Apel za izmjene Zakona o zaštiti i dobrobiti životi (anketa)

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked

Problem pasa lutalica u Sarajevu treba riješiti...

vraćanjem šintora na ulice
241
82%
izgradnjom azila za pse
54
18%
 
Total votes: 295

talić
Posts: 1559
Joined: 03/11/2010 17:52

#376 Re: Apel za izmjene Zakona o zaštiti i dobrobiti životi (ank

Post by talić »

zvrk wrote:
talić wrote: Žao ih je meni ali ako trebam birati između zdravlja moje djece, slobode njihovog kretanja i pasa lutalica onda tu nema dileme.
hajd molim te onda malo djeluj po pitanju uriniranja na javnim mjestima, narkomanije na svakom cosku, prepada, pljacki ...- za dobro svoje djece, zdravlje i slobodu kretanja


koliko ljudi ima ehinokokus od pasa- najbolje govori podatak da nije isplivao nijedan slucaj

a obzirom na medije - da ima ikakve i naznake - bilo bi to prva vijest u svim medijima

vama psi dodju krivi za sve

prosto jer ne smijete nigdje nista reci za sva druga zla u drustvu

mene vise brine da mi sutra dijete ne bude islo u skolu sa onim malcem sa alipasinog koji je silovao psa
ili da generalno dijeli zivotini prostor na bilo koji nacin sa nekim ko masakrira zivotinje
pročitaj malo o ehinokokusu pa ćeš vidjeti da može proći i do 10 pa i 20 godina prije nego što se otkrije oboljenje a onda je već kasno.
Naravno da bi kaznio sve koji uriniraju po ulici, bacaju smeće na sve strane ali sam i tu nemoćan kao i u problemu pasa lutalica.
Prvo bi kaznio mesara u mom naselju koji baca kosti u kontejner za smeće a onda ovi što kopaju po kontejnerima izvade te kosti i bace psima lutalicama. Te iste kosti završe na livadi oko zgrade, dok ih ne ukloni komunalac.
Ja bi evo prvi bio spreman da dam 100 ili 200 maraka za rješavanje problema pasa lutalica ali bojim se da ni brdo novca ne bi pomoglo dok se postojeći broj ne svede na prihvatljv i ne udomi u azilima.
Ili ćemo čekati da broj pasa lutalica dostigne broj ljudi u BiH ?
User avatar
Phia
Posts: 1438
Joined: 01/12/2006 00:33
Location: Sarajevo
Contact:

#377 Re: Apel za izmjene Zakona o zaštiti i dobrobiti životi (ank

Post by Phia »

micki125 wrote:
Phia wrote:A ti prioriteta..prvo cuke rijesi pa ce ono ostalo glat :D
šteta što su dinosaursi izumrli. baš bilo kul imati azil za dinosaurse, ili još bolje pustiti ih po gradu da šetaju. pa kad mogu pjanci, psi, narkomani, kriminalci, što nebi mogli i jadni, mali, ugroženi dinosaursi.

:lol: :lol:
šteta što neandertalci nisu izumrli..
User avatar
burekdzijabezmesa
Posts: 896
Joined: 29/11/2012 02:31
Location: Alpašino moje voljeno

#378 Re: Apel za izmjene Zakona o zaštiti i dobrobiti životi (ank

Post by burekdzijabezmesa »

zvrk wrote: mene vise brine da mi sutra dijete ne bude islo u skolu sa onim malcem sa alipasinog koji je silovao psa
ili da generalno dijeli zivotini prostor na bilo koji nacin sa nekim ko masakrira zivotinje
:-)

takvi koje spominješ su "slučajni uzorak", a lutalice su na svakom ćošku :-)
User avatar
Phia
Posts: 1438
Joined: 01/12/2006 00:33
Location: Sarajevo
Contact:

#379 Re: Apel za izmjene Zakona o zaštiti i dobrobiti životi (ank

Post by Phia »

micki125 wrote: pa ko bi se onda družio sa psima?
vjerovatno vukovi..
User avatar
Phia
Posts: 1438
Joined: 01/12/2006 00:33
Location: Sarajevo
Contact:

