Apel za pomoć Medihi

Forum za humanitarne akcije.
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#1 Apel za pomoć Medihi

Post by valterbranisarajevo »

Image

Ja sam Mediha Muratović iz Bihaća. Imam 8 godina. Jako i teško sam bolesna pa Vas molim da mi ako ste u mogućnosti na neki način pomognete da dobijem novo srce i pluća, da živim kao sva ostala djeca. Tata me je napustio i ne želi čuti za mene. Mama mi ne radi nigdje. Nemam svoj vlastiti dom. Živim u majčinom stanu koji čak ni kupatilo nema, pa Vas još jednom molim za pomoć. Šta dalje da Vam napišem, pišem s mukom i teškom boli. Ovdje ni Načelnik, ni Centar za socijalni rad ne žele mi pomoći, a hitno moram za Beč u AKH Kliniku na operaciju transplantacije SRCA i PLUĆA ako želim nastaviti da živim, da se igram sa svojim prijateljima, da idem u školu.
Moj život košta oko 350.000 eura kako kažu doktori.

Molim sve Vas koji ste u mogućnosti da mi na neki način pomognete.

Vaša Mediha Muratović



POMOZIMO MEDIHI, DOBRO SE DOBRIM VRAĆA!!!!!

Facebook grupa:
http://www.facebook.com/groups/298171726863043/

Bukvalno svaki dan neka tragična priča.Sve više teško bolesne djece kojima naše zdravstvo ne može pomoći.Do kada i koliko ćemo mi moći pomagati?. Gdje ovo vodi... Ko može od poštenih građana skupiti 350.000 Eura za liječenje?....Užas Užas!!!! :( Kasnije ću vam prenijeti još neke postove sa grupe... :(
Last edited by valterbranisarajevo on 05/01/2012 23:16, edited 1 time in total.
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#2 Re: Apel za pomoć Medihi

Post by valterbranisarajevo »

sa facebook grupe...

Posljednjih dana Medihina mama i ona su imale većih problema. Bukvalno, nisu imali šta da jedu, niti gdje da spavaju jer su bile izbačene iz stana u kojem privremeno borave, da bi im tek nakon policijske intervencije bio obezbjeđen krov nad glavom. Također, trebale su hitno otputovati ta Sarajevo na emisiju Hrabri ljudi, ali nisu IMALI NOVCA ZA PRIJEVOZ...

Molimo sve ljude dobre volje da pomognu ovoj porodici koliko su u mogućnosti. Uplate izvršire na žiro-račun Medihine mame jer taj dio tog novca ide direktno njima za hranu i ostale potrepštine. Uplate preko Otvorene mreže idu kompletno za liječenje.....



Teško bolesno dijete nema šta da jede... :oops: Zamolio bih raju iz Bihaća da im se nađu pri ruci, makar za hranu....Eto ima adresa i broj mobitela...
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#3 Re: Apel za pomoć Medihi

Post by valterbranisarajevo »

Sa facebook grupe:

Dragi ljudi dobre volje ja vas molim da mi pomognete u prikupljanju novca da bi mogla moja kcerka Mediha ugraditi novo srce i nova pluca da bi zivjela kao sva normalna dijeca,Ja Mediha zivim mamom i sestrom a moja mama neradi nigdje pa tako da nemam cak ni za lijekove da mi kupi.Trebam lijekove a oni su puno skupi a zovu se BOSENTAL.NIFECARD,CORDIPIN...bolest koja njenim tijelom vlada je VCC( CO Ao,DAP,Stenosis V,mitralis,Hypertensio pulmonum.fix,U 6-stom mjesecu 2010 god u Sarajevu kada je nadjena fiksirana plucna hipertenzija sto cini stanje onoperabilnim.Jos jednom velika hvala i molim vas svi koji mogu da pomognu da se spasi moje dijete,Lijep pozdrav za sviju od majke Rejhane i male Medihe
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#4 Re: Apel za pomoć Medihi

Post by valterbranisarajevo »

up!
User avatar
krompir i riza
Posts: 3766
Joined: 11/07/2010 18:31

#5 Re: Apel za pomoć Medihi

Post by krompir i riza »

koja tuga :(
pa zar se ovo smije dešavati :(
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#6 Re: Apel za pomoć Medihi

Post by valterbranisarajevo »

up
User avatar
krompir i riza
Posts: 3766
Joined: 11/07/2010 18:31

#7 Re: Apel za pomoć Medihi

Post by krompir i riza »

Mediha Muratović

UPLATA U KM:

ŽIRORAČUN BANKE: 3385002514934439
REJHANIN TEKUĆI RAČUN: 25-50-14934-4
UNICREDIT BANKA
MUJAGIC REJHANA
ŽEGARSKA ALEJA BROJ 4
77000 BIHAĆ
BOSNA I HERCEGOVINA

UPLATA U DEVIZAMA:

Pay direct to: Unicredit bank
d.d. Mostar, Bosna i Hercegovina
S.W.I.F.T. CODE: UNCRBA 22

