Apple Mac - All about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#2626 Re: Apple Mac - All about

Post by ado_sar »

tap3ah75 wrote:Valjda može ovaj problem u temu.

Kolegi s posla mi se pojavio problem s iPad-om.
Kaže da je normalo sve bilo ali kad se upalio nekidan izašlo mu:
iPad nije aktiviran
Aktivacija je zaključana
I da upiše Apple ID i Lozinku?

Fol je da čovjek ima već 3-4 godine iPad i dobio ga na poklon i kaže da mu je već bilo sve postavljeno. Ovaj što je postavko prvi put kaže da se ničeg ne sjeća.

Ne bi trebao biti ukraden

Ima li kakav reset uz pomoć tipki ... i hoće li to uopšte pomoći. Jer se ne može uopšte ući dalje od tog ekrana.

Ja kolko sam izguglao izgleda da nema pomoći ako se ne sjeti emaila.

EDIT: model a1432
Nema pomoci. Mora mu dati password onaj ko je setovao ipad
tap3ah75
Posts: 5942
Joined: 07/09/2009 14:14

#2627 Re: Apple Mac - All about

Post by tap3ah75 »

ado_sar wrote:
tap3ah75 wrote:Valjda može ovaj problem u temu.

Kolegi s posla mi se pojavio problem s iPad-om.
Kaže da je normalo sve bilo ali kad se upalio nekidan izašlo mu:
iPad nije aktiviran
Aktivacija je zaključana
I da upiše Apple ID i Lozinku?

Fol je da čovjek ima već 3-4 godine iPad i dobio ga na poklon i kaže da mu je već bilo sve postavljeno. Ovaj što je postavko prvi put kaže da se ničeg ne sjeća.

Ne bi trebao biti ukraden

Ima li kakav reset uz pomoć tipki ... i hoće li to uopšte pomoći. Jer se ne može uopšte ući dalje od tog ekrana.

Ja kolko sam izguglao izgleda da nema pomoći ako se ne sjeti emaila.

EDIT: model a1432
Nema pomoci. Mora mu dati password onaj ko je setovao ipad
Nosili su ga vlasnici nekome u aple u SA.
Rečeno im je da imaju račun da bi im se to moglo bez problema odraditi a bez računa ne smiju i ne žele.
Tako da je zajeb .... hvala svima na pomoći
DylanD
Posts: 152
Joined: 02/04/2017 21:04

#2628 Re: Apple Mac - All about

Post by DylanD »

Pozdrav,

negdje sam davno cuo da se kod Iphone moze utvrditi da li je displey mjenjan i to pomocu neke bijele trakice/dugmica koja poslije pucanja/mjenjanja displeya pocrveni. Taj dugmic se nalazi sa meni se cini desne strane Iphone i kad se skine poklopac vidi se,ako nadem sliku stavim.Da li je to istina, i da li postoji nesto slicno na androidima. Unaprijed hvala.

Uglavno evo nasao sam link: https://www.google.ba/search?q=liquid+d ... NjKmpjM7oM:

Nesto ne mogu uplodati sliku na postimage-u
User avatar
corolla02
Posts: 10352
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#2629 Re: Apple Mac - All about

Post by corolla02 »

I ja imam pitanje;

Nabavljen danas MacBook Pro 13”, odlučio da u potpunosti pređem na Apple; dolazim sa Windowsa naravno, kompjuter jos radi update; smješno mi bilo pita dal da prebacim fajlove sa Windowsa, davo mi tu mogućnost, meni bilo smiješno, pa sam preskočio tu opciju :-) ali sta znam; moj stari Windows je iz 2013 i nisam ga koristio gotov 2 godine vele, bio u raspadu systema;

Prvi utisci iz kutije, nema usb tipičnog, touchbar, touch ID, 4 apple usb porta izgleda svi mogu prihvatiti power kabl te puniti bateriju; također isti kabl bi bio bolji da je lighting kabl bas ko u iPhona

Sad pitanje za znalce, kako da odgonetnem godinu proizvodnje za početak; bio je sniženju u Apple storu pa me tako interesuje godina da vidim koliko je dobar deal bio
User avatar
Quaresma
Posts: 6660
Joined: 19/07/2010 16:37

#2630 Re: Apple Mac - All about

Post by Quaresma »

DylanD wrote:Pozdrav,

negdje sam davno cuo da se kod Iphone moze utvrditi da li je displey mjenjan i to pomocu neke bijele trakice/dugmica koja poslije pucanja/mjenjanja displeya pocrveni. Taj dugmic se nalazi sa meni se cini desne strane Iphone i kad se skine poklopac vidi se,ako nadem sliku stavim.Da li je to istina, i da li postoji nesto slicno na androidima. Unaprijed hvala.