#380 Re: Apel za izmjene Zakona o zaštiti i dobrobiti životi (ank

Post by Phia »

I ovaj je bio slucajni uzorak ali mislim da to roditeljima ubijene djece bas mnogo i ne pomaze..
http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/ne ... plans.html

Takodje sve slucajni uzorci (a za napade pasa i ubistva ljdi od strane istih ima posebna tema pored crne hronike al je nesto ne mogu naci)
http://www.klix.ba/vijesti/crna-hronika
mg
Posts: 976
Joined: 22/07/2004 19:28

#381 Re: Apel za izmjene Zakona o zaštiti i dobrobiti životi (ank

Post by mg »

Vidim neki dan ovaj "dog Thrust" odma je kupio jedan ili vise sluzbenih auta...neka furda odma voza.

Ja jako volim pse, ali ovo sve oko pasa lutalica je cisti kriminal od kojeg se pravi svrzino kolo. Na kraju svega ce se destit da ce lovacka drustva morat izaci na ulice i "rijesiti" problem a mi cemo aplaudirati jer smo par dana ranije isli nekom na dzenazu ko je umro od napada copora.

Sintori, pod hitno!

Zao mi je sto ovi iz "av-mau" na kraju ispadose grebatori za pare i jedino su oni zadovoljni trenutnim stanjem.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#382 Re: Apel za izmjene Zakona o zaštiti i dobrobiti životi (ank

Post by drug_profi »

Phia wrote:I ovaj je bio slucajni uzorak ali mislim da to roditeljima ubijene djece bas mnogo i ne pomaze..
http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/ne ... plans.html

Takodje sve slucajni uzorci (a za napade pasa i ubistva ljdi od strane istih ima posebna tema pored crne hronike al je nesto ne mogu naci)
http://www.klix.ba/vijesti/crna-hronika
Mislim da su keroljupci-mizantropi slicniji Lanzi nego mi koji zelimo da taj problem rijesimo radi toga sto smatramo da je nacin na koji sada koegzistiraju ljudi i psi u BiH neprihvatljiv za jedno civilizovano drustvo.

Ponovio bih pitanje: zasto mislite da je OK da copori hodaju slobodno medju ljudima?
User avatar
Phia
Posts: 1438
Joined: 01/12/2006 00:33
Location: Sarajevo
Contact:

#383 Re: Apel za izmjene Zakona o zaštiti i dobrobiti životi (ank

Post by Phia »

drugi profil wrote:
Phia wrote:I ovaj je bio slucajni uzorak ali mislim da to roditeljima ubijene djece bas mnogo i ne pomaze..
http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/ne ... plans.html

Takodje sve slucajni uzorci (a za napade pasa i ubistva ljdi od strane istih ima posebna tema pored crne hronike al je nesto ne mogu naci)
http://www.klix.ba/vijesti/crna-hronika
Mislim da su keroljupci-mizantropi slicniji Lanzi nego mi koji zelimo da taj problem rijesimo radi toga sto smatramo da je nacin na koji sada koegzistiraju ljudi i psi u BiH neprihvatljiv za jedno civilizovano drustvo.

Ponovio bih pitanje: zasto mislite da je OK da copori hodaju slobodno medju ljudima?
Prvo mislim da nijedan normalan "cukoljubac" ne zeli da psibudu na ulici ali ja bi tebe zato pitala zasto mislis da je jedino rjesenje da ih se ubije?
User avatar
Phia
Posts: 1438
Joined: 01/12/2006 00:33
Location: Sarajevo
Contact:

#384 Re: Apel za izmjene Zakona o zaštiti i dobrobiti životi (ank

Post by Phia »

Po vasoj logici gdje kazete da u drzavi nisu stvoreni uslovi da se rijesi problem drugacije nego ubijanjem ja mogu isto tako reci - u drzavi nisu stvoreni uslovi da se ikako rijesi problem. Ne bi bio ni prvi ni zadnji nerijesen. Ja neki dan idem ulicom, policajac stoji kraj standa za pirotehniku. I pitam ja tako njega a je li zabranjeno zakonom da se to prodaje, kaze jest. Pa rekoh sta vi tu stojite ovo se vec 7 dana prodaje, a on meni: nemojte nas ne mozemo ni mi sve :shock: wtf??
convict
Posts: 2995
Joined: 10/02/2008 01:20

