nije koncert želja, tako da...
Jedino pozitivno kod ovih arapa jeste to što su bolje kupovne moći od domicilnog stanovništva.
Čim imaju lovu za te vile, vjerujem da ne gledaju hoće li jedan mjesec potrošiti milju ili pet.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#3855 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by MorningStar »

King Theoden wrote: 15/01/2020 12:46 Moji vala nisu.
Moj je onaj koji se ponaša onako kako se insani ponašaju.
Samo, treba kazati da urlanje i kukanje neće pomoći niti će promijeniti trenutno stanje.
Jedni idu, dugi dolaze. Tako je bilo kroz istoriju ljudske vrste.
Što se prije pomirimo s tom činjenicom, lakše ćemo spavati.
Msm, i meni bi bilo draže kada bismo 100k bakirovih krezavih glasača zamijenili za 100k nijemaca ili švicaraca, ali znam da ovo nije koncert želja, tako da...
Jedino pozitivno kod ovih arapa jeste to što su bolje kupovne moći od domicilnog stanovništva.
Čim imaju lovu za te vile, vjerujem da ne gledaju hoće li jedan mjesec potrošiti milju ili pet.
Kod nas dolazi low end klasa ... vozaju se taksijima skrtare i tako pretezno. Ovi sto vile kupuju njih ces tesko i viditi.

Sve to stoji ali onda se obezvrjedjuje koncept nacije/drzave naroda - ako je tako onda zasto se uopste ratovalo otcjepljivalo i ne znam sta.
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#3856 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by King Theoden »

Sve ja to razumijem, ali šta uraditi?
Maltene 30 godina nismo u stanju da skinemo sda krimose a kamoli neš drugo.
Jbg, ako ne znamo, nek dođu ljudi koji umiju pa nek koriste ove prirodne ljepote.
Samo na momenat pusti mašti na volju i zamisli šta bi bilo da su se recimo jevreji umjesto u palestinu naselili u bosnu.
Kratko rečeno, ko god dođe, neće biti gore nego sad.
Ako budemo znali, onda ćemo asimilirati te pridošlice. Ako ne, ko ga jebe. Biće kako bude.
Barem nećemo zapamtiti kad prediju ime pa umjesto bih bude neki arapistan ili kinezistan :mrgreen:
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#3857 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by MorningStar »

King Theoden wrote: 15/01/2020 13:13 Sve ja to razumijem, ali šta uraditi?
Maltene 30 godina nismo u stanju da skinemo sda krimose a kamoli neš drugo.
Jbg, ako ne znamo, nek dođu ljudi koji umiju pa nek koriste ove prirodne ljepote.
Samo na momenat pusti mašti na volju i zamisli šta bi bilo da su se recimo jevreji umjesto u palestinu naselili u bosnu.
Kratko rečeno, ko god dođe, neće biti gore nego sad.
Ako budemo znali, onda ćemo asimilirati te pridošlice. Ako ne, ko ga jebe. Biće kako bude.
Barem nećemo zapamtiti kad prediju ime pa umjesto bih bude neki arapistan ili kinezistan :mrgreen:
Ja se sve nadam da cemo doci pameti.. valjda nada umire zadnja :D
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#3858 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by Haman2 »

MorningStar, pitas zasto se ratovalo? Ratovalo se za ostvanjenje davno zacrtane ideje, Zbog te ideje rpoliveno je puno krivi ali ideja nije ostvaena potpuno nego samo djelimicno. Iz tog razloga slusamo iste price koje smo slusali pred pocetak poslednjeg rata.
Nasa mladost odlazi tudja nam dolazi Dobro ili lose tesko je zanti. Ovdje ce vjerovatno ostati dosta migranata. Ozenit ce se, naci posao i zivotariti ako sa hanumom zajedno ne odu na Zapad.
Nasa vlast ce i dalje raditi samo za sebe, za drzavu malo a to znaci da ce ovakva situacija jos dugo postojati i da ce nasi mladi polako odlaziti trbuhom za kruhom. I Arapi koji sudosli vremenom ce shvatiti da su dosli u pogresnu zemlju, da se od prirode ne moze zivjeti, da treba raditi ali gdje raditi i za koje pare?
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#3859 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by sadie_forever »

Rodjak koji je radio sa njima kaze opada arapski turizam u BIH ,od prosle godine vec poceli prodavati ono sto su imali mnogi..eto otjeraste ljude

a sve sto valja napravili vam oni pocevsi od onog mjesta dje trenutno Djokovic :oops: ,da vidim koga cete sada proganjati cc ..sramota.Neka ima ko cijeni njihov novac :oops:
detroit-mercy
Posts: 16074
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#3860 Re: Arapi u BiH, dobro ili lose?

Post by detroit-mercy »

Haman2 wrote: 15/01/2020 17:57 MorningStar, pitas zasto se ratovalo? Ratovalo se za ostvanjenje davno zacrtane ideje, Zbog te ideje rpoliveno je puno krivi ali ideja nije ostvaena potpuno nego samo djelimicno. Iz tog razloga slusamo iste price koje smo slusali pred pocetak poslednjeg rata.
Nasa mladost odlazi tudja nam dolazi Dobro ili lose tesko je zanti. Ovdje ce vjerovatno ostati dosta migranata. Ozenit ce se, naci posao i zivotariti ako sa hanumom zajedno ne odu na Zapad.
Nasa vlast ce i dalje raditi samo za sebe, za drzavu malo a to znaci da ce ovakva situacija jos dugo postojati i da ce nasi mladi polako odlaziti trbuhom za kruhom. I Arapi koji sudosli vremenom ce shvatiti da su dosli u pogresnu zemlju, da se od prirode ne moze zivjeti, da treba raditi ali gdje raditi i za koje pare?
Inace nase se hanume satrase da se udaju za ove golokurce sto ni papira nemaju :mrgreen: hanume ti traze malo bolje papire :mrgreen:.
Locked