Uglavno evo nasao sam link: https://www.google.ba/search?q=liquid+d ... NjKmpjM7oM:

Nesto ne mogu uplodati sliku na postimage-u
jel se ti zajebavaš il šta?
dudlov
Posts: 1903
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#2631 Re: Apple Mac - All about

Post by dudlov »

corolla02 wrote:I ja imam pitanje;

Nabavljen danas MacBook Pro 13”, odlučio da u potpunosti pređem na Apple; dolazim sa Windowsa naravno, kompjuter jos radi update; smješno mi bilo pita dal da prebacim fajlove sa Windowsa, davo mi tu mogućnost, meni bilo smiješno, pa sam preskočio tu opciju :-) ali sta znam; moj stari Windows je iz 2013 i nisam ga koristio gotov 2 godine vele, bio u raspadu systema;

Prvi utisci iz kutije, nema usb tipičnog, touchbar, touch ID, 4 apple usb porta izgleda svi mogu prihvatiti power kabl te puniti bateriju; također isti kabl bi bio bolji da je lighting kabl bas ko u iPhona

Sad pitanje za znalce, kako da odgonetnem godinu proizvodnje za početak; bio je sniženju u Apple storu pa me tako interesuje godina da vidim koliko je dobar deal bio
ukucaj serijski broj macbook-a ovdje
http://www.appleserialnumberinfo.com/Desktop/index.php
User avatar
corolla02
Posts: 10352
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#2632 Re: Apple Mac - All about

Post by corolla02 »

ne fercera, probo sam I druge opcije ali nista; poslje me odvede da ga registriram sa njima ali ne bih to;

jel ima ono "about" i gdje da se naje u softweru, mozda tako da probam
super_bayern
Posts: 1337
Joined: 14/05/2014 12:42

#2633 Re: Apple Mac - All about

Post by super_bayern »

xamp wrote:
BJB wrote:Mene zanima kako da neko ko zivi u BiH registruje karticu za placanje u Appstore, BiH nema ni na mapi,nema nas.
Stavila sam fake NY adresu da ga registrujem ali karticu mi ne prima..Nije iPhone u pitanju, vec iPad..
Je li imao neko problem ili jos bolje je li neko nasao nacin da ovo rijesi?
Croatian Store -> Hrvatska kao zemlja -> Adresa nasa -> Prolaze nase kartice.
xamp - hvala za ovo, neki dan sam nabavio iPad, baš me ovo interesovalo :thumbup:
User avatar
corolla02
Posts: 10352
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#2634 Re: Apple Mac - All about

Post by corolla02 »

dudlov wrote:
corolla02 wrote:I ja imam pitanje;

Nabavljen danas MacBook Pro 13”, odlučio da u potpunosti pređem na Apple; dolazim sa Windowsa naravno, kompjuter jos radi update; smješno mi bilo pita dal da prebacim fajlove sa Windowsa, davo mi tu mogućnost, meni bilo smiješno, pa sam preskočio tu opciju :-) ali sta znam; moj stari Windows je iz 2013 i nisam ga koristio gotov 2 godine vele, bio u raspadu systema;

Prvi utisci iz kutije, nema usb tipičnog, touchbar, touch ID, 4 apple usb porta izgleda svi mogu prihvatiti power kabl te puniti bateriju; također isti kabl bi bio bolji da je lighting kabl bas ko u iPhona

Sad pitanje za znalce, kako da odgonetnem godinu proizvodnje za početak; bio je sniženju u Apple storu pa me tako interesuje godina da vidim koliko je dobar deal bio
ukucaj serijski broj macbook-a ovdje
http://www.appleserialnumberinfo.com/Desktop/index.php
Eto Snadjoh Se :-D
Image

Hvala!
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#2635 Re: Apple Mac - All about

Post by ado_sar »

Dobar macbook. Sretno
User avatar
corolla02
Posts: 10352
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#2636 Re: Apple Mac - All about