#385 Re: Apel za izmjene Zakona o zaštiti i dobrobiti životi (ank

Post by convict »

Phia wrote:
drugi profil wrote:
Phia wrote:I ovaj je bio slucajni uzorak ali mislim da to roditeljima ubijene djece bas mnogo i ne pomaze..
http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/ne ... plans.html

Takodje sve slucajni uzorci (a za napade pasa i ubistva ljdi od strane istih ima posebna tema pored crne hronike al je nesto ne mogu naci)
http://www.klix.ba/vijesti/crna-hronika
Mislim da su keroljupci-mizantropi slicniji Lanzi nego mi koji zelimo da taj problem rijesimo radi toga sto smatramo da je nacin na koji sada koegzistiraju ljudi i psi u BiH neprihvatljiv za jedno civilizovano drustvo.

Ponovio bih pitanje: zasto mislite da je OK da copori hodaju slobodno medju ljudima?
Prvo mislim da nijedan normalan "cukoljubac" ne zeli da psibudu na ulici ali ja bi tebe zato pitala zasto mislis da je jedino rjesenje da ih se ubije?
Zato što je to praksa svugdje u zapadnom svijetu - azil par mjeseci pa na spavanje. Istina, postoje i doživotni azili, ali su takvi azili izuzetak a ne pravilo i najčešće se finansiraju od strane organizacija ljubitelja pasa a ne lokalnih zajednica. U suprotnom, jedan London ili Pariz bi imali azile sa desetinama pa i stotinama hiljada pasa.
User avatar
Phia
Posts: 1438
Joined: 01/12/2006 00:33
Location: Sarajevo
Contact:

#386 Re: Apel za izmjene Zakona o zaštiti i dobrobiti životi (ank

Post by Phia »

convict wrote:Zato što je to praksa svugdje u zapadnom svijetu - azil par mjeseci pa na spavanje. Istina, postoje i doživotni azili, ali su takvi azili izuzetak a ne pravilo i najčešće se finansiraju od strane organizacija ljubitelja pasa a ne lokalnih zajednica. U suprotnom, jedan London ili Pariz bi imali azile sa desetinama pa i stotinama hiljada pasa.
Jest praksa ali teorija tj zakoni su u svim tim drzava samo dosljedni u ubijanju (ovdje govorim u evropskim drzavama poput rumunije, madjarske..) dok se drugi zakoni u toj oblasti ne postuju. Covjek bi pomislio da je namjerno i da je to zapravo uvezana industrija - jedni razmnozavaju, drugi izbacuju a treci ubijaju (dobijaju novac od drzave za to). Kako moze neko evo gledajuci nasu drzavu ciste savjesti tvrditi da to nece biti opet kriminal i pranje novca gdje ce najnebitnije biti da se smanji patnja?
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#387 Re: Apel za izmjene Zakona o zaštiti i dobrobiti životi (ank

Post by drug_profi »

Phia wrote:
drugi profil wrote:
Phia wrote:I ovaj je bio slucajni uzorak ali mislim da to roditeljima ubijene djece bas mnogo i ne pomaze..
http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/ne ... plans.html

Takodje sve slucajni uzorci (a za napade pasa i ubistva ljdi od strane istih ima posebna tema pored crne hronike al je nesto ne mogu naci)
http://www.klix.ba/vijesti/crna-hronika
Mislim da su keroljupci-mizantropi slicniji Lanzi nego mi koji zelimo da taj problem rijesimo radi toga sto smatramo da je nacin na koji sada koegzistiraju ljudi i psi u BiH neprihvatljiv za jedno civilizovano drustvo.

