Apartmani na Bjelašnici

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#1 Apartmani na Bjelašnici

Post by bitangeIprinceze »

Eh da, koji su dobri i koji nisu dobri. :-)
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#2 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by drndalo »

Nijedni... Ljepse je Alipasino na Alipasinom nego na Bjelasnici.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4362
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#3 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by VladaFBiH »

Teško je reći koji je bolji jer ih imaš doslovno od "odrona" do zaista luksuznih a samim tim i takvih cijena. Dosta njih je pravljeno za različitu vrstu kupaca od onih koji kupuju 20tak m2 do onih koji kupuju 100+m2. Na ovim starijim se vidi da nekim godine baš ne gode i da su već jako propali dok kod novih nije to baš izraženo. Sad je pitanje šta te tačno zanima i šta podrazumijevaš pod "dobar".
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#4 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by bitangeIprinceze »

A mišljenje o objektima od kružnog pa gore prema Štinjem dolu i bazi? Tamo gdje je sad vrhunac gradjenja. I stari objekti i novi objekti koji će i zakloniti stare i napraviti gustoću da će biti ko tibra stup. Dobar bi bio onaj koji ima kvalitetu gradnje, arhitekturu planinskih objekata, osjećaj užitka boravka na planini.....
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#5 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by drndalo »

bitangeIprinceze wrote: 18/11/2021 16:47 A mišljenje o objektima od kružnog pa gore prema Štinjem dolu i bazi? Tamo gdje je sad vrhunac gradjenja. I stari objekti i novi objekti koji će i zakloniti stare i napraviti gustoću da će biti ko tibra stup. Dobar bi bio onaj koji ima kvalitetu gradnje, arhitekturu planinskih objekata, osjećaj užitka boravka na planini.....
Ovo je triple-oximoron....
User avatar
Haris.ba
Posts: 24393
Joined: 08/09/2005 20:08

#6 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by Haris.ba »

bitangeIprinceze wrote: 18/11/2021 16:47 A mišljenje o objektima od kružnog pa gore prema Štinjem dolu i bazi? Tamo gdje je sad vrhunac gradjenja. I stari objekti i novi objekti koji će i zakloniti stare i napraviti gustoću da će biti ko tibra stup. Dobar bi bio onaj koji ima kvalitetu gradnje, arhitekturu planinskih objekata, osjećaj užitka boravka na planini.....
A sta znaci osjecaj uzitka borava na planini?
Na kraju, sve je to relativno i subjektivno.

Ko trazi osamu i nije za Babin Do. Ima drugih lokacija po Bjelasnici.
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#7 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by bitangeIprinceze »

Možete li uporediti one prve zgrade uz dolaznu cestu s lijeve strane s ovim novim objektima?
begluci
Posts: 63
Joined: 06/08/2010 13:20

#8 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by begluci »

dobri apartmani su one 2 lamele apartmana koje su na kraju Štinjeg dola sa lijeve strane...zgrade koje je Benis gradio su solidnog kvaliteta i položaja..
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40323
Joined: 29/06/2011 23:39

#9 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by dječak sa šibicama »

Pored Jahorine, Ponijera pa i Vlasica, kupiti bilo sta na Alipasnici je smijesno.
begluci
Posts: 63
Joined: 06/08/2010 13:20

#10 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by begluci »

dječak sa šibicama wrote: 18/11/2021 18:43 Pored Jahorine, Ponijera pa i Vlasica, kupiti bilo sta na Alipasnici je smijesno.
zašto smiješno??
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#11 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by drndalo »

dječak sa šibicama wrote: 18/11/2021 18:43 Pored Jahorine, Ponijera pa i Vlasica, kupiti bilo sta na Alipasnici je smijesno.
Vala je i Jahirina krenula Vlasickim Betonske krkanizacije... Uskoro to ni na sta nece liciti.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#12 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by _BataZiv_0809 »

dječak sa šibicama wrote: 18/11/2021 18:43 Pored Jahorine, Ponijera pa i Vlasica, kupiti bilo sta na Alipasnici je smijesno.
Jahorina i Vlasic ok, ali brate dje Ponijere nadje, Kakanjci sebi gore selo napravili.
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#13 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by Iker C »

