APARATI ZA KAFU

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#51 Re: APARATI ZA KAFU

Post by biscanka2 »

channel10 wrote:
duboka_misao wrote:
channel10 wrote:
Volio bih probati ovaj cortado je mi nekako izgleda dobro :D , ali ga izgleda nema kod nas kupiti. Takodjer nisam vidio ni macchiato od caramela, cafe americano...

Kupi i ne razmisljaj, neces se pokajati :)
mi samo uzimamo kortado, imas bingo i konzum.
Uzimam i ja odavno :) samo sto je pitanje staro 2 godine :D . Ti kad si napisao/la ovaj post, ja sam nosio aparat na popravak :). Pokvario se dva mjeseca nakon isteka garancije.
Jedini problem kod ove kafe je sto dobavljaci nece da nabavljaju sve kafe iz ponude. Meni recimo najbolji makijato od vanilije, a nema ga kupiti sigurno zadnjih godinu dana. Ovaj cortado je fin, samo sto ga produzim na 2 dcl da bi mi odgovarao.
Pokusaj u pola kile secera izmjesati 2 vrecice vanilije secera (dobro izmjesati) zatim saspi u teglu sa poklopcom.
Pusti nek odstoji jedan dan. Secer ce poprimiti vanilijinu aromu i to koristi za zasladjivanje kafe.
Nadam se da ce ti pomoci. :)
DaD00
Posts: 91
Joined: 03/07/2009 13:48

#52 Re: APARATI ZA KAFU

Post by DaD00 »

Mislio sam da je ova tema zatvorena :) ... Ja sam uzeo tad kad sam temu otvorio Delongh ECO310 u onoj radnji u BBI-u dole gdje se kafe prodaju. Imam već dvije godine taj aparat nikakvih problema nisam imao i dan danas radi fantastično, a koristim ga svaki dan pravim bar 5 kafa dnevno. I nedavno odem u tu radnju i govori mi prodavačica da su ih skroz izbacili iz prodaje jer su se često kvarili.. Ja svoj aparat nisam nikad odnio na servis. Čistim ga od kamenca često jer je voda katastrofa.. Ima u DM-u tečnost koja se razmutim sa vodom i stavi se u spremnik i prođe kroz aparat, i onda ispiraš. A ima sad u Bingu prah u kesicama isto razmuti se sa vodom.. Katastrofa šta izađe iz aparata koji kamenac.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#53 Re: APARATI ZA KAFU

Post by channel10 »

Sto u kesici ubacis u aparat, to kroz aparat prodje i izadje :D .

A ti se na kraju procesa ibretis :mrgreen:
User avatar
karanana
Posts: 47242
Joined: 26/02/2004 00:00

#54 Re: APARATI ZA KAFU

Post by karanana »

eno gledam ako uzmes 12 kutija dolce gusto kafe dobijas aparat dzaba
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#55 Re: APARATI ZA KAFU

Post by channel10 »

karanana wrote:eno gledam ako uzmes 12 kutija dolce gusto kafe dobijas aparat dzaba
Gdje druze?
User avatar
karanana
Posts: 47242
Joined: 26/02/2004 00:00

#56 Re: APARATI ZA KAFU

Post by karanana »

channel10 wrote:
karanana wrote:eno gledam ako uzmes 12 kutija dolce gusto kafe dobijas aparat dzaba
Gdje druze?
vidjeh sinoc u velikom konzumu ex merkatoru. kutija sa aparatom i tako pise na kutiji, gratis uz kupovinu 12 kafa. i pise koje kutije umetaka trebas kupiti. 4-5 razlicitih.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#57 Re: APARATI ZA KAFU

Post by channel10 »

karanana wrote:
channel10 wrote:
karanana wrote:eno gledam ako uzmes 12 kutija dolce gusto kafe dobijas aparat dzaba
Gdje druze?
vidjeh sinoc u velikom konzumu ex merkatoru. kutija sa aparatom i tako pise na kutiji, gratis uz kupovinu 12 kafa. i pise koje kutije umetaka trebas kupiti. 4-5 razlicitih.
Pretpostavio sam da je tako nesto. Da oni odrede koje kutije i da ne mozes birati. Vjerovatno je i rok jos koji mjesec.

Hvala.
User avatar
Capsicum
Posts: 2545
Joined: 23/04/2013 14:15

#58 Re: APARATI ZA KAFU

Post by Capsicum »

channel10 wrote:
karanana wrote:
channel10 wrote:Gdje druze?
vidjeh sinoc u velikom konzumu ex merkatoru. kutija sa aparatom i tako pise na kutiji, gratis uz kupovinu 12 kafa. i pise koje kutije umetaka trebas kupiti. 4-5 razlicitih.
Pretpostavio sam da je tako nesto. Da oni odrede koje kutije i da ne mozes birati. Vjerovatno je i rok jos koji mjesec.