Ponovio bih pitanje: zasto mislite da je OK da copori hodaju slobodno medju ljudima?
Prvo mislim da nijedan normalan "cukoljubac" ne zeli da psibudu na ulici ali ja bi tebe zato pitala zasto mislis da je jedino rjesenje da ih se ubije?
Nisam rekao da je to jedino rjesenje, ali je trenutno jedino realno. Problem je prerastao druge mogucnosti.
Sve druge opcije su bacanje para i tapkanje u mjestu.
User avatar
Phia
Posts: 1438
Joined: 01/12/2006 00:33
Location: Sarajevo
Contact:

#388 Re: Apel za izmjene Zakona o zaštiti i dobrobiti životi (ank

Post by Phia »

drugi profil wrote:Nisam rekao da je to jedino rjesenje, ali je trenutno jedino realno. Problem je prerastao druge mogucnosti.
Sve druge opcije su bacanje para i tapkanje u mjestu.
Ja ne kazem da nije veliki problem ali isto tako znam da od te price nema nista. Zakon je tu i zakonom jeste dopusteno ubijanje agresivnih zivotinja. Zakonom je propisano mnogo stosta, uzmi pa procitaj ali problem je sto je zakon samo mrtvo slovo na papiru. Nije jedini kod nas. Nazalost nece se ovo rijesiti zadugo..niti ce bosna zadugo imati neki "nivo". Preko 50% ljudi ne radi a mislis da nekog boli djon od politicara? Ljudi nemaju sta da jedu al koga briga..ja nisam mizantrop ali ne volim ljude koji bi da svoju srecu grade na tudjoj nesreci..
convict
Posts: 2995
Joined: 10/02/2008 01:20

#389 Re: Apel za izmjene Zakona o zaštiti i dobrobiti životi (ank

Post by convict »

Phia wrote:
convict wrote:Zato što je to praksa svugdje u zapadnom svijetu - azil par mjeseci pa na spavanje. Istina, postoje i doživotni azili, ali su takvi azili izuzetak a ne pravilo i najčešće se finansiraju od strane organizacija ljubitelja pasa a ne lokalnih zajednica. U suprotnom, jedan London ili Pariz bi imali azile sa desetinama pa i stotinama hiljada pasa.
Jest praksa ali teorija tj zakoni su u svim tim drzava samo dosljedni u ubijanju (ovdje govorim u evropskim drzavama poput rumunije, madjarske..) dok se drugi zakoni u toj oblasti ne postuju. Covjek bi pomislio da je namjerno i da je to zapravo uvezana industrija - jedni razmnozavaju, drugi izbacuju a treci ubijaju (dobijaju novac od drzave za to). Kako moze neko evo gledajuci nasu drzavu ciste savjesti tvrditi da to nece biti opet kriminal i pranje novca gdje ce najnebitnije biti da se smanji patnja?
Ja sam više mislio na uređene i bogatije zemlje poput Engleske, Francuske, Njemačke, SAD, u kojima se psi također uspavljuju nakon određenog vremena provedenog u azilu. E sad, ti možeš tvrditi da su i oni necivilizovani i nehumani i da mi moramo biti ispred takvih zemalja, ali to je već smiješno.
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#390 Re: Apel za izmjene Zakona o zaštiti i dobrobiti životi (ank

Post by Truba »

vidite ba da nema smisla razgovarati sa zvjeroljubcima

iskrivljuju istinu
namjerno pogrešne stvari porede
zanemaruju logiku u dijalogu i nadmetanju
User avatar
Phia
Posts: 1438
Joined: 01/12/2006 00:33
Location: Sarajevo
Contact:

#391 Re: Apel za izmjene Zakona o zaštiti i dobrobiti životi (ank

Post by Phia »

convict wrote:Ja sam više mislio na uređene i bogatije zemlje poput Engleske, Francuske, Njemačke, SAD, u kojima se psi također uspavljuju nakon određenog vremena provedenog u azilu. E sad, ti možeš tvrditi da su i oni necivilizovani i nehumani i da mi moramo biti ispred takvih zemalja, ali to je već smiješno.
Koliko ja znam Njemacka ne uspavljuje zivotinje u azilima po principu nakon toliko i toliko dana, naprotiv uvozi ih. Drugo Velika britanija, dovoljno govori podatak da je od 96.892 pasa u 2008 samo 6.710 uspavano. Francuska je tu gadna ali oni i to sto rade zataskavaju jer je to "legalni grijeh".
Koga zanima moze citati ovdje..ima sve po drzavama..http://www.aerztefuertiere.de/index.php ... 22&lang=en
A USA...pa sta da kazem oni i samilost..ko je gledao Sicko..ako izgubis 2 prsta dodjes doktoru da ih zasije imas opciju da biras koji od ta dva ces da ti spase..jer jedan ti placa zdravstveno..
muniza
Posts: 889
Joined: 02/02/2009 14:45

