Apel za pomoc

Forum za humanitarne akcije.
User avatar
melbaa
Posts: 4349
Joined: 09/10/2008 15:33
Location: tu negdje okolo

#26 Re: Apel za pomoc

Post by melbaa »

kuc, kuc... ima li koga? :?
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#27 Re: Apel za pomoc

Post by Bakir1 »

ukratko,upoznao sam sticajem okolnosti porodicu iz kiseljaka,2 brata mentalno retardirana,sirotinja teska,majka se brine o njima,cipele,odjeca,sve ce biti veliki sevap odnjeti na to mjesto.
User avatar
melbaa
Posts: 4349
Joined: 09/10/2008 15:33
Location: tu negdje okolo

#28 Re: Apel za pomoc

Post by melbaa »

Sutra je cetvrtak. Ako nemate vremena da sjednemo na kafu i da skpimo to sto imate da darujuete, javite mi pa cu ja doci do vas i pokupiti stvari te proslijediti do Bakira.
Nera_22
Posts: 334
Joined: 14/09/2006 12:48

#29 Re: Apel za pomoc

Post by Nera_22 »

Ja imam neke odjece odgovarajuce velicine, a i voljela bih kupiti nesto hrane i potrepstina za kucu pa poslati. Nije mi problem doci negdje, ali racunam da bi bilo najbolje da se nadjemo u nekom trznom centru da tu hranu mozemo kupiti, ukoliko neko bude htiio. kako god, ja sam raspolozena doci, gdje god i kad god, ali poslije podne.
User avatar
melbaa
Posts: 4349
Joined: 09/10/2008 15:33
Location: tu negdje okolo

#30 Re: Apel za pomoc

Post by melbaa »

Nera_22 wrote:Ja imam neke odjece odgovarajuce velicine, a i voljela bih kupiti nesto hrane i potrepstina za kucu pa poslati. Nije mi problem doci negdje, ali racunam da bi bilo najbolje da se nadjemo u nekom trznom centru da tu hranu mozemo kupiti, ukoliko neko bude htiio. kako god, ja sam raspolozena doci, gdje god i kad god, ali poslije podne.
Evo opet konkretnog prijedloga: Intrex u Kolodvorskoj u 18,00. Ima i kafana iznad pa se moze i sjesti popiti kafu.
sigurnost2011
Posts: 11
Joined: 18/08/2011 08:27

#31 Re: Apel za pomoc

Post by sigurnost2011 »

Bakir1 wrote:ukratko,upoznao sam sticajem okolnosti porodicu iz kiseljaka,2 brata mentalno retardirana,sirotinja teska,majka se brine o njima,cipele,odjeca,sve ce biti veliki sevap odnjeti na to mjesto.
Tuga :-( ono sto mi najmanje mozemo uciniti jeste da pomognemo viskom stvari koje nam vise nisu potrebne , a koje mnogo znace ljudima koji se nalaze u ovako teskim situacijama. Pa bar da svako odvoji sedmicno po 1-2 KM i kupi 1 kg brasna ili secera ili slicno -to ce puno znaciti nekome ko nema ni hljeba da jede :-(, a nama je to samo jedna kafa u gradu :-(
User avatar
melbaa
Posts: 4349
Joined: 09/10/2008 15:33
Location: tu negdje okolo

#32 Re: Apel za pomoc

Post by melbaa »

sigurnost2011 wrote:
Bakir1 wrote:ukratko,upoznao sam sticajem okolnosti porodicu iz kiseljaka,2 brata mentalno retardirana,sirotinja teska,majka se brine o njima,cipele,odjeca,sve ce biti veliki sevap odnjeti na to mjesto.
Tuga :-( ono sto mi najmanje mozemo uciniti jeste da pomognemo viskom stvari koje nam vise nisu potrebne , a koje mnogo znace ljudima koji se nalaze u ovako teskim situacijama. Pa bar da svako odvoji sedmicno po 1-2 KM i kupi 1 kg brasna ili secera ili slicno -to ce puno znaciti nekome ko nema ni hljeba da jede :-(, a nama je to samo jedna kafa u gradu :-(
Upravo tako. Kad vec nece oni koji bi trebali da se staraju o ovakvim nesretnicima, hajdemo mi pokazati da smo ljudi. Da ublazimo tudju patnju onoliko koliko mozemo.
Nera_22
Posts: 334
Joined: 14/09/2006 12:48

#33 Re: Apel za pomoc

Post by Nera_22 »

18 sati, Interex, kolodvorska, sve mi odgovara. Samo mi javite da li ostaje dogovor, da ne bih dosla sama.
strongwoman
Posts: 1311
Joined: 23/02/2007 08:36

#34 Re: Apel za pomoc

Post by strongwoman »

melbaa wrote:
sigurnost2011 wrote:mozemo se dogovoriti da posaljemo jos odjece i obuce za zimu , hrane i higijenskih potrepstina. Pozdrav
moze naravno, ali hajdemo se prvo dogovoriti da se nadjemo. Evo ja predlazem neka to bude petak navecer, 18,00. Imamo dovoljno vremena da pripremimo sta cemo slati. Sto se lokacije tice, neka to bude negdje na (geofizickoj) sredini grada: CV ili Malta :)
Ako se dogovorite, racunajte i na mene... samo mi javite kada i gdje?
User avatar
melbaa
Posts: 4349
Joined: 09/10/2008 15:33
Location: tu negdje okolo

