Apel za pomoc

Forum za humanitarne akcije.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#1 Apel za pomoc

Post by Bakir1 »

ovom prilikom zelim prepricati svoje iskustvo i moliti za pomoc u ime ljudi koji su akteri istog.
naime igrom slucaja sam preko prijatelja dosao do kurbanskog mesa koje je trebalo udjeliti sirotinji.
kako smo jedan dio odnjeli u fojnicu drugi dio smo odlucili odnjeti troclanoj porodici iz visokog koja je poprilicno pobozna,skromna i siromasna a koliko tacno nisam znao ni sam.
kako je bilo vrijeme jacija namaza otac i sin nisu bili kuci,dok je tu bila majka koja je invalid.
otisao sam potraziti jednog od njih dvojice u dzamiji u kojoj se cesto susrecemo,nasao sam sina dok je otac bio jos uvijek u dzamiji i sa njim se uputio ka njihovoj trosnoj kuci u naselju ljetovik.
u autu dok smo isli dozivio sam strasnu spoznaju koju zelim podjeliti sa Vama i zamoliti Vas za pomoc u njihovo ime.
sin je na nogama imao dvije razlicite papuce,i onako na moje glupo pitanje sto ima papuce na nogama,odgovorio mi je u suzama vidno radostan radi par kila mesa koje smo vozili kuci,da je mislio da ide na pijacu u ilijasu da kupi tene koje kostaju 10 maraka,ali posto su mami trebali lijekovi nije mogao pa ce jos neko vrijeme hodati u papucama dok ne skupi opet 10 maraka.
pitao sam ga od cega zive,babo ima minimalnu penziju i to je to.
molim Vas za pomoc u hrani i odjeci ili obuci,pare ne zelim a ukoliko neko zeli donirati licno neka se javi.
tene ce imati sutra kao i novcanu pomoc,ali ukoliko neko bilo ko moze pomoci u hrani ili odjeci-obuci molim da mi se javi.
sigurnost2011
Posts: 11
Joined: 18/08/2011 08:27

#2 Re: Apel za pomoc

Post by sigurnost2011 »

pozdrav, posalji mi broj mobitela - pp
User avatar
krompir i riza
Posts: 3766
Joined: 11/07/2010 18:31

#3 Re: Apel za pomoc

Post by krompir i riza »

:(

koliko je star sin? čisto da imamo orjentaciju s odjećom, veličina i to..
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#4 Re: Apel za pomoc

Post by HAVANA »

Koji broj?
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#5 Re: Apel za pomoc

Post by Bakir1 »

izvinjavam se svima sto nisam prije odgovorio.
momku je 19 godina broj obuce 44-45
broj telefona saljem na pp.
User avatar
krompir i riza
Posts: 3766
Joined: 11/07/2010 18:31

#6 Re: Apel za pomoc

Post by krompir i riza »

Hajmo ljudi malo pogurati i ovu akciju :sax:

Vjerujem da svako od nas ima odjeće,obuće koju ne koristi i koju bi inače bacio-a ovako će nekome puno koristiti.

Sve je dobrodošlo, odjeća,obuća,hrana ....
User avatar
VeriBizi
Posts: 2565
Joined: 01/08/2011 11:00
Location: Sarajevo

#7 Re: Apel za pomoc

Post by VeriBizi »

zna li taj mali šta raditi, da mu kakav posao skontamo?
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#8 Re: Apel za pomoc

Post by Bakir1 »

nije direktno u vezi sa ovim slucajem ali zelim da Vas podsjetim da postoji mnogo ljudi kojima bi pomoc u odjeci mnogo znacila,ja takvih ljudi poznajem dosta pa ko god zeli moze se ukljuciti u akciju prikupljanja odjevnih predmeta sa jednom malom napomenom, ja zivim u Visokom,u Sarajevo mogu doci vikendom,u ostale regije BiH navracam barem jednom mjesecno i to relacijama Visoko,Sarajevo,Konjic,Vitez,Srebrenik,Banovići,Živince,Tuzla,Maglaj,Tešanj i sve ostalo što je u tome usput.
Pozivam svakoga ko je zainteresovan za akciju da se javi mozemo cak i skupa udjeliti nesto od pomoci.
Zavod u Fojnici Drin ne prima odjecu i obucu ali im je pomoc u hrani uvijek dobrodosla.
061/745-066 Bakir
User avatar
melbaa
Posts: 4349
Joined: 09/10/2008 15:33
Location: tu negdje okolo

#9 Re: Apel za pomoc

Post by melbaa »