Uvazeni zastupnik Zahiragic kaze da su najbolji apartmani na Bjelasnici. Radi svog iskazanog patriotizma firma Benis mu je poklonila jedan apartman a porodica Avdagic drugi...
Nazalost uvazeni zastupnik Zahiragic nema puno vremena da ide u apartmane jer je zauzet odbranom BiH od dusmana. Najcesce je prinudjen da izdaje apartmane ali to cini nama raji iz SDA, uvijek nam da popust, kod njega je dan 90 KM a kod drugih 100 KM...
Jer samo je prava raja znala u cemu je trik....
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#14 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by Gray »

Prave se i apartmani na ravnoj planini ove godine
User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#15 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by Thorgerson »

Hahaha.

Covjeku tamo na drugoj temi rekose nemoj razvodnjavat temu, otvori posebno apartmani na Bjelasnici. Otvori.

I vi mu sad pisete o jahorini, vlasicu, ravnoj gori...

Vjerovatno postoji razlog zasto je stavio Bjelasnica u naslov teme jbmu.

Savjet autoru teme, za vikend otidji i obidji gradilista. Sve je to u pet deka. Takodjer, imas gotovih apartmana dogovori otidji i pogledaj.

Meni licno se sada vise dopada onaj dio gdje prave igraliste, dvoranu. Tu ce biti nekoliko zgradica u sumi. Nece biti jedna na drugoj. Pa mozes to pogledati. U buducnosti tu je nekad planiran jos jedan lift. Al ne bih se previse u to uzdao.

Na Bjelasnici nedostaje neko setaliste da se uvezu sve ove cjeline. Malo i drveca da se posadi, da se poplocaju trotoari, to da se uredi. Jer ima bas potencijala, steta.

Za ove sto govore Alipasino, ukucajte skijalista norveska, svicarska, francuska... mislite da tamo nije zgrada na zgradi?

Samo je uljepsano. Imas oko zgrada zelenila, lijepo putevi uredjeni, setnice itd. Babin do totalno ogolili nigdje drveta oko apartmana. Hodas po blatu ili po cesti dok nema auta.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24393
Joined: 08/09/2005 20:08

#16 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by Haris.ba »

Thorgerson wrote: 19/11/2021 02:52 Savjet autoru teme, za vikend otidji i obidji gradilista. Sve je to u pet deka.
Tako je. Golim okom se vidi zapusteno. Ali, to se i vidi na cijeni.
Thorgerson wrote: 19/11/2021 02:52
Samo je uljepsano. Imas oko zgrada zelenila, lijepo putevi uredjeni, setnice itd. Babin do totalno ogolili nigdje drveta oko apartmana. Hodas po blatu ili po cesti dok nema auta.
Sredili su trotoare na odredjenom dijelu, ok je ono kako je bilo.
Tamo gdje se prave zgrade jos je blato.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4362
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#17 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by VladaFBiH »

begluci wrote: 18/11/2021 18:34 dobri apartmani su one 2 lamele apartmana koje su na kraju Štinjeg dola sa lijeve strane...zgrade koje je Benis gradio su solidnog kvaliteta i položaja..
jesu ok. sem gornjih spratova gdje je neki idiot od arhitekte stavio previsoke prozore (mislim da su barem 30-40 cm viši od standarda)... kada sjedneš doslovno ti prozor bude iznad glave tako da vidiš samo nebo i zid ispod prozora - uglavnom zadnji sprat nikako. Istina, imaju u čošku prostorije mali trouglasti prozor od poda do plafona ali ti ništa ne znači jer je zidom odvojen od ostatka sobe pa doslovno ne vidiš kroz njega osim ako dođeš do njega.
gold'n'brown
Posts: 1611
Joined: 20/02/2007 16:20

#18 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by gold'n'brown »