#35 Re: Apel za pomoc

Post by melbaa »

Nera_22 wrote:18 sati, Interex, kolodvorska, sve mi odgovara. Samo mi javite da li ostaje dogovor, da ne bih dosla sama.
Pa ja cu doci, a za ostale ne mogu odgovarati. Nazalost niko se ne javlja jos. :sad:
User avatar
melbaa
Posts: 4349
Joined: 09/10/2008 15:33
Location: tu negdje okolo

#36 Re: Apel za pomoc

Post by melbaa »

melbaa wrote:
Nera_22 wrote:18 sati, Interex, kolodvorska, sve mi odgovara. Samo mi javite da li ostaje dogovor, da ne bih dosla sama.
Pa ja cu doci, a za ostale ne mogu odgovarati. Nazalost niko se ne javlja jos. :sad:
Potvrda: petak, 18.00 Interex u Kolodvorskoj. Moze pred glavnim ulazom.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#37 Re: Apel za pomoc

Post by Bakir1 »

klapa treca majka sa 3 djece,zena sehida,zivi u kuci koja je vlasnistvo islamske zajednice,od primanja ima 200 KM mjesecno sto zaradi kao cistacica.
kada saznam uzrast djece javljam ovdje
Nera_22
Posts: 334
Joined: 14/09/2006 12:48

#38 Re: Apel za pomoc

Post by Nera_22 »

Što se mene tiče. Donesem sve što imam na raspolaganju, i muške i ženske odjece, a Bakiru dajem puno pravo da rasporedi kome je više potrebno i kome šta odgovara.
sigurnost2011
Posts: 11
Joined: 18/08/2011 08:27

#39 Re: Apel za pomoc

Post by sigurnost2011 »

melbaa wrote:
melbaa wrote:
Nera_22 wrote:18 sati, Interex, kolodvorska, sve mi odgovara. Samo mi javite da li ostaje dogovor, da ne bih dosla sama.
Pa ja cu doci, a za ostale ne mogu odgovarati. Nazalost niko se ne javlja jos. :sad:
Potvrda: petak, 18.00 Interex u Kolodvorskoj. Moze pred glavnim ulazom.
Meni odgovara sutra ili prekosutra, zbog posla, racunaj svakako na mene samo mi javi kad za vikend da se nadjemo. Pozdrav
User avatar
melbaa
Posts: 4349
Joined: 09/10/2008 15:33
Location: tu negdje okolo

#40 Re: Apel za pomoc

Post by melbaa »

Narode, imam jednu malu izmjenu: roditeljski sastanak u 17,30 veceras tako da necu moci doci ispred Interex-a u 18,00. Ali zato sam u mogucnosti doci ili prije, ili nakon sastanak sto bi moglo biti oko 19,00.
Dvije forumasice su mi se javile da imaju nesto robe i hrane pa cu to preuzeti u toku dana od njih. Sa jos jednom forumasicom sam se dogovorila da sutra u subotu moze da dostavi svoj prilog.
Ako je neko od vas planirao doci veceras u 18,00 ispred Interexa javite mi da li da se nadjeo prije ili da me sacekate pa bih dosla nakon roditeljskog sastanka.
U svakom slucaju skpljena donacija bi bila spreman sutra otici do Visokog. Bakir je rekao da mu nije problem doci po te stvari.
:sax:
User avatar
melbaa
Posts: 4349
Joined: 09/10/2008 15:33
Location: tu negdje okolo

#41 Re: Apel za pomoc

Post by melbaa »

Danas poslije podne skupljene stvari (gardaroba i hrana) otpremljeno u Visoko. Bakir ce dostaviti na konacnu adresu.
Nadam se da smo ovom malom akcijom, nekoga obradovali i makar malo ublazili njihovu patnju. :)
User avatar
melbaa
Posts: 4349
Joined: 09/10/2008 15:33
Location: tu negdje okolo

#42 Re: Apel za pomoc

Post by melbaa »

:)
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#43 Re: Apel za pomoc

Post by Bakir1 »

bakir je ipak dosao po stvari jer bakirov brat ima strasno auto koje se obija pogledom,pa da ne bi doveli u pitanje veoma human gest forumasica stvari su u Visokom i paket sa hranom je vec urucen.
hvala svima koji su se odzvali a oni sami znaju koji su.
ja cu ovako malo da uprostim na vjerskom osnovu,da Vam dragi Allah ukabuli i u sevap upise ovaj lijepi gest
User avatar
melbaa
Posts: 4349
Joined: 09/10/2008 15:33
Location: tu negdje okolo

#44 Re: Apel za pomoc

Post by melbaa »

Bakir1 wrote:bakir je ipak dosao po stvari jer bakirov brat ima strasno auto koje se obija pogledom,pa da ne bi doveli u pitanje veoma human gest forumasica stvari su u Visokom i paket sa hranom je vec urucen.
:)
Post Reply