#392 Re: Apel za izmjene Zakona o zaštiti i dobrobiti životi (ank

Post by muniza »

Phia wrote:
convict wrote:Ja sam više mislio na uređene i bogatije zemlje poput Engleske, Francuske, Njemačke, SAD, u kojima se psi također uspavljuju nakon određenog vremena provedenog u azilu. E sad, ti možeš tvrditi da su i oni necivilizovani i nehumani i da mi moramo biti ispred takvih zemalja, ali to je već smiješno.
Koliko ja znam Njemacka ne uspavljuje zivotinje u azilima po principu nakon toliko i toliko dana, naprotiv uvozi ih. Drugo Velika britanija, dovoljno govori podatak da je od 96.892 pasa u 2008 samo 6.710 uspavano. Francuska je tu gadna ali oni i to sto rade zataskavaju jer je to "legalni grijeh".
Koga zanima moze citati ovdje..ima sve po drzavama..http://www.aerztefuertiere.de/index.php ... 22&lang=en
Pa dobro Phia, mi i tražimo slično rješenje.
Hajmo se napokon pokušati složiti, sadašnju brojku pasa ne moramo svesti na nulu ali hajmo smanjiti za recimo 80%, eutanazijom ne šintorskim metodama. Ovih 80% bi bili agresivni, bolesni i stariji psi. Za ostalih 20% izgraditi azile, sterilizirati i kastrirati, udomljavati šta je moguće. Njih se neće eutanizirati već će se pričekati ili da budu usvojeni ili da umru prirodnim putem. Nakon toga onda krenuti sa metodama eutanazije ukoliko pas nije usvojen nakon određenog perioda.

Vjerujem da je većini običnih građana i marka za divlje pse/lutalice puno ( i meni između ostalog) ali eto nek tih 20% bude neka naša žrtva za kompromis. Vi biste morali da se pomirite sa tim da bolesni, agresivni i stari psi nemaju šta tražiti u azilima.

Da li bi pristala na ovakvo što ili želiš da psi i dalje ginu pod točkovima auta, raznorazne psihopate izmišljaju načine za maltretiranje, mrznu se i umiru od gladi i boleščina dok udruženja tipa AV AV ubiru pare od domaćih i stranih donacija?
User avatar
Phia
Posts: 1438
Joined: 01/12/2006 00:33
Location: Sarajevo
Contact:

#393 Re: Apel za izmjene Zakona o zaštiti i dobrobiti životi (ank

Post by Phia »

muniza wrote:
Phia wrote:
convict wrote:Ja sam više mislio na uređene i bogatije zemlje poput Engleske, Francuske, Njemačke, SAD, u kojima se psi također uspavljuju nakon određenog vremena provedenog u azilu. E sad, ti možeš tvrditi da su i oni necivilizovani i nehumani i da mi moramo biti ispred takvih zemalja, ali to je već smiješno.
Koliko ja znam Njemacka ne uspavljuje zivotinje u azilima po principu nakon toliko i toliko dana, naprotiv uvozi ih. Drugo Velika britanija, dovoljno govori podatak da je od 96.892 pasa u 2008 samo 6.710 uspavano. Francuska je tu gadna ali oni i to sto rade zataskavaju jer je to "legalni grijeh".
Koga zanima moze citati ovdje..ima sve po drzavama..http://www.aerztefuertiere.de/index.php ... 22&lang=en
Pa dobro Phia, mi i tražimo slično rješenje.
Hajmo se napokon pokušati složiti, sadašnju brojku pasa ne moramo svesti na nulu ali hajmo smanjiti za recimo 80%, eutanazijom ne šintorskim metodama. Ovih 80% bi bili agresivni, bolesni i stariji psi. Za ostalih 20% izgraditi azile, sterilizirati i kastrirati, udomljavati šta je moguće. Njih se neće eutanizirati već će se pričekati ili da budu usvojeni ili da umru prirodnim putem. Nakon toga onda krenuti sa metodama eutanazije ukoliko pas nije usvojen nakon određenog perioda.