VladaFBiH wrote: 19/11/2021 08:52
begluci wrote: 18/11/2021 18:34 dobri apartmani su one 2 lamele apartmana koje su na kraju Štinjeg dola sa lijeve strane...zgrade koje je Benis gradio su solidnog kvaliteta i položaja..
jesu ok. sem gornjih spratova gdje je neki idiot od arhitekte stavio previsoke prozore (mislim da su barem 30-40 cm viši od standarda)... kada sjedneš doslovno ti prozor bude iznad glave tako da vidiš samo nebo i zid ispod prozora - uglavnom zadnji sprat nikako. Istina, imaju u čošku prostorije mali trouglasti prozor od poda do plafona ali ti ništa ne znači jer je zidom odvojen od ostatka sobe pa doslovno ne vidiš kroz njega osim ako dođeš do njega.
Pretpostavljam da se ovaj komentar odnosi na Benis, jer u zgradi sa 2 lamele ovo sa prozorima nije slucaj.
User avatar
_Reds_
Posts: 9325
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#19 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by _Reds_ »

Koliko znam planirana je šetnica ispod objekata od Štinjeg Dola pa ispod ovog hotela Nomad i onda Ispod Srebrene lisice dalje tamo. Ispod Hana će to već djelimično i napravljeno, i onda dalje u sporstki centar, uz nju i drveće.

Mislim da sam negdje vidio i plan spajanja šetnicom Velikog Polja i sportskog centra.

Bjelašnica 1, onda dio prvio da ulaziš, imaš svega. OKI aratmani su tu dobri sigurno. Ostalo li-la. Bosnalijek ti je većina u očajnom stanju.

Gore u Štinjom Dolu su bili oni sa špicevima, ne znam da li je to prodato, ali sam u jedan ulazio i dobro su bili.

I ako što neke reče imaš sada ove neke u sporstkom centru, tamo je u planu ili se pravi 7-8 istih objekta ispod šume, i nema zaklanjanja, nije zgrada na zgradu, pa ako ti je to opcija vidi tamo.

Također, u starijim je grijanje na plin većinom, a ovi novi forsiraju struju.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4362
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#20 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by VladaFBiH »

bitangeIprinceze wrote: 18/11/2021 16:47 A mišljenje o objektima od kružnog pa gore prema Štinjem dolu i bazi? Tamo gdje je sad vrhunac gradjenja. I stari objekti i novi objekti koji će i zakloniti stare i napraviti gustoću da će biti ko tibra stup. Dobar bi bio onaj koji ima kvalitetu gradnje, arhitekturu planinskih objekata, osjećaj užitka boravka na planini.....
imaš par zgrada koje će imati nesmetan pogled (iznad kružnog toka) a nisu u prvom redu a samim tim i nisu cijene visoke
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4362
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#21 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by VladaFBiH »

gold'n'brown wrote: 19/11/2021 08:58
VladaFBiH wrote: 19/11/2021 08:52

jesu ok. sem gornjih spratova gdje je neki idiot od arhitekte stavio previsoke prozore (mislim da su barem 30-40 cm viši od standarda)... kada sjedneš doslovno ti prozor bude iznad glave tako da vidiš samo nebo i zid ispod prozora - uglavnom zadnji sprat nikako. Istina, imaju u čošku prostorije mali trouglasti prozor od poda do plafona ali ti ništa ne znači jer je zidom odvojen od ostatka sobe pa doslovno ne vidiš kroz njega osim ako dođeš do njega.
Pretpostavljam da se ovaj komentar odnosi na Benis, jer u zgradi sa 2 lamele ovo sa prozorima nije slucaj.
komentar se odnosi na zgradi "Štinji Do" kod baze RAD-a (barem mislim da je RAD :) ) koja se nalazi desno od kružnog toka iza NOMAD-a
gold'n'brown
Posts: 1611
Joined: 20/02/2007 16:20

#22 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by gold'n'brown »

