APPLE IPOD VIDEO 30 GB Vs. CREATIVE ZEN VISION M

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

User avatar
beco
Posts: 3364
Joined: 25/08/2004 14:22

#1 APPLE IPOD VIDEO 30 GB Vs. CREATIVE ZEN VISION M

Post by beco »

Ovako dvoumim se izmedu dva digitalna playera. Oba su od 30 gb stim da ovaj crativ ima bollji ekran, jacu bateriju i nema problema sa itunes, ali ipod ima servis u Sa, vjerovatno mu mane pada cijena, ali se mora flashovati da bi mogu normalne formate pustat (mislim kobi se zajebavao sa konvertovajem na itunes)i. POMOZITE VRLO JE HITNO!
User avatar
irfan2
Posts: 3656
Joined: 09/04/2004 22:41
Location: sarajevo

#2

Post by irfan2 »

koje su cijene?
tbaharis
Posts: 313
Joined: 09/07/2005 07:37
Location: Odma' pored iza...

#3 Re: APPLE IPOD VIDEO 30 GB Vs. CREATIVE ZEN VISION M

Post by tbaharis »

beco wrote:Ovako dvoumim se izmedu dva digitalna playera. Oba su od 30 gb stim da ovaj crativ ima bollji ekran, jacu bateriju i nema problema sa itunes, ali ipod ima servis u Sa, vjerovatno mu mane pada cijena, ali se mora flashovati da bi mogu normalne formate pustat (mislim kobi se zajebavao sa konvertovajem na itunes)i. POMOZITE VRLO JE HITNO!
posjedujem iPod vec 3 godine (3 modela) i prije 6 mjeseci sam kupio iPod 80GB nema bolje stvari sto se tice media playera... cijena mu ne pada jer sam ja svoje stare modele prodavao po istoj cijeni po kojoj sam ih kupio... doduse amerkiancima al eto... creative je lijep i dobar ali se ne moze mjeriti s iPodom... bar sto se mene tice... nisam nikakvih problema imao ni s videom ni s muzikom ni sa slikama...
User avatar
beco
Posts: 3364
Joined: 25/08/2004 14:22

#4

Post by beco »

cijene su oko 249$, zvanicne ali moze i ko 220$. Hocu u USA da kupim. Procitao sam mnogo stvranica i svi kazu da je zen po mogucnostima bolji samo debljina i kontrole kod ipoda su bolje!
User avatar
beco
Posts: 3364
Joined: 25/08/2004 14:22

#5

Post by beco »

mozeli ipod citati ista drugo osim itunes?
User avatar
torik
Posts: 153
Joined: 28/08/2007 09:45
Contact:

#6

Post by torik »

od verzije 5.2 winamp ima ugradjenu podrsku za ipod... ako me sjecanje ne vara i sa real playerom sam ubacivao muziku na ipod bez ikakvih problema.
User avatar
TareSA
Posts: 209
Joined: 02/11/2005 12:56
Location: Sarajevo

#7

Post by TareSA »

Šeha wrote:Ipod nikada nije imao problema sa MP3'cama.
ITunes nikada nije imao problema sa MP3'cama. U opcijama imas mogucnost da prebacis sve u ITunes format (AAC) ili da ostavis kako jeste. Izaberes da ostavis kako jeste i to je to...
iTunes ima opciju ripovanja pa odaberes koji ti format odgovara, a sto se tice MP3 on ostaje onako kako si ga ubacio, govorim iz iskustva jer imam iPod vec 2,5 godine i nikad me iznevjerio nije, s tim da ja nisam nista drugi ni mislio uzimati jer imam i iBook g4 tako da mi je odgovarao radi kompatibilnosti apple proizvoda
JasminaVT
Posts: 4
Joined: 30/08/2007 19:14

#8

Post by JasminaVT »

Izmedu ta dva bih uzeo iPod jer je vec dosta poznat i dobar proizvod.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#9

Post by chuchumbamayumbe »

Ljudi, nemojte me pogresno shvatiti, ali za sta ovi vlasnici iPod-a prvenstveno koriste svoje skupe spravice? Je li za slusanje muzike ili za nesto drugo?
Mislim, hoce li mi neko objasniti u cemu je tajna tolike popularnosti tako SKUPE spravice, na kojoj, koliko sam ja skontao, ljudi prvenstveno slusaju mp3 muziku?
User avatar
torik
Posts: 153
Joined: 28/08/2007 09:45
Contact:

#10

Post by torik »

ja bi kao prednost ipodu istakao vanzemaljsku moc reprodukcije, cist kvalitetan zvuk (na originalnim slusalicama) doduse nisam informisan o Zen-u...
a ja ga koristim kao stvarcicu velikog kapaciteta za prenos podataka te naravno kao mp3 player :D
xon_sa
Posts: 1181
Joined: 30/10/2005 14:16

#11

Post by xon_sa »

Ipod je preskupa igracka, koju ljudi kupuju vise da bi se kurcili nego da bi ga koristili kao player, jer je kao player manje vise prosjecan uredjaj.