CORRESPONDENT BANK:ZAGREBAČKA BANKA DD
ZAGREB
SWIFT CODE:ZABA HR 2X

BENEFICIARY: MUJAGIC REJHANA
ŽEGARSKA ALEJA BROJ 4
77000 BIHAĆ
BOSNIA-HERZEGOVINA

ACC (DEVIZNI RAČUN): 45288496101
IBAN CODE: BA39 3385 0028 6411 4554

UPLATA PREKO WESTERN UNION:

UNICREDIT BANKA
MUJAGIC REJHANA
ŽEGARSKA ALEJA BROJ 4
77000 BIHAĆ
BOSNIA-HERZEGOVINA

Broj koji dobijete kad pošaljete novac javite (pozivom ili SMS porukom) Medihinoj majci Rejhani na broj +38761013700, kako bi mogla da podigne novac...

POMOZIMO MEDIHI, DOBRO SE DOBRIM VRAĆA!!!!!

Facebook grupa:
http://www.facebook.com/groups/298171726863043/
User avatar
MujkicHaris
Posts: 1464
Joined: 02/10/2010 08:34

#8 Re: Apel za pomoć Medihi

Post by MujkicHaris »

:sax:
Last edited by MujkicHaris on 21/02/2019 14:43, edited 1 time in total.
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#9 Re: Apel za pomoć Medihi

Post by valterbranisarajevo »

Sa facebook grupe...

Maloj Medihi potrebni su lijekovi BONESTAL BLOKATOR I ENDOTELIN, pa ako je neko u mogucnosti da pomogne...♥ Osim toga, i svaka druga pomoc je dobrodosla, jer nemaju siguran krov nad glavom i stalne prihode. Pomozimo Medihi da ozdravi ♥ ♥ ♥Broj tel. Medihine majke Rejhane je +38761013700
User avatar
krompir i riza
Posts: 3766
Joined: 11/07/2010 18:31

#10 Re: Apel za pomoć Medihi

Post by krompir i riza »

up
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#11 Re: Apel za pomoć Medihi

Post by valterbranisarajevo »

Porodica Ogija Gudelja je odlučila da sav novac prikupljen za Ogijevo liječenje putem telefona OM 090/291-027, bude preusmjeren za Medihino liječenje.... :thumbup:
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#12 Re: Apel za pomoć Medihi

Post by valterbranisarajevo »

Sa facebook grupe od Medihine mame...

Dobra wecer swima!!Hwala wam porodico Gudelj...Stwarno ste nas obradowali i ganuli wasim gestom...Ne znam sta wise da wam kazem, Bog wam dao swe najljepse u ziwotu, da i wasa muka prestane, da was Ognjen ubrzo ozdrawi...Moja Mediha nije bas najbolje dragi ljudi...usla sam samo da was obawijestim o Medihinom stanju!
Medihi ide krv i na usta i na nos...Hwala wam sto ste uz nas, sto nam pomazete!!!Hwala wam swima...Dace dragi Bog da Mediha bude bolje...Pozdraw svima...
User avatar
krompir i riza
Posts: 3766
Joined: 11/07/2010 18:31

#13 Re: Apel za pomoć Medihi

Post by krompir i riza »

valterbranisarajevo wrote:Porodica Ogija Gudelja je odlučila da sav novac prikupljen za Ogijevo liječenje putem telefona OM 090/291-027, bude preusmjeren za Medihino liječenje.... :thumbup:
:thumbup:
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#14 Re: Apel za pomoć Medihi

Post by valterbranisarajevo »

Kako život često napiše toplu ljudsku priču, bolje nego najbolji novinar, dobitnik Pulicerove nagrade.... :)

Sa Facebook grupe...

Upravo Mario otac Ognjena Gudelja saopstio Batku da sav novac koji ima od poziva na BH TELEKOM broju "Otvorene mreze" koji je otvoren za Ognjena prosledjuju i poklanjaju maloj Medihi iz Bihaca koja treba da uradi TRANSPLATACIJU SRCA i TRANSPLATACIJU PLUCA!!!!Svaka cast porodico Gudelj!!!!pokazujete humanost u vasim natezim trenucima!!!!!!

A ovo je odgovor Medihine mama Rejhane...

LJUDI GLEDAM EMISIJU "HRABRI LJUDI" KOJU VODI BATKO...GLEDAM I SUZE MI LIJU!!!!HWALA WAM PORODICO GUDELJ!!!HWALA WAM NAJLJEPSA!!!!DACE BOG PA CE WAS SIN OGNJEN OZDRAWITI!!!!SWAKA RIJEC HWALE JE MALO KOJU WAM UPUTIM...