VladaFBiH wrote: 19/11/2021 09:18
gold'n'brown wrote: 19/11/2021 08:58

Pretpostavljam da se ovaj komentar odnosi na Benis, jer u zgradi sa 2 lamele ovo sa prozorima nije slucaj.
komentar se odnosi na zgradi "Štinji Do" kod baze RAD-a (barem mislim da je RAD :) ) koja se nalazi desno od kružnog toka iza NOMAD-a
Mislim da se orginalni komentar odnosio na zgradu preko puta pansiona staza i novoizgradjenog hotela Nomad. Ona ima lamelu A i B i terasu izmedju. Uglavnom, u toj zgradi su prozori isti na svim etazama i standardne su visine.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4362
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#23 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by VladaFBiH »

gold'n'brown wrote: 19/11/2021 09:41
VladaFBiH wrote: 19/11/2021 09:18
komentar se odnosi na zgradi "Štinji Do" kod baze RAD-a (barem mislim da je RAD :) ) koja se nalazi desno od kružnog toka iza NOMAD-a
Mislim da se orginalni komentar odnosio na zgradu preko puta pansiona staza i novoizgradjenog hotela Nomad. Ona ima lamelu A i B i terasu izmedju. Uglavnom, u toj zgradi su prozori isti na svim etazama i standardne su visine.
To je Mountain Wings? Na njoj je fasada otpadala prije nego što su istu završili pa su je morali krpiti :D. Meni se iskreno nije nimalo svidjela - gledaš u leđa NOMAD-u i apartmanima ispred i samo par apartmana ima mrvicu pogleda a ostalo je ono baš beze
TheGodfather001
Posts: 1551
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#24 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by TheGodfather001 »

Do prije godinu dana sam imao namjeru da kupim apartman na Bjelašnici, srećom to ne uradih. Uglavnom, prijatelj ima apartman u UNIONINVEST zgradi, gradnja je kvalitetna, ali je već zastarjela i već je sazrilo za renovaciju. Grijanje na plin. Parking mjesto ispred. Boravio sam tu 2-3 mjeseca godišnje, a onda sam htio da vidim kako izgledaju i drugi apartmani pa sam rentao po mjesec dana apartmane u raznim zgradama. Išao sam svaki dan na Bjelašnicu, vikende provodio porodično. Uglavnom, za 3500km/m2 je solidan kvalitet, za 4000km/m2 je dobar kvalitet gradnje. Nedostaje šetnica. Jedina šetnica koja odaje dojam da si na planini je Babin do - Javorov do (ca 3.5 km kroz šumu). Garažno mjesto je oko 30000km, parking mjesto vanjsko je oko 15000km. Vikend je haotičan gore, posebno zimi. Mi smo najčešće sa kvadom silazili do ski-lifta jer tegleći ski opremu je teško sići do lifta, a i da kreneš u normalnoj obući, istu nemaš gdje odložiti dok skijaš.
U razgovoru sa investitorima, svi ti nude opciju električnog grijanja ili plinskog, ali većina ugradi kamin pa trpaju brikete, vlažno drvo i slično. Ne znam jesu li nadošli na ideju da konvertuju postojeće grijanje u peći na čvrsto gorivo. Vikendom navečer Babin do je kao Sarajevo, u smogu, smradu svega što trpaju u kamine. Većina apartmana se izdaje, pa tako da je onda osjećaj u sezoni kao da je Tibra Stup, buka, galama, tutnjanje čitavu noć kroz stubište, uzurparcija parkinga, neplaćanje održavanja, uglavnom hronične boljke svih objekata kolektivnog stanovanja. Ako misliš da gore dolazi elita, profesori, akademici, doktori, zaboravi. Većina ih je prodala apartmane upravo zbog ovoga.
Ovo pišem nasumično, bez redakcija. Ako šta dodatno zanima, može u pp.
User avatar
_Reds_
Posts: 9325
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#25 Re: Apartmani na Bjelašnici

Post by _Reds_ »

VladaFBiH wrote: 19/11/2021 09:43
gold'n'brown wrote: 19/11/2021 09:41

Mislim da se orginalni komentar odnosio na zgradu preko puta pansiona staza i novoizgradjenog hotela Nomad. Ona ima lamelu A i B i terasu izmedju. Uglavnom, u toj zgradi su prozori isti na svim etazama i standardne su visine.
To je Mountain Wings? Na njoj je fasada otpadala prije nego što su istu završili pa su je morali krpiti :D. Meni se iskreno nije nimalo svidjela - gledaš u leđa NOMAD-u i apartmanima ispred i samo par apartmana ima mrvicu pogleda a ostalo je ono baš beze
Ne, mislio ja na aratmane u planinskom stilu u samo Štinjem Dolu.
Post Reply