Vjerujem da je većini običnih građana i marka za divlje pse/lutalice puno ( i meni između ostalog) ali eto nek tih 20% bude neka naša žrtva za kompromis. Vi biste morali da se pomirite sa tim da bolesni, agresivni i stari psi nemaju šta tražiti u azilima.

Da li bi pristala na ovakvo što ili želiš da psi i dalje ginu pod točkovima auta, raznorazne psihopate izmišljaju načine za maltretiranje, mrznu se i umiru od gladi i boleščina dok udruženja tipa AV AV ubiru pare od domaćih i stranih donacija?
A sta je sa ilegalnim dilerima koji ih razmnozavaju kao na traci, sta je s likovima koji ih izbacuju, sta je s likovima koji muce zivotinje?? Kamo kastracije???
Ne ne bih pristala da se ubije 80% pasa. Ti ko onaj sto nudi koji ces prst da ti spase..
Last edited by Phia on 07/01/2013 11:23, edited 1 time in total.
muniza
Posts: 889
Joined: 02/02/2009 14:45

#394 Re: Apel za izmjene Zakona o zaštiti i dobrobiti životi (ank

Post by muniza »

Kaznio bih ih kao prave kriminalce!
Znači da hranimo i psa koji bi svakako poživio još koji mjesec il godinu bez šanse da bude udomljen? Da liječimo bolesne pse u vakat kad sa svakog drugog bilborda dječiji osmjeh traži donaciju za život?
Ne treba nikakav kompromis tražiti, žali bože ovih par minuta što izgubih tipkajući.

S druge strane kompromis se ne traži s tobom ali na žalost savršeno odgovaraš profilu "zaštitnika" tako da mislim da je uzaludno i ukupno gledajući.
Nek psi ginu i umiru na najokrutnije načine i dalje na ulici zahvaljujući vašoj brizi ;)
Last edited by muniza on 07/01/2013 11:28, edited 1 time in total.
User avatar
Phia
Posts: 1438
Joined: 01/12/2006 00:33
Location: Sarajevo
Contact:

#395 Re: Apel za izmjene Zakona o zaštiti i dobrobiti životi (ank

Post by Phia »

muniza wrote:Kazniti kao prave kriminalce ali još uvijek očekujem odgovor?
Dopisala..ne ne bi pristala na to. Mozda sam idealista ali mislim da treba uvijek teziti najboljem rjesenju a ne onom prvom najlaksem - gazi preko mrtvih
muniza
Posts: 889
Joined: 02/02/2009 14:45

#396 Re: Apel za izmjene Zakona o zaštiti i dobrobiti životi (ank

Post by muniza »

Phia wrote:
muniza wrote:Kazniti kao prave kriminalce ali još uvijek očekujem odgovor?
Dopisala..ne ne bi pristala na to. Mozda sam idealista ali mislim da treba uvijek teziti najboljem rjesenju a ne onom prvom najlaksem - gazi preko mrtvih
Također dopisao...
User avatar
Phia
Posts: 1438
Joined: 01/12/2006 00:33
Location: Sarajevo
Contact:

#397 Re: Apel za izmjene Zakona o zaštiti i dobrobiti životi (ank

Post by Phia »

muniza wrote:Kaznio bih ih kao prave kriminalce!
Znači da hranimo i psa koji bi svakako poživio još koji mjesec il godinu bez šanse da bude udomljen? Da liječimo bolesne pse u vakat kad sa svakog drugog bilborda dječiji osmjeh traži donaciju za život?
Ne treba nikakav kompromis tražiti, žali bože ovih par minuta što izgubih tipkajući.