Još uvijek smo ipak prvo ljudi....Ima nas.... :thumbup:
User avatar
krompir i riza
Posts: 3766
Joined: 11/07/2010 18:31

#15 Re: Apel za pomoć Medihi

Post by krompir i riza »

kako je lijepo pročitati nešto ovako :bih:
Missgreenn
Posts: 54
Joined: 02/08/2011 13:36

#16 Re: Apel za pomoć Medihi

Post by Missgreenn »

:-(((

Drži se srećice mala, nadamo se da će se svi pokrenuti i pomoći ti... Mi na poslu već jesmo, to je mali dio naspram onoga što joj treba, ali bar smo se potrudili, koliko je u našim mogućnostima... :-(
User avatar
krompir i riza
Posts: 3766
Joined: 11/07/2010 18:31

#17 Re: Apel za pomoć Medihi

Post by krompir i riza »

valterbranisarajevo wrote:Sa facebook grupe...

Maloj Medihi potrebni su lijekovi BONESTAL BLOKATOR I ENDOTELIN, pa ako je neko u mogucnosti da pomogne...♥ Osim toga, i svaka druga pomoc je dobrodosla, jer nemaju siguran krov nad glavom i stalne prihode. Pomozimo Medihi da ozdravi ♥ ♥ ♥Broj tel. Medihine majke Rejhane je +38761013700
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#18 Re: Apel za pomoć Medihi

Post by valterbranisarajevo »

Ko je gledao “Hrabre ljude” vidio je i čuo je šta rade gospodari naših života. Znamo već da otimaju novac bolesnoj djeci skupljen putem humanitarnih telefona, djeca u domu u Mostaru nemaju šta da jedu, zlikovci koji su rekli za malu Medihu neka joj kupe čokolada da proživi zadnje dane… i onda priča koja koja vraća nadu, aparat za disanje koji je iz Visokog od porodice Hajdarević stigao malom Rajku u Bijeljinu…Ne damo našu djecu: Ogija, Medihu i sve ostale kojima je potrebna pomoć.

Onim zlikovcima koji su spominjali one "čokololade" želim da poručim da mi ne damo našu Medihu i garantujem da će ona narasti i postati velika i zdrava djevojka.. Zato idemo, zovite raju u grupu....Valjda će biti i taj humanitarni telefon. Ja pozivam i molim sve koji mogu da pomognu oko toga da se angažuju....Bijesan sam, malo je reći.... :x

Apel za pomoć Medihi

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 35&t=91847

http://www.facebook.com/groups/mediha/
User avatar
krompir i riza
Posts: 3766
Joined: 11/07/2010 18:31

#19 Re: Apel za pomoć Medihi

Post by krompir i riza »

up!
User avatar
krompir i riza
Posts: 3766
Joined: 11/07/2010 18:31

#20 Re: Apel za pomoć Medihi

Post by krompir i riza »

valterbranisarajevo wrote:Sa facebook grupe...

Maloj Medihi potrebni su lijekovi BONESTAL BLOKATOR I ENDOTELIN, pa ako je neko u mogucnosti da pomogne...♥ Osim toga, i svaka druga pomoc je dobrodosla, jer nemaju siguran krov nad glavom i stalne prihode. Pomozimo Medihi da ozdravi ♥ ♥ ♥Broj tel. Medihine majke Rejhane je +38761013700
kolobok
Posts: 316
Joined: 30/12/2008 14:28

#21 Re: Apel za pomoć Medihi

Post by kolobok »

Kako ide ova akcija? Zna li itko kako je Mediha? :(
User avatar
krompir i riza
Posts: 3766
Joined: 11/07/2010 18:31

#22 Re: Apel za pomoć Medihi

Post by krompir i riza »

i mene zanima

:?:
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#23 Re: Apel za pomoć Medihi

Post by valterbranisarajevo »

Ovo su posljednje informacije sa Facebooka.

Dobar dan dobri i humani ljudi...Evo Mediha je isto...Bili smo u Sarajevu na klinici "Jezero"...Vratili su nas kuci, i rekli da dodjemo za 2 sedmice...Tada ce doci doktor iz Belgije i onda ce Mediha ostati u klinici, da taj doktor prati njeno stanje...Pozdravlja vas sve i ljubi Mediha...Pozdrav i poljubac od Medihe i Rejhane...



Što se tiče prikupljenog novca, nemam tačnu informaciju, ali sve dok se za Medihu ne osigura hum. telefon pare će teško biti brzo skupljene. Jedna humanitarna organizacija iz Bihaća je obećala da će pokrenuti proceduru, međutim bojim se da su sve to previše razvukli..... :(

Inače od simptoma koje izaziva bolest Mediha ima konstantno krvarenje iz nosa....
User avatar
krompir i riza
Posts: 3766
Joined: 11/07/2010 18:31

#24 Re: Apel za pomoć Medihi

Post by krompir i riza »

:sad: duša draga, kako li samo podnosi sve :sad:

nadam se da će se humanitarni broj čim prije osposobiti , to bi trebalo uveliko pomoći, niko ne bi odbio nazvati bar jednom ..
User avatar
MujkicHaris
Posts: 1464
Joined: 02/10/2010 08:34

#25 Re: Apel za pomoć Medihi

Post by MujkicHaris »

:sax:
Last edited by MujkicHaris on 21/02/2019 11:16, edited 1 time in total.
Post Reply