Hvala.
Dobri su rokovi. 11.2016-01.2017.
User avatar
karanana
Posts: 47242
Joined: 26/02/2004 00:00

#59 Re: APARATI ZA KAFU

Post by karanana »

i ja mislim da su rokovi dobri. nije ovo promocija konzuma da se otarasi stvari. ovo je direktno ostampano i oslikano na kutiji i direktno je promocija nescaffea. i nude od svake kafe po nesto, nije da guraju jednu nepopularnu kutiju.

znao sam ja da ce do ovoga doci jer aparati su samo tu da kuhaju i na njima ni nesscafe nema neku zaradu. pravi kajmak je na prodaji umetaka. a sa ovim hoce da te natjeraju da imas aparat i da kupujes umetke.
kao oni galoni vode. dzaba ti dadnu onu masinu sve dok kupujes vodu.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8543
Joined: 15/04/2015 11:26

#60 Re: APARATI ZA KAFU

Post by Thorgerson »

Smijem li koristiti dolce gusto samo za vrucu vodu?

Dakle, da ne ubacim umetak? Hoce l se sta pokvarit? :D
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#61 Re: APARATI ZA KAFU

Post by last mohicans »

Pretpostavljam da mozes. Nema neke suštinske razlike izlazila voda sama ili sapirala kapsulu sa aromom i bojom.
Uzeo sam i ja na akciji, ali je bilo u Bingu, bivsi Interex na Pofalicima. 119KM. Došle su razlicite kutije, od kapucina, kafe late, chocoino i ostalih. Mada mi je najbolja ona plava inteso..
Pitanje..
Pašu li kapsule drugih marki, tipa Illy ili Julius u ovaj Dolce aparat, crveni? Je li bitno ako nisu istih dimenzija, ako vec moze stati u onaj umetak?
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#62 Re: APARATI ZA KAFU

Post by JanuaryJones »

karanana wrote:
channel10 wrote:
karanana wrote:eno gledam ako uzmes 12 kutija dolce gusto kafe dobijas aparat dzaba
Gdje druze?
vidjeh sinoc u velikom konzumu ex merkatoru. kutija sa aparatom i tako pise na kutiji, gratis uz kupovinu 12 kafa. i pise koje kutije umetaka trebas kupiti. 4-5 razlicitih.
Koji je aparat u pitanju? Pingvin?
User avatar
karanana
Posts: 47242
Joined: 26/02/2004 00:00

#63 Re: APARATI ZA KAFU

Post by karanana »

JanuaryJones wrote: Koji je aparat u pitanju? Pingvin?
da. onaj najjeftiniji. mada je ucinkovitost svih ista.
User avatar
saiks
Posts: 1017
Joined: 12/11/2013 13:06

#64 Re: APARATI ZA KAFU

Post by saiks »

Uzeo ja sebi dolce gusto prije 20 dana,nije proslo ni 10 dana od kupovine,kad na akciji 120km kapsule +aparat gratis. Sta cu uzeo i to, sad imam dva dolce gusto aparata.
U sustini nije mi losa kafa,ali volio bih da sam uzeo drugi dolce gusto,gdje samo odaberes broj crtica i on ti tocno dozira koliko ide vode.
Lungo mi nekako najbolje sjeda,ovo ostalo,niti smrdi niti mirise
User avatar
Thorgerson
Posts: 8543
Joined: 15/04/2015 11:26

#65 Re: APARATI ZA KAFU

Post by Thorgerson »

saiks wrote:Uzeo ja sebi dolce gusto prije 20 dana,nije proslo ni 10 dana od kupovine,kad na akciji 120km kapsule +aparat gratis. Sta cu uzeo i to, sad imam dva dolce gusto aparata.
U sustini nije mi losa kafa,ali volio bih da sam uzeo drugi dolce gusto,gdje samo odaberes broj crtica i on ti tocno dozira koliko ide vode.
Lungo mi nekako najbolje sjeda,ovo ostalo,niti smrdi niti mirise
Jel taj u merkatoru manuelni ili automatski?

I pingvin ima manuelni i automatski. Ovo je automatski:
Image

Mada tu je to negdje. Automatski istina sam dozira, ali opet kafa bude brzo gotova, i na manuelno okrenes ono i cekas. A opet moras cekati i na automatskom, nije ono da pravi kafu pola sata...mada jest jbg bolji. :D
User avatar
saiks
Posts: 1017
Joined: 12/11/2013 13:06

#66 Re: APARATI ZA KAFU

Post by saiks »

Thorgerson wrote:
saiks wrote:Uzeo ja sebi dolce gusto prije 20 dana,nije proslo ni 10 dana od kupovine,kad na akciji 120km kapsule +aparat gratis. Sta cu uzeo i to, sad imam dva dolce gusto aparata.
U sustini nije mi losa kafa,ali volio bih da sam uzeo drugi dolce gusto,gdje samo odaberes broj crtica i on ti tocno dozira koliko ide vode.
Lungo mi nekako najbolje sjeda,ovo ostalo,niti smrdi niti mirise
Jel taj u merkatoru manuelni ili automatski?