Post by corolla02 »

e hvala drug :thumbup:

nego vjerovatno treba vremena da se upoznam sa macbookom i systemom vjerovatno, iako eto sam sasvim upoznat odvec sa iphonom, ipadom i iwatchom

eh sad nakon svih updateova i nekakvog surfanja i upoznavanja jucer, kad ugasim i upalim macbook pojavi se ovaj security program, nesto kao McAfee i kazuje mi da trebam ocistiti comp. od nekih 151 stavke vec, malo mi to sumljivo, pa da vidim ovdje sa vama da li mi uopste treba kakav security softwara, i ako jest koja je to najbolja opcija; mada mi cudno nisam nista vele lose otvaro jucer; znaci pitanje je kako da sprijecim ovaj pop up window, i dal da se registrujem ili treba li mi jedan takav security uopste na macbook pro;

znam da na ipadu ili iphone uopste ne treba, pa mi cudno ovdje

Image
User avatar
xamp
Posts: 1545
Joined: 31/03/2010 18:43

#2637 Re: Apple Mac - All about

Post by xamp »

corolla02 wrote:e hvala drug :thumbup:

nego vjerovatno treba vremena da se upoznam sa macbookom i systemom vjerovatno, iako eto sam sasvim upoznat odvec sa iphonom, ipadom i iwatchom

eh sad nakon svih updateova i nekakvog surfanja i upoznavanja jucer, kad ugasim i upalim macbook pojavi se ovaj security program, nesto kao McAfee i kazuje mi da trebam ocistiti comp. od nekih 151 stavke vec, malo mi to sumljivo, pa da vidim ovdje sa vama da li mi uopste treba kakav security softwara, i ako jest koja je to najbolja opcija; mada mi cudno nisam nista vele lose otvaro jucer; znaci pitanje je kako da sprijecim ovaj pop up window, i dal da se registrujem ili treba li mi jedan takav security uopste na macbook pro;

znam da na ipadu ili iphone uopste ne treba, pa mi cudno ovdje

Image
Ovo si ti, neko ko je koristiti laptop, nasjeo na MacCleaner reklamu koja iskace iz pastete. Izbrisi to sto prije jer su nasli da neki od tih 'popularnih' cleanera ima spyware ili neke slicne viruscice.
User avatar
corolla02
Posts: 10352
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#2638 Re: Apple Mac - All about

Post by corolla02 »

cisto, ocisceno, hvalla! :thumbup:

treba jedan vikend, na vrat na nos, ovako nesto prelistati...

https://www.amazon.com/macOS-High-Sierr ... ra+os+book
kazo
Posts: 1513
Joined: 08/03/2012 19:57

#2639 Re: Apple Mac - All about

Post by kazo »

Nije pitanje vezano za Mac, ali jeste za iPad :-D
Naletio sam na piku na dva iPad uredjaja
https://www.olx.ba/artikal/5488780/appl ... 6-gb-wifi/
https://www.olx.ba/artikal/25407212/app ... 017-5-gen/

Po logici se isplati uzeti ovaj novije generacije, ali mi po cijeni nesto sumnjivo. Zar je moguce da uredjaj stariji 5 godina bude jeftiniji 25 KM ?
User avatar
SmoLe
Posts: 4878
Joined: 16/01/2014 13:16

#2640 Re: Apple Mac - All about

Post by SmoLe »

nisam koristio jedno 2,3 mjeseca macbook pro i baterija se napuhala, sta joj je moglo biti? i jel se kome ovo desilo?
nije valjda zato sto je bila u laptopu sve vrijeme? :oops: :?
User avatar
Haris033
Posts: 3829
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#2641 Re: Apple Mac - All about

Post by Haris033 »

corolla02 wrote:e hvala drug :thumbup:

nego vjerovatno treba vremena da se upoznam sa macbookom i systemom vjerovatno, iako eto sam sasvim upoznat odvec sa iphonom, ipadom i iwatchom

eh sad nakon svih updateova i nekakvog surfanja i upoznavanja jucer, kad ugasim i upalim macbook pojavi se ovaj security program, nesto kao McAfee i kazuje mi da trebam ocistiti comp. od nekih 151 stavke vec, malo mi to sumljivo, pa da vidim ovdje sa vama da li mi uopste treba kakav security softwara, i ako jest koja je to najbolja opcija; mada mi cudno nisam nista vele lose otvaro jucer; znaci pitanje je kako da sprijecim ovaj pop up window, i dal da se registrujem ili treba li mi jedan takav security uopste na macbook pro;

znam da na ipadu ili iphone uopste ne treba, pa mi cudno ovdje

Image
Obavezno skini CleanMyMac v3.9.0 + Pre-Cracked :-D
User avatar
corolla02
Posts: 10352
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#2642 Re: Apple Mac - All about

Post by corolla02 »

Pogledat cu; Zahvaljujem :thumbup:
hairlija_sa
Posts: 194
Joined: 03/08/2012 08:58

#2643 Re: Apple Mac - All about

Post by hairlija_sa »