Pitanje: mozemo li se negdje skupiti i donijeti sta ko ima i sta ko moze da prilozi. Ja konkretno imam nesto od svog sina (raste ko iz vode) i odjece malo a i obuce koja je haman pa ko nova! Drago bi mi bilo da nekoga obradujem.
User avatar
krompir i riza
Posts: 3766
Joined: 11/07/2010 18:31

#10 Re: Apel za pomoc

Post by krompir i riza »

Dobra ideja melbo :)
Bilo bi super kad bi svi koji žele pomoći, bilo odjećom,obućom,hranom mogli donijeti stvari na jedno mjesto pa da to Bakir pokupi kad dođe u Sarajevo.
Mi skoro nikad nismo u Sa vikendom,pa bi bilo puno lakše da se nađe lokacija gjde bismo to mogli odložiti i da Bakir preuzme kad mogne.
User avatar
melbaa
Posts: 4349
Joined: 09/10/2008 15:33
Location: tu negdje okolo

#11 Re: Apel za pomoc

Post by melbaa »

krompir i riza wrote:Dobra ideja melbo :)
Bilo bi super kad bi svi koji žele pomoći, bilo odjećom,obućom,hranom mogli donijeti stvari na jedno mjesto pa da to Bakir pokupi kad dođe u Sarajevo.
Mi skoro nikad nismo u Sa vikendom,pa bi bilo puno lakše da se nađe lokacija gjde bismo to mogli odložiti i da Bakir preuzme kad mogne.
Pa onda bi bilo najbolje da neko kontaktira Bakira i da ga pita kad moze doci do Sa, pa da se vidimo i donesemo. Ali bilo bi fino kada bi to moglo da bude u naredni dan-dva, ipak zima je i sve sto bi mogli da poklonimo bi dobro doslo upravo sada.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#12 Re: Apel za pomoc

Post by Bakir1 »

javite termin kada Vam svima odgovara i mjesto i ja cu doci nije problem,ne mora biti vikend uopste,napomene radi u poslijepodnevnim satima
User avatar
melbaa
Posts: 4349
Joined: 09/10/2008 15:33
Location: tu negdje okolo

#13 Re: Apel za pomoc

Post by melbaa »

Bakir1 wrote:javite termin kada Vam svima odgovara i mjesto i ja cu doci nije problem,ne mora biti vikend uopste,napomene radi u poslijepodnevnim satima
Ja predlazem sutra, utorak. Ne vidim razloga sto bi odugovlacili ako svi nesto imamo kod kuce, znaci samo stavimo u kesu i odemo gdje treba.
User avatar
melbaa
Posts: 4349
Joined: 09/10/2008 15:33
Location: tu negdje okolo

#14 Re: Apel za pomoc

Post by melbaa »

Narode, ja sutra (poslije podne) iz Sarajeva idem za Kakanj. Ako tko hoce da sta posalje za Visoko neka me kontaktira na PP. Vrlo rado cu ponijeti i donijeti do Bekira koji ce to sve dostaviti na adresu.
User avatar
malaplavooka
Posts: 3353
Joined: 12/04/2011 12:34
Location: tu....u tvom srcu :)

#15 Re: Apel za pomoc

Post by malaplavooka »

Hajde neka neko ko živi blizu otvori TRN ili slično. Najbolje je uplatiti novac. To je moje mišljenje, a šta god smislite i šta god treba..ja sam tu. ;-) ;-)
User avatar
logme
Posts: 2099
Joined: 13/09/2009 22:52
Location: where the streets have no name

#16 Re: Apel za pomoc

Post by logme »

malaplavooka wrote:Hajde neka neko ko živi blizu otvori TRN ili slično. Najbolje je uplatiti novac. To je moje mišljenje, a šta god smislite i šta god treba..ja sam tu. ;-) ;-)
Zapravo je najbolje ovako, pa nek svako pogura koliko moze
User avatar
krompir i riza
Posts: 3766
Joined: 11/07/2010 18:31

#17 Re: Apel za pomoc

Post by krompir i riza »

melba je već otišla za kakanj,pa će usput ponijeti neke stvari i uručiti Bakiru. Ja sam na poslu pa joj nisam mogla predati neke stvarčice koje sam mislila poslati.

Super bi bilo ako bi neko predložio lokaciju (kafić, firma, granap, bilo šta) na kojoj bismo ostavili stvari pa da ih Bakir pokupi kad naiđe.