S druge strane kompromis se ne traži s tobom ali na žalost savršeno odgovaraš profilu "zaštitnika" tako da mislim da je uzaludno i ukupno gledajući.
Nek psi ginu i umiru na najokrutnije načine i dalje na ulici zahvaljujući vašoj brizi ;)
Ma ja rjesenje je optuzi nekog treceg - mislim da je pogresna adresa i da je krivac za tvoj (i moj) problem drzava. A taj problem je mnogo dublji od problema pasa..eto toliko a sad odoh zaradjivat hljeb u tudjoj drzavi jer u mojoj pored svih predispozicija ne mogu da dobijem posao ni za crkavicu..tj nemam stele valjda..
muniza
Posts: 889
Joined: 02/02/2009 14:45

#398 Re: Apel za izmjene Zakona o zaštiti i dobrobiti životi (ank

Post by muniza »

Phia wrote:
muniza wrote:Kaznio bih ih kao prave kriminalce!
Znači da hranimo i psa koji bi svakako poživio još koji mjesec il godinu bez šanse da bude udomljen? Da liječimo bolesne pse u vakat kad sa svakog drugog bilborda dječiji osmjeh traži donaciju za život?
Ne treba nikakav kompromis tražiti, žali bože ovih par minuta što izgubih tipkajući.

S druge strane kompromis se ne traži s tobom ali na žalost savršeno odgovaraš profilu "zaštitnika" tako da mislim da je uzaludno i ukupno gledajući.
Nek psi ginu i umiru na najokrutnije načine i dalje na ulici zahvaljujući vašoj brizi ;)
Ma ja rjesenje je optuzi nekog treceg - mislim da je pogresna adresa i da je krivac za tvoj (i moj) problem drzava. A taj problem je mnogo dublji od problema pasa..
Od ovakve države očekuješ da riješi problem pasa? Imaju dvije opcije, jedna je bila ova koja je dovela do ovog, znači držanje države po strani, druga opcija je ova koju zagovara većina, na žalost.

Stvarno me čudi da ti je lakše gledati maltretirane, mrcvarene životinje nego napraviti presjek i reći da treba krenuti od nule. Ja svakih par dana vozeći na posao vidim bar jednog zgaženog džukca i vjeruj mi srce me zaboli.
Taj problem AV AV ne širi po društvenim mrežama, ne znam zašto...
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#399 Re: Apel za izmjene Zakona o zaštiti i dobrobiti životi (ank

Post by uglavnomja »

Phia wrote:.ja nisam mizantrop ali ne volim ljude koji bi da svoju srecu grade na tudjoj nesreci..
hajde objasni ovo :roll:

covjek zeli da rahat izadje na ulicu, jede sendvic, nosi meso iz mesare u kesi, da pusti dijete da se igra u park, da ide u skolu, da mu stara nana od 80 godina smije do granapa ... je li to sreca ili normalan ljudski zivot. kakav je u svim civiliziranim zemljama?
nemoj samo suplje o kriminalcima, to je klasicna demagogija.

i sto se tice ovih podataka o uspavanim zivotnjama zasto uporno presucujete podatak da su te zemlje POBILE sve pse bez vlasnika prije 30-40 godina i da se sad mogu zahebavati sa psecim pravima kad imaju 0,1% naseg broja lutalica, i jos nas uz to prcati u zdrav mozak. prece pseto od djeteta. :-?
talić
Posts: 1559
Joined: 03/11/2010 17:52

#400 Re: Apel za izmjene Zakona o zaštiti i dobrobiti životi (ank

Post by talić »

Phia wrote:
muniza wrote:Kazniti kao prave kriminalce ali još uvijek očekujem odgovor?
Dopisala..ne ne bi pristala na to. Mozda sam idealista ali mislim da treba uvijek teziti najboljem rjesenju a ne onom prvom najlaksem - gazi preko mrtvih
zanimljivo je kako ste vi "zaštitnici" pasa lutalica agresivni i kako bi prije potpisali saglasnost da se odstreli 80% ljudi nego eutanazira 80% pasa lutalica.
Stalno pripisujete krivicu nama koji smo za rješavanje problema na način koji je u ovom trenutku jedino moguće rješenje.
Zapravo ste vi zaštitnici glavni krivci za broj pasa lutalica koji će se prije ili kasnije morati eutanazirati jer prije dvije ili tri godine je broj pasa lutalica bio 5 puta manji kao što i će za dvije godine biti duplo veći.
Locked