Pozdtav svima, da li je neko imao problem sa nestankom zvuka na Macbook Air-u?
Naime,od sinoc nemam zvuka, ikonica je siva i to je to. Par puta je zvuk vratio i kada sam pokusao da pokrenem video, zablokirao je i nakon par minuta samo se pojavi siva ikonica i onda nema zvuka.
Ako je neko imao slicna iskustva molio bih da se javi, ili eventualno ako neko zna provjerenog servisera da pokusa napraviti
dudlov
Posts: 1903
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#2644 Re: Apple Mac - All about

Post by dudlov »

hairlija_sa wrote:Pozdtav svima, da li je neko imao problem sa nestankom zvuka na Macbook Air-u?
Naime,od sinoc nemam zvuka, ikonica je siva i to je to. Par puta je zvuk vratio i kada sam pokusao da pokrenem video, zablokirao je i nakon par minuta samo se pojavi siva ikonica i onda nema zvuka.
Ako je neko imao slicna iskustva molio bih da se javi, ili eventualno ako neko zna provjerenog servisera da pokusa napraviti
probaj smc reset. aka to ne upali a iz sarajeva si, onda odznesi laptop u Mekline na servis
hairlija_sa
Posts: 194
Joined: 03/08/2012 08:58

#2645 Re: Apple Mac - All about

Post by hairlija_sa »

Probao sve i PRAM reset i SMC reset. Prije ponedeljka ne mogu odnijeti u Mekline, pa sam zato i postavio ovdje ako neko zna sta bi mogao biti problem, eventualno ako se ko bavi servisiranjem
User avatar
bersK
Posts: 2519
Joined: 11/09/2014 21:30

#2646 Re: Apple Mac - All about

Post by bersK »

Vozdra raja i Sretan Uskrs ko slavi.

Treba mi informacija gdje je najpovoljnija kupovina Macbooka u Bosni i Hercegovini? Ne želim da se cimam sa kupovinom izvana, ovako mi lakše i manje peglanja.

Treba mi za dizajn btw. Došao Invision, a ne šljaka na Windowsu
bluesjunior
Posts: 731
Joined: 21/05/2014 11:14

#2647 Re: Apple Mac - All about

Post by bluesjunior »

Možda mekline.ba?
Cookie85
Posts: 1353
Joined: 01/07/2016 20:22

#2648 Re: Apple Mac - All about

Post by Cookie85 »

bersK wrote:Vozdra raja i Sretan Uskrs ko slavi.

Treba mi informacija gdje je najpovoljnija kupovina Macbooka u Bosni i Hercegovini? Ne želim da se cimam sa kupovinom izvana, ovako mi lakše i manje peglanja.

Treba mi za dizajn btw. Došao Invision, a ne šljaka na Windowsu

Ako vec treba za design, onda uzmi iMac, a ne macbook.

Cudni su putevi forumasa... :D
User avatar
xamp
Posts: 1545
Joined: 31/03/2010 18:43

#2649 Re: Apple Mac - All about

Post by xamp »

Cookie85 wrote:
bersK wrote:Vozdra raja i Sretan Uskrs ko slavi.

Treba mi informacija gdje je najpovoljnija kupovina Macbooka u Bosni i Hercegovini? Ne želim da se cimam sa kupovinom izvana, ovako mi lakše i manje peglanja.

Treba mi za dizajn btw. Došao Invision, a ne šljaka na Windowsu

Ako vec treba za design, onda uzmi iMac, a ne macbook.

Cudni su putevi forumasa... :D
Ma kakav imac.. ne mozes ni na more otici u usput dizajnirat
Cookie85
Posts: 1353
Joined: 01/07/2016 20:22

#2650 Re: Apple Mac - All about

Post by Cookie85 »

xamp wrote:
Cookie85 wrote:
bersK wrote:Vozdra raja i Sretan Uskrs ko slavi.

Treba mi informacija gdje je najpovoljnija kupovina Macbooka u Bosni i Hercegovini? Ne želim da se cimam sa kupovinom izvana, ovako mi lakše i manje peglanja.

Treba mi za dizajn btw. Došao Invision, a ne šljaka na Windowsu

Ako vec treba za design, onda uzmi iMac, a ne macbook.

Cudni su putevi forumasa... :D
Ma kakav imac.. ne mozes ni na more otici u usput dizajnirat
Pa jeboga nece otici na more i raditi :-)

Ako vec covjek hoce da se bavi design-om i ako misli kvalitetno da moze da radi, onda brate iMac, a ne macbook.

Ako misli da koristi programiranje i ponekad neki logo napraviti, onda moze macbook i tako bi mogao otici na more i "raditi" pa se slikati se kako "radi" i postavljati na instagram,fb i sl.
Post Reply