Ne znam za Zen, nisam koristio, izgledaju fino... Ja bi ti najradije preporucio neki sony-ev player, zbog nenadjebivog trajanja baterije (jest da kao i ipod seru sa software-om, al 30tak pa i vise sati reprodukcije stvarno mami...).
radijator
Posts: 382
Joined: 25/01/2003 00:00

#12

Post by radijator »

chuchumbamayumbe wrote:Ljudi, nemojte me pogresno shvatiti, ali za sta ovi vlasnici iPod-a prvenstveno koriste svoje skupe spravice? Je li za slusanje muzike ili za nesto drugo?
Mislim, hoce li mi neko objasniti u cemu je tajna tolike popularnosti tako SKUPE spravice, na kojoj, koliko sam ja skontao, ljudi prvenstveno slusaju mp3 muziku?
naravno prvenstveno je koristim za slušanje muzike, ali također i za gledanje filmova, serija, kao i za pohranu podataka sa video kamere. imam ovaj 30gb ipod, jednostavno konvertujem divx filmove u mp4 format, prebacim na ipod i fino na moru, putu, vikendici jednostavno uživam. a ako imaš digitalnu kameru, aparat sa ograničenim kapacitetom, jednostavno prebaciš sav materijal na ipod, isprazniš kameru i onda sve ispočetka :D
meni je u svakom slučaju vrlo koristan i ne mogu zamislit putovanje bez ipoda 8-)
artzy
Posts: 839
Joined: 03/01/2005 05:52

#13 Re: APPLE IPOD VIDEO 30 GB Vs. CREATIVE ZEN VISION M

Post by artzy »

beco wrote:Ovako dvoumim se izmedu dva digitalna playera. Oba su od 30 gb stim da ovaj crativ ima bollji ekran, jacu bateriju i nema problema sa itunes, ali ipod ima servis u Sa, vjerovatno mu mane pada cijena, ali se mora flashovati da bi mogu normalne formate pustat (mislim kobi se zajebavao sa konvertovajem na itunes)i. POMOZITE VRLO JE HITNO!
Ne dvoumi se nego kupi Zune!
User avatar
beco
Posts: 3364
Joined: 25/08/2004 14:22

#14

Post by beco »

Haj malo da updatujem pricu. Na kraju se odlucim da kupim Ipod i kazem to rodaku, zove on mene za nekih cirka 6 sati te kaze nigdje u mome gradu nema ipoda koji ti trazis rasprodat, kaze sta ces creativ ili zune. Ja haj da vidim onaj zune, malo procitam reviews i prosurfam i totalno me odbilo kako glomazan i nevjerovatno ruzan izgleda, te cu ja njemu haj reko crative. Evo sad samim cekam moje cretiv je negdje iznad atlantika kontam koliko puta ce biti bacen i hoceli prezivjeti put preko bare. Sad malo ozbiljnije pitajne adapter iz amerike hoce raditi ovdje, znam da je razlika u struji kod nas i kod njih, tamo je ko 60Hz a kod nas 50Hz ili obrnuto. Reko da ga ne ubacim u uticnuci prikopcam i da i para i iskre polete. Hoce mi trebati transformator.
dedine
Posts: 15
Joined: 21/01/2007 20:33
Location: Sarajevo

#15

Post by dedine »

Imao isti problem oko izbora: kako nisam mogao na vrijeme dobaviti Creative, kupio ovdje iPod...zajeb. Skuplja sprava i nema pola stvari kao sto to ima Creative (ja mislim na onaj model sa 3.5" ekranom koji moze i dodatnu bateriju da nakaci na sebe). Kasnije kad sam isao u Njemacku, odem do MediaMarkt-a i Saturn-a i vidim koliko sam se zeznuo. Creative je mrak od sprave...