I pingvin ima manuelni i automatski. Ovo je automatski:
Image

Mada tu je to negdje. Automatski istina sam dozira, ali opet kafa bude brzo gotova, i na manuelno okrenes ono i cekas. A opet moras cekati i na automatskom, nije ono da pravi kafu pola sata...mada jest jbg bolji. :D
Problem je sto nekad sebi napravim rijetku kafu. A s automatskim se to nebi desilo. Ovako neznam npr koliko je 120ml. A manualni je. Zato i je gratis :D

Kvare li se cesto?
Ima ih i po 400 km. Koja je u biti razlika?
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#67 Re: APARATI ZA KAFU

Post by channel10 »

Razlika je samo u velicini. Nista vise.

Sto se tice rijetke kafe, koristi uvijek istu solju i nece biti problema. Jednom izmjeri do koje visine solje je 120ml, 170ml i 220ml i dobro zapamti i rijesen problem. Meni recimo lungo ne odgovara i ja ga dooobro produzim pa da moze proci.
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#68 Re: APARATI ZA KAFU

Post by muminovic »

Koja je kod nas najbolja kafa za ove aparate ?
User avatar
sezma
Posts: 63
Joined: 31/08/2015 23:48

#69 Re: APARATI ZA KAFU

Post by sezma »

Nema poštene kafe nigdje kupit sve smeće u BiH
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66128
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#70 Re: APARATI ZA KAFU

Post by _BataZiv_0809 »

karanana wrote:
JanuaryJones wrote: Koji je aparat u pitanju? Pingvin?
da. onaj najjeftiniji. mada je ucinkovitost svih ista.
Koliko para to dodje?
User avatar
karanana
Posts: 47242
Joined: 26/02/2004 00:00

#71 Re: APARATI ZA KAFU

Post by karanana »

_BataZiv_0809 wrote:
karanana wrote:
JanuaryJones wrote: Koji je aparat u pitanju? Pingvin?
da. onaj najjeftiniji. mada je ucinkovitost svih ista.
Koliko para to dodje?
cener kutija, 12 kutija = 120 maraka.
a sam aparat je isao po 100 maraka.
Muuky
Posts: 646
Joined: 04/11/2011 10:53

#72 Re: APARATI ZA KAFU

Post by Muuky »

Preporuka samo Philips Senseo već 7 godinu koristim i nema bolje kafe. Ps. Napomena ja sam u Njemačkoj kupio i naručujem kafu
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45240
Joined: 29/12/2005 01:20

#73 Re: APARATI ZA KAFU

Post by jeza u ledja »

Kad sam ja uzimao aparat, htio sam rucni aparat i normalno onaj sto koristi kafu, a ne paketice ( :-) ). Sve sto sam istrazio upucivalo me je na to da su talijanski najbolji. Rijetko za sta drugo bi se to moglo reci. :D (Gaggia, Saeco, De Longhi, Pavoni...ne mogu se sad sjetit vise imena)

Helem odlucio sam se za ovo, mada izgleda crappy:
Image

Aparat je bio oko $300 i nesto.
Mada je plasticno kuciste, sva mehanika unutra i pumpa su dijelovi iz duplo skuplje verzije, s tim sto fali par caka.

Helem, imam je 4 godine, koristim bar 2 put dnevno. Radi ko sat. Nisam nikad nikakve popravke morao imati. Nista nije automatski, sam stavljam i nabijam kafu. :P

Za mljevenje kafe, kad mi nije mrsko (a cesto mi je mrsko), koristim ovaj:
Image

Nisam bas nesto zadovoljan jer nikako da potrefim velicinu koja mi treba da mi espresso bude tacno onoliko "tanak" koliko hocu.

A samu kafu, jest da je skupa, ali ne mogu se od nje odvici, koristim Illy, medium roast.
Image

Probavao sam sve i svasta, radio blind tasting, ali odgovorno tvrdim da nema od ove bolje. :D
$14 jebenih dolara po poundu (pola kile), ali jebiga kad se jednom navuces nema natrag. :D

Ovo, paketici, Nespresso, i ta da izvinete sranja, nema teorije da ikad to kupim. :oops: Cuj da me navuku da kupim njihov aparat i onda samo moram njihove glupe paketice. :-) Svaki posebno upakovan. Jebes to. Plus zadadjuje okolinu.
Ne paketicima!

Helem eto tako. :)
User avatar
aleckovic
Posts: 227
Joined: 19/05/2012 11:58

#74 Re: APARATI ZA KAFU

Post by aleckovic »

gdje ima kupiti neku vrhunsku kafu (obicnu) sve su losije i losije ove brendirane sto se imaju kupiti u radnjama u BiH
User avatar
Fast Driver
Posts: 443
Joined: 09/01/2013 16:57

#75 Re: APARATI ZA KAFU

Post by Fast Driver »

Valja li sta ovaj KRUPS XP3410 aparat? Na velikom je sniženju u konzumu sa 300 KM na 140 KM. Ima li iko iskustva?
Post Reply