Apple Mac - All about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
dudlov
Posts: 1914
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#1951 Re: Apple MAC all about

Post by dudlov »

dudlov wrote:Imam Macbook white sa integrisanom kamerom koja nece da radi na aplikacijama. Sinoc sam googlao i znam da sam negdje, u opcijama sistemskim,checkirao, poslije cega je bilo sve ok. Jutros, opet, nece da radi. Zna li ko rjesenje, jer jabuka je od juce, prvi put, u mom vlasnistvu. HVALA

Sent from my LG-P970 using Tapatalk 2
Rijesen problem, sve radi.


Sent from my LG-P970 using Tapatalk 2
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#1952 Re: Apple MAC all about

Post by BJB »

:D
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#1953 Re: Apple MAC all about

Post by mO k3 »

Koristi li ko iCloud ?? :)
User avatar
Mr.Sojic
Posts: 3693
Joined: 23/04/2011 12:21

#1954 Re: Apple MAC all about

Post by Mr.Sojic »

Ženski Dr.Med wrote:Koristi li ko iCloud ?? :)
I mene zanima :oops: :!:
DYD666
Posts: 1108
Joined: 21/02/2007 08:50

#1955 Re: Apple MAC all about

Post by DYD666 »

Mr.Sojic wrote:
Ženski Dr.Med wrote:Koristi li ko iCloud ?? :)
I mene zanima :oops: :!:
Da.

Posebno zbog synca tj. mergea kontakata, emailova, bookmarksa, cal. eventa itd itd, čak sam poceo i photo stream koristiti a ponekad i documents. Na 2-3 Apple uređaja zaista ima smisla, čak i koristi...no sa jednim Mac racunarom ili samo iPhoneom vec je diskutabilno.
dudlov
Posts: 1914
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#1956 Re: Apple MAC all about

Post by dudlov »

Macbook kako uđe u našu kuću, PC skoro uvijek ugašen. Bilo je, na početku, povuci potegni, dok se Makonja nije podesio. Dobro, ima ona stara da novo sito o klinu visi, al ovo je , Ipak, puno bolje i ugodnije za koristiti.
TiMijevac
Posts: 13
Joined: 14/12/2012 22:55
Location: igraliste-EGZIRCIR

#1957 Re: Apple MAC all about

Post by TiMijevac »

vala sta da vam kazem u vezi maca,nije finta u tome jel valja ili ne,nego sto neke programe ne podrzava,a ja posto sam veliki filmdzija,na primjer BS player,odmah hendikep,u vezi prevoda...a drugo evo primjer,odem na neki sajt sa online filmovima,uopste ne mogu da gledam,trazi mi javu,instalirao 100 puta,fakat poludih,eto ako neko ima kakav prijedlog u vezi recimo ova dva problema,ne bi skodilo da mi pomogne... :D
User avatar
Ciprol
Posts: 981
Joined: 18/04/2009 01:43

#1958 Re: Apple MAC all about

Post by Ciprol »

TiMijevac wrote:vala sta da vam kazem u vezi maca,nije finta u tome jel valja ili ne,nego sto neke programe ne podrzava,a ja posto sam veliki filmdzija,na primjer BS player,odmah hendikep,u vezi prevoda...a drugo evo primjer,odem na neki sajt sa online filmovima,uopste ne mogu da gledam,trazi mi javu,instalirao 100 puta,fakat poludih,eto ako neko ima kakav prijedlog u vezi recimo ova dva problema,ne bi skodilo da mi pomogne... :D
dragi torrent :mrgreen:
vlc ili xbmc za video 8-)
TiMijevac
Posts: 13
Joined: 14/12/2012 22:55
Location: igraliste-EGZIRCIR

#1959 Re: Apple MAC all about

Post by TiMijevac »

Ma ok za vlc kad uz skinut film imam naljepljen prevod,ali ne moze da mi trazi preko vlc prevod ako ga nemam kao sto je na bs player... :-)
DYD666
Posts: 1108
Joined: 21/02/2007 08:50

#1960 Re: Apple MAC all about

Post by DYD666 »

TiMijevac wrote:Ma ok za vlc kad uz skinut film imam naljepljen prevod,ali ne moze da mi trazi preko vlc prevod ako ga nemam kao sto je na bs player... :-)
Ima sigurno preko 50 (pedeset) besplatnih playera za Mac koji ce ti podzravati takve titlove. Od kojih je deset sigurno fakat i dobrih generalno.