iPod sam vec prodao, cekam da mi se jave iz USA gdje je ovaj Creative sto ja trazim 159USD (sa 60GB HDD). :-)
User avatar
cartman
Posts: 1106
Joined: 02/12/2004 13:31

#16

Post by cartman »

Uzmi neki divljak... isti krc duplo manja cijena
samurai_jack
Posts: 26
Joined: 12/03/2006 12:41

#17

Post by samurai_jack »

halo... Ipod nije za kurcenje vec za uzivanje. jednostavnije a kvalitetnije stvari na svijetu nema. ne znam da li ste vidjeli novu generaciju Ipoda.. njam njam.
eh sad...ja ipod imam od kad se kod nas u bosni zna za njega i ako malo bolje proucis tu magicnu spravicu vidjeces da nije napravljena za kurcenja, vec pored muzike slika, videa, contakata kalendara igrica sluzi i kao pda uredjaj. sve svoje fileove mozes da nabacis i da citas mijenjas itd sa ipoda direktno.
plus sada novi i pod sa ugradjenim WiFi samo je jos jedan plus i daje mu primat nad svim media playerima
FFK as Lucy01
Posts: 3336
Joined: 20/04/2005 17:57
Location: USA

#18

Post by FFK as Lucy01 »

Ne znam zasto ostali vlasnici iPoda koriste isti, ali ja imam "shuffle" i nezamislivo mi je da trcim 1h skoro svaki dan u sedmici, a da ne slusam muziku ili ne "citam" neku knjigu....

A da ne pricam sto mi treba cirka 45 sec. da ga sinkujem sa kompom gde mi na raspolaganju stoje jal' moji CD's, jal' iTunes.....pa sta ko voli, izvoli :D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#19

Post by danas »

Šeha wrote:
Lucy01 wrote:Ne znam zasto ostali vlasnici iPoda koriste isti, ali ja imam "shuffle" i nezamislivo mi je da trcim 1h skoro svaki dan u sedmici, a da ne slusam muziku ili ne "citam" neku knjigu....

A da ne pricam sto mi treba cirka 45 sec. da ga sinkujem sa kompom gde mi na raspolaganju stoje jal' moji CD's, jal' iTunes.....pa sta ko voli, izvoli :D
Vidis, meni je nezamislivo da trcim 1h :D :D :D
ma pusti lucyndu, opet lozi raju :D :D
mirzoni
Posts: 38
Joined: 10/04/2002 00:00

#20

Post by mirzoni »

Šeha wrote:
beco wrote:Haj malo da updatujem pricu. Na kraju se odlucim da kupim Ipod i kazem to rodaku, zove on mene za nekih cirka 6 sati te kaze nigdje u mome gradu nema ipoda koji ti trazis rasprodat, kaze sta ces creativ ili zune. Ja haj da vidim onaj zune, malo procitam reviews i prosurfam i totalno me odbilo kako glomazan i nevjerovatno ruzan izgleda, te cu ja njemu haj reko crative. Evo sad samim cekam moje cretiv je negdje iznad atlantika kontam koliko puta ce biti bacen i hoceli prezivjeti put preko bare. Sad malo ozbiljnije pitajne adapter iz amerike hoce raditi ovdje, znam da je razlika u struji kod nas i kod njih, tamo je ko 60Hz a kod nas 50Hz ili obrnuto. Reko da ga ne ubacim u uticnuci prikopcam i da i para i iskre polete. Hoce mi trebati transformator.
Uticnica drugacije izgleda, neces je moci ubaciti u nasu... Da si kupio ipod ne bi ti trebao transformator mogao bi ga direktno ukljuciti. Ovako.... vjerovatno ne.
ovako:

creative zvm je i realno najbolja kupovina ako hoces kvalitetu. ipod je ok, al je izvikan. to je apple. vidi editor's choice na http://www.anythingbutipod.com/ dole desno par ekrana ne mozes fulat.

dobices:
divx/xvid player u dzepu
mp3 savrsene kvalitete (ne kao ipod)
fm radio (uz snimanje)
picture viewer
audio recorder
calendar/vrijeme/organizer itd
itd..

jest deblji od ipoda 5g
i ima neuporedivo bolji ekran

vidi detalje na http://www.epizenter.net community stranicama
i ne brini

punice se preko usba pravo s pcja

a ako hoces adapter, porucis ga fino s ebaya, recimo
ebay.co.uk

meni pase i punjac sa starog philips hdd playera
dc in 5V - cca 2A struje.. eto.

sretno i ne brini. dobar izbor. vile su te pronosale haha
Post Reply