Je l' ima neko ideju gdje bi se to moglo ?
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#18 Re: Apel za pomoc

Post by Bakir1 »

prvo bih da se zahvalim damama koje su do mene danas dostavile odredjenu kolicinu stvari,hvala Vam od srca.
ja novaca u tudje ime ne bih i nisam ih ni trazio,pomoci se sto se mene tice moze i treba nematerijalno u ovakvim slucajevima.
kada bude postojao interes i odredjena kolicina obuce-odjece skupljena od strane forumasa/ica samo recite kada treba doci i ja cu to uraditi.
hvala Vam svima od srca sto ste ljudi
User avatar
melbaa
Posts: 4349
Joined: 09/10/2008 15:33
Location: tu negdje okolo

#19 Re: Apel za pomoc

Post by melbaa »

krompir i riza wrote:melba je već otišla za kakanj,pa će usput ponijeti neke stvari i uručiti Bakiru. Ja sam na poslu pa joj nisam mogla predati neke stvarčice koje sam mislila poslati.

Super bi bilo ako bi neko predložio lokaciju (kafić, firma, granap, bilo šta) na kojoj bismo ostavili stvari pa da ih Bakir pokupi kad naiđe.

Je l' ima neko ideju gdje bi se to moglo ?
Mozemo se nekad do subote tj nedelje naci na kafi jedno vece. Ponijeti sta imate da darujete, ja mogu kod sebe drzati dok neko ne krene opet do Visokog, a Bakir mi je veceras rekao da i on moze doci do Sarajeva.
A mozemo se dogovoriti jedno vece da se nadjemo na kafi pa i da Bakir dodje i preuzme sve stvari.
User avatar
kurty
Posts: 45059
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#20 Re: Apel za pomoc

Post by kurty »

sta je sa odjece??? velicina???

Obuce, mislim da bih mogao nesto skontati velicine 44,45
User avatar
melbaa
Posts: 4349
Joined: 09/10/2008 15:33
Location: tu negdje okolo

#21 Re: Apel za pomoc

Post by melbaa »

kurty wrote:sta je sa odjece??? velicina???

Obuce, mislim da bih mogao nesto skontati velicine 44,45
Odjeca je otprilike broj 50. Momak je visine otprilike 170 cm, i nije koscat (mirsav) ali nemojete misliti da je debeo.
Majka jedne forumasice mi je jucer dala zenkse gardarobe, racunajuci da momak ima i majku.
User avatar
krompir i riza
Posts: 3766
Joined: 11/07/2010 18:31

#22 Re: Apel za pomoc

Post by krompir i riza »

melbaa wrote:
krompir i riza wrote:melba je već otišla za kakanj,pa će usput ponijeti neke stvari i uručiti Bakiru. Ja sam na poslu pa joj nisam mogla predati neke stvarčice koje sam mislila poslati.

Super bi bilo ako bi neko predložio lokaciju (kafić, firma, granap, bilo šta) na kojoj bismo ostavili stvari pa da ih Bakir pokupi kad naiđe.

Je l' ima neko ideju gdje bi se to moglo ?
Mozemo se nekad do subote tj nedelje naci na kafi jedno vece. Ponijeti sta imate da darujete, ja mogu kod sebe drzati dok neko ne krene opet do Visokog, a Bakir mi je veceras rekao da i on moze doci do Sarajeva.
A mozemo se dogovoriti jedno vece da se nadjemo na kafi pa i da Bakir dodje i preuzme sve stvari.
Super.

Dogovoreno.
sigurnost2011
Posts: 11
Joined: 18/08/2011 08:27

#23 Re: Apel za pomoc

Post by sigurnost2011 »

mozemo se dogovoriti da posaljemo jos odjece i obuce za zimu , hrane i higijenskih potrepstina. Pozdrav
User avatar
melbaa
Posts: 4349
Joined: 09/10/2008 15:33
Location: tu negdje okolo

#24 Re: Apel za pomoc

Post by melbaa »

sigurnost2011 wrote:mozemo se dogovoriti da posaljemo jos odjece i obuce za zimu , hrane i higijenskih potrepstina. Pozdrav
moze naravno, ali hajdemo se prvo dogovoriti da se nadjemo. Evo ja predlazem neka to bude petak navecer, 18,00. Imamo dovoljno vremena da pripremimo sta cemo slati. Sto se lokacije tice, neka to bude negdje na (geofizickoj) sredini grada: CV ili Malta :)
User avatar
krompir i riza
Posts: 3766
Joined: 11/07/2010 18:31

#25 Re: Apel za pomoc

Post by krompir i riza »

up
Post Reply