Movist https://itunes.apple.com/us/app/movist/ ... 8075?mt=12 je moj izbor 1 (Odnedavno nije free ali...ima solucija, znas vec, ili stara verzija http://movist.en.softonic.com/mac). Ili recimo, MPlayer, MplayerX itd... a svakako skini i Perian, free plug inn za QuickTime pa ce ti i QuickTime citati sve zive i formate i titlove, a vjerovatno pomoci i za to online gledanje.

Btw, BS sucks :run:
alanskoda
Posts: 577
Joined: 08/10/2008 21:48

#1961 Re: Apple MAC all about

Post by alanskoda »

Mr.Sojic wrote:
Chuckie wrote:Jezik do poda.

Ja vec poceo stedjeti :oops:

Jos mi samo on fali u kolekciji :oops:

Planiram uzeti onaj od 27 zoll-a :thumbup:

Nije da se hvalim ali ja cekam 27" 3,2 . :D :D
semir_gz
Posts: 136
Joined: 11/06/2012 23:26

#1962 Re: Apple MAC all about

Post by semir_gz »

Chuckie wrote:Jezik do poda.

Cijena??
dudlov
Posts: 1914
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#1963 Re: Apple MAC all about

Post by dudlov »

semir_gz wrote:
Chuckie wrote:Jezik do poda.

Cijena??
http://www.mekline.ba/images/articles/pdf/Apple.pdf
Pogledaj na lin iznad
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#1964 Re: Apple MAC all about

Post by Better Man »

Cijene kod nas su pljačka i van možeš puno jeftinije proči.
alanskoda
Posts: 577
Joined: 08/10/2008 21:48

#1965 Re: Apple MAC all about

Post by alanskoda »

Ja sam svoj platio 2075 €.
User avatar
Kuuler
Posts: 28
Joined: 09/07/2010 20:00
Location: brinjaDo

#1966 Re: Apple MAC all about

Post by Kuuler »

treba mi neki app za konvertovanje iz .wma, .wav i slicnih formata u mp3, pomagajte zivi bili, sta god nadjem, isce pare. e nedam, pa makar :P
User avatar
xamp
Posts: 1545
Joined: 31/03/2010 18:43

#1967 Re: Apple MAC all about

Post by xamp »

Kuuler wrote:treba mi neki app za konvertovanje iz .wma, .wav i slicnih formata u mp3, pomagajte zivi bili, sta god nadjem, isce pare. e nedam, pa makar :P
I ti bi djaba da guzis :)
Nadji crackovane verzije tih programa :) Tesko ces besplatno naci da valja :)
User avatar
amidzazeher
Posts: 3081
Joined: 14/04/2011 23:41

#1968 Re: Apple MAC all about

Post by amidzazeher »

Kuuler wrote:treba mi neki app za konvertovanje iz .wma, .wav i slicnih formata u mp3, pomagajte zivi bili, sta god nadjem, isce pare. e nedam, pa makar :P
Ako ti ne treba stalno da nesto konvertiras probaj switch http://www.nch.com.au/switch/index.html
valjda u Trial verziji uspijes konvertirati.
User avatar
Kuuler
Posts: 28
Joined: 09/07/2010 20:00
Location: brinjaDo

#1969 Re: Apple MAC all about

Post by Kuuler »

xamp wrote: I ti bi djaba da guzis :)
Nadji crackovane verzije tih programa :) Tesko ces besplatno naci da valja :)
nije valjda da ti placas? :P sala :D nasao, probao hejbet app-ova, wav format konvertuje bez problema, ali wma nikako da odradi - konvertuje ga, ali u fajl koji je tezak 10-15 K, nidje veze, ni pokrenut ga ne moze.
amidzazeher wrote: Ako ti ne treba stalno da nesto konvertiras probaj switch http://www.nch.com.au/switch/index.html
valjda u Trial verziji uspijes konvertirati.
ista stvar i sa switch-om, wma ne fercera :) ne treba mi stalno, imam par albuma sa wma formatima koje bih da prebacim u mp3 :)
DYD666
Posts: 1108
Joined: 21/02/2007 08:50

#1970 Re: Apple MAC all about

Post by DYD666 »

Kuuler wrote:treba mi neki app za konvertovanje iz .wma, .wav i slicnih formata u mp3, pomagajte zivi bili, sta god nadjem, isce pare. e nedam, pa makar :P
Besplatan, odlican http://www.macupdate.com/app/mac/23430/ ... ss-decoder
Nemoj da te zbuni sto pise kao da je samo za lossless, ovaj konvertuje iz svega zivog u sta god hoces. Malo je cudan iterface, pa idi na preferences i tamo stimas out format i opcije. Jer ti po defaultu nece otvoriti glavni prozor. Kad podesis out-samo povuci zeljene fileove na dock iconu i ide convert.
User avatar
Kuuler
Posts: 28
Joined: 09/07/2010 20:00
Location: brinjaDo

#1971 Re: Apple MAC all about

Post by Kuuler »

DYD666 wrote:
Kuuler wrote:treba mi neki app za konvertovanje iz .wma, .wav i slicnih formata u mp3, pomagajte zivi bili, sta god nadjem, isce pare. e nedam, pa makar :P
Besplatan, odlican http://www.macupdate.com/app/mac/23430/ ... ss-decoder
Nemoj da te zbuni sto pise kao da je samo za lossless, ovaj konvertuje iz svega zivog u sta god hoces. Malo je cudan iterface, pa idi na preferences i tamo stimas out format i opcije. Jer ti po defaultu nece otvoriti glavni prozor. Kad podesis out-samo povuci zeljene fileove na dock iconu i ide convert.
pokusao sam i ovo, ali .wma ne konvertuje, izgleda da program ne podrzava taj format uopste. za ostale formate, super stvarcica, jednostavna, brza. ali eto, nikako da nadjem nacin za wma... :S hvala u svakom slucaju
User avatar
gradskadjeca
Posts: 477
Joined: 01/07/2009 10:00

#1972 Re: Apple MAC all about

Post by gradskadjeca »

Drugovi, potreban mi je savjet, da li da uzimam u macline ili ima i neko jeftinije rjesenje. Interesuje me zadnja generacija iMac 27"

Hvala. Volio bih proci do jedno 3500 KM
User avatar
vee-jay
Posts: 8743
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#1973 Re: Apple MAC all about

Post by vee-jay »

Ne razumijem zasto kupovati iMac? Zasto uopste postoji takav PC?
User avatar
gradskadjeca
Posts: 477
Joined: 01/07/2009 10:00

#1974 Re: Apple MAC all about

Post by gradskadjeca »

vee-jay wrote:Ne razumijem zasto kupovati iMac? Zasto uopste postoji takav PC?
To sam se i ja pitao do prije dvije godine. Da li si ga koristio, ili si odmah oodustao.

Moram se sloziti da je precijenjen mozda malo, ali malo. SPreman sam dati za njega bez zaljenja 2000 KM, zalim ovih 3500-4000 KM, ali ja zalim i to je najbitnije, placam ga posteno zaradjenom lovom.

Trenutno imam Hackintosh kuci. Radi savrseno, fenomenalno i fantasticno. Medjutim iz njega mi ide nekoliko kablova.

Napojni za centralnu
Napojni za monitor
Kabal za misa
Kabal za tastaturu
Kabal za zvucnike
Kabal za ethernet
Kabal iz graficke za monitor

Iz iMac-a ide, koliko, jedan kabal jel ?

O performansama da i ne govorim. Imao sam i iMac masine i trenutno imam Mac Book Pro.

Bolje mi je ovo uzeti za 4000 KM, nego neku trulju, vozikat se po gradu i usmriti nekoga, kontash. BTW to mi je i radna stanica na kojoj vrsim produkciju. Otplatit ce on sebe za koji mjesec ne sekiraj se, osim ako nisi kontao da mi ga platis pa pitas koja je svrha.

Mislim da si pogrijesio thread u svakom slucaju
alanskoda
Posts: 577
Joined: 08/10/2008 21:48

#1975 Re: Apple MAC all about

Post by alanskoda »

gradskadjeca wrote:Drugovi, potreban mi je savjet, da li da uzimam u macline ili ima i neko jeftinije rjesenje. Interesuje me zadnja generacija iMac 27"

Hvala. Volio bih proci do jedno 3500 KM

Jedino u svici mozes proci sa 3500 KM. Ako imas nekod da ti donese. U zemljama EU je skuplji a u hrvatskoj da ne spominjem. I racunaj na to da se ceka po mjesec dana od narudjbe. Ja sam svoj pocetkom decembra narucio a dobit cu ga najvjerovatnije u januaru
Post Reply